Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Számlapok és előlapok készítése
Kapcsolódó téma: Dobozolási technikák, műszerdobozok
Sziasztok. Nos, én is megpróbáltam összedobni egy előlap tervet.
A tervek alapján 355x180mm-es lenne az előlap. A méréshatár váltó kapcsoló /nyomógomb/ még nem végleges, /lehet, hogy háromállású kell/. A DC Be/Ki kapcsoló is lemaradt. Véleményetek róla, javaslatok.
Szerintem tök jól néz ki, de a DE BE/KI kapcsolók hiánya tényleg aggasztó.
Én is, de a főkapcsolót kevesebbet kapcsolgatod mint a DC OFF-ot
És csak a biztonság kedvéért írtam, hogy nehogy egybe legyen lenyomva a kettő.
Itt van még egy. Továbbra is a nyomógombos DC ON/OFF-ra szavazok.
Szép lesz így, ahogy van. Talán analóg műszerekkel szebbnek és komolyabbnak látszana de így is szinte gyárinak látszik. Kíváncsi vagyok a végeredményre.
A nyomógombos DC BE/KI kapcsoló azért nem tetszik mert annak a nyomkodása kevésbé határozott, könnyű és markáns (nem találtam jobb szavakat rá) mint egy kicsit izmosabb billenőkaros kétállású kapcsolóé. Azért itt 10A-t és fél kilowattot kell e kapcsoló segítségével kapcsolni, nem árt szerintem ha ekkora teljesítményt egy karos kapcsolóval 'tisztelünk' meg.
Főleg, hogy nem lesz a kimenet le vagy felkapcsoltságát jelző LED, ezt a kapcsoló állásából lehet majd tudni. Egy karos kapcsoló állását könnyebb megítélni mint egy arettálós nyomógombét. Morfondíroztam, úgy néz ki ez lesz a végleges: Kép cserélve. A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2012
A tuchel azért van ott mert eszembe jutott hogy a labortáp áramkörétől függetlenül lesz a dobozban egy kis áramú +-5V-ot előállító áramkör amivel a panelmérőimet tudom tesztelni mielőtt feladom a postán a gazdájának.
Szia
Nem rossz, egy apró megjegyzés ( vagy inkább ötlet ). A Lomexben van mikrofoncsatlakozó, csatolok képet, szerintem az egy kicsit komolyabb mint ez a tuchel, legalábbis nekem jobban tettszene. Valamint - tudom hogy nincs szükség rá, nem folyik nagy áram ott - de a sense banánhüvelyek is ha olyanok lennének mint a főkimeneté, akkor egységesebb képet mutatna. Ja, és feliratoznám a kimeneteket is ( +V ; -V ; +S ; -S ) A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2012
Nálam van külön led (és persze nyomógomb). Nagyon praktikus az a 2mp-es kis villogás amit bekapcsoláskor produkál. Persze, megértem az érveidet, de ha már PIC...
Ha valaki jár erre és van véleménye: Egy kettős táp előlapja lenne a következő.
Azért van a két sarokban hely, hogy ha kiderül, hogy szükség van a feszültség finomszabályozására akkor oda kerülnének a potik. A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2012
Én ilyet csinálnék (én jobbkezes vagyok, balkezesként nyilván a kijelző baloldalára raknám a tekerentyűket). Ha az a középső négyszög a tápkapcsoló akar lenni, azt tuti átraknám a készülék hátuljára.
Egyébként pedig nem használnék nagy átmérőjű potmétergombokat, hogy jobban hozzájuk lehessen férni. A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2012
Jó lesz az.
Én is inkább a szimmetrikus kialakítás híve vagyok. Viszont a túl nagy forgatógombnak tényleg nincs sok értelme, zavaró lehet. A forgatógombok köré lesz felírat /skála/? Tovább bővítettem a saját tervemet is. Egy nagyobb teljesítményű toroidhoz jutottam, így valószínűleg 4A-es lesz a táp. A DC kapcsoló is egy két-áramkörösre lesz cserélve, hogy egy mozdulattal „lelőhető” legyen mindkét oldal. Előző terv.
A gombok talán 26mm-esek. Kell a nagy gomb, ha meg akarom spórolni a finomszabályzót. A skála! Erről teljesen elfelejtkeztem. Köszi.
Az a baj, hogy ezen a kis progin amit letöltöttem pl. nincs Á betű. A végleges tervet valami értelmesebb progin kell megrajzolnom. Lehet, hogy a hálózati kapcsolóval tényleg felesleges itt elől tervezni. Jó lesz hátul is. Miképpen valósítjátok meg a kész tervet? Fólia, nyomda?
Én a CorelDRAW –ot használom, rengeteget tud, de egy kicsit érteni is kell hozzá.
Pont a napokban fejeztem be egy egyszerű tápegységet. Bővebben: Link Ennél, A4-es méretű teli etikett címkére van kinyomtatva az előlap, és lamináló géppel rá van melegítve a fólia, majd simán felragasztva. A most készülő labortápegységemnél A3-as méretű papira lesz kinyomtatva az előlap /nem kaptam A3-as etikett címkét, majd kétoldalas ragasztóval lesz felragasztva/ és A3-as lamináló fóliával le lesz fedve. Mivel az előlap magassága 18cm lesz, így az A4-es lamináló géppel rá tudom melegíteni a fóliát, méretre vágás után. /Két lapot teszek a lamináló fólia közzé, így körbevágás után kettéválasztható majd ragasztható/. Halvány színes papír is használható, vagy eleve színes grafikát tervezel az előlapra. A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2012
Sziasztok
Természetesen a te műszered lesz, te döntöd el milyen legyen. Sok műszerrel találkoztam már, én a helyedben semmiképpen nem raknám a hálózati kapcsolót(illetve bármilyen kezelőszervet) a hátlapra. Eszméletlen ócska tud lenni, ha egy műszer bekapcsolásához "be kell mászni" az eszközök mögé...
Hidd el van az a pénz, amiért markánsan kapcsoló nyomkodósat kapsz ! Saját tápom.
Érdemes kipróbálni az Openoffice - vagy újabb nevén Libreoffice draw programot is. Az office rajzolója vektoros és kezeli a bitképeket is - ráadásul full ingyen és magyarul van ! Én évek óta ezt használom - tervek készítéséhez is, mert ismeri az objektumkövető vonalazást és nagyon pontos századmillinéterig....
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2012
Hu! Szóval, köszi a sok jó tanácsot.
st3: Marad a főkapcsoló, mert tényleg gáz a bekapcs, ha már két cucc lesz egymáson. kameleon2: Linuxot használok. Most elkezdem tanulni a draw-t. kegyetlen19: A papírokkal való bűvészkedést még nem értem, de - ha megengeded - email-on megkeresnélek, ha ott lesz az idő, hogy kész a terv, meg az alulap is.
Láttam egyszer egy oldalt, ahol maratással, sósav + hidrogén-peroxid segítségével készítették el az alumínium előlap feliratait.
No, meg is kerestem: Bővebben: Link Filmmel + P20-szal is kéne mennie, ill. valószínűleg lézernyomtató + sima rávasalás is működhet, csak mivel ehhez inverz nyomat kell, kevés felirat esetén sajnálnám a tonert egy ilyen után A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2012
kameleon2: felraktam a Libreoffice draw programot, egészen barátságos, finombeállítások és személyre szabás után jól használható, bár ki kel ismerni.
fecus: Természetesen lehet. De azért porbálok egy részletesebb leírást is közreadni, hátha mást is érdekel. Kétfajta lamináló fólia is használható. Van úgynevezett meleg lamináló fólia, /lamináló gép kell hozzá/ hő hatására ragad a papira a fólia és van az úgynevezett hideg lamináló fólia, amin egy ragasztós réteg van, így ezt még nevezik öntapadós lamináló fóliának is. A meleg lamináló fólia rámelegítés után kissé merevebb lesz, az öntapadós fólia megmarad rugalmasnak. Ez azért lényeges mert számit milyen kialakítású az előlapod. Ha a bobozod fedőlapja és oldallapja túlér az előlapon, /tehát, kicsit besüllyesztve van az előlap/, akkor használhatod mindkét fóliát és a széleknél levágod. Ha viszont a bobozod fedőlapja és oldallapja nem ér túl az előlapon, /tehát, az előlap van kiemelve/, akkor idővel a ragasztás kicsit elengedhet a széleknél a mechanikai behatások miatt, /vagy akár a mindennapos használat miatt is/. Itt célszerűbb az öntapadós fóliát használni és kis ráhagyással levágni a széleknél és ezt a plusz ráhagyást befordítani az előlap belsejéhez. Így a szélek védve vannak. A papír, amire kinyomtatód az előlap tervet az lehet sima papír és ezt majd kétoldalú ragasztóval ragaszod fel az előlapra vagy lehet úgynevezett etikett címkére is nyomtatni /ez kapható A4-es teli méretben is/ ez pedig magában öntapadós, így csak fel kell ragasztani az előlapra. /az etikett címke műagyagra, bakelitre jól ragad, de már az alumíniumra nem annyira, ide egy jó minőségű kétoldalú ragasztó használható, vagy tükör simára kell polírozni a fémet/. Az előlap tervet úgy készítsd el, hogy ahol furat lesz ott a furat középpontját is jelöld be. Nyomtasd ki több példányban a tervet. Egy lapot az előlap anyagára erősítsd fel, akár hátulról egy szigetelőszalaggal is lehet és így át tudod pontozni a furat középpontokat az előlap anyagára, majd kifurkálhatod az előlapot. Egy másik lapot lefóliázol, és ügyelve lehetőleg ugyanabba a pozícióba felragasztod és kész is van a felíratós, fóliázott, előlapod.
Csak apró tanács a libreoffice-hoz: jobb egérklikk csodákra képes . Először butának tűnik a program, de idővel előjön mennyire is nagyszerű! Az egyetlen hátránya szerintem a layerek kezelése. Volt már mérnökiroda ahol rákérdeztek mivel csinálok ilyen profi előlapokat - ők méregdrága CAD szoftvereket használnak mindehhez. Amikor azt mondom Openoffice(libreoffice) és Google sketchup - általában nagyot koppan az álluk ! Miért? Mert ezek a programok ingyen jobbak, mint például egy fizetős MS Visio... és nem mellesleg ugyanazokat a rajzokat amit az előddel a staroffice-al rajzoltam - most is meg tudom nyitni + az Sun és az Oracle is sokat dobott a fejlesztéseken (PDF import stb).
Köszi. Gondolom ezeket megkapom a nagyobb írószerboltokban!? Szerintem a "hideg" laminálás marad + a céges lézernyomtató.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2012
Lakhelyemhez közel egy kisebb írószerbolt van, de kapható benne hideg - meleg lamináló fólia, és etikett címke is. A hideg lamináló fólia általában A4-es méretben kapható, de van ahol egészen A0-ás ívben is van, azt meg olyan méretűre vagdalod, amilyen méretre szükséged van.
Sziasztok
Nekem egy Járműbe kellene a fordulatszám mérő órát át-skálázni. Pontosabban a számlap hátuljára csinálnék egy sajátot. Szóval UV álló kellene, hogy ha süti a nap és van benn 60 fok, akkor bírja. Létezik ilyen házilag? Mit ajánlotok? Köszi
Nagyon jó ez a Libreoffice Draw. Elkészült az előlap.
Kissé sűrű is lett amint a skála és a feliratok felkerültek. A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2012
Szia! Had csapjak le Rád egy kérdéssel! A skálát hogyan varázsoltad rá?
Az egyszerű alakzatok között van egy félkör. Azt a sárga pontnál fogva össze lehet egy vonallá nyomni és a félkörnél tovább húzni 270 fokig.
Ha a közepét pozicionálod, és egy egyenest húzol ugyanazon középponton át, akkor az egyenest forgatva (pozíció, elforgatás), kijelölheted a végeit és a kívánt beosztást (fokban). Aztán már csak egy marék egyforma kis egyenest kell gyártani és ugyanolyan fokokban elforgatni, mint ahová illenek. Ráilleszted az egyenesre a pálcikákat és forgatod tovább az egyenest. Hát nem tudom érthető volt-e!? A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2012
Igen, tökéletesen! Köszi! Tehát egyszerűbb sajnos nincs
|
Bejelentkezés
Hirdetés |