Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   401 / 607
(#) reloop válasza imyx92 hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Ezek szerint négy csatornád van? Ezt majd pihenten át kell gondolni.
Ebből tehetsz kettőt egy IC alá, gondosan egymás mellé illesztve.
(#) imyx92 válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Igen négy. Kettőt szeretnék mélynek, kettőt pedig középnek(kis méllyel).
Nagyok köszönöm a linket! pedig ezen az oldalon is kerestem de nem találtam.
De pasztát azért gondolom kell tenni...
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2013
(#) reloop válasza imyx92 hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Kérlek rajzold le, hogyan kapcsolódnak az egyenirányító hidak a trafóhoz! Hány szekunder tekercs vesz részt a táplálásban és azok függetlenek, vagy középen megcsapoltak?
(#) imyx92 hozzászólása Jan 21, 2013 /
 
A trafóból három szál jön ki(bal oldalt fent a képen látható) onnan egyenest megy a graetz hídhoz és innen megy a másik graetez hídhoz, a többi látható a képen.
A trafóból még kijön két szál, azon 12V a hűtésnek.
Egyébb információm nincs a trafóról.

Capture5.PNG
    
(#) reloop válasza imyx92 hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Amit készítettél az papír forma szerint jó, de mint látod a két erősítő rész GND-je között búgó-feszültség keletkezik.
Egy közös GND pontot kell kialakítani! Az ábrán piros nyíl mutatja, hogy mind a négy végfok tápját és testét (ez lesz a csillagpont) egy helyről kell indítani. A puffermezőt úgy tudod a leghatékonyabb szűrésre bírni, ha a zöld vonalakkal jelölt módon fűzöd őket sorba. Ha a NYÁK alatt ettől eltérő átkötés lenne, vágd el!
Az egyik egyenirányító híd feleslegessé válik. Ha eltérőek, a nagyobbat hagyd meg. Remélem a száma KBPC25xx, vagy nagyobb.

Táp_3.JPG
    
(#) imyx92 válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Szóval a trafótól egyenest egy egyenirányítóhoz vezessem a szálakat, az egyik oldalról amelyiket nem fogom használni, rakjam át a kondikat a másik oldalra(a nagyobb szürés érdekében) és onnan vezessem a négy TDA hídhoz?!
De ha ez így van akkor nekem miért nem volt rendbe a két TDA híd , mert mikor probáltam akkor csak az egyik egyenirányitóra volt kötve(és ott közösek voltak a pontok).
Mindkét egyeniranyító 25A 400V.
(#) zsozso17 válasza imyx92 hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Igen egy greats hídat használj. Egy puffer mezőt. Azért volt jó külön külön mert akkor nem alakult ki GND között bugás GND húrok. Gondolj bele ahogy most van kötve a két híd két külön álló GND-ből alakít ki magának GND ami zavarja egymást nem pedig egy azonos GND-ből. Ahogy reloop megcsinálta ott egy GND van létrehozva és abból az egyből alakítja ki a kettő egymásnak a sajátját amit a rajzon is látsz.
Az egyenirányító az jó.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2013
(#) reloop válasza imyx92 hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Ha közös pontról tápláltál két hidat, és úgy keletkezett búgás a bemeneti GND-k összekötésekor, akkor csak a bordán keresztüli hurok jelenthetett alapvető problémát.
(#) imyx92 hozzászólása Jan 21, 2013 /
 
Szóval ha el lesz szigetelve a bordától(vagy külön bordán lesz) akkor meg fog szünni a búgás?
(#) reloop válasza imyx92 hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Ha jól értelek van még egy bordád (oda megy két garnitúra tápvezeték), ezért legegyszerűbb módja ha kipróbálod. Természetesen csillagpontosan indítva a kábelezést.
(#) zsozso17 válasza imyx92 hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Előszőr is csináld meg úgy ahogy reloop lerajzolta mert felesleges két greats szerintem mert egy is elég. Ha úgyse fog meg szűnni a bugás akkor szigeteld vagy tedd külön bordára.
(#) imyx92 válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Igen , este kifogom próbálni!
Ezekhez mit szólsz megfelelő lenne ?
Link
(#) imyx92 válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Na megcsináltam ahogy beszéltük de ha külön bordán van, akkor még nagyobb a búgás, mint mikor egy bordán volt.
(#) reloop válasza imyx92 hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Ha mindent a megbeszéltek szerint csináltál, akkor más hibalehetőség után kell kutatni.
Ezt az átalakítást a stabil üzemszerű működés érdekében úgyis el kellett volna végezni.
A transzformátortól jövő vezetékeket told meg vagy fél méterrel, hogy távolabb tudd vinni az erősítőtől. Meg fogod ebből látni, a trafó induktív szórása okoz-e a brummogást.
(#) imyx92 hozzászólása Jan 21, 2013 /
 
Nem a transzformátor a hibás.
Valki probálta már így közösíteni a bemenő jelet?
(#) zsozso17 válasza imyx92 hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Hát figyelj, bemenő jelet akarsz közösíteni gondolom a jobb illetve a bal csatornának a jelét.
Sztereó-Mono átalakítónak hívják. Találsz is egy olyan fórumot.
Ha külön-külön kötöd be úgy persze hogy jó.
Fórum pedig itt van:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_8493.html
(#) petya100 hozzászólása Jan 28, 2013 /
 
Sziasztok ! Egy kérdésem lenne szerintetek ez a táp megfelelő a TDA hoz?

Névtelen.png
    
(#) vipera1997 válasza petya100 hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
szerintem nem.
elég egy egyszerű szimpla táp is itt a legalsó nyákterv nekem is ez van tökéletesen megfelel.
(#) david91 válasza petya100 hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Szia!

Az elrendezés megfelelő, de a 30V váltóból kb. 40V vagy kicsivel több lesz az egyenirányítás és szűrés után. Ez a 7294 esetében még a határeset kategória. A 7293 jobb választás lenne ekkora feszültség esetén.

Minden gnd-t ide köss majd (pl. a hangfalét is) a pufferkondik közös lábára (csillagpont).
(#) reloop válasza petya100 hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Szia! Vedd figyelembe, hogy még egészen széles vezető-sávon is feszültséget ejt a pufferek töltőárama. A két tápfelet csak a szűrések után kösd össze! A mellékelt rajzon a fölösleges fóliát kitakartam. Részletes magyarázatot Király Tibor írásában találsz a Tápellátás címszónál.

Táp_4.png
    
(#) petya100 válasza david91 hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Szia!

Ez a táp már meg van építve és 43V jön ki belőle,szerinted ez sok a 94 es nek?
Elképzelhető mert már párat kinyírtam vele,egyébként a Pedro féle hidalt kapcsolás van meg építve.Kérdésem az lenne hogy ugyan ebbe az áramköbe be lehet e tenni 93 as típust,és marad e ugyan az a teljesítmény? Még szeretnék kérdezni egyet,a gnd re kössem a hangfalét is és a bemenet gnd jét is?
Előre is köszi!
(#) petya100 válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Szia! Már látom hogy mi volt a baj, igazad van hogy csak szűrés után lehet össze kötni a két táp részt, lehet ezért is volt benne a búgás? Átfogom alakítani ahogy javítottad a hibát, és remélem megszűnik a bugás!Köszönöm a segítséged!
(#) reloop válasza petya100 hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
A búgás számtalan okból keletkezhet, a táp csak az egyik lehetőség. Ha már kész a panel, elég a jelölt módon a fóliát kivágni.
A bemeneti testet legjobb volna a végfoktól vinni a jelforrás felé. A végfok és a táp közötti GND vezetéken sajnos szokott lenni búgófeszültség, az behallatszódhat a jelbe.
Az adatlap ajánlja ugyan az IC közelében elhelyezett 1000µF kondikat, de sajnos ez a helyi szűrés erősen terheli a testvezetéket, hiszen a táphullámosságból még marad valamennyi a pufferek után is és ennek további simítása áramfolyást eredményez. A végfok helyi szűrését 100µF-nél nem nagyobb kondenzátorral szoktam végezni, így rendkívül csendesre lehet az erősítőt megépíteni.
A TDA7293-ra váltás nem hoz érdemi változást. A terheletlen +/-43V-os táp várhatóan le fog esni a biztonságosnak számító +/-40V-ra. Mindkét IC esetén egyformán lép be az áramkorlátozó, mely már a tápfeszültségtől egészen távol korlátozza a legnagyobb kiadott jel csúcsértékét. Az alkalmazott tápfeszültséged a híd 16 ohm terheléséhez volna ideális. 8 ohm-nál a maradék-feszültség (a táp és a max. jelcsúcs különbözete) eléri, esetleg meghaladja a 10V-ot! Az eredmény egy óriási disszipáció, miközben ezzel a szélsőségesen magas tápfeszültséggel alig +2dB kivezérlést lehet elérni. Egy TDA7294 tokra 60-70W ladását érdemes betervezni. Ott a hőtermelés (hatásfok), torzítás optimálisabb.
A tápfeszültség megválasztásához tettem fel egy saját tapasztalaton alapuló tervezési segédletet: Bővebben: Link
(#) petya100 válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Szia! Köszi a válaszod,de én ezekhez a számításokhoz nem értek, nagyon amatőr szinten foglalkozom az elektronikával,persze ha van kis időm ,a burkoláshoz jobban.A bemenet eddig sem volt a gnd re kötve egy árnyékolt vezetéken megy a hídba.A hídnak a két TDA ja külön külön számítógép proci bordán van egy egy ventivel, és teljesen függetlenek egymástól,sőt még a fém háztól is el van szigetelve.Szerinted ez így jó?
(#) reloop válasza petya100 hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
A TDA7294 hűtőzászlóján ott a negatív tápfeszültség. Ha nem szigetelted a bordától, nagyon kell ügyelni, hogy a borda ne érintkezzen fémesen az erősítő többi részével még véletlenül sem.
(#) petya100 válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Nincs elszigetelve, csak hővezető paszta van alatta, de a háztól tökéletesem el van,még egy kérdés, ha közös bordán lennének és szigeteletlenül az baj e?
(#) reloop válasza petya100 hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Amennyiben külön biztosíték védi a negatív tápokat, akkor semmi estre se kerüljenek egymással kontaktusba közös bordán. Ha közös a táplálásuk meg lehet kockáztatni, de a kialakuló hurok nem mondható szerencsésnek. Búghat, gerjedhet.
(#) csady válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
100k potit használok és jól írtad lineáris. Ma jött meg az Lm 1036-os IC.. kezdődik a továbbfejlesztés.
(#) mcsubika hozzászólása Feb 1, 2013 /
 
Sziasztok!
Építettem 2db urbán elektrónikás tda 7294 erősítő panelt, mert kiváncsi voltam a hangjára.
*

* Törölve, a többit az aprónkban!
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2013
Következő: »»   401 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem