Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1220 / 2500
(#) Tetye válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Hali!
Hát a rejtély pipálva kész az erősítő.
Rossz volt a táp is a kábelek is és kontakthibás volt az egyik ellenállás amitől fals értéket mértem.
Kicseréltem az NE5532-t TL071 re, Mikrovillban kaptam LM318P-t és Konthában pedig a kritikus 3K9 5W ellenállásokat.
Egy bajom van, a várt teljesítmény. 225W 4ohm nál elvileg. De a 270w-os VF fél kivezérlésen nagyobbat szól mint ez max-on ua. bemenő jellel és hang"fal"on. Nem lehetne valamit alakítani a műv. erősítőknél? Szerintem ez kevés amit így tud, ahhoz képest amit kéne neki. +-64V ha jó emlékszem a tápfesz és annyit nem tud mint egy másik vég aminek +-45V. Itt nekem valami nem kerek. Még a clip sem villant fel rajta soha. De hétvégén nyugi lesz otthon, megpróbálom a keverőn meg a crossover-en keresztül mert így laptopról a másik 2 erősítőt sem tudom rendesen kivezérelni. De ezt akkor is csak a feléig kb. Ez bosszant. Véleményed?
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2013
(#) accaboj hozzászólása Jan 23, 2013 /
 
Sziasztok!
A mellékletben szerepel a végleges végfokpanelem (LM4780), gondban vagyok a GND-vel. Szerintetek melyik megoldás a jobb és miért? Nekem a piros jobban tetszik, de tekintettel arra, hogy 1 csillagpontot szeretnék, talán a kék jobb megoldás lehet.

Úgy gondoltam ide teszem fel a kérdésemet, mivel talán itt van a legtöbb tapasztalt szakember.
Köszönöm előre is!

GND.jpg
    
(#) reloop válasza Tetye hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Szia! Nem ismerem az alkatrészértékeket. Annyit látok, hogy a V3, V4 tranzisztorok kb. 30mA-t tudnak kényelmesen a végtranzisztorok bázisába pumpálni. Vannak-e olyan jók az alkalmazott végtranzisztorok, hogy ezt 15A-re fel tudják erősíteni? Úgy is kérdezhetném, hogy darlingtonokat raktál-e bele?
(#) ZSozsóó válasza accaboj hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Szia!
Szerintem a kiterjedt felületes megoldásban a villany igyekszik megtalálni a legrövidebb utat, tehát ,ha szőrszálat akarsz hasogatni, akkor az rövidebb tud lenni. Ámbár ugyanúgy "keverednek" az áramok azon a függőleges gerincen, szóval ez szigorúan véve nem csillagpontos szerintem. Szóval ilyen szempontból én azt mondom, hogy teljesen mindegy. Persze ez csak privát vélemény! Szép napot! Zs.
(#) bányaman válasza bányaman hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Na végtranyókat kicseréltem a döglött oldalon, de most meg halkabb mint a jó oldal.
Erre valami tipp? Diódák jók.
(#) Tetye válasza reloop hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Szia!
A V3-V4 MJE350-MJE340, a végek gyári 2SA1116 és 2SC2607 .
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2013
(#) Beringer 600 hozzászólása Jan 24, 2013 /
 
Sziasztok! Szeretném meg építeni a következő erősítőt,és kérdezném hogy építette-e már meg valaki ezt a típust.Véleményeteket kérném.
(#) reloop válasza Tetye hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
A V6, V10 meghajtót figyelmen kívül felejtettem. Kéne annak működni.
A kérdésedet újra olvasva azt szűröm le, hogy valójában az érzékenységével vagy elégedetlen:
Idézet:
„nagyobbat szól mint ez max-on ua. bemenő jellel és hang"fal"on”

R3, R4 két azonos értékű ellenállás, cseréld őket nagyobbra!
(#) Tetye válasza reloop hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
R3-R4 22K meddig mehetek el vele?
V6 V10 TIP31C TIP32C.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2013
(#) vipera1997 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Szerintem inkább ha 100W-ost akarsz akkor ezt építsd meg
segítek benne ha elakadsz és nagyon szép kellemes hangja van és ebből 4-et már építettem 1-re kell figyekni a kimeneti ellenállás 0.18ohm/10W-osnak kell lennie
(#) hobbydcc hozzászólása Jan 25, 2013 /
 
Sziasztok!

Lehet-e (érdemes-e) SMD passzív alkatrészeket (ellenállás, dióda, kis kondi - nem elkó) használni előerősítőnél (TDA-1524A, LM-1036), vagy csak a furatszereltek a jók?
Köszi a válasz(ok)at: hobbydcc
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2013
(#) hobbydcc válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Üdv.

Látom is, be is tudom forrasztani (1206 alatt nem...), csak arra lennék kíváncsi, okoz-e zajt, kígyót, békét, egeret, stb., ha nem furatszereltek az alkatrészek.

Útálok fúrni...
(#) hobbydcc válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
KÖSZÖNÖM !
(#) Beringer 600 válasza vipera1997 hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Köszönöm,de már kinéztem egy másikat,ami tuti jó.
Ebből fogok 2db nyákot készíttetni.
(#) djgombi hozzászólása Jan 25, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy egyszerű kérdésem lenne. Hoztak hozzám egy Aiwa MX-Z3100M erősítőt. olyan problémája van, hogy nem reagál egy gombra sem. Lehet olyan, hogy gyerekzár van rajta vagy esetleg bedöglött a vezérlése? resetelni lehet-e?
Köszi a segítséget előre is!
(#) reloop válasza djgombi hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Szia! Valami készenléti táp megy benne?
(#) sean hozzászólása Jan 25, 2013 /
 
Sziasztok! Tervezgetem egy komolyabb erősítő megépítését, de lenne pár kérdésem. Van egy kapcsolási rajzom egy 2x50W kimenő teljesítményű erősítőről, amiben egy AN 17830A típusú IC van és egy 78L05 tranzisztor. A kapcsolást kétszer szeretném legyártani, hogy egy 4x50W-os erősítőt kapjak. Szeretnék még építeni egy sztereó hangszínszabályzót is (amit itt találtam az oldalon), és az lenne a kérdésem, hogy azt hogy tudom rákötni a 2 erősítő panelre? Elég ha egyszerűen egy csomópontból kapja mindkét erősítő ugyanazt a jelet? A 12V tápfeszültséget egy kicsit módosított pc táp belső része adná, az 5V-os ágáról menne a led világítás és ha kell hűtőventilátor akkor az is. Szerintetek meg lehet oldani?
Üdv!
(#) reloop válasza sean hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
(#) sean válasza reloop hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Igen, ez az IC szerepel a kapcsolásban.
(#) reloop válasza sean hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Egyszerűen összekötöd a 6 és 8-as lábakat.
(#) janika002 hozzászólása Jan 25, 2013 /
 
Sziasztok!Ma élesztettem a Pa-300as végfokaimat Pöccre indult hibátlan,és egy kicsit nagyot szól!
Hapro köszi ,hogy rábeszéltél erre a végfokra!Szeretnék kérdezni egy hozzáértöt ,hogy megkora potméter kell elé a bemenő impedanciája 17,8kohom a végfoknak!Actív crossover fogja hajtani!Kérlek segítsetek ezzel nem vagyok tisztába mekkora kell!
Köszönettel Janika!

moto_0142.jpg
    
(#) reloop válasza janika002 hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Szia! Tegyél bele 10k-t! Nagyon kíváncsi vagyok a venti ki bírja-e tolni a meleget belőle? Volt rá egy igen szavazatom
(#) szamóca válasza reloop hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
A hűtőfelület méretével kapcsolatosan vannak aggályaim.
(#) janika002 válasza reloop hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
reelop köszi a gyors választ!10kohmos lessz benne!Ma teszteltem 300W-os Mega-val 8ohm-on
venti nélkül bemelegítettem rendesen de a hővédelem nem kapcsolt még le!Majd beraktam a két ventit teljes fordulatszámon kézmelegre visszahült szinte azonnal!Szerintem reloop jó lessz!Azon hezitálok ,hogy szívja vagy tolja a venti a levegőt!Szerinted?
(#) blasz válasza janika002 hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Szia nekem mindig akkor voplt a venti működése optimális ha fújta a levegőt,ha szivta akkor jobban melegedett
(#) janika002 válasza szamóca hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Szamóca egyszerüen nem férek el a dobozban 2U méretet tartani akartam a toroid is csiszre
fér el benne az Elektris-nél direkt Úgy kértem ,hogy beleférjen!Ne tudom a Behriger ,hogy rak ebbe a dobozba 2500Wattot egy kissebb táppal mind az enyém!
(#) janika002 válasza blasz hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Szerintem is hatásosabb ha fújja a levegőt!
(#) szamóca válasza janika002 hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
2x160W környékéig nincs is gond, (8Ohm) De 275x2-nél (4Ohm) már akadhat.
Sehogy nem tesznek ők sem. Nekem is van egy Castone rack-em ami papíron 2x200-as, de nem rakok bele egy 2x100-asnál nagyobbat, mert annyit hűt le kb normálisan. Tradicionális táppal, végekkel, nem lehet ilyen méretnél nagy teljesítményeket beépíteni.
(#) reloop válasza janika002 hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
(#) szamóca válasza reloop hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Azt hiszem a Fischer -nek van ilyen aktív hűtőtönkje, de horribilis áron.
Következő: »»   1220 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem