Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   403 / 607
(#) reloop válasza benocs24 hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Ez az előerősítő bőven elegendő lesz. A potenciométer helye is megfelelő.
(#) benocs24 válasza reloop hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Köszönöm! Akkor olyan potenciométer-t vegyek ami a rajzon szerepel? Már megvan a táp is hozzá, egy hifiből lett kiszedve +/-41 DC 2 darab 5A-os biztosítékkal. Határeset a feszültség de jó lesz hozzá?! Már csak doboz kell és utána majd az apróságok.
(#) reloop válasza benocs24 hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
A potenciométer legyen logaritmikus.
A tápfeszültség 8 ohm-os hangsugárzóhoz ideális.
(#) highand válasza reloop hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Te megépítetted már a 7294 G osztályú verzióját, ami az adatlap 10. oldalán található?
(#) reloop válasza highand hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Üdv! A táp és az áramkör bonyolultsága eleddig távol tartott tőle.
(#) highand válasza reloop hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Pedig megéri, mert leveszi a tokról a disszipációt, így a max tápfesz mellett ki lehet használni a teljes 10A kimenő áramot. Tehát egy TDA-val 70V-ról mehet a 4 ohm, vagy dupla hídban, kb 700W....
(#) reloop válasza highand hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Sajnos már elég szolid amplitúdónál elszáll a harmonikus torzítás. Azért a maga 60-70W-jával így is házat lehet bontani.
(#) highand válasza reloop hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Én amit építettem, az 70V-ról ment ( én nem a gyári G osztályú megoldással vettem le a disszipációt, hanem H osztályúval) és 0,1% alatt maradt a clipp-ig. Pedig az még rosszabb kellene legyen ebből a szempontból, mint a G.

Mindenesetre a borda azért kell, mert amit nem a tok fűt el, azt az áteresztő azért elfűti.
(#) reloop válasza highand hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Magam is érdeklődtem ez irányban.
Végül arra jutottam, hogy ekkora erőfeszítésből vígan össze lehet rakni egy VF2-t, ami az alacsony maradék-feszültségével megalázó csapást mér a TDA-ra (zajongásügyileg ).
(#) reloop válasza highand hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Volt még egy elgondolásom, hogy mindkét tápot viszem a TDA7294 után, de a hidalás egyszerűbbnek bizonyult.
(#) highand válasza reloop hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Pedig a VF2-ben dupla a szaturáció.

Én szeretek építőkockaként IC-t használni.
(#) Gohstrider hozzászólása Feb 14, 2013 / 2
 
Szép estét mindenkinek!

Múlthéten ígértem, hogy ha elkészülök a TDA rackbe átépítésével, teszek fel képeket.
Na most van egy kis időm..
Még a trafó ki lesz cserélve egy toroidra, hogy rendesen ki tudjam hajtani a végfokot..

Tapasztalatok:
Nagyon kellemes a hangja, nincs búgás, nincs sistergés. Tehát 0 a zaj.
Én hangszerrel használom és maximálisan elégedett vagyok vele!!!
Aktív hűtést is kapott, 9 órás zenélés után se volt meleg a végfok....
Még a kivezérlésjelzőt fogom megépíteni hozzá, hogy teljes legyen a doboz..
(#) mcsubika hozzászólása Feb 16, 2013 /
 
Sziasztok!
Ismét a fórumlakókhoz fordulok, mert egy kis segítségre lenne szükségem.
Adott egy sztereó végfok, ami 2db Urbán féle TDA 7294et foglal magában.
Táp alkatrészei a következők: hűtős egyenirányító, 450va 2x28 volt toroid trafó, 12ezres kondi, ezek tetején a csillagpontos földelés, de a hálózati védőföld egyenlőre nincs bekötve sem a csillagba, sem külön a dobozra. .
+ - 40 voltról megy a szerkezet, ami használat közben 38,8ra esik vissza.
Hangerő poti nincs a dobozban, a panelről az rca csatira megy a bemeneti kábel, a csati nem ér hozzá a doboz fém részéhez, elvileg nincs földhurok sehol, de mégis bekapcsoláskor búg. Olyan mint ha a trafó alap búgása erősödne fel picit a hangfalakon. Arra lennék kíváncsi, hogy ezt miként tudom megszüntetni?
A dobozból kivettem a trafót hátha nagy a szórása, arrébb raktam kb 50 cm -re, de nem változott semmi. Másik tápkondi szettel is próbáltam és másik egyenirányítóval is és semmi változás. Hálózati földet bekötöttem a csillagba aztán külön a dobozra, ez sem segített.
Létezik valami megoldás?
(#) Szabi1 válasza mcsubika hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Az megtörténhet hogy eleve brummos jelet kapcsoltál rá, próbálj meg pl. telefonról tesztelni. És az erősítő gndjét ne kösd össze az áramhálózati földel!! A gyári cuccokba úgy emlékszem, hogy egy teljesítmény ellenállással kötik össze és egy kondit kötnek rá párhuzamosan az ellenállásra.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
És egyáltalán nem hallatszik zene a hangszóróból? Egy voltmérőt köss a kimenetre és DC. állásban mérj feszültséget, nem lenne szabad DC. feszültség legyen, csak AC.
(#) mcsubika hozzászólása Feb 16, 2013 /
 
Tökéletesen működik az erősítő, kellő hangereje is meg van. Csak ha lehalkítom teljesen vagy kihúzom az rca kábelt belőle, akkor hallatszik a hangfalakon egy halk búgás. Biztosan nem a forrással van a gond, mert a házimozim is erről kapja a jelet és az tökéletesen szól. Igaz az gyári cucc, gondolom tele van mindenféle szűrővel. Neten valahol láttam gyári quad 405 tápját, tele volt 100nF-os kondikkal, az lenne a zavarszűrés? Ha tennék rá az megoldaná a problémám?
(#) Szabi1 válasza mcsubika hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Hát elvileg egy nagyon kicsi brúgás jel nélkül előfordulhat az természetes, ha idegesít építs egy ilyen kapcsolást hozzá: Bővebben: Link 2.dik kapcsolás.
(#) mcsubika hozzászólása Feb 16, 2013 /
 
A 403 oldal kozepen megtalaltam Reloop linkjet, amiben hasonlo bugos problemara irnak megoldast. Remelem bevalik.
(#) reloop válasza mcsubika hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Szia! Vannak Urbán-féle TDA7294 KIT-jeim, nekem is búg kissé. Azt gyanítom a két NYÁK-ba ültetett 1000µF visz a táphullámosságból egy keveset a jel-testbe. Ez egészen minimális szokott lenni.
Mit tapasztalsz, ha közvetlen a panelen testre kötöd a bemenetet?
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Tudom hogy senki nem kérdezett, de a tda kittekből szerintem a D-audio legjobb. Azzal építettem egy erősítőt tda 7293-as ic-vel. Semmi búgás nincs benne.
(#) mcsubika válasza reloop hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Kipróbáltam a képen szereplő 2 egyenirányítós megoldást, de nem változott semmi.
Ezek után rövidre zártam a bemenetet a panelen és teljesen megszűnt a búgás.
Ilyen esetben mi lenne a teendőm?
(Esetleg a mellékelt képen lévő alsó szűrőt kellene megcsinálnom a bemenetre vagy van más megoldás is?)

táp.jpg
    
(#) reloop válasza mcsubika hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Mivel rövidre zárt bemenettel csendes, a táp rendben van.
A bemenő jelet kell zavarmentesen az erősítőbe juttatni.
Király Tibor rajzából a jelkábel lényeges. Válassz olyat, melyben árnyékoláson belül két ér van, ilyen például a mikrofon kábel. Mint az ábra is mutatja: csak a bemenetnél kösd testre az árnyékolást!
(#) Szabi1 válasza mcsubika hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Ha hídkapcsolású erősítőd van nem ártana balanced jelkábelt használni, s úgy küldeni, de akkor 1 sztereo poti kell minden csatornára. Szerintem rossz minőségű jelkábeled van ami nincs normálisan árnyékolva, szerintem rakhatsz rá alufóliát s lehet kapni oylan csövet ami hő hatására rámelegszik és összezsugorodik, a sztaniolt rákötötd a GND-re mert vezeti az áramot az egyik oldala(multiméteres műszerrel lehet tesztelni.)
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2013
(#) distvan hozzászólása Feb 18, 2013 /
 
sziaszkok

ehez mit szoltok érdemes megépiteni

http://diyguitarpa.blogspot.hu/2011/12/tda7293-tda7294-bridgeparalel.html
(#) reloop válasza distvan hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Üdv! A párhuzamos kapcsolás esetén a csatlakozók érintkezési hibája végzetes lehet az áramkörre. Közös NYÁK-on ajánlom elkészíteni.
(#) mcsubika hozzászólása Feb 19, 2013 /
 
Megalkottam a szűrőt a bemenetre, belül 2 vezetékes monster kábelen futott a jel.
Esti halk zenehallgatás így már lehetséges lenne, de azért még van benne valami pici búgás.
Összességében tetszett ez a sztereó tda project, de most úgy döntöttem véget ér.
Az alkatrészeket felhasználva megpróbálkozom a híd kapcsolással, melynek 1 közös panelt szeretnék.
Egyenlőre kutakodok a témában, ha esetleg tudtok ajánlani valami bevált panel tervet azt szívesen veszem.
(#) Alkotó válasza mcsubika hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Minden szempontból kifogástalan pl. ez. Napi használtaban van nálam.
A kapcsolási rajz módosult egy kicsit, ami a védelem érintkezőjének és a hangszóró helyzetét érinti.
(#) Lali23 hozzászólása Feb 28, 2013 /
 
Sziasztok már meguntam folyton a trafókat tekergetni, és arra gondoltam, hogy ezután átváltok a kapcsolóüzemü tápokra leltem is egy nem is olyan bonyolult rajzot vagyis kettőt csak nem tudom, hogy melyik lenne hozzá a legjobb. Hozzáértők véleményére lennék kiváncsi.
(#) metabo123 hozzászólása Márc 11, 2013 /
 
Sziasztok!
Megépítettem két TDA7294-es erősítőt egy panelra, alapesetben sztereo használatra, de tettem rá két jumpert, hogy a hídüzemet is ki tudjam próbálni (ehez Alkotó nyáktervét használtam, amin kicsit módosítottam). Elkészült, kipróbáltam, működött szépen hídban is.
Megépítettem mégegyszer (legyen akkor egy sztereó hídam), de az egyik oldal működik a másik nem (ugyanaz a nyák ismét levasalva, ugyanolyan gondossággal elkészítve, alkatrészek kimérve). Erősen gyanítom, hogy hibás IC-t kaptam, de mielött kivágom az IC-t a helyéről gondoltam megkérdem: lehet-e valamit még tenni, mérni, hogy igazolhassam a feltevésem, vagy mégis én szúrtam el valamit?. A 9. 10. lábakon már mértem, ott 3,4V van +-20V táp esetén
A pozitív tápágból 7 mA-t vesz csak fel, a negatívból 50mA-t nyitott bemenetnél bemenő jel nélkül. A bemenet érintésére halk zúgás hallható. A mute funkció mintha működne mert bekapcsolás után pár másodperc múlva hallható csak a zaj. Teszek fel képet is, hátha valakinek szemetszúr valami.
Köszönettel: metabo123
(#) david91 válasza metabo123 hozzászólására (») Márc 11, 2013 /
 
Üdv! Szép nyákot készítettél. Éleszteni viszont nem nyitott bemenettel szoktunk, hanem testre zárjuk azt. Próbáld meg úgy! Esetleg még a foglalatokba biztosíték helyett áramkorlátozó ellenállást tehetnél (10-20ohm, 5-10W), ez is bevett szokás végfokok beüzemelésénél.
Következő: »»   403 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem