Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1920 / 3965
(#) IRONbene válasza proli007 hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Azt akarom megtudni , hogy tervezésnél miként vegyem figyelembe a stabilizátort , ha áramot akarok számolni. Kvázi mennyi lesz a rajzomon az eredő áramom.
Elég gyengén megy nekem ez az áramra való tervezés. :S

rajz.JPG
    
(#) nyakas00 hozzászólása Feb 11, 2013 /
 
egy TL1431C-t hogy lehetne ellenőrizni hogy jó-e?
(#) c27 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Értem, skori honlapján ez volt írva.
Amúgy nem tudsz valami információt a 81tb12-ről, igazán nem találtam róla semmit, csak egy táblázatot amit nem tudok teljesen értelmezni. Mekkora gate áramra van szüksége?
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2013

81TB12.pdf
    
(#) kuka88 hozzászólása Feb 11, 2013 /
 
Sziasztok,
Power led-nek, ha elemről megy szükség-e van áramgenerátorra vagy elég ellenállással bekötni?
Előre is köszönöm : )
(#) Vacok hozzászólása Feb 11, 2013 /
 
Sziasztok!
Tud valaki adni egy olyan kapcsolást, amelyik a kimenetre csak akkor ad jelet, hogy ha a két bemenetre megfelelő sorrendben érkezik jel?
(#) zoltan0801 válasza Vacok hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Helo!
Mi lenne a sorrend, és mihez kéne pontosan?
(#) granpa válasza c27 hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
300mA, 3V. 400 sok, <40-nél kikapcsol.Ott van a táblázatban.
(#) Vacok válasza zoltan0801 hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Belépésjelzőhöz kellene, hogy az eszköz különbséget tudjon tenni, hogy kifelé, vagy befelé mentek-e. Befelé jövet hangot ad, kifelé semmi. Az érzékelő áramkör 2db infrakapu lenne. Köszi.
(#) mps válasza Vacok hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
(#) tipegő hozzászólása Feb 11, 2013 /
 
Sziasztok!
Hozzám akarnának vágni egy 220/220-as leválasztó trafót. Most ép nem tudom hány wattos kehet.
Böszme nagy és nehéz (25kg) minimum. Számítógép méretű.
Házi használatban mire használhatnám (levél nehezéken kívül)?
Esetleg hegeszteni vagy...??? Mert egy egész családi házat is elvisz.
(#) tipegő hozzászólása Feb 11, 2013 /
 
Sziasztok!
Hozzám akarnának vágni egy 220/220-as leválasztó trafót. Most ép nem tudom hány wattos kehet.
Böszme nagy és nehéz (25kg) minimum. Számítógép méretű.
Házi használatban mire használhatnám (levél nehezéken kívül)?
Esetleg hegeszteni vagy...??? Mert egy egész családi házat is elvisz.
(#) proli007 válasza IRONbene hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Hello!
Ez olyan mint a sör. "Ami befolyik, rögtön kifolyik." Vagy is elég egyszerű a számítás, mert a bemenetén pont akkora áram folyik, mint amekkora maga a terhelőáram. Ehhez ugyan még hozzá jön a GND-felé folyó vezérlőáram, ami típustól függően néhány uA-tól néhány mA-ig terjed. Legtöbbször elhanyagolható értékű. De adatlap ezt is megadja.
üdv!
(#) cross51 hozzászólása Feb 11, 2013 /
 
Sziasztok!
Ismét egy egyszerű kérdésem lenne.
Az UTP kábel szigetelésen belüli vezetékei egy eresek ?
Köszi!
(#) mps válasza cross51 hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Van ilyen is meg olyan is.
(#) cross51 válasza mps hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Ezt, hogy érted olyan van aminek az összes belső ere sodrott vagy gyárilag van benne sodrott is meg egyeres is ?
(#) mps válasza cross51 hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Egy kábelen belül természetesen nem keverik a kétfélét.
(#) cross51 válasza mps hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
És, ha olyan UTP kábelra van szükségem melynek a belső erei egy eresek azt hogyan kérjem a boltban, vagy csak simán mondjam, hogy egyeres UTP kábelt kérek ?
(#) Gafly válasza cross51 hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Kérheted ez alapján is: Bővebben: Link
De elmondodt hogy mit akarsz és adják. Mivel te vagy a vásárló, ezért nem nevetnek ki...
(#) kendre256 válasza cross51 hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
UTP fali kábelt kérj. (A sodrott erűek a patch kábelek.)
(#) nedudgi válasza nyogo83 hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Létezik párhuzamos EEPROM. Mondjuk sokkal drágább, mint egy EPROM.
(#) bybo18 hozzászólása Feb 12, 2013 1 /
 
sziasztok szeretnék vásárolni kék szinü ledszalagot és érdekelne hogy mijen uton modon tudnám rákötni villanykapcsolora meg mit kéne vásárolnom hozzá elöre is köszönöm
(#) nyogo83 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Köszönöm! Igazából találtam egy lehetséges helyettesítést, Winbond W27E512 formájában(külföldrôl ~4-500huf lenne), de bizonytalan vagyok, mivel soha nem próbáltam még kiváltani sima EPROMot. Az a bajom fôként, hogy sokszor kell tartalmat módosítanom, és írás elôtt mindig 15-20percet malmozok mire törlôdik.
Megnéztem amit linkeltélt, nem lenne rossz, csak pont 512esben nem látok ilyet. Mivel legtöbbször 512esre vagy 256osra van szükségem, igy bôven elég lenne az 512es, mert abba akár a 256os tartalmat is be tudom égetni.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2013
(#) proli007 válasza nyogo83 hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Jóember!
Mit gondolsz valaha hogy műveltük ezt? Nem egyet kell használni, hanem egy marékkal. De már kettő is elég. Mindet kitörlőd, és míg pepecselsz, törlődik a másik. Égetni meg akkor kell, mikor értelme is van a dolognak. Vagy is minél gyakorlottabb leszel a programozásban, annál ritkábban fogsz törölni..
üdv!
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2013
(#) Vacok válasza mps hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Köszi, ez jó lesz.
(#) mindenes válasza nyogo83 hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Építs 1 eprom emulátort, ezt annyiszor írod és törlöd ahányszor csak szükségeltetik, segítségével az epromot csak a végleges program elkélszültekor kell égetni. Egy magyar fejlesztésű áramkört a HE96/5 májusi számában találsz.
(#) nyogo83 válasza mindenes hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Koszonom szepen a segitsegeket!
(#) c27 válasza granpa hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
A 3V gate feszültség az most a max.-ot jelenti vagy a minimum feszültséget?
(#) proli007 válasza c27 hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Hello!
A Gate áramot kell korlátozni. az adatlapi érték vélhetően a maximális 300mA mellett kialakuló Gate feszültségről van szó. (Nem túl beszédes az adatlap, de szinte mindent ki lehet mérni.)
üdv!
(#) granpa válasza c27 hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Csak gondolom, mivel a többit max.-nak adja meg, ez is max (elég érdekes); de kezd növelni a feszültséget cca. 2V-tól, és kiderül: az (gate)áramot kell közben figyelni, ne lépje túl a 400mA-t (inkább csak 350-et). A főkörben lehetőleg néhány (min. 5-10) A foly(hass)jon.Lassan gépelek.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2013
(#) c27 válasza granpa hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Ok, köszönöm a segítséget mindkettőtöknek.
Következő: »»   1920 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem