Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   113 / 198
(#) jancsi8511 válasza emmzolee hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Kösz a sok segítséget!Kiderült,hogy csak a végfokkal volt baj külön jelet adtam rá és úgy is rossz volt. Átkondiztam és kicseréltem a D669 és a B649 et és most már nem dadog.
(#) emmzolee válasza bakmor hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
(#) emmzolee válasza jancsi8511 hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Azt mondtad ott már mindent át néztél azért is nem koncentráltunk rá.
Mindegy fő hogy jó lett.
(#) Lalle hozzászólása Máj 20, 2013 /
 
Sziasztok
Kocsiba szeretnék berakni egy tda 7294-el szerelt végfokot.
Kérdésem hogy lehetne 12 -- +-40 v csinálni?
(#) emmzolee válasza Lalle hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Itt keress és kérdezz.

Bővebben: Link

Mások is építettek pont ilyet.
(#) Lalle válasza emmzolee hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Köszönöm hasznos!
(#) Jaksi hozzászólása Máj 24, 2013 /
 
Sziasztok, most állok neki egy puffer kondinak egy 250w aktív subcsőhöz. 2 kérdésem lenne ezzel kapcsolatban.
1. 10db 47.000uf 16v lesz összekötve. Jó-e a rajzon látható összekötés és elrendezés.
2. A 2. kép közül melyik a helyes bekötés?

Köszönöm
(#) Gabó válasza Jaksi hozzászólására (») Máj 24, 2013 /
 
Szerintem 250Woshoz tök felesleges a puffer.
(#) Inhouse válasza Jaksi hozzászólására (») Máj 24, 2013 /
 
Mit szólnál egy harmadikhoz?

puffer3.jpg
    
(#) Jaksi válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 24, 2013 /
 
Erröl lenne szó egyébként: http://www.tutihifi.hu/aru.php?kod=01678

De ez a 3. verzió miben különbözik az én 2. számú verziómhoz képest?
(#) Kovidivi válasza Jaksi hozzászólására (») Máj 24, 2013 /
 
Hallgasd meg rendesen, mielõtt megveszed! Kocsiban is. Akit ismerek, hogy ilyet vett, nagyon gyorsan lecserélte. .. De ez csak tipp.
(#) pucuka válasza Jaksi hozzászólására (») Máj 24, 2013 /
 
A szimmetrikus hozzá-, elvezetésben. Ajánlatos így használni.
(#) Jaksi válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Ingyen volt én Pioneert használok. A tesómnak szánom.
(#) Jaksi válasza pucuka hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Rendben akkor marad a 3.as számú verzió.
(#) 999csaba hozzászólása Máj 27, 2013 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy van egy 2*225W erősítőm, és nem tudom, hogy a gyári generátor (citroen xsara) elbírja-e (kb. 70A), úgy, hogy megy a klíma, lámpa minden...
Köszönettel Csaba
(#) Kovidivi válasza Jaksi hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Ha ingyen volt, akkor 100%, hogy megérte az árát! Kezdésnek frankó!
(#) Pörzsi válasza 999csaba hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Üdv!
Mekkora biztosíték van benne?
(#) iZsolti hozzászólása Máj 28, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy ilyenem: Titanium GZTA2000TX
A gond az, hogy kb., pár hete egyik fele halkabb. Egyszer már volt szétszedve, de semmi égés, kondifolyás ilyesmi, ha valaki találkozott már ilyennel, melyik részén keressem a hibát?
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2013
(#) Troga hozzászólása Máj 29, 2013 /
 
Sziasztok!

Van nekem két mélynyomóm mindkettő somogyi , pontosabban az egyik egy Sal active XB-10/A mély láda hangszórója, ennek gyárilag két kábel van beforrasztva a két oldalára, tehát összesen 4 ér jön ki belőle amit én nem de ti biztos meg tudtok magyarázni, továbbá egy levezetésén 2,5 ohmot mértem). A másik egy Sal SR 2530 típusú ez 8 ohmos és 100 watt van ráírva. Továbbá ehhez van egy Jensen Mercury 2000 típusú erősítőm ami két csatornás 200 watt teljesítményű 2 ohm stabil és sub woofer váltó van benne. Na most a kérdésem az lenne hogy szerintetek melyik hangszóró lenne jobb ehhez az erősítőhöz? Illetve hogy szeretném bekötni az autóba tehát hány mm2-is kábelek kellenének a GND REM és 12v Helyekre esetleg egy olyan infó is jól jönne, hogy a hangszóró gyár, viszonylag vékony kábeleit cseréljem-e nagyobbra? Köszönöm a válaszokat és elnézést a bonyolult fogalmazásért...későre jár.
(#) Troga hozzászólása Máj 30, 2013 /
 
Srácok légyszi segítsetek fontos lenne...köszi
(#) Pörzsi válasza Troga hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Hali! Nagyon szeretem mikor működőképes dolgokat szétszednek az emberek, hogy valami mást csináljanak belőle, és vagy sikerül vagy nem. A SAL XB-10/A egy aktív mélyláda, szóval van benne erősítő is. Részemről messziről elkerülöm a kínai ipar eme remekeit, de ha van kedved vele kínlódni, nem akadályozlak meg benne. Az SR 2530-es kihagynám a kocsiból, 8Ω-ot szobai hifinél használnak.

Visszatérve a hangszórókra: a 4 kivezetés az két hangszórótekercs, amit beköthetsz sorosan, párhuzamosan, vagy egy sztereo végfok két csatornájára, feltéve, hogy ugyanolyan fázisban és ugyanolyan jellel hajtod (vagy van az erősítőn mono mód). A dupla tekercses hangszóró impedanciája valószínűleg 2x2Ω-os, ezért a tekercseit kösd sorba, és azt kösd hídban az erősítőre, így 4-ohmosként tudod használni, az erősítő sem lesz nagyon leterhelve. Az erősítő bemeneti jelszint (gain/level) potiját gyakran összekeverik a hangerőszabályzóval, sosem szabad teljesen feltekerni. Erősítő level legkisebbre, fejegységen hangerő felteker 3/4-ig, majd az erősítő jelszintet torzításig növelni, kicsit visszavenni. A neten talált képeket elnézve, nem egy erőgép, szóval ha túlvezérled megsütöd, csodát ne várj tőle, a 15A-es biztosíték alapján jó ha 2x40W-ot tud.
(#) Troga hozzászólása Máj 31, 2013 /
 
Oké, hogy szereted viszont nem működött, megsült az erősítője, gondolom, az előéletét nem ismerem, ingyé volt. A segítség részét viszont nagyon köszönöm a választás ezáltal nyilván a a dupla tekercsesre esik viszont annyit még kérdeznék, hogy nem elég csupán sztereóba bekötni, csak mert 2x2 ohm és az erősítő két ohm stabil. És azért azt továbbra is kérdezném hogy milyen vastagságú kábel javasolt az erősítőhöz? Köszi!
(#) Beringer 600 válasza Troga hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Heló! Minél nagyobb keresztmetszetű kell.
(#) Pörzsi válasza Troga hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Értem. Sztereó módban semmiféleképp nem szabad, hiszen más jel van mindkét csatornán, a hangszóróban a két tekercs egy csévetesten van. A két jel ellenütemben is mehet, ilyenkor a tekercs nem tud elmozdulni a mágneses térben, viszont az indukció miatt úgy fog viselkedni, mint egy főzőlap: felmelegszik. Így lehet a legkönnyebben észrevétlenül megsütni egy hangszórót.

Fogadd meg a tanácsom, kösd sorba a két tekercset, és hídban kösd az erősítőre, így fogod az erősítőt legjobban kihasználni, és a legkevésbé leterhelni. Az hogy csatornánként bírja a 2Ω-ot, nem jelenti azt, hogy hidalva is. Tápkábelnek minimum 10nmm-est vinnék hátra, de ha később tervezel bővíteni 16-25-ös is mehet. Testkábel ugyanolyan vastag, abból 1m elég szokott lenni.
Itt találsz leírásokat a bekötéshez.
(#) bakmor hozzászólása Jún 1, 2013 /
 
Valamivel élesebb lett a kép
(#) Pixi hozzászólása Jún 1, 2013 /
 
Sziaszok!
Van egy Rockford erősítő aminél valószínű a külső biztosíték hiánya miatt felégett a nyák a bemenő 12V után nem sokkal!
Na most ezt próbaképpen átkötöttem mutiméterrel amper méréseel és kb 5-6mp alatt felment az áramfelvétel 1A-röl 5A fölé ment, és egy egyik csatornánál a két BUZ11 nagyon felforrósodott, de a másik oldalon hidegek maradtak.
Az hogy lehet hogy mind a 4 FET BUZ11?
Valaki tudna segíteni hol keressem a hibát?
üdv PIXI
(#) matyusz válasza Pixi hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Üdv.
Jó lenne tudni egy pontos típust. A végfok résznél vannak ezek a fetek? Nem feltétlen kell p és n csatornás fet (vagy tranyó) a végére, van pár erősítő, amelyiknél így van pl.:van quad 405-is aminél 2 db npn tranyó a végtranyó.
(#) Pixi válasza matyusz hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Ez egy rockford 60IX, felettem a kapcsolási rajzát!
Itt a PDF-ben a rajz.
Remélem ez segít, hogy mi lehet a hibás.
(#) matyusz válasza Pixi hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Szerintem mérd meg a TL494 feszültségeit ha jól emlékszem a legtöbbnél +-15V-ot kell kapnia, az összes BUZ11-et és a végfok feteket mérd ki elsősorban és ezek nem a végfokrészben hanem a táprészben vannak, ezek kapcsolgatják a feszt a trafóra. De persze először mindent mérj ki ne próbálgasd tápról.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2013
(#) matyusz válasza Pixi hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Na tehát, először mérd meg a BUZ11-es Feteket és ha valamelyik zárlatos akkor vedd ki és mérd ki az őt meghajtó tranyót is és a többit, ha ezek jók utána mehetsz a TL494-re, hogy rendben vannak-e a feszültségei és a végfok fetei is kimérendők.
Következő: »»   113 / 198
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem