Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   481 / 843
(#) pjg válasza Bucdarov hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Valami tranziens okozza. Meg kéne keresni mi az. Lehet, hogy a trafó önindukciója, vagy valami más.
(#) Bucdarov válasza pjg hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Elsőre valami ilyen dologra tippeltem volna én is. De x ideig ment, ki be lett kapcsolva és nem volt baja. Most egy hosszabb állás után van ilyen gond. Valahol olvastam hogy vannak néha "kici, occó, ócka" 3055 tranyók. Lehet belefutottam egy sorozatba...
(#) pjg válasza Bucdarov hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Nekem van még egy doboznyi 30 éves Tungsram, meg ITT.
(#) Moderátor hozzászólása pjg hozzászólására (») Jún 5, 2013
 
A duplapost eltávolítva.
(#) kameleon2 válasza Bucdarov hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Szia! Én megpróbálnám a 3055 helyett a 3442-t...
(#) Bucdarov válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Szia! Köszi a tippet. Adatlap szerint (majdnem) ugyanaz. Kipróbálom, hátha...
(#) nagysasy válasza proli007 hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Elindul 0,6 V-tól és elmegy olyan 6-10 V-ig.
(#) Travolta válasza nagysasy hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Ha a DC off kapcsoló bekapcsolásakor se megy nullára a kimeneti fesz, akkor a T1 és T2 tranyó lábai között takaríts ki! Akár éles pengével.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2013
(#) nagysasy válasza Travolta hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Nincs benne a kapcsoló és eddig működött kifogástalanul.
(#) Travolta válasza nagysasy hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Azt értem, de ha rövidre zárod a helyét, akkor se megy le nullára?
Minden esetre egy próbát megér, amit javasoltam.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2013
(#) nagysasy válasza Travolta hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Megnézem.
(#) Lala456 hozzászólása Jún 15, 2013 /
 
Sziasztok!

Kezdő vagyok és szeretnénk egy tápegységet építeni. Legyen kettős tápegység 40 V kimeneti fesszel és kb 2 A-es áramkorláttal. Szerintetek sima tápegység a jó vagy a kapcsoló üzemű táp ? Hol lehet táprajzokat (kipróbált) talál mert amit eddig találtam vagy régiek régi Ic-vel (RTÉK-1991) vagy csak szimpla táp volt. Arról meg műverősítőt nem tudok meghajtani.
Szóval valami olyan "izmos" labor táp kéne, olyan amilyenek a szakközép iskolákba vannak. Ilyenre gondoltam. ez a neve: Dual Stab.Power Supply TR-9178 ez teljesen kielégítené a vágyam kezdetnek. DE ha van jobb kapcsolásotok vagy jobb ötletetek szívesen mindenkit meghallgatok.

Köszönöm előre is.
(#) pilotitalia válasza Lala456 hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Szia!
Jól átnézted a topikot mert rengeteg illetve nagyon sok féle kipróbált rajz van fent illetve komplett dokumentáció,nyák tervel együtt.Pusztán kicsit böngészned kell,de személy szerint ajánlom figyelmedbe Alkotó fórumtársunk 50V 5A-es tápegységét aminek komplett dokumentációja fenn van az oldalon,és már sokan utánépitették!Nálam remekül vizsgázott
(#) pilotitalia válasza Lala456 hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Parancsolj Itt van!
de csak azért,hogy ne kelljen használd a keresőt ami nem mellesleg nagyon hasznos.Sikeres építést kívánok!
(#) Lala456 válasza pilotitalia hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Köszi szépen tetszik odáig (2009) nem olvastam át, most tanulmányozom jónak látom meg örülök, hogy kipróbált + sokan megépítették. Biztos lesz majd kérdésem.

Köszönöm még egyszer.
(#) Ghoost válasza Lala456 hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Mi itt leszunk, az 100%.
Egy apro eszrevetel: amit pilotitalia ajanlott az a 1.4.2 verzio.
A jelenlegi "legfrisebb" a v2,7,4-es
(#) Csupasz válasza Lala456 hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Alkotó mesternek több labortápját megtalálod az oldalakon.Bármelyiket is választod, mindegyik bátran utánépíthető, mert már többen elkészítettük!
Sok sikert!
(#) Lala456 válasza Ghoost hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
OH ez GYÖNYÖRŰ!!!! Sokat dolgoztak vele szebb is lett jobban letisztult igen igen ezt építem meg!!! Köszi ezer Hála
(#) pilotitalia válasza Lala456 hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Akkor most már tudsz válogatni a tápegységek közül,van kisebb nagyon kicsit bonyolultabb,és nagyobb teljesítményű mint amit Ghoost(igaz amit én ajánlottam az inkább megközelit egy pl:TR9178,de mint emlitették ez régebbi verzió) forumatárs említett,de bármelyiket is választod mint már oly sokan említették előttem egy remek tápegységgel leszel gazdagabb!
Sok sikert,eredményes építést kívánok!
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2013
(#) Alkotó válasza Lala456 hozzászólására (») Jún 15, 2013 / 1
 
Két eltérő kapcsolás került szóba, amik egyedi típusszámozása hasonló, de mindkettő a saját verzióin belül.
Az "v1.4.2", egy idegen nyelvű újságban megjelent kapcsolás, amit aztán át vett a RádióTechnika is, és így lett közismert. Ezt alakítottam át egy egészen kicsit, és ehhez készült panelterv. Ennél a kapcsolásnál teljesen független a vezérlés és a teljesítmény-rész egymástól, aminek vannak bizonyos előnyei, de hátránya a speciális trafó igény.
A "v2.7.4", Pioneer nevéhez fűződő kapcsolás, amihez szintén készült részletes leírás, valamint kétféle panelterv is. Ennek előnye, hogy egyetlen szekunder tekercsből megoldja amit kell, tehát nem kényes a trafóra.
Mindkét kapcsolás széles határok között igazítható az igényekhez.
Illetve ne feledkezzünk meg még egy nagyon remek tervről, ami Proli007 nevéhez fűződik, és szintén több kifogástalan utánépítése létezik
Fontos! Ezek mind előszabályzás nélküli, áteresztős tápok. Illetve a tápegységen kívül a mérést is célszerű megoldani, amire lehetőleg előre fel kell készíteni a tápegységet. Az említett terveken ezt igyekeztem megoldani.
(#) kameleon2 hozzászólása Jún 18, 2013 /
 
Huhh ez nem semmi: állítható táp. Csak egy elméleti kérdés: Elvileg ha egy jó meghajtó fokozatot készít ehhez az ember - minimális költséggel ki lehet ebből hozni akár egy labortápot is nem? Esetleg miért nem?
(#) Alex2 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Azért nem, mert nincs benne állítható áramkorlát.
Akkor már inkább ez: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2013
(#) kameleon2 válasza Alex2 hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
EZ igaz, csak éppen nincs kijelző rajta...
(#) Alex2 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
Tessék. Most már van.
(#) kameleon2 válasza Alex2 hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
+3 dollárért??? Tiszta macera
(#) pinyó39 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
Van már ezekből olyan ami fesz szabályzós és áramkorlátos kijelző is van rajta és akkora mint egy nagyobbacska gyufásdoboz és max 30 volt DC kell a bemenetre.
(#) Alex2 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 19, 2013 / 1
 
Amit te linkeltél, az 23$. Amit én, összesen 8,80$
De itt inkább a labortáp építésről kell írni, mert az nem építés, ha két panelt összedrótozunk.
(#) louis0328 hozzászólása Jún 21, 2013 /
 
Kérdésem lenne ezzel a labortápegységgel kapcsolatban
http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/stabilizalt_labortapegyseg_0-...l?pg=1
http://lanex.kulichki.com/uploads/posts/2009-05/1242676061_83_bp6.png
a labortápegység teljes kapcsolását és nyáktervét nézegettem, arra lennék kíváncsi, hogy mekkora a nyák lap teljes mérete? valamint 25V bemeneti feszültségre van szüksége, max 3A erősséggel
ez a trafó megfelelő neki?
http://www.tme.eu/hu/Document/d2609a685e8d93bdb588b5a06100dd2c/TMM_ang.pdf
TMM80 típusú, vagy ennél kisebb VA kéne?
(#) Ghoost válasza louis0328 hozzászólására (») Jún 21, 2013 1 /
 
a 80VA-s trafo megfelelo alap. (25V*3A = 75VA)
A fopanel-nalam- 127x64mm nagysagu lemezt igenyel.
(#) louis0328 válasza Ghoost hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
ahogy a nyáktervet elnéztem, 127×73 mm a nagysága a panelnek, a trafó 84 x 100 x 60mm
van egy 200×150×100-as dobozom, amibe építeném elvileg elfér, gyakorlatilag meg még meglátom :'D
a doboz egy egy békebeli marógép kapcsolószekrénye célra tökéletes lesz, a kép egy ideig nem elérhető, míg mediafire feldolgozza
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2013
Következő: »»   481 / 843
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem