Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Transzformátor készítés, méretezés
Ha kérdésed van, az alábbiak segítenek a hatékony választ megadni: Mag típusa: M, EI, UU/LL esetleg I-kből összerakott, tekercselt, toroid. Lehetőség szerint képpel. Méretek: magkeresztmetszet a*b (amit a tekercs körbeölel) ablakméret, lánc és toroidnál, belső-külső méretek. Primer-szekunder feszültség(ek), teljesítmény igény.
Lapozás: OK   178 / 373
(#) anonim49 válasza uli hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Gondolom ez a téma már a múlt.de most került a kezem közé az említett trafó.
(#) wpdd hozzászólása Nov 5, 2012 /
 
helo mindenkinek nekem volna egy trafóm és nem tudom hogy rá e köthetek 230V~ áramot és ha ráköthetem akkor mely pontjaira nem szeretném leégetni. vagy áramszünetet csinálni... egy képpel illusztrálnám a trafót ha tudtok légyszi segítsetek
(#) wpdd hozzászólása Nov 5, 2012 /
 
helo mindenkinek nekem volna egy trafóm és nem tudom hogy rá e köthetek 230V~ áramot és ha ráköthetem akkor mely pontjaira nem szeretném leégetni. vagy áramszünetet csinálni... egy képpel illusztrálnám a trafót ha tudtok légyszi segítsetek
(#) wpdd válasza wpdd hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
az a oldali ellenállások 1 tizeddel kevesebbek csak elirtam véletlen nem 150ohm hanem 15ohm
(#) wpdd hozzászólása Nov 5, 2012 /
 
helo mindenkinek nekem volna egy trafóm és nem tudom hogy rá e köthetek 230V~ áramot és ha ráköthetem akkor mely pontjaira nem szeretném leégetni. vagy áramszünetet csinálni... egy képpel illusztrálnám a trafót ha tudtok légyszi segítsetek (javitottam a képen az adatokat)

trafó.JPG
    
(#) kadarist válasza wpdd hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Szia!
A két legnagyobb ellenállású pont lesz a 230V-os bemenet.
(#) wpdd válasza kadarist hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Szia én is arra gondoltam rögtön, csak nem nem mertem rákötni mielőtt valaki rá nem bólint szóval akkor elvileg fogja birni ha a 15ohm os végpontokra teszem a 230V-ot?
(#) kadarist válasza wpdd hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Igen, mert a tekercs váltakozóáramú ellenállása sokkal nagyobb, mint 15 ohm , ezért nem lesz gond a 15 ohm -os egyenáramú ellenállás mellett.
(#) wpdd válasza kadarist hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Köszi. elindult, és nem volt durr
(#) silent15 válasza kovpi hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Szia, vezetékből inkább tömör (könnyebben is be tudod dugni a rugós foglalatokat) a drótvastagságot pedig megtudod nézni (az adott drótfajtánál) táblázatban, az áramerősség fügvényében.
(#) at22 hozzászólása Nov 6, 2012 /
 
Hali! Mindenkinek! A képen látható 250w-os trafóm van itthon hidalt tda7294-es végfokhoz szeretném majd felhasználni. Szerintetek jó lenne hozzá? 2x 16V, 2x 10.5V, 2x 1.1V, 23.5V, 13V
az ampert azt nem tudom. A válaszokat előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2012
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Szia! Az erősítőd tápjául szolgáló szekundernek legalább 0,8mm átmérőjűnek illik lennie.
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Hali! Utána néztem a netten és 1mm-est írnak. Szerinted úgy jó lenne ha össze kötném a 2x16v és a 2x10,5v úgy ki jönne 2x26,5v egyenirányítva kb 2x35v 2x36v jönne ki.

A válaszod előre is köszönöm.
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
A 2-szer x feszültségek egyikének nem szabad közép-megcsapoltnak lennie. Csak úgy tudod sorba-kötni.
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Hali! Úgy érted hogy, egy GND kötök be.
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Vegyünk egy példát. A 2x16V egy darab szekunder, középen megcsapolva. Ennek végeire külön kell 10,5-10,5V-os szekundereket kötni. Tehát ha a 2x10,5V is középen megcsapolt, akkor az nem lesz jó.
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Hali! Igen mind a két szekunder közép megcsapolású Ez így akkor nem lesz jó a tda végfoknak. Szereznem kell egy másik trafót.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2012
(#) Szabi1 hozzászólása Nov 9, 2012 /
 
Hello!
Azt szeretném megkérdezni hogy egy ilyen transzformátor 2x28V Bővebben: Link Van e 500w os? 9x8x10 cm a méretei, vasmagról nincs infó.
(#) erbe válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
500 W-ot nem bír ki. 120-150 VA lehet. Legfeljebb 200, ha nagyon jó a vasmagja és jól hűtött helyen van.
(#) Szabi1 válasza erbe hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
S ez az EI vasmag mekkora teljesítményű, nincs rá valami képlet hogy körülbelül kiszámoljam saját magam, ne kelljen mindig ide írjak ?
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2012

trafo1.jpg
    
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Elnézést rossz a rajz, mindjárt megmérem újra.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Méretek:

trafo1.jpg
    
(#) ha8bs válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 10, 2012 1 /
 
Szia Szabi1

Várható teljesítmény A= 5x15=75ncm ebből P=Anégyzet kb . 5625W
Ez egy gyakorlatban használt [b]közelítő képlet.[/b]
(Valószínűleg 6300VA-s trafó volt.)

Jakab
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2012
(#) Szabi1 válasza ha8bs hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Ezt nem értem: 75 a négyzeten az 5625 !?
(#) nebszter85 hozzászólása Nov 10, 2012 /
 
Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni.
Nem olyan régen vásároltam egy Behringer EP 1500-as végfok toroid trafóját aminek a primer tekercseinél három vezeték van egy szürke egy fekete és egy piros színű.
Az lenne a kérdésem hogy hogyan tudom pontosan megállapítani hogy mely két vezetékre köthetem a 230V-ot?
Elméletileg a trafónak 4*60V a szekunder feszültségei s arra gondoltam ha az egyik szekunderre kapcsolok váltó feszt akkor a primereket mérve talán jutok valamire.
Ezt megtettem 15V váltó feszt kapcsoltam az egyik szekunder tekercsre s a következő értékeket kaptam a három primer vezetéken:

Piros fekete között: 58V
Fekete szürke között: 5V
piros szürke között: 53V

Ha kiszámolom hogy 60v a szekunder feszültség és én 15V-ot kapcsoltam rá s 58V-ot kaptam a piros fekete primeren s ha néggyel megszorzom a bemeneti s kimeneti feszültséget akkor szekundernek 60V-ot primernek pedig 230V-ot kapok, elméletileg ez így a helyes de azért hátha valaki biztosan tudna ebben segíteni nem akarom elrontani mert egy majdnem 2KW-os toroidról van szó!

Remélem tud valaki ebben segíteni előre is köszönöm
Üdv!
(#) reloop válasza nebszter85 hozzászólására (») Nov 10, 2012 / 1
 
Nyugodtan köss rá. Az első próbánál legyen egy 100W-os izzó a primerrel sorban. Durva hibánál csak simán világítani fog Ne ijedj meg ha a bekapcsolás pillanatában felvillan, az természetes.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2012
(#) erbe válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 10, 2012 / 1
 
Egykor valóban használható volt az Anégyzet becslés. A vasmagkeresztmetszet alapján akár 5 kW-os is lehetne. Ma már olyan sokféle vasminőséggel lehet találkozni, ráadásul bele kell számolni a felhasználás követelményeit is, hogy azonos vasmagra készült trafók teljesítménye között akár négyszeres eltérés is lehet. !!!
Nem csalás és nem ámítás, négyszeres.
Ha a tekercselési tér és a felhasználási mód megengedi, 10 kW-ot is kivehetsz belőle.
(#) ha8bs válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Bocsi a helyes érték 5625.VA.
(Ezt benéztem)
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2012
(#) ha8bs válasza erbe hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Szia Erbe
Egyet értek valóban lehet 3-4 szeres eltérés is.
Ezért is irtam közelítő számítást.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2012
(#) nebszter85 válasza reloop hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Rendben majd kipróbálom s így ha izzóval sorba kötöm nem kell lágyindító a toroidnak?
Következő: »»   178 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem