Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   85 / 614
(#) kameleon2 válasza vicsys hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Nekem ugyanez a tapasztalatom volt mostanában. Kínában becsületesen becsomagolták több önálló bubis fóliába a LED izzóimat, itthon azért csak sikerült kiszakítani.
(#) szitko válasza vicsys hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Az USA-ból rendeltem csillagászati távcsőkamera lencséket,távcső tartókonzolt, plusz elektronikai alkatrészeket. A pontos kiindulási pontra már nem emlékszem, de az útvonal egyes részi megmaradtak bennem. A csomag USPS "ajánlott" küldeményként lett feladva.
Útvonalrészletek: Közép Amerika->közút->Los Angeles->repülő->New York->hajó->London->Vasút->Párizs->közút->Budaörs postaelosztó/vám->címzett, azaz én.
A csomagnak Budaörsig semmi baja nem volt. A Magyar Királyi posta, úgy gondolta, hogy belekukkant, "szúrópróba szerű ellenőrzés céljából". Az Amerikaiak által gondosan becsomagolt kameralencséket, és elektronikai alkatrészeket, visszacsomagoláskor, beleömlesztették, a távcsőtartó konzol zacskójába. (A konzol ~2kg vas, éles fogaskerekekkel)
A lencsék (5db), külön-külön, "szivacsos" antisztatikus, lehegesztett, bubis fóliával betekert zacskóban voltak. Az alkatrészek, szintúgy.
A lencsékből 1db maradt használható. A többi karcos lett.
"Szóvá tettem" a postán, az Ők által kiállított irományra hivatkozva, Ők elismerték, hogy hibáztak, és megtérítették a károm.(3 hónapos utánajárás, fenyegetés, stb.. után)
A Magyar Posta szerint, ez teljesen normális eljárás...... Biztos?
Én nem mernék feladni, még egy 100Ft-os kamerát sem....
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2013
(#) Peti_85 hozzászólása Máj 26, 2013 /
 
Üdv. Mindenkinek!
Ezt találtam böngészés közben, gondoltam itt megosztom. A megvalósítás is érdekes lehet, nem csak a srác kézügyessége.
LED-Zsonglőr
(#) rolie válasza Peti_85 hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Szia! Innen indul egy eszmefuttatás a dologról. A fizikai megvalósítás után már "csak" programozás, zenével összhangba hozás és kézügyesség kérdése
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2013
(#) Gafly válasza rolie hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Vicsys, húzzál bele: Bővebben: Link
(#) _BiG_ válasza Gafly hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Idézet:
„viszont általában napi 5 percet késnek”

Háááát, ez pont szembe megy a szovjet érát jellemző viccel, miszerint "a szovjet órák a leggyorsabbak, a szovjet törpék a legnagyobbak"
(#) Ninoo hozzászólása Jún 1, 2013 /
 
Sziasztok!
Most hallottam erről a "kütyüről". Nem akarok linkeket, elég, ha keresőbe beírjátok, máris látjátok, hogy működik. Ez egy PC-s eszköz, de a működése még talán ide illik az oldalra. Szóval a kezünk mozgását utánozza az eszköz, és a képernyőre kivetíti. A kérdés, hogy is működik?
üdv, hegusp
(#) dbase hozzászólása Jún 9, 2013 /
 
Nem újdonság de eddig még csak álló képet láttam a kerékben.

Inkább így. (Ugye, érted, miért?)
Frankye
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2013
(#) kameleon2 hozzászólása Jún 9, 2013 /
 
Sziasztok! Nem igazán tudom, hová címezzem, de talán itt könnyebben összejön.. Már nagyon olcsón beszerezhetőek Android 4.2-es tabletek, például ilyenek. Régóta keresgélek video kaputelefon megoldásokat, ezért arra gondoltam csinálhatnék ezekből is egy rendszert. A hardver és a szoftver alapötleteim megvannak, de keresek mást is, akinek hasonló bogarak rágják az agyát .. A kínaiaknak már van valamilyen megoldásuk, de egyik sem használható számomra. A kaputelefon témában nem igazán gondolom, hogy helye lenne, mert nem ez a szint. Hasonló megoldást már csináltam CCTV Nuuo rendszerrel, de ott volt egy PC, amit szeretnék kihagyni. Az is jó lenne, ha valaki netán tud Tabletre alkalmazásokat, amik ezt a szegmenst célozzák - vagy éppen tud írni ilyet... Hát.. legalább megpróbáltam...
(#) zolika60 hozzászólása Jún 9, 2013 /
 
(#) kameleon2 hozzászólása Jún 10, 2013 /
 
(#) Gafly hozzászólása Jún 11, 2013 /
 
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
Jó sz@r íze lehet, de ez a sznobság.
(#) kameleon2 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
Ez nem újdonság... Fehér kávénak hívják és a legdrágább a világon. Nincs az a pénz amiért megkóstolnám....
(#) szamóca válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
Pedig mennyi mindent megeszünk, amiről nem tudjuk mi.
(#) Mybuster hozzászólása Jún 20, 2013 / 1
 
(#) kameleon2 válasza Mybuster hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Már gondolkodtam, hogy nem kellene -e a hasonló képekből egy nagy kiállítást csinálni.. Annyi jó hasonló témájú munka van... Én amikor gyakorlaton voltam, az osztálytársakkal a hulladék vezetékes ládából, egy űrállomást forrasztgattam - sajnos megsemmisült. Érdemes lenne megmutatni szerintem a nem szakmai berkekben is , mire vagyunk képesek - mint emberek....
(#) Frankye válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Példának okáért a Találkozóra - amire (remélem!) jöttök - hozhatnátok ilyesmiket!
(#) kameleon2 válasza Frankye hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Már annyiszor megfogadtam, hogy megyek... de nem vagyok egy társasági lény... meg le is maradok az időpontokról, meg mindig dolgom is van... és mindig kifogásokat keresek....
(#) Gafly válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 21, 2013 / 1
 
Augusztus 10-ig még símán elhatározhatod magad.

Annyit még, hogy itt aztán semmiféle affér nem érhet, vagy ha mégis, akkor azt Frankye farbarúgással jutalmazza. Tulajdonképpen még jó is lenne, mert akkor a MASAT mellett lenne még egy magyar műhold rögtön a Bókay kertből indítva
(#) nightlife válasza Gafly hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
A farbarúgni-valót előtte jobban össze kell ám forrasztani, nehogy megsemmisült űrállomásként végezze
(#) Norberto válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Idézet:
„de nem vagyok egy társasági lény”


Én sem vagyok az; a titok nyitja: minden csak akarat kérdése.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2013
(#) Frankye válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 22, 2013 / 1
 
Ahogy Norberto is írta: Minden fejben dől el. Szívesen látunk, és ha nem is farba rúgással, de szükség esetén - bár nem hiszem, hogy erre szükség lenne, hisz' jó a csapat! - helyreigazítással rendezzük a dolgokat.
(#) Mybuster válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Így van pontosan! Nagyon kreatív szerintem ahogy az elektronika és a művészet összetalálkozik.
(#) kérdező hozzászólása Jún 24, 2013 /
 
Sziasztok!
Találkoztam egy repülőgépen a képen látható alkatrésszel. Villámvédelemnek tűnik, de nem vagyok benne biztos. Talán gáz van benne, és abban húz át az ív amikor belevág a villám a gép antennájába?
(#) kadarist válasza kérdező hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Szia!
Nincs benne gáz, csak egy egyszerű szikraköz.
(#) Szebence hozzászólása Jún 25, 2013 /
 
Sziasztok

Bővebben: Link
(#) kadarist válasza Szebence hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Valaki azt magyarázza el, hogy egy tekercs végeiről hogyan lehet egyenáramot levenni.
(#) szamóca válasza Szebence hozzászólására (») Jún 25, 2013 / 1
 
A elem a motor belsejében van elhelyezve, és a "tekercsel" zárod az áramkört. Ha a 9V-ost is rá(vagyis sorba) kötöd, akkor mint a képen is látható gyorsabban is megy a motor.
A DVM is kozmetikázva van. Stabil egyenfesz, ami század pontos terhelve, és terheletlen, ugyan ugyan.
(#) zolika60 válasza szamóca hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Már egyszer feltette valaki, vagy itt vagy a megszűnt ingyen energiásban. Nem értem miért okoz örömet egyeseknek ilyen videókat gyártani. De ez már az én bajom.
Következő: »»   85 / 614
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem