Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   777 / 1273
(#) 1984white válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 22, 2013 /
 
Általában borda vagy valami melegedő dolog közelében keresd. Az elkók azt nagyon nem szeretik hosszútávon!
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2013
(#) gabilow hozzászólása Feb 22, 2013 /
 
ÜDV Mindenkinek!
Ebben a kérdésben kérném a segítségeteket!
A TV még mindig rossz. Most újra elővettem és azt tapasztaltam,hogy a proci ( TDA9345/ps/n/3/3/1913) melegszik méghozzá váltakozva - egyszer melegebb majd kissé lehűl.
Ha ráteszem a kezem - gondolom elvezetem a hőt - akkor jó lesz a kép, ha leveszem a kezem újra elmegy. A proci lehet rossz vagy valamelyik külső alkatrész a proci körül, bár már majdnem mindegyiket cseréltem még a kristályt is.
Köszönöm!
(#) kadarist válasza gabilow hozzászólására (») Feb 22, 2013 /
 
Szia!
Ragassz hűtőlemezt vagy hűtőbordát a procira és remélhetőleg ez megoldja a problémát.
(#) kadarist válasza peter1974 hozzászólására (») Feb 22, 2013 /
 
Szia!
Itt elég jól kivesézik az öt villogásos jelzést. A korábbi hozzászólások alul vannak.
(#) gabilow válasza kadarist hozzászólására (») Feb 22, 2013 /
 
Köszi az ötletet de ez a melegedés nem hiszem, hogy üzemszerű állapot. Valami baja csak van? Más ötlet?
(#) dejoe hozzászólása Feb 22, 2013 /
 
Üdv!
Kaptam egy ITT Nokia 7161 S VT tv-t sasszi 2 B-S, remélem kis hibával. A kép néha 5-10 mp-re összetörik gondolom kontakthiba lesz, majd megnézem, ha jobb idő lesz. Kapcs. rajz megvan.
Már ugy-ahogy tudom kezelni, programozni annak ellenére, hogy nincs magyar menüje.
Jó lenne egy kezelési utmutató, vagy egy rövid leirás a távirányitó gombjairól ugyanis a neten csak a rajzot találtam meg.
Meg tudná-e valaki mondani, hogy lehet-e időre kikapcsolni mert erre még nem birtam rájönni és ez fontos lenne számomra. Idő kijelzés van rajta.
Köszönöm.
(#) Laco74 hozzászólása Feb 23, 2013 /
 
Üdvözletem!
Egy seleco tv-vel van egy kis problémám.Az a gond hogy bekapcsolás után elég sokára jön meg a kép(úgy egy perc múlva)és akkor is csak másodpercekre ugrik be kis idő után egyre hosszabb ideig,de amúgy teljesen változó van hogy egy percig is tökéletes a kép máskor meg teljes sötétség.
Ha valakinek van ötlete a hiba okáról előre is köszönöm.
(#) peter1974 válasza Dudus hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
SZIA A KISTÉVÉDNEK KONDI HIBA VAN SZERINTEM!

Beragadt a SHIFT-ed, vagy tényleg kiabálsz? Action2K
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2013
(#) granpa válasza peter1974 hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Hangosabban jobban elhallatszik, egész 2007-ig!
(#) 1984white hozzászólása Feb 23, 2013 /
 
Sziasztok! Grundig tv-t javítok és a sorvégtranyója nekem gyanús. A hiba eddig kiégett a bizti a tápban. Mást eddig nem találtam csak a következőt: 2SD2578 ról beszélünk és az a problémám a kérdéses alkatrésszel, hogy a bázis és emitter mindkét irányba 100ohm (dióda) 79ohm -ot pedig ellenállásméréssel mérek rajta. Ebben van gyárilag ellenállás azt tudom, de jó ez így illetve hogyan mérjem ki? Adatlapot mellékeltem! Köszönöm!

2sd2578.pdf
    
(#) 1984white válasza 1984white hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Nos konkrétabban is írnék a tv-ről: Típusa Daewoo DTY-21G2. A hiba Állandóan veri a biztosítékot és az automatát is . A táp ic rendben és a sortranyó is elvileg jó (előző hsz). Amit csináltam: Átnéztem a tápot, kondikat és félvezetőket, minden rendben van. Így kiszedtem a sorkimenő tr-t. Szerintem az lesz a rossz, mert sortrafó nélkül indul a panel és az előlapi gombokra is reagál led villogással. A power led így trafó nélkül zölden világit és a feszültségek is megvannak a tápban. Kérdésem a sortafó csinálhat e ilyet és hogyan tudom kimérni?
(#) Leginus hozzászólása Feb 23, 2013 /
 
Üdvözletem tv gondom van ilyet még nem láttam és nem hallottam!
Egy samsung tv a probléma az, hogy kikapcsolom a távval,és és készenléti állapotban halkan fúj a hangszóró ez nem értem milyen jelenség ez evvel jár? amúgy a készülék jó csak ez a készenléti fújás a hangszóróban nem értem. Így meg nem merem be állitani othonra mert lehet többet is teker az órán....?
Köszönöm segitségeteket!

S4010003.JPG
    
(#) 1984white válasza 1984white hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
A sorkimenő pontos típusa 50H0000235 vagy FBT40904. Találtam service manualt is.Bővebben: Link
A sortranzisztoron 230v izzó félfénnyel világít, tehát az is rendben van. Jó volna tudnom hogy hogyan ellenőrizzem le a trafót! A trafó heater és a gnd pontja rövidzár. A panelen fel van iratozva hogy melyik micsoda csinálok hozzá egy rajzot (méregetek) és azt is feltöltöm. Köszönöm a válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2013

trafo.pdf
    
(#) kadarist válasza Leginus hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Szia!
Nincs ebben semmi különös, mert készenlétben kap áramot a hangerősítő. Kapcsold ki a főkapcsolójával, ha nagyon zavaró.
(#) Leginus válasza kadarist hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Ennyi ? Akkor köszönöm! Egyébként a szomszédnak ua ez van tipus megnéztem aztis készenlétibe azis fuj halkan..! Akkor köszönöm mégegyszer a segitséged !
Van valami kereslek
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Szia! 145V-163V feszültséget mértem. Kicseréltem benne mindkét penelt( amin a sorkimenő van, meg ugye amin a tunerek ) Egyedül a tápot nem cseréltem ki. Lehet ez táp hiba?
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Szia!
Táphiba nem lehet, ezt könnyű belátni. Ha mindkét panelt kicserélted és a képcsőpanelen sem találtál szakadást, akkor a képcső lesz a bűnös.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2013
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Elfelejtettem odaírni, hogy a képcsövet is kicseréltem. Egy Supercolornak a képcsövét tettem bele. Azt biztosra tudom írni, hogy erős jó képcső.
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Mindent kicseréltél és mégsem változott semmi semmi? Ezt nem adod be!
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Esküszöm! Van annál jobb dolgom annál, hogy bárkit is hülyére vegyek.
Bele tettem a másik képcsövet és semmit nem változott, de holnap igazolom képekkel is.
Nagyon szeretem ezt az oldalt, te is nagyon sokat segítettél, sokat is tanultam itt pláne tőled.
Nem szeretném eljátszani a becsületem.
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Mellékelt képen bejelöltem a képernyőket 1-2 számmal. Paneleket is képcsövet is.
Egyébként fordított esetben én sem hittem volna, ha nekem ilyet írtak volna.
Így már hiszel nekem?
(#) Janoska válasza agressiv hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Szia!

Köszi a tippet. Tegnap tüzetesen átnéztem, de semmi forrasztási hibára utaló nyomot nem láttam az alaplapon. Ha lehúzom a kapcsolótól jövő kábelt, és bekapcsolom, akkor a stadby led sem világít.
Érdemes ilyet szervizbe vinni? Meg tudják még ott javítani? Ahogy a neten néztem, olyan 20-25.000 Ft körül árulnak ilyen TV-ket. Annyi előnye van, hogy mi vagyunk az első tulaja. Annyi hátránya, hogy egyedül meg alig bírom el.
(#) Tomy007 hozzászólása Feb 24, 2013 /
 
Sziasztok !

Kérlek segítsetek, kaptam egy ilyen Tv-t, teljesen működő képes, viszont egyszerűen képtelen vagyok behangolni a tv-t, azt sem tudom hogy most ezt a távirányítón keresztül kell-e vagy pedig magán a tv készüléken keresztül( alul van 6 gomb de akárhogy próbáltam semmi) kell e behangolnom. Eredeti távirányító nincs csak univerzális.

Köszi előre is.
(#) Tomy007 hozzászólása Feb 24, 2013 /
 
Ja még annyi, van egy ITT Nokia Tvm annak a a távirányítójával megy ez a TV is, viszont az ITT Tvt magán a tvn keresztül lehet behangolni. Viszont a Videoton Tv-t nem tudom hogyan kell behangolni.....Egyszer kéne behangolni valahogy....De hogyan?
(#) 1984white válasza canon1990 hozzászólására (») Feb 24, 2013 / 1
 
Nemrég volt nekem is hasonló hibám egy videotonnal. Nem lehet kontakthiba? Ezt megnézted? Abból indulok ki hogy:
Idézet:
„Tulaja kb egy éve levitte a pincébe akkor még működő állapotban. Amikor előszedte párásan kapcsolta be. Így keletkezett a hiba. Mindent jónak látok benne.”

Konkrétabban: A képcsőmeghajtás nem kapott jelet és ugyanezt a hibát csinálta az a tv is! Minden jó volt a panelen, de mégse ment a tv. Csak visszafutási csíkok voltak mint neked. Multival átmérheted, ha vannak ilyen bedugós csatlakozások ebben a tv-ben is. Menet közben én fakanállal mozgattam a bedugós panelt és szinte véletlenül jöttem rá a hibára, mert változott a kép és egy pillanatra be is jött rendesen. Remélem segítettem valamit.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2013
(#) BarnaPili válasza Tomy007 hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Milyen TV? Fotó a kezelőről... ?
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Én csak 2-vel jelzett képeket látok. De a 3-as jpg-n nem csak kék szín van. Ha tekergeted a színegyensúly beállító trimmerpotmétereit, akkor nem változik a színezés?
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
3-as jpg az 1-es jelölésű képernyő csak a nagy fényerő miatt nem látszik. 2 es képernyőn is fehér a kép ahogy írtad is a potikkal beállítottam. Az az érdekes és ilyen a mesébe nincs, hogy ugyan azokkal az alkatrészekkel teszteltem. Infracolor dobozában nincs kép a supercolorban van.
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Ha fehér a kép, akkor miért nem azt látjuk? Szerintem csak be kellene állítani a szétcsavart potikat.
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Be vannak állítva a potik csak úgy fehéren nincs lefényképezve a 2 es képernyő. Most így beállított potikkal nem kék hanem szürke a kép.
Arra gondolok esetleg, hogy a hangoló részben lehet hiba az Infracolorban és azért nincs kép.
Következő: »»   777 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem