Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   58 / 141
(#) etm hozzászólása Jan 6, 2013 /
 
Hello! Tudja-e valaki,hogy nagyfeszültségű dióda van-e a tévében? Nekem a mikrómban kellene próbára beletenni,mert nem melegít.A magasfeszültségű oldalon van a gond.Köszönöm!
(#) kadarist válasza etm hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Szia!
Sajnos ami van, az nem hozzáférhető helyen lelhető meg.
(#) LG hozzászólása Jan 7, 2013 /
 
Üdv !
Azt szeretném megtudni h miről lehet tudni, hogy egy mikróból kivett trafó jó egy másik mikróba ?
Ugyanez pl. egy magnetronnal ?
(#) mindenes válasza LG hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Hali! Ha a 2 mikró magnetronja egyezik, akkor biztos lehetsz hogy a csere trafó is jó oda.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2013
(#) LG válasza mindenes hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
és ha a magnetronja nem egyezik meg akkor hogyan tudhatnám meg, hogy jó ötlet e belerakni?
(#) mindenes válasza LG hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
A magnetron adatlapja sokmindent elárul. Ha ismert a típusuk akkor lehet következteni a trafó teljesítményére is.
(#) LG válasza mindenes hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
köszönöm !
(#) etm hozzászólása Jan 11, 2013 /
 
Hello! Meg tudná valaki mondani,hogy a mikró trafójában hány darab egymástól külön álló tekercs van?Van a primer ,ez a kisfeszültségű oldala,és van a szekunder nagyfeszültségű oldal,ahol 1 tekercs megy a magnetronra,a többi kivezetés az micsoda a szekunderen?Ohm mérővel ha mérem ,akkor 2 különálló szekunder tekercs van,vagy egyik része a másiknak?Vagy esetleg van-e rajza valakinek a trafó bekötésről,és tekercsekről?
(#) kadarist válasza etm hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Szia!
A magnetron fűtésének is van tekercse a szekunder oldalon. Bővebben: Link
(#) mraulajos hozzászólása Jan 11, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy IGNIS AKL530/IG/WH tip. mikróm. Azonnal ki veri a benne lévő biztosítékot, ha bekapcsolom a melegítést. A képen látható alkatrészről ha leveszem azt a kis fekete alkatrészt, aminek a másik vége la van testelve, akkor viszont nem, de nem is melegít. A képen látható alumínium házas alkatrész két pólusa között nullát mérek. Ez jó???

100_2748.JPG
    
(#) kadarist válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Szia!
Mérj a fekete nagyfeszültségű diódán ellenállást. Ha mindkét irányba vezet, akkor cseréld ki.
(#) mraulajos válasza kadarist hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Az az érdekes, hogy a dióda egyik irányban sem vezet.
Idézet:
„A képen látható alumínium házas alkatrész két pólusa között nullát mérek. Ez jó???”
(#) mindenes válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Szia! Elég egyértelmű a dolog, a kondit cserélned kell.
(#) mindenes válasza etm hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Van egy vastagabb "vezetékelés" is a nagyfesztekercs és a primer között. Ez a másik szekunder.
(#) kadarist válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Na és akkor igen, most jön az, hogy a kondenzátor sarkain is megméred az ellenállást. Az, hogy a dióda egyik irányba sem vezet nem meglepő, mert olyan nagy a nyitófeszültsége, hogy a multiméter nem boldogul vele.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2013
(#) etm hozzászólása Jan 11, 2013 /
 
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
(#) mraulajos válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Néggyel visszább már írtam, hogy a kondi két sarkán totál nullát mérek. íme...

100_2749.JPG
    
(#) mraulajos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Teljesen tiszta amit a kondi mérésével kapcsolatban írtál, de a műszer, amit a képen látsz, most 0-án van. Teljesen mindegy hogy milyen irányból rakom rá, tök rövid zárat mutat. A diódán nem tudok mérni semmit, bár hogy rakom rá a műszert, nem mozdul ki. ???
Köszi!
(#) mraulajos válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
A műszernek a mutatója alap állásban a másik oldalt van. Igen, - szerintem is a kondi tök zárlatos. A diódán, talán az egyik irányba mint ha egy picit megmozdulna a műszer. Hol lehet ezekhez az alkatrészekhez hozzá jutni?
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2013
(#) Hodinka válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Szia!
Nem értem miről folyik itt még az eszmecsere,csont zárlatos az a kondi,cserélni kell! A dióda még lehet jó,de ahhoz túl kevés a műszered mérőfeszültsége,hogy ezt kiderítsd.Alkatrészeket találsz a neten vagy szaküzletben.
(#) etm hozzászólása Jan 12, 2013 /
 
Hello! Hogyan tudom megállapítani,hogy a magnetron jo-e? Ohm mérővel hány ohmot kell hogy mérjek ha jó? Vagy egyáltalán lehet-e mérni valami ellenállást?
(#) mindenes válasza etm hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Szia! Le van írva több helyen is. Hasznáni kell a keresőt!Ez nem a Google,viszont ugyanúgy működik.Üdv!
(#) Remci válasza etm hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Valamennyire ez is segíthet a hibakeresésben.
(#) mraulajos válasza Hodinka hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Cseréltem kondit is, diódát is, minden tökéletesen működik. Köszönöm!
(#) bladzser2 hozzászólása Jan 17, 2013 /
 
Sziasztok!
Szakavatottabbak véleményét kérném. Van itt nálam egy hibásnak nevezett mikró.
Magnetronja zúg,a nagyfeszdióda rendben van a továbi egységekkel egyben. Viszont rajz alapján rákerestem: felcserélték a magnetronon a szálakat. Visszacseréltem.
De a trafó kegyetlenül melegedett. Tovább járatom, akkor leég.
Kérdezném a magnetronnak keresztet lehet venni, esetleg ha hibás lett valahogy javítható még a magnetron?
(#) mindenes válasza bladzser2 hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
A magnetront nem ártana egy "alapos" mérésnek alávetni. Mivel a gyakorlatban nem okoz problémát ha felcserélik a magnetron vezetékeit, ezért nem hinném hogy ez lenne a hiba kiváltója.Üdv.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2013
(#) stoky hozzászólása Jan 19, 2013 /
 
Üdv!
Segítséget kérnék mikrohullámú javításban.A probléma az,hogy a készülék nem melegít. Tálca forog, világítás van és a taljasítményszabályozást állítgatva a bekapcsolás ideje is változik.
A primer rész kapcsolja a trafónak a 230V-ot. Primer tekercs 2ohm, Fűtés 1-2 ohm, nagyfesz. tekercs házhoz képest 150ohm. Nagyfesz bizti nincs. Magnetront kivéve szép fémtiszta az adója. Magnetron kivezetés 1ohm, házhoz képest szakadás.Nagyfesz. kondi ellenállása változik viszont kisütéskor nem volt csattanás. A kondi két lába közötti diódát szakadásként mértem ami a testre volt kötve az nyitott.A diódát kiszerelve próbáltam:táp.15V, 330ohm, dióda sorba kötve a diódán 7,5V esett)szerintem jó.
Ezek után tudnátok segíteni? Lehetséges,hogy a trafó halt meg?Mérjek áramfelvételt a primer oldalon, mennyi az ideális?
Köszönöm!
(#) Hodinka válasza stoky hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Idézet:
„Lehetséges,hogy a trafó halt meg”

Én inkább a magnetront tartom esélyesebbnek.
(#) stoky válasza Hodinka hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Ebben az esetben fontos, hogy pontosan ugyanolyat szerezzek helyette vagy ezek cserélhetőek legalább egy próbára?
Azért kérdezem mert van bontott mikróm.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2013
(#) stoky válasza stoky hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Azt még hozzátenném, hogy első szétbontáskor a nagyfesz. dióda test felőli rögzítőcsavarja nem volt meghúzva.
Következő: »»   58 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem