Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   80 / 272
(#) fastaction válasza Tomi44 hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Én csak a Silverhez tudok hozzászólni ! Nagyon kezdő létemre megvettem a fejet és a nyák-ot inkább . Tökéletes lett !
Igaz a fej 25.000.- a nyák 3500.- de van egy stabil gépem , ami 1ft-ot ( földben 20cm-ről jelez ) megkülönböztetni is tud , bár , mint látom inkább a földhatás kiegyenlítés , amivel kitűnik a többi amatőr gép közűl . Persze a fejet is el lehet kezdeni otthon , de szkóp nélkül esély sincsen eredményes munkára . A fogyasztás sem mindegy ! Egy PI rendszerű eszi az elemet egy IB -hez képest .
Mindamellett egységes a leírása .
Tapasztalat szerzés : a munka végére egész jól kiműveltem magamat fémkereső építés elméletből .
Most egy pinpointert csinálok kiegészítés -képpen .
Ettől függetlenül a következő gép PI lesz ! Egy mély kereső , kéttekercses ...
(#) Yowie válasza fastaction hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Hogy a silver jó vagy nem, az viszonyítás kérdése, de a döntésed tökéletes és jól is csináltad, ha végleges a géped, tegyél fel képet!

Ezt a fogyasztás mizériát nem értem. Nekem egy 300ezer forintos gépem van és 8-9óra alatt megeszik egy adag aksit, megtöltöm....azért az áram annyira nem megfizethetetlen. Mennyivel lenne jobb, ha 18órát menne? Rendszerint 6-8 órát használom egyhuzamban. Nemrég kapott új akksikat, ezzel 8 óra múltán még félig jár töltöttség jelző, ettől ugyanúgy meg kell tölteni, csak tovább tart lemeríteni.
(#) arion válasza mateatek hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Lehet hogy igazad van, bár én ezzel a problémával nem (téglával sem) találkoztam.
(#) arion válasza Yowie hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Értem én a problémát. A PI gép sokat fogyaszt az igaz, de valamit valamiért. Egy elem garnitúrát hamar, 2-5 óra alatt megeszik, minőségtől függően. Ez mondjuk inkább csak kényelmetlen ha terepen van az ember. Akkor van baj ha az ember több napra megy terepre, és olyan helyre ahol a közelben se bolt se villany és kifogy az elemtartalék. Ezért jó nagykapacitású akkura tervezni a gépet. Nekem is ez volt a problémám a gépeimnél amíg nem találtam megfelelő akkut. Onnantól csak a megfelelő (legalább a gép bonyolultságának megfelelő) töltőáramkör elkészítése volt a kihívás. Most már nem gond a terep, a villany hiánya semmi. Autóból is tudom tölteni és egy feltöltés legalább egy napot kibír.... a töltőáramkörbe belezsúfoltam a felügyeleti eszközöket az invertert védelmi áramköröket. Bonyolult lett igaz, de cserébe egy bementi aljzat van csak. Mindegy a dugasztáp feszültsége, mindegy h szivargyujtó vagy napelem, a többit intézi a töltőáramkör.
(#) mateatek válasza arion hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Én őszintén szólva irigylem azokat az építőket, akiknek a gépét nem befolyásolja a talaj, nem kell a gépük beállításához semmi ilyesmi, és 20-30 centi mélyen találnak kis egy forintost
Az én gépeimet befolyásolja. Akár PI, akár más. A kis videón látható téglára a PI gépem üvölt, pedig az a tégla nem más, mint csak egy adag talaj. Az SMW-m tégla, föld, meg minden nélkül 40 centi körül érzékeli a kis egyforintost. De mikor ezzel a téglával összefogom, úgy, hogy a tégla élén van, hát csak 15-17 centiről, de abból is 3-5 centi csak levegő, a maradék 12 centi a tégla, azaz föld. Pedig éppen hogy csak a vasszűrés van beállítva.
Erre mondják, hogy megmérettettem és könnyűnek találtattam.

tegla.3gp
    
(#) proli007 válasza mateatek hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
"majd tegyük a fejre a téglát" Úgy marha nehéz lóbálni a tekercset. Nekem mindig leesne..
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2013
(#) Attilawap hozzászólása Máj 6, 2013 /
 
Sziasztok! Feljebb írtátok, hogy a Delta Pulse nem tud fém megkülönböztető funkciót. Sietek közölni, hogy igenis tud. Mellékelem a birtokomba jutott kapcsolásokat. Csak sajnos a PIC HEX fájlja demo verziós.
(#) mateatek válasza Attilawap hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Igen, elméletben tud. A gyakorlat szerint problémás a dolog.
Mivel a diszkrimináláshoz szükséges mintavételezések a programban vannak, így csak abban az esetben lesz a szelekció "elfogadható", ha pontosan ugyanazokkal a paraméterekkel rendelkezik a fej és a gép, mint amihez írták. Más fejjel nem lesz jó.
Bár, régen tájékozódtam már erről a dologról, azóta lehet, hogy változott a dolog, és már nincsen igazam.

Szerk:

Ez, amit letöltöttél, ez nem a szelektálós gépnek a dokumentációjából való, csak a digitális kapásjelzős gép cuccai.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2013
(#) mateatek válasza proli007 hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Műhelyben, a sok fémtárgy miatt sokszor nem lehet a fejet lóbálni, egyszerűbb ha a fej mozdulatlan, és a teszttárgyak vannak mozgatva, illetve a fejre helyezve.
(#) Attilawap hozzászólása Máj 6, 2013 /
 
Más: Megvettem az ellenállásokat a Delta Pulse-hoz, de a legtöbb ellenállásnak "arany" színű a tűrése, tehát 5%-os. Valaki írta, hogy ehhez a keresőhöz 1%-os ellenállások kellenek. Baj lesz belőle, ha nekem csak ilyenek vannak?
(#) mateatek válasza Attilawap hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Van néhány pozíció, ahová válogatni kell az ellenállásokat. de a legtöbb pozícióba nyugodtan mehet az 5 százalékos is. Az órajel-generátor úgyis potival szabályozható, a hangfrekis rész megint csak igénytelen, a monostabiloknál megint csak potik dolgoznak.
Talán 10 ellenállás van, amire oda kell figyelni.
(#) arion válasza mateatek hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Én írtam az 1%-os ellenállásokat, ha már nincs különbség árban, akkor inkább a jobb. EGY gép építésénél majd lesz valami, TÖBB gép építésénél jobban szeretem ha ugyanazokkal a paraméterekkel dolgozok.
(#) Attilawap válasza arion hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Ha nem probléma, le tudnád írni nekem, hogy konkrétan a Delta Pulse-hoz melyik ellenállásoknál kell jobban odafigyelni a tűrésre? (elég, ha csak az értékét mondod)
(#) arion válasza mateatek hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Helyzet az, ahogy én észrevettem, maximalista vagy és az abszolút tökéletesre törekszel, amit nagy gyártók jól fizetett mérnökei sem nagyon tudnak megoldani, pedig nekik aztán van lehetőségük mindenre. Én elfogadom a kompromisszumokat, és az alkatrészek minőségével, válogatásával kivitelezéssel igyekszem javítani a várható paramétereket. Tudom hogy nem lehet tökéleteset alkotni, ezért nem is törekszem rá. A mellékelt teszteddel nagyon jól szemléltethető minden gép hiányossága, pont ezért nem is foglalkozom vele. Megelégszem azzal, -mint a gyártók is- levegő teszteket csinálok, terepen pedig arra amire készültek a masinák -harctér kutatás- tökéletesen megfelelnek. Ott nem szükséges, hogy 1Ft-ost megtaláljak, sőt pont az ellenkezője a cél. Nem kell hogy másfél méternél mélyebbre lásson, úgysem ások le, más sem, és repesz darabok tömkelegét sem akarom kiszitálni.
(#) arion válasza Attilawap hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Ha jól emlékszem R23-R24-et kell azonos értékre válogatni, értékük 4,75K.
(#) mateatek válasza arion hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Idézet:
„Megelégszem azzal, -mint a gyártók is- levegő teszteket csinálok”


De sajnos a levegőteszt semmire sem jó. Földben, agyagban, bazalt darabok, és vasszögek között keresi a gép a céltárgyakat, miközben gazban, fűben van lóbálva a fej. Ez pedig merőben eltér a levegő steril környezetétől.
(#) mateatek válasza arion hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Igen, az R23-24, de nem a 4.75 számít, hanem az, hogy csont egyformák legyenek. Lehet mindkettő 4K, vagy akár 6K is, csak egyforma, mivel a fázis fordításhoz csak az szükséges, hogy egyformák legyenek. Nem történne semmi akkor sem, ha 10K lenne mindkettő.
Ez miatt viszont az R25-26 is páros ellenállás legyen. Mert ha ezek nem precízek, akkor az R23-24 válogatása sem ér semmit.
(#) arion válasza mateatek hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Nem emlékeztem már pontosan melyek azok de ez rémlett.
(#) mateatek válasza Yowie hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Ha már az akkukról OFF-olunk, akkor tudom ajánlani a tuskós, 4 ceruza akku töltésére való gyorstöltőt. Olcsó, jó, és szivargyújtóról is jó.
(#) Yowie válasza arion hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Szóval én 8 db AA akkut használok az expihez, lehetőleg 2650mA felettit. Autóból töltöm a világ legegyszerűbb töltőáramkörével, egyetlen 5,6 Ωos soros ellenállással. Rendszerint heti legalább 2x használom a gépet, 6-8 órát, nyaranta többet, szabi alatt minden nap, télen kevesebbet. Ezzel a módszerrel kb 1,5 évet bír egy akkupakk, de rendszerint valami galaiba tesz be nekik, pl hálózati töltővel fordított poralítás, és hasonlók
(#) Yowie válasza mateatek hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Nem nagyon értem, hogy egy hordozható gép táplálása miért off, ráadásul egy olyn készüléknéál, ahol a tápellátás nagyban befolyásolja a működést. Sok amatőr gépnek az a hibája, hogy nem elég gyors a tápja
(#) mateatek válasza Yowie hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
A múltkor javítgattam egy Májnláb gépet. Annak nem is volt semmiféle tápja. Követlenül az akksiról.
Mit jelent az, hogy lassú, és mihez képest?
(#) Yowie válasza mateatek hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
lassan követi az elektronika áramigényét, pl a műveleti erősítős tápfelezős, áteresztőtranyós tápok lassúak, ha a régebben elküldött 1266 tája tönkremegy és ilyen táppal helyetesíted, elveszik a hang dinamikája és ezzel jelentős céltárgyinformáció.
(#) mateatek válasza Yowie hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Nincsen előttem a kapcsolási rajza. De szerintem, ha bárhol is, a táp kimenetén van egy 10 mikrónál nagyobb elkó, mint puffer, az már nem lehet gyors.
Egy labortáp kimenetén sem lehet ilyen nagyságrendű kondi.
(#) mateatek válasza Yowie hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Idézet:
„pl a műveleti erősítős tápfelezős”


Egy ilyen kapcsolás miért lassú?
Ez egy feszültség követő. Ha az ellenállások által létrehozott feszültség helyett rárakok egy párszáz kHz-es jelet, akkor azt is követi.
(#) Yowie válasza mateatek hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
nem tudom, de kipróbáltam, az említett példában így van. Nyiván nem minden gépre igaz. Ez esetben ha nem így lenne, nem építettek volna a fisherbe egy 3x akkora tápot. Kipróbálni érdemes lehet
(#) Yowie válasza mateatek hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
az egy dolog, hogy a feszültség követi, de a teljesítmény...?
(#) Yowie válasza mateatek hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Próbáld ki, mit csinál a az IGSL vagy a TGS esetén, nem egy nagy dolog, ezért is nem értem, miért váltják ki. Mondjuk én azért, mert maradt szabad műveleti erősítőm és helyem meg nem.... de a CZ-knek nek is érdekes a tápja. Azért ezek tényleg nagyon jó gépek voltak és azt mondják, a fejen lehet sokat javítani, pl az MD fejjel nő az érzékenység vagy 20% -ot
(#) mateatek válasza Yowie hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Ha jól látom, a 1265-ben is, a féltápot egy műveleti erősítő szerűséggel csinálják, csak nem műveleti erősítő, hanem egy komparátor. A hiányzó tranzisztort, ami egy műveleti erősítőben megvan a kimeneten, azt itt egy 3.3K-s ellenállással pótolják. A táp amúgy egy elég egyszerű, kapcsolás, de az előnye a kimenetén lévő FET, ami miatt valószínűleg nagyon kicsi feszültség különbségből is előállítja már a kimeneti stabil feszültséget. Low-drop.
Szerintem azért váltják ki, mert (szerintem) semmiben nem tud többet, mint egy olcsó low-drop kocka. Annál csak nagyobb, drágább, és munkaigényesebb.
A tápfesz felező részével meg passzolok. A komparátoros, a 3.3K-s ellenállással nagyobb áramot csinálhat, mint a tranzisztoros műveleti erősítő?
(#) mateatek válasza Yowie hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
IGSL és TGSL esetében azért nem próbálják ki ezt a kapcsolást, mert azoknál stabilizált feszültséget nem megfelezik, hanem megduplázzák. Tehát azoknál a stabilizált feszültség a féltáp, és a duplázott a negatív. Rossznak nem mondható megoldás, mivel egy műveleti erősítő jobban teljesíti ugyanazt a feladatot magasabb, mint alacsonyabb feszültségről.
És nincsen benne az átkos (SMW-ben, és 1165-ben használt) tápfesz felező.
Következő: »»   80 / 272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem