Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1333 / 2504
(#) Beringer 600 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Azt hogy-hogy,és mitől égett le azt nem tudom,csak meg kértek hogy javítsam meg,de sajnos nincsen jelenleg 0,47ohm-os emitter ellenállásom.
(#) pinyó39 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Pedig át kell nézned, az az ellenállás nem hiába égett le (kivéve ha szerencséd van) nézd át a tranzisztorokat is sorjában.
(#) Beringer 600 válasza pinyó39 hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Már megy az oldal,de csak 0.33 ohmos ellen van 0.47 az nincsen.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2013
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Szia! Ha olyan égetően sürgős a javítás, hogy nem fér bele a 0,47 ohm ellenállások beszerzése, akkor a 0,22 ohm-osból köss kettőt sorba!
(#) enmate95 hozzászólása Jún 8, 2013 /
 
Sziasztok! 12v 4a-os táphoz szeretnék egy 30w-os erősítőt csinálni.Tudna nekem valaki küldeni egy ilyen kapcsplásirajzot?
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Köszi, nagy nehezen szereztem 0.47-est,és már tökéletesen dolgozik.
(#) univerzum válasza enmate95 hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Az jó lesz ha 2 ohmon fog tudni ennyit?
(#) enmate95 válasza univerzum hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
sajna nem 6 ohm-ra kellene.
(#) univerzum válasza enmate95 hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Akkor felejtsd el, sehogy nem jön ki. Max. ha a kimenetére tekersz transzformátort vagy csinálsz kapcsolóüzemű tápot vagy veszel kész kocsi erősítőt. Én nem kínlódnék vele pedig megtehetném.
(#) enmate95 válasza univerzum hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
:/ hmmm hát akkor sajan marad 15w tda2030-al.
(#) univerzum válasza enmate95 hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Kösd hídba, valamennyit elméletileg lehetne így is nyerni. Valaki egyébként csinált ilyen zeneboxot 12 voltra, főoldalon keresd vissza.Abba volt hasonló teljesítményű hangszóró.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2013
(#) jandark hozzászólása Jún 8, 2013 /
 
Sziasztok.
Kaptam egy system fidelity ht-r405 típusú erősítőt,a probléma hogy nem tudom működésre bírni,nem kapcsol be.
Az előlapon található kapcsolóval a trafója kapcsol feszültségeket mérek szinte minden ponton,a diódákon a puffereken is,több tda7294 ic-ből áll a végfokozat a feszültség eljut oda is,egy nagy bordára szerelve hűtőventilátorral együtt van 5db ic,az előlapi kapcsoló ledje a trafó működése közben sem világít,ill a kijelzőjén sincs életjel,viszont feszültségek mennek a panelére.A hűtőventilátor sem megy,a kimeneten nincs zárlat ill a tda ic,egy másik oldalon mérhető lábai közt sem mérek zárlatot,több stab ic van a főpanelen ezek is adják a feszültséget.
Tanácstalan vagyok,lehet csak távirányítóval kapcsolna?
Minden segítséget elfogadok..
(#) Szabi1 válasza jandark hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Nézd meg hogy a STBY,MUTE lábak kapnak áramot
(#) jandark válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Szia.
Egyiken sem lehet semmit mérni,a 9-10es láb..
A tápfeszültségek rendben vannak,8-15 láb -35v,,7-13 láb +35v..
Teljesen tanácstalan vagyok így még nem jártam..
Végülis az erősítő standby-a sincs üzemben tehát led nem jelzi,a kijelzőpanelen levő proci villantaná ki elvileg..
(#) Szabi1 válasza jandark hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Ha nincs feszültség a 9,10 es lábakon hogy akarod hogy menjen? attól hogy a kijelző meg a kezelőszerv neked azt mondja hogy nincs stand-by ba attól még lehet nem adja meg az áramot az IC-knek hogy ne legyenek stand-by be.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2013
(#) jandark válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Nem akarom hogy menjen..Természetesen nem ebben a formában,hanem úgy hogy a kijelzőpanelen levő vfd is mutasson valamit és a stby led is világítson,ez lenne a helyes működése,aztán tuti hozza magával azt is hogy a tda ic-kre kapcsol a 9-10es lábra..Addig felesleges,gondolom..Semmi relé benne..
Mi a csoda lehet vele vajon?
(#) Szabi1 válasza jandark hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Hát én is a gyártó helyébe nem egy relét raknák.... Szeritnem úgy van megoldva, hogy a proci 5V ot ad ki egy STBY lábon vagy valamennyit feszültséget, megy egy ellenállás a stby lábra és kész, nemkell relé.
(#) jandark válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Van egy prociszerűség a vfd háta mögött arról menne fesz az előlapi stby ledre is,a típusa nem beazonosítható eddig a jelzés ami rajta van: ET1631 0545
(#) elektro777 hozzászólása Jún 11, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy toroid trafóm ami képen mellékeltem, és sajnos nem tudom a teljesítményét csak annyit tudok róla hogy 2*100W-os Quad450-öt hajtott illetve hogy a secunder így 2*40V váltó körüli
Hogy tudnám meghatározni a teljesítményét nagyjából? Célom egy mélyláda építése Reflex R300 vagy Reflex R400-as hangszóróból, és majd szeretnék segítséget kérni a megfelelő végfok kiválasztásához a továbbiakban. A trafó lenne a végfok tápja tehát ehhez a trafóhoz tervezném az erősítőt és a hangszórót is (ha a trafó nem képes a megfelelő teljesítményt leadni, akkor feleslegessé válna a 400W-os Reflexre beruházni).
Köszönöm előre is!
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2013

IMAG0437.jpg
    
(#) blasz válasza elektro777 hozzászólására (») Jún 11, 2013 / 1
 
Szia az egy Beag APT100 trafója,300w 2x42vAc
(#) elektro777 válasza blasz hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
Köszönöm szépen a gyors és korrekt választ!
Ezek szerint nekem kb egy +-60V egyenfeszültséggel működő 8 ohm-os 200-230W-os Végfokra van Szükségem amivel szépen megtudom hajtani a Reflex R300-as hangszórót mélyládaként. Tudtok ilyen Fetes vagy Tranzisztoros kapcsolást ajánlani?
Köszi!
(#) costom hozzászólása Jún 11, 2013 /
 
Egy kicsit off témában kérném a segítségeteket. Egy angol reklamáló levelet írok egy erősítővel kapcsolatban, és az sehogy nem jut eszembe milyen kifejezést használnak a nagyfrekvenciás gerjedésre. Tudnátok segíteni?
(#) szamóca válasza elektro777 hozzászólására (») Jún 11, 2013 / 1
 
A FET is a tranzisztorok csoportjába tartozik. Gondolom úgy érted, FET-es, vagy bipoláris tranzisztorosak a végerősítő elemek. Itt egy bipolár, ha FET-es kell akkor a Monster.
(#) matyusz hozzászólása Jún 11, 2013 /
 
Üdv mindenkinek.
Olyan kérdésem lenne, hogy TDA7262 alapból ugye nincs hidalva és én olyan 24V-ról szeretném majd járatni autóban hidalva egy 4ohm-os hangszóróra jó nagy hűtéssel (egy DC-DC konverter kapcsolással ami 12V-ból csinál +-12V körül, csak én a végére mondjuk IRFZ44-et raknék és nagyobb schottky-t) vagy esetleg tudna nekem valaki mondani egy TDA IC-t ami ezen a +-12V on olyan 40-50W körül tud, ha több az se baj.
A válaszokat előre is nagyon köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2013
(#) fúró hozzászólása Jún 11, 2013 /
 
Sziasztok szettem szét egy tevét és találtam benne egy tda 2009 erősítő panelt kompletten és rá van írva hogy 2x20wattos abban szeretnék segítséget kérni hogy hogyan tudom bekötni, a hangszóró csatlakozásai megvannak . Hogy mekkora feszültséget kapcsoljak rá a képeket csatolok
(#) szamóca válasza fúró hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
(#) fúró válasza szamóca hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
eddig én is eljutottam csak a bekötésével nem
(#) szamóca válasza fúró hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
Nem értelek. Minden lábhoz oda van írva, hogy melyik a bemenet, kimenet, test, tápfesz. Bővebben: Link Egyszerűen megnézed a panelon ezek hova vannak kötve.
(#) elektro777 válasza szamóca hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
Köszönöm szépen a válaszod! Igen természetesen úgy értettem a Fetes alatt hogy Unipoláris térvezérlésű tranzisztorok legyenek a Végtranzisztorok.
Annyi a baj hogy a 300VA-os Trafóm kevés lenne ezekhez elég lenne egy 200-250W-os kapcsolás is.
Köszi!
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2013
(#) szamóca válasza elektro777 hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
Miért is? A 42VAC tápfeszedből 42*1,41-(2*0,6V)=58VDC lesz. Ebből terhelésfüggően esni fog még pár volt, és a végtranyókon, emitterellenáláskon is esik 5-6V, tehát kb 50V-ból fogsz gazdálkodni. 50V tápból, (50*50)/2*8=156W a kimenő teljesítmény.
Az ne tévesszen meg hogy 300W van ráírva a rajzra. (4 Ohm)
A FET-esnél is 4 ohm a terhelőimpedancia 400W-ra. Ha dupla a terhelés, akkor a teljesítmény is feleződik. Az, meg hogy 160W, vagy 200W, tök mindegy.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2013
Következő: »»   1333 / 2504
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem