Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   104 / 136
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Ő volt az . Viszont 20-30cm ről a fénycső is homogén , és alávilágításnak nyoma sincs. Építettem A/4 es levilágítót egy csővel is Atosz barátom már több hónapja használja.kép
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2013
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Akkor nem homogén a levilágítás a fénycsőnél, ha távol vannak egymástól a csövek és kicsi a távolság a levilágító,és a nyák közt.A gyári levilágítókban csak pár cm a távolság a csövek és az üveglap közt, viszont a fénycsövek szinte összeérnek.
(#) atiotezer válasza kokozo hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Nekem scanner házban van 4db 15W-os BL cső. A csövek a paneltől kb. 3cm-re vannak. Nekem teljesen homogén a megvilágított felület. A4-es nyáknál is megfelelő a levilágítás. Dry-t használok, a levilágítási idő kb. 30másodperc.

DSC03181.jpg
    
(#) kokozo válasza atiotezer hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Ezen a képen is látszik, hogy középen a levilágítás erősebb mint a szélén.
(#) atiotezer válasza kokozo hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Ott már a cső foglalata van. De a lényeg, hogy nekem nem okoz gondot a levilágításban. Az A4-espanel szélén is letudom világítani rendesen.
(#) Beles válasza atiotezer hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Van valami rakva a csövek fölé, hogy homogénebb legyen a fény? ha igen, akkor mi az?
(#) kaqkk válasza Beles hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Elég egy fényes fehér lap, akár fotó papír is megfelel., az általam belinkelt képen tökéletesen látszik .
(#) Beles válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Én nem raktam semmit elé, lehet ez volt a probléma. Bár nekem csak két cső van benne, de nem is akarok orbiáls nagy nyákokat gyártani! Cső fölött 2 perc volt a világítási időm kb. A lap miatt nem lesz sokkal hosszabb?
(#) kaqkk válasza Beles hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Nem elé kell tenni ,hanem mögé! Tükröző felületnek,így az a fény ami hátrafelé lép ki a fénycsőből visszaverődik és hasznosul. amit a scanneren látsz csak a fotó kedvéért lett rátéve .
(#) Beles válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Jaaaa! Köszi a segítésget! De pl alufólia nem lenne jobb?
(#) kaqkk válasza Beles hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Jó az is de a fényes fehér lap is tökéletes.
(#) Beles válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Rendben! Kipróbálom! Mégegyszer köszi!
(#) atiotezer válasza Beles hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Nekem semmi nincs mögötte.
(#) nyakas00 hozzászólása Feb 17, 2013 /
 
Most néztem körül ebay-en és láttam hogy 100db 5mm-es uv ledet már 4$ alatt be lehet szerezni (390-400nm).Elég ez a 100led szerintetek egy öreg szkennerbe szerelve?
(#) kaqkk válasza nyakas00 hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Meg kell próbálni.
(#) kaqkk válasza freky hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Cree ledből én 2db ot használtam , de kb 40cm volt a távolság a ledek ás a "tárgyasztal" közt (egy íróasztalba volt beépítve az asztal lapja volt kivágva és egy scanner üveglapja volt rátéve .
(#) luluzulu hozzászólása Feb 18, 2013 /
 
Sziaszok.

Vitoone VOT50818-0124 Csövekből lehet készíteni levilágított?
(#) sherlock hozzászólása Feb 18, 2013 /
 
Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni, hogy egyetlen kompakt elektronikához milyen módon tudnék több neoncsövet betenni. Szóval ha az elektronika 34W, s nekem 8W a neonjaim, elméletileg 4 is befér. Hogyan?

Köszi!
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2013
(#) kaqkk válasza luluzulu hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
BLB cső tehát elvileg jó , de először próbáld ki egy csővel. Ha működik megveheted a többit is.
(#) J-O-E válasza sherlock hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Kettő csőig még sorolható tudtommal.
De 4db nem javasolt. A kompakt cső elektronika nem feltétlenül 34W-nyi NEON-cső meghajtásához jó.
(#) mekkmesterke válasza sherlock hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Nem játszanék vele inkább. Én a spárban vettem 11 wattos energiatakarékos izzókat amik tökéletesen megfelelnek a kinézett 11 wattos csöveimhez és nagyon olcsó is volt. A helyedben inkább ilyen akciókra vadásznék vagy a még jobb ötlet ha bemész 1 olyan üzletbe (nagy áruházak kilőve) ahol gyűjtik a döglött izzókat és kérsz párat. Szinte biztos hogy adnak ingyen, legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Jelen pillanatban most 1 darab 8 wattos csővel világítok ideiglenesen és az is tökéletes munkát végez.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2013
(#) sherlock hozzászólása Feb 19, 2013 /
 
Van még egy teljesen ugyanolyan 34W OSRAM elektronikám, megpróbálom akkor 2-2 darabbal, lássuk mit mutat. A sorba kötés az úgy történik, mint ahogy lerajzoltam? A piros szál a huzal, a két vég megy az elektronikához. Szóval ilyen tűpár-a-tűpárhoz?

Köszi a jó tanácsokat!

neon.jpg
    
(#) gordonfreemN válasza sherlock hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
nem, de mérd ki, az a biztos
(#) torzito hozzászólása Feb 20, 2013 /
 
Sziasztok.

Kaptam egy philips ml 160w-os lámpát. Megnéztem a neten és azt irta, hogy soft glass elliptikus kevert fényű lámpa. Azt szeretném kérdezni, hogy ebből lehet levilágitót késziteni?

A válaszokat előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2013

Fotó001.jpg
    
(#) sherlock válasza torzito hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Szia,

nekem sokáig volt egy egyszerű sporlós égő a levilágítóm lelke, csak hát 40 perceket kellett várni, hogy elvégezze azt, amit egy UV neon két perc alatt el tud.
Gyakorlatilag minden fényforrás alkalmas levilágítónak.
(#) kaqkk válasza sherlock hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Idézet:
„Gyakorlatilag minden fényforrás alkalmas levilágítónak.”
Ezt azért nem merném így kijelenteni! Mi a helyzet a piros-kék -zöld-sárga-fehér ledekkel? A spektrumuk nem tartalmaz UV -t ! ...
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2013
(#) sherlock hozzászólása Feb 20, 2013 /
 
Igaz! A fejemben az ilyen körtefoglalatba csavarható fényforrások jelentek meg, ezért írtam ezt.
Vörös égőt használok addig amíg a panelt lefújom, utána egy egyszerű égő alá teszem, levilágítani.
Köszi a figyelmeztetőt!
(#) torzito válasza sherlock hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Köszönöm a gyors választ. Kipróbálom egy próbanyákon és ha sok ideig tart a levilágitás akkor beszerzek uv csöveket.
(#) mekkmesterke válasza torzito hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
1 csővel is szép eredményeket lehet elérni. Most én is egy 8 wattos csővel operálok és szépen működik. Valaki régebben be is linkelt 1 egyszerű, de nagyszerű levilágítót 1 csővel amiből én is nyertem az ihletet.
(#) J-O-E válasza sherlock hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Képeken a fojtó trafós bekötések vannak, de így kell sorolni a csöveket. A nagyobb kompakt elektronikáknál több kivezetés is lehet mivel lehet hogy nem egy csöves.
Valóban a legjobb tipp hogy megfelelő elektronikát a kijelölt gyűjtő helyeken találsz, kérj a kidobott izzókból.
Következő: »»   104 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem