Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   840 / 1385
(#) stelok hozzászólása Okt 29, 2012 /
 
Sziasztok.

Szeretném megépíteni a Watt féle lamináló vezérlést, de nem kaptam MOC3021-et.
Lehet helyette más opto is. Pl. MOC3020?

Üdv
(#) gordonfreemN hozzászólása Okt 29, 2012 /
 
Sziasztok!

Készül a levilágítóm, mert nem tartom túl sikeresnek a műkörmös cuccot.
Ilyen csöveket hogyan érdemes elhelyezni, hogy megfelelő legyen a fényeloszlás?
200x300 és magasság 300-as dobozra gondoltam, a csövek 12cm hosszúak.
(#) watt válasza stelok hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Inkább MOC3041, ez kapható a HEStore-ban is.
(#) stelok válasza watt hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Köszönöm a gyors választ
(#) emmzolee válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Szerintem ha 5 -6 ilyen csövet be tudsz építeni egymás mellé a 300-as oldalon, akkor jó lehet. Kb 10 cm magasról kéne világítani.
Akkor nem lenne egyszerűbb és homogénebb, ha T5-ös 8W-os 16x288mm-es csöveket használnál hosszában? Akkor elég lenne 4 cső. A T5-ös csövet 900Ft körül lehet kapni a neten. A te csöveidet nem tudom mennyiért szerzed.
(#) bbatka válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Azon gondolkodom hogy a vízbázisú lakkok lehet nem oldják a tonert. 2004-ben próbáltam utoljára a lakkozott papír technikát, de akkor a lakk feloldotta a toner port. Az is akrilán lakk volt.
(#) gordonfreemN válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Na várjunk, te egy csővel csináltál levilágítót.
Amúgy miért 10 centi magasról kell világítani? Itt nem olyan régen 30centiket olvastam.
A 20 centi az aljának és tetejének a szélessége. A hossza lesz 300. De talán egyszerűbb, ha abból indulunk ki, mondjuk 15cm x 20cm nyák lesz a legnagyobb, amihez még nekifognék.
(#) silent15 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Szia, ezen miért csodálkozol, az enyém is csővel van (fénycső). Olcsó és jó
(#) gordonfreemN válasza silent15 hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Nem értem, miért kérdés a kérdés, ha elolvasod az előzményeket?

Ő egy csővel csinál levilágítót. Ha én szembefordítom ezt a két csövet, ugyanazt elérem.
Erre írta emmzolee, hogy ebből a jelenlegi csövemből kell összesen 5-6, vagy a sima csőből 4.
Ezért kérdeztem, amit kérdeztem, mert ő egy csőből csinálta és nekem az ajánlás más. Biztos meg van az oka.
Nekem is olcsó volt egyébként, mert a cső ingyen volt.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2012
(#) peter1995 hozzászólása Okt 30, 2012 /
 
Sziasztok. Mitől lehet az hogy vasalásnál a vékonyabb részek (vonalak) jól átragadnak, de a nagyobb területek ami egybefüggő az nem. A papír leszedésnél fentmaradt így gondoltam jó. Aztán mikor lemostam a festéket akkor szembesültem, hogy szépen alámart...
A nyákot súrolóporral+ szivaccsal tisztítottam, majd den.szesszel átmostam.
(#) bbatka válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Beugrottam a festők boltjába. Nézelődtem a lakkok között. Az eladó végül nekem is az Akrilan-t ajánlotta. Kipróbáltam. Bevált. A Samsung nyomtatóm tonerjét semennyire nem oldja. Tökéletes.
Erről van szó.
(#) bbatka válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Volt itthon Prisma Color Akril is. A nyomtatott áramköröket szoktam lefújni vele. Ez is jó úgy látom. Még szárad. Lényegesen olcsóbb.
(#) CHZ válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Én is örülök, hogy jól működik. Itt már sokszor leírtam ezt a megoldást, de senki nem próbálta, ezért nem is hitték el. Inkább olajoztak, nitroztak befőttes üvegben, ami lényegesen rosszabb eljárás.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2012
(#) bbatka válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Néhány perc alatt száraz. Kicsit selyemfényű. A nyák jól néz ki tőle és védi a korróziótól.

Találtam egy linket. Az oldalon alul találod. link
(#) emmzolee válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 30, 2012 / 1
 
Igen én 1 csővel világítottam, de te meg A4-es papírméretű levilágítót akarsz, ami ugye nem egy koca cucc lesz, hanem egy tisztességes. Akkor add meg a módját, hogy a fény homogén legyen.
A távolság? nem én írtam a 30 centit és nem is értek vele egyet. Akkor több lesz a veszteséged, azaz több ideig kell világítani.
Én ha építenék magamnak egy újat, akkor biztos olyat építenék, amit leírtam neked.
1 csővel is lehet csinálni nagy nyákokat, de a tssop tokozáshoz nem árt a bika megvilágítás.

Mondjuk egy 15X20 centis nyákhoz 2 olyan csövet használnék, amit a kicsi levilágítómhoz használtam.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2012
(#) emmzolee válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 30, 2012 / 1
 
Figyelj. Ha a cső ingyen volt, akkor nem kérdés. Azzal próbáld ki mit tudsz megvalósítani.
El kell helyezni a nyák fölött, úgy, hogy a fényeloszlás egyenletes legyen. Ez a lényeg semmi más.
(#) gordonfreemN válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Koszonom valaszod! Nagyon rendes vagy, hogy segitesz!
Amugy nem talaltam csovet olcson eddig, foleg hogy videki vagyok.
De sajna meg nem sikerult, csak talan egy helyen 1500 korul talalnom a neten.
Mondjuk vaterat meg nem neztem!
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2012
(#) kaqkk válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 30, 2012 / 1
 
A vaterán van 300ft ért BL cső ..
(#) emmzolee válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Én a neten 1107Ft-ért láttam legolcsóbban a 6W-osat.

Viszont ha valaki nem szeret vakoskodni levilágítás alatt, annak itt egy jó megoldás.
UW mentes fénycső:

Bolt ahol kapható

(#) kaqkk válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Nálam 18s a levilágítás viszont nyugodtan felkapcsolom a 180w os fénycsövet amit fénymásolóból bontottam (fehér fény valószínűleg uv mentes ) a maszk felhelyezést a vákuum leszorítóba helyezést is teljes kivilágítással csinálom . De használtam normál 60w os izzót is a műhelyben az sem okozott semmi bajt a DRY kezelése során.
(#) Zoli_bácsi válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Pontosan ahogy nálam. Nekem is ugyanilyen tapasztalataim vannak.
(#) gordonfreemN hozzászólása Okt 30, 2012 /
 
Kicsit más: 0.9-es fúróval jó, ha fúrom a nyákot? ahogy néztem, az alkatrészek kb belemennek, talán egy TO-3-as nem biztos.
Az asztali fúrómmal meg vagyok elégedve, simán befogja a 0.9-es fúrót.
(#) gordonfreemN válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
2600-as rpm-el próbáltam ez a max. Így jó, vagy kevés, vagy vegyem lejjebb?
(#) mrobi hozzászólása Okt 31, 2012 /
 
Sziasztok! Mitől hólyagosodik a dry fólia? Ha laminálóval viszem fel ha víz segítségével akkor is. Rossz lenne a fólia?
(#) emmzolee válasza mrobi hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
Mert szerintem rosszul csinálod.
Nekem az a módszer vált be, amikor a fólia egyik végét elválasztom a védőfóliától és az rá simítom a nyákra fél centis sávban. Aztán bele dugom a rásimított végét a laminálóba, elkezdi bevinni a nyákot a fóliával együtt. Közben a védőfóliát folyamatosan húzom kifelé úgy, hogy fölfelé feszítem. Ennek az a lényege, hogy a fólia ne tudjon a lamináló henger lenyomása előtt oda érni a nyákhoz, mert úgy oda tapad, hogy attól lesz gagyi a laminálásod. A laminálonál az sem baj, ha még nem fűtött föl a henger. Akkor is át lehet rajta küldeni. Még szebb is lesz a laminálás. Aztán amikor át melegszik, akkor megint. Tök jó kell, hogy legyen.
Na a víz? Na az nem kell hozzá.
(#) Zoli_bácsi válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 31, 2012 / 1
 
0,9-es fúróhoz legalább 10.000rpm kell, hogy megfelelően dolgozzon a fúró. A 2600 szerintem nagyon kevés lesz.
(#) emmzolee válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 31, 2012 / 1
 
Attól függ, hogy mekkora lesz a fúró előtolása. Ha nem forgatod és nem is tolod annyira akkor ugyan azt megteszi a fúró csak lassabban.
Csak egy példa. Múltkor vettem keményfém fúrókat. A 0.8-assal elkezdtem kézzel játszani a számítógép asztalom lapján és sajna sikerült bele fúrni.
(#) mekkmesterke válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
Helló. Engem érdekelne ez a vákuumleszorítás amit említettél. Esetleg nem tudnál feldobni róla 1-2 képet?
(#) kaqkk válasza mekkmesterke hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
Van kép róla csak nem figyelted , két oldallal visszább a levilágító alatt ott a leszorító is .
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
Itt van Az első képen tökéletesen látszik
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2012
Következő: »»   840 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem