Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1875, LM3875, LM3886, stb. TI végerősítők
Lapozás: OK   9 / 48
(#) pjg válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Olyan sár van, hogy most nem lehet palántázni.
(#) Gabó válasza gaboca323f hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
LM1036al én is jártam így. Ha nem feltétlen kell a balance meg a többi, csak hangerő, akkor egy sima poti és kész.
(#) gaboca323f válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Én is arra hajlok, hogy nem kell annyira az oda, legalább a táplálásával sem kell bajlódnom.
(#) szamóca válasza gaboca323f hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
A nevezett IC szép torzítási adati ellenére, mégiscsak csúnyán belerondít a hangképbe. A bekapcsolási tranziens abból is adódhat, hogy a kimenetén ott egy DC leválasztó elko, amit a szimpla tápfesz épp feltölt. Kár ezt a véget ilyen előfokkal meghajtani.
(#) szamóca válasza pjg hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Ültetés megvolt, utána az ágyás így néz ki.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2013

DSCF0690k.jpg
    
(#) pjg válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Szép. Már csak a jó idő kell és kivirágzik. (megszólal)
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2013
(#) gaboca323f válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Igéretesnek néz ki, kiváncsian várom a fejleményeket a hangjáról.
(#) gaboca323f hozzászólása Ápr 12, 2013 /
 
Üdv!

Ez a "felállás" ismerős valakinek? Nem láttam még sosem ilyen 3-as hidat(?).

Sajnos több képem nincs róla, pedig érdekelne a kapcsolása. Van még itthon pár LM.

001.jpg
    
(#) reloop válasza gaboca323f hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
Szia! Ez nem híd, hanem párhuzamos a három IC.
(#) gaboca323f válasza reloop hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
Értem, és akkor gondolom összeadódik a 3ic teljesitménye.

Keresnem kell hozzá egy kapcsolást.
(#) ZSozsóó válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
Így van, a párhuzamos kapcsolás inkább csak a disszipáció elosztására alkalmas szerintem, az LM3875/76 -ot sem érdemes nagyon 30W felett igénybe venni szerény véleményem szerint. Adatlapból is látszik, az intermoduláció ott már ugrásszerűen nő. Na meg ki a fene gondolja már ép ésszel, hogy ilyen kis tokból a paraméterek jelentős romlása nélkül hatalmas teljesítményeket lehetne kivenni...Szóval ahogy mondod, amire kitalálták, arra való! Arra viszont nagyon jó. Szép napot mindenkinek! Zs.
(#) elektrorudi válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
Módosítottál a NYÁK-on vagy kapartál? Esetleg egyik se? (BD...)
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2013
(#) reloop válasza gaboca323f hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
A végeredmény nem ennyire egyszerű. Az LM1875 megengedett legnagyobb tápfeszültsége 60V, vagy ha úgy tetszik +/-30V. Egy ilyen kapcsolást 4 ohm-mal terhelve 7A lenne a csúcsáram. Ez már önmagában meghaladja a határértéket. A megoszló kimenő áram miatt a torzítás is csökken.
A párhuzamosításnak az LM3886 esetén vannak komoly hagyományai. Bővebben: Link
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
(#) gaboca323f válasza reloop hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
Üdv!

Értem is, meg nem is. Akkor most végülis érdemes foglalkozni vele, mert már ahogy irtad vannak hagyományai, de inkább a 3886-al kell csinálni. Abból is van még pár darabom, de potyára nem akarom felhasználni őket.
(#) gaboca323f válasza reloop hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
Ez néhány értékben eltér attól a képtől amit linkeltél.

Turkálódok egy kicsit, aztán majd lesz valami.

Ezt a párhuzamositást 2db ic-vel is meg lehet csinálni?
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2013
(#) reloop válasza gaboca323f hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
Még nem építettem ilyet. Az IC típusához írd hozzá a parallel szót, így böngészd. A számtalan találat azt mutatja sokan foglalkoznak vele.
(#) gaboca323f válasza reloop hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
Rendben, köszönöm!
(#) reloop válasza gaboca323f hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
Érdekesség: Jeff Rowland például hatosával köti őket párhuzamba. Közeli kép.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2013
(#) gaboca323f válasza reloop hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
Láttam ezeket a képeket, nagyon jól néznek ki, kérdéses, hogy megéri e ilyen mélyen belemenni. 12ic, komoly nyák, komoly táp, nyilván kell is, de nálam ennyire nem nagy a fanatizmusz. Szeretek épitgetni, örülök amikor megszólal, de ez már meghaladja az elképzeléseimet. A 2-3ic-s kapcsolás még határeset, bár ahogy néztem az egyik kapcsoláshoz szükséges fesztsab ic-t, LT1083, nem olcsó mulatság ez sem.
(#) Saggitarius válasza gaboca323f hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
Szerintem meg az is kerdeses, hogy mennyire tudnak egyutt futni ezek a parhuzamosan kotott teljesitmenyfokok, mivel a beallitasi lehetoseg szinte egyenlo a nullaval -csak jelszint allitas-.

Ezen tul, mivel parhuzamositva vannak a felso hatarfrekvencia romlani fog.
(#) reloop válasza gaboca323f hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
Kezed lábad ne törd érte Csak azt szerettem volna bemutatni, hogy milyen műszaki megoldás áll az első kérdésed hátterében. Ha van egy olyan tápegység - hangsugárzó impedancia konstellációd amit egy IC-vel (legyen az a család bármelyik tagja:1875,3875,3886) nehezen lehetne lefedni, szívesen segítek két darab párhuzamosításában.
(#) reloop válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
A kimenetet terhelő impedancia növelésének hatására a legtöbb erősítő paraméter javulni szokott.
(#) gaboca323f válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
Teljes mértékben igazad van.
Amúgy volt suzuki motoros trabantom, de az nem f1-es volt, hanem csak ezres.
(#) reloop válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
Valakinek csak kell érvelni olyan mellett aki nem tagja a Fórumnak.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2013
(#) Gabó hozzászólása Ápr 13, 2013 /
 
A csatolt tervet megépítettem, és élesztésnél rendesen is indult. Rövidre zárt bemenet, áramkorlátozó égő stb. Az áramfelvétel így 54mA volt. De ha a bemeneten nincs semmi, de rövidre sincs zárva, akkor a kimenetre DC-t küld. Ha kézzel megfogom a bemenetet, vagy akármit teszek rá pl telefon akkor a kimeneten nincs olyan 10-15mV dc van, ami normális. Elképzelhető, hogy a tekercs miatt van, mert azt még nem tettem bele. Ill a C6 kondenzátornak fólia kondit tettem, ez menyire kötött, hogy fólia legyen? Esetleg elkót is lehet oda tenni megfelelő bekötéssel?
A fentiektől eltekintve rendesen szól, lényegébe nem is melegszik a borda ami rajta van.
(#) Gabó válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
Akkor az volt a fura, mert más erősítő amit csináltam, annál ilyen nem volt.
C6nak ez a fajta van benne Bővebben: Link, ill a tekercs megléte és pontossága menyire fontos?
(#) pinyó39 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
Igen , de annál a topológiánál amit linkeltél van még jobb hangú verziója is.
(#) Gabó válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
2.2µF os van ott, csak mutatóba linkeltem, hogy az a fehér kockafajta amit beletettem. Esetleg kerámia is jó oda?
A bemeneti problémára az ellenállás jó.
(#) Gabó válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
Akkor lesz hétfőn egy köröm a boltba. Sajna csak 1db olyan 2,2µFos kondit találtam, és sztereoba lesz. A nyugalmi áram az jó ugye?
Következő: »»   9 / 48
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem