Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   220 / 375
(#) tlaci59 hozzászólása Márc 15, 2013 /
 
Sziasztok!Segítségeteket kérem.Kellene nekem egy Back-UPS CS 350 kapcsolási rajz.Ha valaki tud segíteni nagyon megköszönöm. *
Üdvözlet
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2013
(#) guppipetike hozzászólása Márc 15, 2013 /
 
Sziasztok
Segítségre lenne szükségem.Van egy Gepard mobilpager/SMS tipusu riasztóm,ehhez szeretnék bekötési rajzot.Ha valaki tudna segíteni meg köszönném.
(#) kowi hozzászólása Márc 16, 2013 /
 
Sziasztok! Van egy Orion T2835 STX Silver Betegem ami elvileg PT-90 Sasszi le is töltöttem de nem az... Valaki tudna hozzá rajzot küldeni vagy elárulni hogy végül is milyen belső van benne?
(#) dokidoki válasza kowi hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
Szia.

Nézd meg ezt, Én a sajátom javításához ezt használtam. Amúgy meg szétszedés után mérvadó az, hogy mi van a panelra írva.
(#) kowi válasza dokidoki hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
Én ugyanezt töltöttem le teljesen más alkatrészek vannak benne, én is tudom hogy hol keressem a sasszit egy pár tv már megfordult nálam. De ezen nem találom sehol.
(#) galgocziSandor hozzászólása Márc 16, 2013 /
 
űdvözletem azzal a kéréssel fordulok a forum tagjaihoz hogy ha tudna segiteni valaki ehez a készülékhez egy kapcsolási rajzot kűldeni emailban elöre is nagyon köszönön űdvözlettel.
(#) mps válasza galgocziSandor hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
Üdvözletem! Elárulod mihez keresed?
(#) Balu424 hozzászólása Márc 17, 2013 /
 
sziasztok
Egy banális problémám lenne, de mivel egy hete gondolkozok rajta s nem jövök rá a megoldásra, itt teszem fel.
Egy bistabil relére feszültség megy addig míg le nem veszem róla, s így melegszik. Hogy tudná a relé a rá menő feszültséget átváltás után magáról saját maga lekapcsolni ?
(#) reloop válasza Balu424 hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Szia! Tégy egy testes elkót a kapcsolófeszültség útjába. A feszültség megszűnésekor azért gondoskodni kell a kondi kisütéséről.
(#) Sebi válasza reloop hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Igen! De minden érték attól függ, mekkora a relé áramfelvétele. Kísérletileg meg kell állapítani, mekkora az a minimum elkó kapacitásérték, amivel sorosan átbillen a relé. (nagyobb lehet, a köv. szabványértékig) Aztán a vele párhuzamosan kötött ellenállás értéke következik ( ami majd kisüti a kondit, hogy a következő alkalommal is működtesse a relét). Találd meg azt a minimum R értéket, amit a relével sorbakötve az még nem billen. Növelni lehet, azzal nő a két sikeres működtetés között szükséges idő.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2013
(#) Balu424 hozzászólása Márc 18, 2013 /
 
Uraim
Én vagyok a hibás. Lehet hogy a problémámat nem jól fogalmaztam meg. Szóval van két tekercs melyeknek egy-egy kivezetése össze van kötve. A tekercsek váltó 16 voltról működnek. A rajta lévő mechanika hol ide, hol oda mozgat egy kis kart. Nekem erre a mozgásra van szükségem. Az ide-oda mozgást egy astabil multivibrátor segítségével szeretném megoldani. Csak annyi a gondom, hogy amíg irányt vált (1-2 s), addig a (az egyik) tekercs folyamatosan áram alatt van, ami melegedést vagy leégést eredményezne. Ezért kérdeztem azt, hogy hogyan lehetne az áramot lekapcsolni a tekercsről önműködően, hogy ne legyen a tekercs áram alatt. Vagy legyen valami más megoldás? Segítsen aki tud, kérem
(#) reloop válasza Balu424 hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Ez merőben más feladat. Nem vagyok 555 mágus, de a segítségével az astabil felfutó és lefutó élére is készíthetsz tetszőleges szélességű impulzust, mely triakkal kapcsolhatja a tekercseidet. Az 555 témában biztos találsz segítőt a kivitelezésben.
(#) gerenk válasza Balu424 hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Bistabil relé két tekercsel mechanikus reteszeléssel 16 VAC tekercsekkel, váltás az egyik a nem aktív tekercsre adott 1-2 s 16 V-os AC impulzussal.
Nem értem mi a gond a tekercsekkel, miért melegszik és ég le a folyamatosan rajta lévő
névleges feszültségtől ?
(#) proli007 válasza Balu424 hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Hello! Egyáltalán van bistabil relék között váltós? Mert úgy gondolom azokban mágnes van. Nehezen hiszem, hogy kilicsműves lenne, mint 40 éve.. Mert úgy tűnik itt árulás van valahol. üdv!
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2013
(#) gerenk válasza Balu424 hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Egy OMRON tipus a mechanikus tárolós /lacht / relére
(#) Balu424 hozzászólása Márc 18, 2013 /
 
Szóval ezt szeretném megoldani elektronikusan: http://www.youtube.com/watch?v=1OH1HvUqalA&feature=youtu.be
(#) Sebi válasza proli007 hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Nem mindig van mágnes, de DC működtetés igen. Vannak "tapadó" - remanens mágnesség által "húzva" maradók. Ezeknél - bár nem egyforma a két tekercs - bármelyikkel működik és a meghúzáshoz képesti fordított polaritással ejt.
(#) Sebi válasza Balu424 hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Megoldható. Az astabil adja a váltogatás ütemét, a két kimenetére pedig kell 1-1 monostabil, ami kellően rövid impulzussá formálja a vezérlőjelet. Magát a váltófeszt 1-1 triac-kal lehet kapcsolni. (egyébként, ami váltóval megy, az egyennel is működik - kisebb feszültségről)
(#) proli007 válasza Sebi hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Hello!
Közben megoldódott a rejtély, nem is polár relét kell működtetni. Meg is rajzoltam neki. Ez egy "vasúti forgató" vagy mi a fene, valami maketthez, innen a 16V váltó.
"ami váltóval megy.." Ezt így azért általánosságban nem lehet kijelenteni. Nagyban függ, van-e benne vas, remanencia, Egy nagy mágneskapcsolót ha megnézel, egész máshogyan viselkedik egyen és váltóáramról. utálatos, hogy a vas rossz záródása miatt esetleg berreg, de jó tulajdonsága, hogy amikor nyitott a vas hatalmas áram van, mikor meg bezár, lecsökken. Vagy is saját magát "szabályozza". (Persze ez rossz is, mert ha nem zár rendesen, akkor meg leég.) Egyenáramú mágneskapcsolóknál sokkal lassabb a zárás, pont ezért sokszor soros ellenállásokkal/érintkezőkkel kínlódnak, hogy elérjék azt amit a váltós magától tud. Ráadásul a tér is lassabban épül le, szinte késleltetve bont. Hajlamos betapadni hosszú működés után..
üdv!
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2013
(#) endrusz válasza kowi hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Szia! Egy orosz tv-s oldal schassi keresője szerint 11AK37 van benne,nézd meg hátha...

11AK37.pdf
    
(#) goso hozzászólása Márc 20, 2013 /
 
Sziasztok! Keresném a PIONEER F-204 RDS am/fm Tuner magyar nyelvű utasítását!
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2013
(#) balux33 hozzászólása Márc 22, 2013 /
 
Sziasztok!
Szükségem lenne egy rajzra Grundig VS-380 HiFi típusú videó magnóhoz.
Ha valaki megtalálná valahol vagy meg lenne papíron az sokat segítene.
(#) thecyrus válasza balux33 hozzászólására (») Márc 22, 2013 /
 
Szia! Tessék! Nem megy fel 26M a mérete! Dobj egy e-mail címet
(#) thecyrus válasza thecyrus hozzászólására (») Márc 22, 2013 /
 
Megoldva! Elküldtem e-mailra! Sok sikert
(#) balux33 válasza thecyrus hozzászólására (») Márc 22, 2013 /
 
Nem érkezett meg sajnos
Elküldenéd még egyszer erre a címre: ***@****.***
Köszönöm a segítséget, remélem sikerrel járok.

SOHA ne írd ki nyilvánosan az e-mail címed, mert a spammerbotok erre vadásznak, és elárasztanak kéretlen reklámlevelekkel! Ott az adatlap, azon megvan az e-mail címed.
Frankye
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2013
(#) thecyrus válasza balux33 hozzászólására (») Márc 22, 2013 /
 
Azért mert a citromailod elutasítja!
Tessék feltöltöttem a céghez
Grundig VS-380
(#) balux33 válasza thecyrus hozzászólására (») Márc 22, 2013 /
 
Köszönöm még egyszer, sokat segítettél
(#) thecyrus válasza balux33 hozzászólására (») Márc 22, 2013 /
 
Nagyon szívesen! Engem is örömmel tölt el ha valakinek tudok segíteni! Használd sikeresen.
(#) galgocziSandor hozzászólása Márc 22, 2013 /
 
Üdvözlöm a kolegákat ha valaki tudna segiteni kellene egy kapcsolási rajz egy Yamaha
szintetizátorhoz PSR-60-hoz ha valaki tud segiteni előre is nagyon szépen köszönöm üdvözlettel *
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2013
(#) thecyrus válasza galgocziSandor hozzászólására (») Márc 22, 2013 /
 
Szia! 5 perc és megy!
Következő: »»   220 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem