Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   148 / 1679
(#) Imre válasza idavid hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
Mekkora áramfelvétele lenne az adónak? A pic-é nem sok! csak mert egykissebb dobozban egy akksival üzemeltetném! És azon gondolkodom mennyi ideig működne! Vagy esetleg napelemes töltéssel érdemes gondolkodnom? 230at nem vihetek ki a szabadba
(#) szamóca válasza djneo hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
Csatlakozom, detto.
(#) csabee válasza Imre hozzászólására (») Nov 21, 2007 /
 
Üdv: Imre!
Én megépítettem a forrasztó állomást Attila86 segítségével. Ha Te is azt raktad össze akkor a kapcsolások között megtalálod a cikket...
Ott leírja Attila86 a pontos beállítást lépésröl lépésre...
Én nem vagyok technikus és második nekifutásra össze ált a dolog
Ha visszaolvasol egy kicsit meg is nézheted a kütyüt...
Hajszál pontos sosem lessz de +-2-3 fok eltéréssel (a hegyen mérthez képest) nagyon szuperul műxik
Attila86-nak köszi +1X
(#) Attila86 válasza csabee hozzászólására (») Nov 21, 2007 /
 
Még egyszer szívesen.
Egyébként igenis nálam halál pontos a kijelzés!
Most dolgozom egy új forrasztóállomáson (Forrasztóállomás II ), ami a beállított(kívánt) és a mért hőmérsékletet is kijelzi. Alapból a mértet mutatja, de ha megtekerjük a potit, akkor azonnal átvált és a kívánt hőmérséklet mutatja mindaddig, amíg a poti tekerés alatt van, illetve pár másodpercig a tekerés megálltát követően is. Ugyan ez a váltás egy gombnyomásra is előidézhető.
A kapcsolás előnye, hogy a mostani forrasztóállomással ellentétben nem kell kétoldalas nyákot vasalni, illetve nincs benne PIC.

De hogy ne csak offoljak:
Végre működik a Skori féle 555-ös előszabályozóm, illetve ma leheltem életet a Spektrum analizátor II-be is, amiről pár képet itt nemrég már mutattam.
Ezek mellett a négydigites panelmérőmet is tökéletesítettem. Bár ez már kicsit régebben történt.
(#) csabee válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 21, 2007 /
 
Az jó lessz, majd megépítem Én is...(már megy a nyákgyártás)
Igazából a pákában lévő hőelem és a hegyre fogatott hőmérő különbségére gondoltam...illetve a reakciójuk idejáre...ha utólérik egymást akkor már egyforma értéket mutatnak :yes:
Lehet, hogy rosszul fejeztem ki magam először "bocsika"
Kiváncsian várom az új állomást....
Üdv:Csabee
(#) csabee válasza Imre hozzászólására (») Nov 21, 2007 /
 
ITT
mindent megtalálsz a témáról...
(#) Travolta hozzászólása Nov 22, 2007 /
 
Készitettem 1 ilyet.Sajna mobillal csináltam a felvételt és nem volt képes a 24fps-re.De a lényeg így is látszik.
Moodlamp
(#) dbase válasza Travolta hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Plexi, vagy üveg?
Ha plexi hol lehet kapni, én sebváltóra akarok régóta csinálni, hogy világítson.
(#) watt válasza Travolta hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Ez nagyon jól néz ki, de mi ez?
(#) edgaar válasza dbase hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
(#) Travolta válasza dbase hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Természetesen üveg.Alapesetben éjjeli lámpának lehetne használni,de ahogy edgaar linkelte,úgy van "áthekkelve".Ahogy a linken is nevezik, az IKEA-ban lehet kapni.2ezer kemény magyar forintért.

watt: Köszönöm.Ez igazábol 1 hangulatlámpa.Romantikus, hideg téli estéhez tökéletes.

üdv:travolta
(#) watt válasza Travolta hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Tényleg nagyon jó lett, de el nem tudom képzelni, hogyan oldottad meg ezeket a színátmeneteket? A gyári lámpában biztosan nincsennyi szín!? vagy tévedek? Mivel kelted a színeket benne?
(#) Travolta válasza watt hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
A gyáriban csak 1 gyertyaizzó foglalat van,mert még izzót se adnak.Én 1 Flux RGB ledet raktam bele, és 1 PIC végzi a led vezérlését.De valahol a HE-n az rgb-ledes totyikok valamelyikében van róla részletes leírás.
(#) Travolta válasza Travolta hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Közben +kerestem a cikket.Sajna én nem tudtam ilyen ledet belerakni, mert cirka 4eFt lett volna,ezért marad a Flux.Valamint a kapcsolás se nagyon akart működni,ezért kerestem 1másikat.
IkeaMoodLamp

Ezzel a kapcsolással csináltam.
rgbledpwm

És itt 1 video az óriás kivezérlésjelzőmről.
VUmeter
(#) Tom025 válasza Travolta hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Nekem nem megy az előző videó a lámpáról, se winamp, se mplayer nem játssza. De a VU szép lett.
(#) Travolta válasza Tom025 hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Koszike.Valoszinu codec problemak miatt nm jatsza le.
(#) ccs hozzászólása Nov 22, 2007 /
 
Egyik este gondoltam egyet. Túl gyorsan öregszem, vissza kéne forgatni az időt...
Nem kimondottan elektronika, de van bennt az is...

tik-tak.avi
    
(#) Travolta válasza ccs hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
ez nagyol Cool!Errol aszem valahol volt 1 cikk,de mar az se ma volt
(#) Zupp87 hozzászólása Nov 22, 2007 /
 
Sziasztok! Nos, kész lett végre nagysokára az első, full saját hangerősítőm Az előfok egy LM1036N, a végfok pedig 2 db TDA7294... eléggé kezdő összeállításnak hangzik, de szerintem egész jol sikerült, és a hangjában sem csalódtam... ja.. és nem is gerjed egyáltalán, pedig azt hittem, h az a bazinagy toroid (250VA) beszórja nekem az egészet elektromágneses zavarral
(#) Zupp87 válasza Zupp87 hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Itt van még 1 kép a belsejéről..

P1010051.jpg
    
(#) szabi83 hozzászólása Nov 23, 2007 /
 
Íme egy strobi kezdemény, ami ráadásul müxik, ki hitte volna , hétvégén kreálok hozzá, egy egyszerű hangvezérlést is


PIC_0003.JPG
    
(#) forsat válasza Zupp87 hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
Halihó!

Zupp87: Szerintem szép és jó lett bár a külseje is érdekelne, de nem nagyon látszik!
A hangszín szabályzó rajzát nyilvánossá tennéd számunkra?
Köszi!
Én is erősítőt tervezek csak nem szeretek az ilyen kicsi ic-knek rajzolgatni kézzel!

üdv
(#) Csibi válasza Travolta hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
Az IKEAs rajzon látható tranyók bázisára, ha sorba bekötsz egy egy pár kilós ellenálást, akkor valószinűleg az is működni fog.
Üdv
(#) watt válasza Tom025 hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
Töltsd le a VLC media Playert! Jobb nincs! (szerintem)
(#) watt válasza Travolta hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
Ezek szerint a lámpa aljára irányítod a 3 színcsoportot és PIC-el vezérled a keverésüket?
Kérlek írd meg, hogy milyen LED-eket használsz, van nekik valami azonosítójuk? Mert nem hinném, hogy bármilyen erejű, és színtónusú LED jó lenne a hármasba!? Esetleg a forrást ahol vette megadnád!
Köszi! (nagyon tetszik, lehet megépítem karácsonyra!)
(#) watt válasza forsat hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
Akkor vasalj! Lásd az oldalamon a módszert!
(#) huhuu válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
érdekes kis strobi, puffer kondit alig látok. Vagy az lenne ott jobb alul?
Miért van az a sok ellenállás benne?
Nekem van itthon egy kittből épített (a cső ugyanekkora) és abban nincs egyetlen nagyteljesítményű ellenálllás sem, sőt még egy strobiban sem láttam ennyit.
A lényog, hogy működik!

(#) watt válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
Nem rossz! Kapcsrajzot megosztod?
(#) vanzerr válasza watt hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
Szia Watt!

Én is megcsináltam a fent említett "színkeveréses" lámpát (a 12F683-as PIC-el megépítettre gondolok). Én a ChipCad-ben vettem hozzá Telux LED-eket (pirosat, zöldet kéket), amennyire csak lehetett egymás mellé raktam őket és ugyanilyen szépen működnek. Ha érdekel valakit kaja után tehetek föl néhány képet. Mellékelem a kapcsirajzot. Ja még annyi, hogy a 12f629, 12f675 és a 12f683-as PIC-ek is jók a kapcsolásba.

LEDlight.jpg
    
(#) szabi83 válasza huhuu hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
igen, ott jobb alul jelenleg 22uf, de cserélem 47uf-ra

többi a rajzon lesz
Következő: »»   148 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem