Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   25 / 399
(#) bél hozzászólása Nov 1, 2007 /
 
Kicseréltem mindent.

10_.jpg
    
(#) Parázs Gábor válasza bél hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
Ellenőrizd le, hogy megkapja e +-t a műveleti ic.
(#) bél hozzászólása Nov 1, 2007 /
 
Megkapja a az 1V -ot az ic is. csatolok egy kapcsolást is.

09_.jpg
    
(#) Parázs Gábor válasza bél hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
Milyen 1 voltot???+-15V-ot kell kapnia.11-es lábon a +15V-ot, 6-os lábon meg -15V-ot.Ha rajzon nézed.Milyen müveleti ic van a Quadod-ba?
(#) Parázs Gábor válasza bél hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
Ezt a Quadod most épiteted, vagy már valamikor müködöt csak most hibásodot meg,
(#) bél hozzászólása Nov 1, 2007 /
 
lm301an de kicseréltem a jó oldali műveleti erősítővel és ugyanúgy - fesz van a kimeneten.Meg tudnád mondani hogy melyk lábakra mérjek és mit az lm301an nél?
(#) bél hozzászólása Nov 1, 2007 /
 
működött sokáig 1 éve hibásodott meg.
(#) Parázs Gábor válasza bél hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
Oké.Csak azért kérdeztem mert igy egy csomo hibalehetőséget ki lehet zárni.
(#) Parázs Gábor válasza bél hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
Elméletileg ott is 11-es és a 6 lábon kell mérned, ugy azokat amiket leirtam.
(#) bél hozzászólása Nov 1, 2007 /
 
25,3 volotot mérek
(#) bél hozzászólása Nov 1, 2007 /
 
a működőképes oldalon viszont 15 v ot
(#) janika002 válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
Szia gábor én vagyok az a zajos trafós emberke(ez megoldódott)!Van egy rohadt nagy problémám ugye bár nálam egy dobozba 5 végfok van semmi más (se poti,se semmi)a végfokok bemenetei közvetlenül a hátulján van kivezetve a kérdésem az a rohadt földelés!!!!!!!külön kel minden végfokot földelni a nagyáramu csillagponthoz vagy az RCA-k nál csináljak egy kisáramut és az árnyékolt kábelen keresztül kapjon földet!!!!!Kérem aki tud valami okosságot az segítsen(Most fogom negyedszer átkábelozni)!!!!!!!
(#) Parázs Gábor válasza bél hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
Szoval +15V megvan a negativon meg 25,3-at mérsz?!Ez estben akkor a a zener dioda vagy az ellenellás hibásodot meg.Mérd ki az ellenálást meg a zenert amelyik hibás azt cseréld.
(#) bél hozzászólása Nov 1, 2007 /
 
a 11 es és a 6 os láb között mértem 25,3 at mig a jó oldalon az csak 15V.Akkor megnézem a zenereket és a ellenállásokat
Köszi szépen!
(#) bél hozzászólása Nov 1, 2007 /
 
Basszus! nagyobb ic foglalat van benne 12 lábas és rossz helyre tettem vissza a műveleti erősítőt ez volt a baj! Mekkora idióta vagyok! köszi mindent él a végfok mind két oldala
(#) Parázs Gábor válasza bél hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
Akkor jó.
(#) Parázs Gábor válasza janika002 hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
Szerintem, a jelnek külön földet csinálj.
(#) Parázs Gábor válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
De a jel földet ne kösd le a dobozra.A mellékletet olvasd át hátha segít.
(#) janika002 hozzászólása Nov 1, 2007 /
 
Gábor megoldottam!!!Lekötöttem az összes földet a Quadokrol és a panelek csak az árnyékolt kábelen keresztül kapnak földet az RCA aljzatoknál lévö csillagból amit egy vezeték köt össze a pufferen lévö teljesitmény földel ahogy a gyári kapcsi rajzon van és megszünt minden zavar!!!!!!!!!!Komolyan mondom ez a földelés ez egy borzalom ahány gép annyi fajta megoldás a jó!!!!!
(#) Parázs Gábor válasza janika002 hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
Örülök neki, hogy sikerült.Igen, el kell játszadozni vele.
(#) mrex válasza sound.man hozzászólására (») Nov 2, 2007 /
 
Ha a rajz szerinti kivitel van elkészítve akkor T9-T10 pozícióban végtranyó b-e csatlakozás számára az aluszegletbe fúr furarot bővítsd fel mert elképzelhető egy alattomos zárlat ami méréssel nem biztos,hogy megmutatkozik.Én is jártam már így cicergés a magasaknál aztán egy méy beütésre áthúzás és repültek a tranyók. ha óvatosan szétszeded, akkor a nyoma látható lesz az aluszegleten.De még elszállás után mérj zárlatot az aluszeglet és a rajta lévő tranyók kollektora valamint a tranyók kollektorai között nem szabad zárlatnak lenni
Mrex
(#) janika002 hozzászólása Nov 4, 2007 /
 
Sziasztok!
Találtam a neten egy felújitott Quad 405-öt ehez kéne valami nyákot csinálni és kipróbálni!!!!!!!!!!Ez már 4ohmon is megy!
(#) hapro válasza janika002 hozzászólására (») Nov 4, 2007 /
 
Szia!

Úgy tudom, ez a 200W-os változat. Ahhoz van nyák, ha megfelel az Urban féle nyák. Valahol hátrébb fennis van itt a quad-os topicban.

üdv.:

Zoli
(#) janika002 hozzászólása Nov 4, 2007 /
 
Köszi megkersem!Bár úgysejtem az Urbánéban egy pár végtranyó van!
(#) hapro válasza janika002 hozzászólására (») Nov 4, 2007 /
 
Szia!

igazad van! Utánna néztem egy kicsit, abban tényleg csak egy pár végtranyó van. Találtam ennek a változatnak a rajzát egy cikkel kiegészítve sajnos csak angol nyelven de felteszem ide.

üdv.:

Zoli

(#) janika002 hozzászólása Nov 5, 2007 /
 
Köszi lementettem a gépemre!Lefogom fordíttatni!!!!
(#) transzformátor hozzászólása Nov 18, 2007 /
 
Sziasztok!

Van egy kis hibája a quad végfokomnak. Az Urbánelektronikától vettem, összeraktam, elkészült. Szkóppal megnéztem, nem gerjed-e: nem gerjedt, nem volt semmi baj.
Majd tettem rá hangszórót, és jelet a bemenetre:
Szólt kb 20 másodpercig, majd egy érdekes szag jött belőle, mint amikor sima izzó világít egy bakelitfoglalatban 2 órán keresztül. Olyan szag jött az IC körülről, majd a védelem leoldott, és nem szólt tovább.
Mi lehet iylenkor a gond?
Minden segítséget előre is köszönök!

Üdv:
Transzformátor
(#) Parázs Gábor válasza transzformátor hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Hát ez így jó kérdés.Dc van kint a kimeneten, hány volt?
(#) fureszk válasza transzformátor hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Elég nagy a hűtése?
(#) transzformátor válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Nagyon kevés. Pár század volt. Meleg alkatrészt nem nagyon láttam. Talán az IC volt egy kicsit meleg. Üdv!
Következő: »»   25 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem