Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   957 / 1679
(#) Schnitt hozzászólása Nov 5, 2012 / 2
 
A hétvége "termése" nálam egy munkatér világítás elkészítése volt a proxxon állványomhoz.
Nem egy nagy dolog, de annál hasznosabb, mert az asztali lámpámat sehogy sem sikerült úgy beállítanom, hogy árnyékmentesen megvilágítsa a fúrás helyét.

A hozzávalók:
Egy kis darab bontott nyáklap
2 db kupak
4 db fehér led
1 db előtétellenállás
némi próbanyák
30 cm 2 eres vezeték
tápcsatlakozó/aljzat
4-es csavar
zsugorcső

A zsugorcsövezett csavar pont megszorul az állványon meglévő gyári lyukban, így szerszám nélkül fel/leszerelhető.
A tápot a fúrógép tápjáról kapja, a graetz és a kondik utáni részről, nem a pwm jellel hajtom, így a fényereje állandó.
A ledeket hosszabb szárral érdemes beforrasztani, hogy lehessen hajlítgatni, a pontos beállításhoz, mert elég kis felületen szóródik a fénye.
Ajánlom másnak is, aki hasonló cipőben jár, nagyon pontosan el lehet találni a lyuk helyét a fúróval ilyen megvilágítás mellett.

A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2012
(#) vicsys válasza Schnitt hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Ötletes, szép kivitelezés!
(#) Schnitt válasza vicsys hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Köszi!

Szükségmegoldásnak indult, de a végére egészen kulturált külsőt sikerült rögtönözni neki.
(#) kameleon2 válasza Frankye hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Szia! Az is lehet. Tulajdonképpen valamilyen kétkomponenses műgyanta alapú ragasztó. Eporapid, Uverapid is jó. Műanyaghoz, aluhoz használtam technokolt is (UHU). Igaz az aluhoz - plexi 5mm-es lapocskát ragasztottam, abban volt a menet. Így bontható is az előlap. A képeken talán jobban látható, hogyan: 1. kép 2. kép ha már egyszer megrajzoltam . De ha nem plexit ragasztasz, hanem magát a csavarfejet, az is jó megoldás. Egy időben használtam rack csavarokat is, azoknak a kosáranyáiban szép négyzet alakú anyák vannak. azokat is könnyedén fel lehet ragasztani és stabilan tartanak. Mivel nálad a nyomógombok egyébként sem a nyákra támaszkodnak, szerintem a ragasztás is ugyanolyan jó lehet. A tápegységem 1989 óta van így, ragasztott előlaptartókkal (technolol). Azóta nem esett le a panelműszer, pedig akkor sajnos csak merev huzalokkal tudtam huzalozni, ami húzza is.
(#) dudassandor1 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Ha nálad ez a nem túl jól sikerült, akkor milyen a jól sikerül? Nekem nagyon tetszik!
(#) vicsys válasza dudassandor1 hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Köszi! Pl. ilyen ami már a jól sikerült kategória. (Csatolva)
(#) sastas01 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Szinte fogadni mernék, hogy több tapasztalat van a kezedben mint én összesen
Valamennyit makogok angolul, de elárulod mi ez?
(#) vicsys válasza sastas01 hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Bővebben: Link Digitális hangerő szabályzó és bemenetválasztó.
(#) Mengyán válasza vicsys hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
A zenét honnan szerezted? Youtube-os "guitar cover"?
(#) vicsys válasza Mengyán hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Az biza! Bővebben: Link
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 5, 2012 / 2
 
Megfordítottam a diódát, kicseréltem az elfüstölt OPA-kat, kijavítottam még egy hibát és jelentem, a labortáp szuperül működik!

Terheletlenül, terhelve, feszültséget szabályozva, áramot szabályozva, mindenhogy. A fotón látszik hogy a PIC-es panelmérő II áramkörömet is meghajtja gyönyörűen. Jöhetnek a dinamikus vizsgálatok, stabilitás, hatásfok és kimeneti zaj vizsgálata, majd az extrém tesztek (10000µF-os feltöltött elkó kisütése a kimenetre fordítva rákapcsolva, induktív, kapacitív terhelés, folyamatos rövidrezárogatás, tesla tekercs megtáplálása stb...).
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2012
(#) zolee1209 hozzászólása Nov 6, 2012 /
 
Múlt héten megérkeztek djhans-tól a dekatron csövek. Még régen, mikor tudomást szereztem ilyenfajta cső létezéséről, csak számláló alkalmazásokba láttam beépítve. Nekem volt egy elképzelésem, gugli nem dobott rá találatot. Pedig csájnában már biztos van ilyen...
Szóval egy kis dugdosós próbapanelen való tákolás, trafótekerés és programírás után sikerült egy újabb haszontalan dolgot alkotnom.

Dekatron csövi

IMG_0948.jpg
    
(#) dudassandor1 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Makulátlan! Csak úgy szívja a tekintetet magába... Fotózod a nyákot?
(#) vicsys válasza dudassandor1 hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Köszi! Igen, csak fotózás.
(#) kocsgab002 válasza zolee1209 hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Nagyon jól néz ki, szívesen látnék belőle kicsit többet, pl cikket
üdv.
(#) zolee1209 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Köszönöm!

A videón valóban nem, és amúgy sem... Ha a gépen nagyon felveszem a hangerőt, akkor annyira nem követi a basszust, így meg nem kap teljes kivezérlést. De ha maxon is van, akkor egy pötyi nem világít csak, szerintem így szebb, mintha körbeérne teljesen. Fejlesztés az még van... Nagyobb kivezérlés esetén gyengül a fénye. Most építek egy AVR független DC-DC konvertert, amit fel tudok tolni 450V-ra, mert így csak 300V-ot kap. A csúcs- egyenirányítós részt bele szeretném pakolni az AVR-be, pár bit csak kisebb helyet foglal, mint egy "nagy" kondi. Talán délutánra elkészül a tápegység is hozzá.
(#) zolee1209 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Köszönöm neked is, de ezt inkább nem ígérem meg...
(#) nagy hoho válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Hála istennek már rá vagyunk izgulva néhányan.
Nagyon profi, szerintem egyedül álló heted hét határban.
(#) Frankye válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Köszönöm, ötletes és hasznos megoldás.
(#) hibbantpasi hozzászólása Nov 7, 2012 /
 
Elkészült életem második vasalt nyákja. Ledes autós hőfokmérő meghajtó LM3915-tel. (A forrasztási hibákat már javitottam azóta).

üdv:hp
(#) storm válasza hibbantpasi hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Szia!
Minek bele az a sok dióda meg ellenállás?
(#) puffed hozzászólása Nov 7, 2012 /
 
Sziasztok!
Építettem egy varázsszemes kivezérlésjelzőt EM84 csővel /köszi Nagymuternek a rádióért/.Most lett kész a dobozolás.Elég futurisztikus lett a dizájn de az volt a cél!
(#) sooty válasza puffed hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Szőrös trafó? Azt hittem a csupasz a divat vagy a fazonírozott.
(#) puffed válasza sooty hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Olyan ez mint a kutyakabát...
(#) yagi válasza puffed hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Helló!

A design szerintem nagyon jó, nekem bejön.
Viszont egy apró szépséghiba, a kereszthornyú csavar ott középtájon.
Valamint érdemes lenne átgondolni az érintésvédelmet ( vagyis inkább alkalmazni valamit ).

yagi
(#) puffed válasza yagi hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Igen egy védőföld mindenképpen kell neki + egy biztosíték amit meg is fog kapni ha lesz időm beszerezni !
(#) borvendeg válasza puffed hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Így szoktak nekem is kimaradni az efféle dolgok.
De szép munka grat!
(#) puffed válasza borvendeg hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Köszi!
(#) hibbantpasi válasza storm hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Szia!

A cél az,hogy alaphelyzetben is világítson az összes led, csökkentett fényerővel, így tudtam megoldani.

üdv:hp
(#) skero válasza hibbantpasi hozzászólására (») Nov 8, 2012 /
 
Miért 3915? Miért kellett ide a logaritmikus?
Következő: »»   957 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem