Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   999 / 1679
(#) qtrica válasza solti_imre hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Szia,

Kicsivel több részletet elárulnál? Gondolok az elektronika eddig nem látott részére.
(#) solti_imre válasza qtrica hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
ATMEGA2560+AD9850+SN74S74+ICM7250+ICL7660+74HC4316+SSD1289+ADS7843

valamint még pár ellenállás, kondi, kvarc, csatlakozó, stb...
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2013
(#) kocsgab002 válasza sooty hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Hajaj, de még mennyire örülünk..
(#) qtrica válasza solti_imre hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Nekem szimpatikus, kiváncsian várom a fejlesztés végét.
(#) peterpan válasza solti_imre hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Pálinkás jó reggelt Neked is!
Tudnál feltenni néhány képet a generált jelalakokról?
Üdv.: PP
(#) solti_imre válasza peterpan hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Sajnos a szkópom (most még) csak 10MHz-es sávszélességű, úgyhogy a négyszögből 100kHz-est kapsz!
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2013
(#) Pulyka válasza FMSound hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Nem rossz, nekem nagyon tetszik. (de bevallom, elsőnek arra a gyorsan mozgó robotlámpára gondoltam, de ne vedd sértésnek, én még léptetőmotor vezérlőt sem építettem soha.. )
Én egy tégla nagyságú nyákot szeretnék majd építeni tele LED-el, ami zene vezérelt lenne.
Mint egy 10 LED-es kivezérlésjelző/mérő, (kinek hogy tetszik.. ) csak egy 100-150 darabos lenne, szuperfényes LED-ekkel, és vagy fényorgona vezérelné, vagy simán egy LM3915-ös, persze meghajtó áramkörökkel, amik dolgoztatják a LED-eket.
(#) WaRL0 válasza Pulyka hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
én is most egy fényen dolgozok. Ha összejön közzéteszem
(#) peterpan válasza solti_imre hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Nna! Meggyőző! ebéd után vagyok, ezt a 100kHzest még épp meg tudom emészteni..) Kiváncsian várom a fejleményeket.
(#) pleso válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Köszönöm szépen!
E-bay-n is lehet kapni alfaset vagy letraster néven.
Nekem hála nem kellet vennem, mert a munkahelyemen maradt mint hagyaték.
(#) Ktulu válasza solti_imre hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Nagyon jó, izgatottan várjuk a részleteket. (kapcsolási rajz lesz?)
Milyen szűrőt alkalmaztál? Jelalakok milyenek magasabb frekvencián?
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2013
(#) zenetom válasza solti_imre hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Várjuk a további képeket (mármint a készülékről).
Mindenesetre az a szinusz nagyon szép lett. Lehet én is beizzítok majd egy ilyen AD9850-et.
Szerk.: jó drága!
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2013
(#) vicsys hozzászólása Feb 9, 2013 / 1
 
Tudom, nem elektronika, de ismerős lehet az alkalmazott technológia... Az egy digites nixie órám házának készítettem egy hátlapot. Kezd alakulni.
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Azta, hogy csináltad azt a figurát oda??
(#) zolika60 válasza vicsys hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Klassz lesz, már most látszik. Ötletes a vekkeróra hátlap talp is. A képet marattad? A két tartó csavart berezezném, ha az enyém volna, ne legyen már horganyos.
(#) vicsys hozzászólása Feb 9, 2013 /
 
Köszönöm!
@ Köbi!
Helyesen: óránk. Én csinálom, Te pedig nézed.
@Doncso!
Marattam, mint a nyákot. Az üres rézlemezt elöl P20-al, hátul fekete festékkel fújtam le. Egy régi fotót világítottam le rá és előhívás után marattam.
@Zolika60!
A csavarok természetesen cserélve lesznek, valami szép bronzcsavarra. Most csak ideiglenesen tettem bele, a kép kedvéért.
(#) solti_imre válasza Ktulu hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Természetesen lesz kapcsolási rajz és prg is (most ~75 kbyte, de az USB vezérléssel szerintem felmegy úgy 80-ra) Jelalakot 10 MHz színusz esetében láthatod, a négyszögét normális szkóp hiányában nemm tudtam értékelni - de a szkópom torzítását figyelembe véve úgy 1 MHz környékén még semmi baja nincs! ) A szűrő egy sima RC aluláteresztő
(#) sooty válasza vicsys hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Nagyon jó. Ilyen rézmaratást rég nem láttam, apáméknál volt néhány falikép készítve ilyen eljárással. Az öreg vekker hátlapja is reinkarnálódott (szerk: ja de azt már írták)
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2013
(#) (Felhasználó 46585) válasza solti_imre hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
" A szűrő egy sima RC aluláteresztő "

És 30 Hz-en is ilyen sima a színusz?
(#) solti_imre válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
A DDS működési elvéből adódóan igen.

30Hz.jpg
    
(#) Szpisti válasza solti_imre hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Ha nem titok elárulod, mi ezzel a készülékkel a konkrét célod? Hangfrekis mérések vagy valami más is?
(#) solti_imre válasza Szpisti hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Miért lenne titok? A célom egy széles tartományban működő jelgenerátor építése volt. Korom (és Mikojan-Gurjevics gépeinek forszázsában eltöltött 8 év ) miatt a hangfrekis mérések nem izgatnak, nekem már a Sokol rádió is HiFi - pusztán csak a kihívás, az új technikák megismerése vonzott. Hogy ezt mire lehet használni, az egy másik kérdés... Hangtechnika, középhullámú vevőkészülékek mérése, ütemadó, stb...
(#) Szpisti válasza solti_imre hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Aha.. értem
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Eszméletlen jól néz ki, nekem nagyon tetszik! Nem láttam még ilyet.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2013
(#) (Felhasználó 46585) válasza solti_imre hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Szép, köszönöm.
(#) solti_imre válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Hát, ha bármi is látszódna a színuszon, az már 10% feletti torzítást jelentene! (Amint készen lesz, bemérem a torzítását; remélem 0,1% alatti lesz)
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Elkészült a vas alja a szekrényemnek (vagy minek nevezzem...). Négy bolygókerék van az alján, úgyhogy tologatható. A fém váz hátsó részében, a lábaim mögött ahol a fényképeken látszik hogy keresztbe van egy vas, oda jön majd még egy kisebb szekrény, két ajtóval és pár polccal. Kevésbé fontos eszközök (vegyszerek, lamináló, műterhelés...) tárolására. Ugyan ebből a kaliforniai cseresznye és erezett fekete Falco anyagokból készítem hogy jól mutasson a felső részével egyben.
Még az egyik ajtó belső felére jön majd ez: Bővebben: Link
Kibeleztem egy rossz LCD monitor kijelző részéből a fénycsöveket és a folyadékkristályos panelt, a fénycsövek helyére pedig LED-szalagot tettem. (Olyan lett mint a kórházakban az orvosok amin nézik a röntgen-felvételeket.) Jó lesz majd kétoldalas nyákok készítésekor a két oldali rajzolatot pontosan egymásra illesztésére. Na ez a szerkezet pedig a másik ajtó belső felére lesz akasztva. Nagyon jó lesz, már a 60 fiók felosztását is kitaláltam hogy elférjen minden.
(#) (Felhasználó 46585) válasza solti_imre hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Hát ez egy szoftver! Olyan, mint mondjuk egy könyvelőprogram. Beállítod a frekit, amplitudót, meg hogy milyen hosszú legyen, aztán mondjuk a Néró felírja a lemezre. Vagyis, a felírást a számítógép végzi, de a kiolvasást ( lejátszást ) már egy rendesebb cd játszó.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2013
(#) Mengyán válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Hol lehetne veled eszmét cserélni Panelmérő II ügyben?
(#) FMSound válasza Pulyka hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Kedves Pulyka!
Ez tud gyorsan is mozogni....
Nagy négyzet nyák... hát van olyan lámpám is....
Ott volt a video linkje, miért nem nézted meg többi a youtube-os feltöltésem?
Pl ebben a videoban benne van a nagy is... zenére villogó ledeket nem nehéz építeni .... DMX 515 fénytechnika szabvánnyal már nehezebb.... Mechanika működik, léptetőmotort milyen impulzust kap, már részéletkérdés... MECHANIKAI kivitelezés nem egyszerű!!! Rengeteg esztergályos munka!!

( U.i.: Azt veszem észre sok emberen, hogy ha kap egy tube linket nem nézi végig az feltöltő összes videoját...... pedig nagy valószínűséggel fog hasonló témáben más videot is találni!!!! )
Következő: »»   999 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem