Fórum témák
» Több friss téma |
Sajnos a kék és a sárga együtt annyit levesz a fényerőből, hogy már nem jó. Magában még a piros is szép képet ad.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2013
Király.
Hamar megoldottad az adaptert. Jól néz ki.
A holtekedhez mátrixvezérlőhöz is ilyen panel kéne, ha breadboardal fejlesztenél rá ?
Azért ilyen szép, mert én csak terveztem és a lábakat ültettem be. Az SMD-t a 69 éves édesapám forrasztotta be, amíg lakkot kerestem a pincében. Elvégre a vfd-hez nagyobb feszültségek fognak ott szaladgálni a tetején.
Üdvözlöm édesapádat, viszekek néhány projektet , mert az smd kiakaszt Ügyes,bár nem most kezdte.
Igen ilyesmi kellene nekem is a ledmátrixhoz.
Itt a terve a próbapanelnek, hátha másnak is szüksége lenne rá...
Köszi. Jó lesz hátha rendelek én is a PT VFd vezérlő csodából, aztán lehet majd tesztelni a VFD-ket.
Valami készül... 2.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2013
Király, látom nem tudtál aludni, na mi volt a gond?
A PT6311 előnye, hogy minden szegmens külön vezérelhető, így saját karakterkészletet készíthetünk, viszont az alap betűtípusokat is nekünk kell elkészíteni és eltárolni a mikrovezérlő memóriájában:
Sziasztok!
Ismeri valaki az AN6870-es IC-t? Ez egy panasonic VFD bargraph driver. Ezt szeretném alkalmazni a BG189Z kijelzőmhöz. Az adatlapja elég szűkszavú, bár van applikációs része is. Azt írja, hogy 0-8V DC kell a bemenetére. Gondolom egy Ge diódás egyenirányítás után valami egyszerűbb erősítő után beköthető. Bővebben: Link
A szegmensszámeltérés nem gond?
Nem tudom, ezért is kérdeztem a dolgot. Sajnos ezt találtam csak. Ha lm3915-el hajtanám meg, akkor is mahinálnom kellene vele.
HA12019-el szokták hajtani az 12 szegmenses.
Helló mindenkinek.
Szeretnék belekezdeni egy ideje már én is egy óra építésébe vfd csövekből. És most pont az ölembe hullott pár db Nec LD8035E típusú cső és fel is használnám a célra őket. Szeretném megkérdezni mert neten nem találtam lábkiosztást valamint különböző értékekről adatokat ehhez a típushoz, hogy valaki nem e rendelkezik vele, vagy valami információval mert szívesen fogadnám. Előre is köszönet!
A kapcsolást kinézted már?
Sziasztok!
Van egy X301T típusú IPTV vevőm, ami már nem lesz többet IPTV-nézésre használva, viszont az előlapját szeretném életre kelteni PC-vel. Lehetséges ez soros/párhuzamos porton keresztül? A VFD-t egy PT6302LQ-001 IC hajtja meg, ezt pedig egy ATMEGA88, amihez elvileg ki is vannak vezetve a programégetéshez szükséges lábak is.
Nálam is van egy pontosan ilyen cucc. Ahhoz hogy használni tudd, ismerned kell mindkét alkatrészt,
tehát a mikrovezérlőt és a kijelző vezérlőt is. Utóbbi adatlapja a legelső találatból előjön. A mikrovezérlő már más tészta, a programozáshoz nem elég egy adatlap. Egyrészt égető is kell, a programozáshoz meg egy kis gyakorlat amit nem ilyen bonyolultságú eszköznél kell elkezdeni. Ezen kívül a kapcsolási rajzzal is jó ha megismerkedsz, mert nem mindegy melyik porton mit vezérelsz. Szerencsére a kijelzővezérlő csak 3 szálon kommunikál a mikrokontrollerrel(lásd: adatlap). A kijelző vezérlő IC sem túl egyszerű, van benne karakter grafika RAM is...
Itt valami trükk is van mert a PT6302LQ-001 16 digitet (grid) tud vezérelni és a kijelzőn a felső 7 szegmenses rész csupán 1 (illetve a felső sor 3) digit. Gondolom egy 16x35 hasznos bit hosszúságú memóriaterület soros írásával lehet a karaktereket kiírni és az adatok származhatnak a karakter rom és karakter ram-ból. A 7 szegmenses rész vezérlését viszont akkor az atmegának kell kódolnia és a változó kijelzésnek megfelelő karakter ram tartalmat előállítania. A PT6302 adatlapja alapján nem látom, hogy a display memóriát közvetlenül lehetne írni. A PT6311 (ami nem lenne jó ehhez a vfd-hez mert csak 28 vfd vezérlő kimenete van) egyszerűbb, mert ott a biteket külön-külön és közvetlenül lehet írni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2013
Ez durva menet lesz úgy érzem.
Közben találtam ITT az első hozzászólásban egy programot, amit csak bele kell égetni az AVR-be és utána már a leírásban lévők alapján lehet soros porton adni a kijelzőnek vezérlést és fogadni a távirányító jeleit, ami ha bejönne, nagyban egyszerűsítené a vezérlést, plusz elvileg ha megkapja az időt, akkor órává változik Majd kerítek egy AVR égetőt, és szerintem ezzel bepróbálkozok.
+: Valaki megcsinálta már és rakott is fel képet:
Járt utat a járatlanért el ne hagyd Hajrá!
Azt hiszem, sikerült kinyírnom az AVR-t még a gyári program kiolvasása közben.
Veszettül villogtat random szegmenseket, szerintem egyszerűbb lesz venni egy új AVR-t és alapból felprogramozva forrasztani be a régi helyett, mert ezt már a set top box sem tudja visszaprogramozni, csak próbálja.
Üdv!
Van egy fluorenszcens kijező-csövem, valaha egy Videoton-Akai Hi-Fi torony erősítőjében volt és elég látványos kivezérlés-jelző. Szeretném ismét életre kelteni, így kézi műszerrel már kissé leméregettem - nem szakadt sehol. De hogy mitől kezdene el működni, arra nagyon kiváncsi lennék. Olvastam, hogy mint egy elektroncsőnek, ennek is valami váltóáramú fűtőfeszültségre van szüksége. Milyen áramköri meghajtással vagy betáplálással lehetne azt megoldani, hogy ismét eleget tegyen annak, amire egyszer gyárilag megcsinálták. A tipusa Futaba GB-189Z 6D. A meghajtó IC-k Hitachi HA12019-ek és a nyáknak összesen 5 kivezetése van. Ebből kettő a tápfeszültség, kettő pedig a jobb és bal csatorna HF bemenete - de mi lenne az ötödik? Milyen meghajtással, milyen kapcsolásban és hány V-os táppal lehetne végre életre kelteni?
Hello!
A másik topicban válaszoltam erre(3 napja)...elolvastad? Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2013
Persze hogy elolvastam.
Sőt mi több, magát a kapcsolási rajzot is elég alaposan kiértékeltem, de abban csak a panel 14-es lábán mérhető átfolyó áramerősség van feltüntetve, aztán tovább semmi több. Hogy ott valójában hány volt mérhető és szükségeltetik a működéshez, hogy az valójában AC-e vagy DC, arról sajna semmi hír. Az a 3,1 V AC feszültség lenne a csőnek a fűtése, a 28 V DC pedig maga a tápfesz? Nem sok az egy kicsit? Maga az 1000 µF-os tápelkó is csak 25 V-os. 28 V-nál meg, ha aznapra nagy szerencsém van, majd szépen elpukkan. A kapcsolási rajzon feltüntet ugyan a 15-ös lábon valami 18/12 V-ot, de az már az áramkorlátozó 470 ohm-os ellenállás után. Ennyi lenne? A fűtésnek meg miért kellene AC-nek lennie? Tudtommal az elektromos áram villamos teljesítménye képletben az áram eleve négyzetes kitevővel szerepel, tehát az áramirány tökre mindegy, azaz - az egyenáram ugyanolyan jó, mint a váltó ... P= I négyzet/R
A fűtésnek mindegy, hogy egyen vagy váltóáram. A szegmensekre és a rácsra egyaránt kb. 25 - 40 V-ot szokás kapcsolni. A legegyszerűbb kideríteni a szükséges fűtőfeszültséget úgy, hogy a rácsra és valamelyik szegmensre kapcsolsz pl. 25 V-ot, a fűtésen meg szépen lassan növeled a feszültséget, amíg szépen nem látszik a szegmens. Nulla a fűtés egyik lába legyen, az viszont már mindegy, hogy melyik az.
Az is megoldás, ha sötétben lassan növeled a fűtőfeszültséget addig, amíg azt nem látod, hogy halványan izzik. Ha picit több a fűtőfeszültség, láthatóak a szegmensek akár 15 V rács és szegmensfeszültségnél. Azt viszont már nem tudom, hogy neked milyen elektronika van a kijelzőhöz kapcsolva...
Hello!
Ha a kapcsolási rajzot figyelmesen végigköveted, láthatóvá válik, amit írtam...persze van egy köztes csatlakozó(B), ami megnehezíti a követést, de ott egyértlműen oda is van írva a 14 és 15-ös számok.
Sziasztok!
Tudtok mutatni IV-6 VFD csövekhez való multiplexált meghajtást? Van 8db csővel egy kész panelem (valószínűleg valami pénztárgép része lehetett) multiplexhez való kivezetésekkel, szépen álló csövekkel. Nem szeretném kiforrasztani őket. Van több cikk is a cikkek közt de sajnos csak nem-multiplex meghajtáshoz. A cső orosz katalóguslapja is kissé nehezen értelmezhető a nem létező orosz tudásommal. Ciril billentyűzet nélkül a google se segít a fordításban. Soros fűtésük van és nem szeretnék fényerő különbséget a csövek közt. A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2013
|
Bejelentkezés
Hirdetés |