Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kültéri hangosítás (hangládatervek és erősítők)
  1. Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.
  2. A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.
  3. Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot, ami tartalmazza a hangszórót, és a hanglesugárzás javító eszközt, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb)
  4. A hanglesugárzást javító eszköz lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap". Hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.
Lapozás: OK   67 / 74
(#) ptesza válasza csabacsaba hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Ez így működik? 15" ? De milyen hangszórók ? Mennyi pénz van rájuk? Stb...
(#) csabacsaba válasza ptesza hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Szia.
Egyenlore ilyen hangszorokat tennek bele.Sajnos ezvan!Bővebben: Link
Legyszives egy tervet tudnal kuldeni?
Vagy esetleg milyen neven keressem?
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2012
(#) sound.man válasza csabacsaba hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
(#) sound.man válasza dj_zsooltika hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
(#) dj_zsooltika hozzászólása Szept 15, 2012 /
 
Köszönöm szépen a terveket!

Most ez a hangszóróm van 2db: Bővebben: Link

RCF - LF18 N401 Most egy-egy Rutse ládában van mindenki mondja rutse jó nem jó stb...stb..
Iszonyat nagyot szól bár nekem nagy beltérre és kültérre kell inkább..
De nem az igazi. mégsem..(Szerintem ebből a hangszóróból lehetne még többet kihozni)
Amit kértem tervet is róla..(WLX)
Ezt a két ládát szeretném megépíteni 18mmes nyírfa rétegeltből.

Szerintetek érezhető lenne a különbség?Valamint milyen ládát ajánlanátok a szóróhoz?

Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2012
(#) sound.man válasza dj_zsooltika hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
Egy dupla nyomókamrás sub jó, hogy erősebb mint egy rutse. Viszont ez a terv jobban válogatja a szórókat mint egy rutse vagy egy expo w.
(#) dj_zsooltika hozzászólása Szept 17, 2012 /
 
Értem.
Hangosságra hangosabb e???
Gondlom mélyebbre is megy...

Valamint még lenne 2db Mt 122-es top láda terv.
Eddig úgy néz ki magasnak egy 1"-os BMS megy bele remélem elég lesz..
De középnek nem tudom mi kellene ami jó és megfizethető is?

Várom a válaszokat.


(#) sound.man válasza dj_zsooltika hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Rutse mélyebbre megy, de kevesebb a hangnyomása.
(#) csabacsaba hozzászólása Szept 19, 2012 /
 
Hello.
Valaki tud rola hogy van ebbol a fajta doboz tervbol dupla mely hangszoros lada?
Tehat 2*15"+1" hangszorokkal szerelt trapez topplada.
nullBővebben: Link
Tudom hogy mar tettem fol kerdest, de az nemvolt megfelolo amit kuldtek,es nagyon de nagyon fontos lenne s ezert fordulok a forumtarsakhoz.
Vagy vmi hasonlo is nagyon jol jonne.

top1.jpg
    
(#) ptesza válasza csabacsaba hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Ahhoz ,hogy saját ládát tervezhess nem kell más mint a hangszórók T/S paraméterei. Ezek a tervek csak azokhoz a hangszóróhoz jók amikhez tervezék. Egyébként használhatalan .
(#) mulato hozzászólása Szept 30, 2012 /
 
Sziasztok

Van egy "rendszerem" JBL MRX topok és subok. A subok tetjét oké hogy pl vágjuk 120Hz-en, de a Top ládák alját ilyenkor vágni kell? szintén 120Hz- en?
Még valami milyet használtok inkább a Linkwitz vagy a Butterworth féle szűrőt előszeretettel?
(#) bajtaig válasza mulato hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Szia! Milyen crossovered van?
(#) mulato válasza bajtaig hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
végfokban van (Crown Xti 2000)Ebből 1 a subokat hajtja, a másik pedig a Top -okat. Lehet választani szűrőt. Így kérdem hogy vágjátok-e a topok alját, ha van alattuk szub? Ti meilyket használjátok szivesebben a két féle szűrő közzül, egyedi sajátosságuk amiben eltérnek pl?
(#) bajtaig válasza mulato hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Semmikép ne fedje egymást a két szűrő.Tehát ha 120-ig engeded fel a mélyet,a topot 120-tól vagy feljebb indítsd,ha egymásba szólnak,a keresztezési freki körül lesznek nagy kiemelések és lyukak is,attól függően hogy milyen a ládák frekimenete.A keresztezési freki a gyári ajánláson belül ízlés,és ha profi akarsz lenni mérés kérdése.Ajánlatos a mély szűrőt is bekapcsolni,hogy azokat a frekiket ne engedd a mély hangszórókra ami egyébként sem tudnak leadni,csak feleslegesen terhelik.
A 24dB/okt.-os aktív Linkwitz-Reily szűrő azért jó,mert abszolút egyenes az összegzett amplitúdó és fázismenete,már csak a hangszóróknak kell akusztikusan egy vonalba lenni,vagy procival elektronikusan egy vonalba lehet hozni.
(#) bajtaig válasza bajtaig hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Ha a topokról levágod az alsó frekiket,jobban terhelhetőek,tehát több kakaót is elviselnek károsodás nélkül mint széles sávban hajtva.
A széles sávú meghajtásnál,jellemzően mély és mély-közép hangszóróknál,előbb bekövetkezik a mechanikus túlterhelés,mint az elektromos,vagyis előbb koppan a membrán mint hogy leégne a tekercs.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2012
(#) mulato hozzászólása Okt 1, 2012 /
 
Értem amit irsz, de igen ám, ha a subok alját vágom pl a gyáriban megadott 40Hz nél akkor ugye szépen ívesen levágja a frekit hogy 40Hz nél pont 0 legyen, de ilyenkor kevesebbet is szól a sub, magyarán nem üt akkorát. És sajnos ezekhez a topokhoz kevéskének érzem a gyári mélyet hiába... igy ráengedtem a sub alját.

Tegnap próbálgattam, még amit tapasztaltam, a butteworth féle 24dB vágással, szintén nagyobbat tol, vaskosabb a sub.
(#) mulato hozzászólása Okt 1, 2012 /
 
Léteznek még ilyen programok, mint a Meyersound MAPPOnline?
Pl amiben elhelyezek 6 ládát egy adott nagyságú területen beírom az adatokat majd az megmutatja a hangképet a nézőtéren stb..?
(#) soos csaba hozzászólása Nov 1, 2012 /
 
Sziasztok, azt szeretném kérdezni tőletek hogy a melléket erősítő MOS-FET-es vagy sem?, DB HPA 2400-asról van szó. Nekem van egy DB HPA 1400-as is, de az nem mos fet-es(szet szedtem!). Akarok most venni egy 2400-ast is ami majd hajtja a mély ládáimat. Csak kíváncsiságból kérdem, mert egyszer azt olvastam valahol hogy mos fet-es, de már nem vagyok benne biztos. EZ VOLNA
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2012
(#) sound.man válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Ez nem teljesen mindegy, ha jól szól? Viszont ha a kisebbik nem az szerintem a nagyobb se lesz az, ugyan az a kapcsolás technika csak nagyobb fesszel meg több tranyóval.
(#) soos csaba válasza sound.man hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Mind-egynek mindegy, csak engem akkor is érdekelne!. Gondoltam hogy nagyobb feszültségen működik, és több tranzisztorral, csak hát érted a MOS-FEt- az MOS-FET!. Nem lehetne ennek valahol utána nézni?.
(#) sound.man válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Ha a kisebbe az van és ugyan az a széria akkor a nagyobba is az lesz..
(#) soos csaba válasza sound.man hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Értem, akkor majd ki derül ha meg veszem, de ez még távlati!
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2012
(#) mulato hozzászólása Nov 6, 2012 /
 
Szerintetek ha egy ilyen Hangerőszabályozót bekötnék a Rellop Smp-1 kimenete és a keverőm bemenete közzé akkor romlana a minősége a jelnek, vagyis a zenének?
(#) sound.man válasza mulato hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Minek kötnél be ilyet?
(#) mulato hozzászólása Nov 6, 2012 /
 
gondoltam megkérdezi valaki

Mert nekem a keverő a földön van én pedig széken ülök, ne kérdezzétek miért. A lényeg hogy jó lenne a kezem alá egy kis hangerő állító potméter, de ha ront a minőségen akkor hanyagolom.
(#) sound.man válasza mulato hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Tedd fel a keverőt az asztalra. Amúgy ha nem sajnálsz majdnem 2eFT-t egy mezei potméterre meg 4 rca aljzatra megveheted nem fog rontani a minőségen.
(#) mulato hozzászólása Nov 6, 2012 /
 
értem köszi
(#) ECL82 válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Ha mélyeket akarsz hajtani, akkor inkább bipolár végfokot használj.
(#) soos csaba válasza ECL82 hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Szevasz, na erre rá jöttem, mikor meg építettem a VF2-öt, mert nem olyan jók a mélyei egy MOS-FET esnek (magasakkal semmi gond!), most jelenleg a mély ládákat egy T-AMP 2400-as hajtsa, de ezt akarom le cserélni egy DB HPA 2400-asra!, és ezért is kérdeztem hogy MOS-FET-es e vagy sem.
Következő: »»   67 / 74
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem