Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   814 / 1271
(#) matyusz válasza popey19 hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Üdv.
Valószínű akkor a táp védelme oldogat le. Meg kéne nézni a tápkondikat első soron.
(#) popey19 hozzászólása Jún 21, 2013 /
 
szia, azok cseréltem ,őket
(#) BarnaPili válasza Remci hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
A panel kocogtatására nem reagál? Hátha mégis csak egy átkozott KH.
(#) frend válasza kadarist hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Sziasztok
Nem kaptam 16v os elkokat igy 470/25v es 100/35v os vetem es a tv mukodik.
Csak a C813 sarkain15,47V van, remelem nem gond.
meg egyszer nagyon szepen koszonom a segitseget.
(#) matyusz válasza popey19 hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
És ugyan olyan értékűekre cserélted feszültség, kapacitás? A polaritás mindenhol rendben? Esetleg egy kép a panelről? Új kondikat raktál be?
(#) kadarist válasza frend hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Próbáld meg beállítani a 12V-ot a primer oldali VR801-es trimmerpotméterrel. Ha ez nem sikerül, akkor ki kell cserélni a táp-IC melletti kis elektrolitkondenzátorokat.
(#) popey19 hozzászólása Jún 22, 2013 /
 
igen, olyan értékűekre cseréltem ,újak, panel bn96-03775-de a bn9603883a is jó,bele esetleg valakinek van e olyan?
(#) soos csaba hozzászólása Jún 22, 2013 /
 
Sziasztok, ma hoztak hozzám egy PHILIPS 26PFL3403/10-es modellű tévét és a képen látható figurát produkálja!, szerintetek mi okozhatja ezt a problémát, és milyen alkatrész?. És hol keresem a problémát?.
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2013

IMG258.jpg
    
(#) HL84 válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Sziasztok újra!

Most van megint időm foglalkozni a TV-vel.
Lehet hülye kérdés, de így, hogy a sorvégtranzisztor kollektora és a panel közé be van téve az izzó, az izzónak jó működés esetén világítania kéne vagy sem?
Amikor nem világít, akkor mérek 150V-t a kollektor-emitter között, ha világít, akkor már nem tudom mérni, 600V-ig mér max a műszerem (méréskor látszik, hogy "elszáll" a felső tartománynál).
Talán így jobban be tudom határolni, hol lehet a gond.

Kösz továbbra is!
(#) frend válasza kadarist hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Sajnos csak 14,4V lehetet allitani, hetfon veszek elektrolitkondenzátorokat es ki cserelem.
(#) zoly15 hozzászólása Jún 22, 2013 /
 
Sziasztok, hoztak hozzám egy TV-t a hibajelenség a képen látható, a kép nem az egész CRT-n jelenik meg. Gondolom a vízszintes eltérítéssel van a baj másik kép. De mi lehet a baj? Esetleg kondenzátor száradás? Merre induljak el? Eredetileg hang kontakt hibával érkezett, de mire javítás után összeraktam ilyenné vált. Üzem közben mozgattam az alkatrészeket, de semmi változás, tehát elvileg kontakt hiba kizárva. Az eltérítő IC ez benne.
Előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza frend hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Ha esetleg van otthon valamilyen nem túl régi elektronikus készüléked, abból is lehet bontani alkatrészeket, nem kell rögtön újat venni üzletből.
(#) stevepapa válasza HL84 hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Az izzónak indításnál kell világítani, kb félfénnyel. A 150V-t sokallom, ha magas a sortáp akkor is lövi a tranyót. Ha az izzót bekötöd a mondott pontra, a tranyót vedd ki!!! Azért nem tudsz mérni mert mikor indul a sorvégfok, a feszültség 1000 V fölé emelkedik. "Impulzusüzemben ", tehát tranyó nélkül égővel mérj a kollektoron feszültséget.
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2013
(#) kadarist válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Szia!
Ez a függőleges eltérítés hibája és első körben itt is az eltérítő-IC tápfeszültségeit (3,6 lábak)kell ellenőrizni.
(#) stevepapa válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Szia!

A függő eltérítéssel van gond, illetve annak kondijaival. Valamint mintha a tápban is látnék " brummot" Ott is kellene néhány elkót cserélni. Először nézd át azért a forrasztásokat, különös tekintettel a függő ic-re.
(#) soos csaba hozzászólása Jún 22, 2013 /
 
Valaki tudna nekem is segíteni egy kicsit?.
(#) Remci válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Szia!

Át kocogtattam amit tudtam, de a kép nem változott. Azt hiszem, jobb ha szakemberre bízom, nem akarom még jobban elrontani. Azért köszi a segítséget.
(#) zoly15 hozzászólása Jún 22, 2013 /
 
kadarist, stevepapa
Köszönöm a válaszokat! Honlap megnézem a dolgot!
(#) HL84 válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Így kötöttem az izzót, ahogy a tx28-izzo.png képen látszik. Így hülyeség, nem jó?
Hogy lenne helyes?

150V-ot azért gondoltam jónak, mert bár mellé nincs írva feszültségérték, de ahogy a másik kép alapján visszakövetve az E3 csatlakozó 1. pontjánál 150V-ot ír, ami elvileg a trafó 9. lábával közös, a 10. lábán meg a tranzisztor kollektora van - ha jól néztem.

Találtam amúgy egy rossznak tűnő forrasztást a táptrafó 150V kimenetén, az egyik kondenzátornál, átforrasztottam, most jobb a helyzet, ha mozgatom a panelt bekapcsolás után, nem kapcsolt le az izzó olyan sűrűn (egyszer sikerült, sokszor próbáltam).
(#) HL84 válasza soos csaba hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Helló!

Minden esetben látszik a sötétebb sáv, tehát ha filmet nézel rajta, nem csak a hangyaháborút, akkor is?
(#) soos csaba válasza HL84 hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Ha filmet nézel rajta (adást), akkor nem látszik már annyira, de akkor is észre vehető hogy az az oldal halványabban látszik mint a többi része a képernyőnek.
(#) HL84 válasza HL84 hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Nem találom a hibát, még mindig ugyanaz a helyzet. Szétszedve elindul(na, ha nem az izzó lenne benn), de ha összerakom, nem világít az izzó..

Méregettem, a +B2, vagyis a 150V megvan, 147V-ot mérek a TPE2 ponton, izzó világít. Később újra mértem a sortranyó kollektor-emitter között, most már csak olyan 50-60 V körül mértem.. érdekes..
(#) stevepapa válasza HL84 hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Háát így egy picit érdekes, emeld ki a tranyó kollektorát és annak helyére kösd az izzót. Ha a rajzon 150 V volt van akkor az jó. Trafó bajos, nagy eséllyel !
(#) stevepapa válasza HL84 hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Az égőt és a tranyót egyszerre nem bírja a táp, azért nem világít!!! Az égőt csak a sortáp méréséig használjuk. Azon már túl vagy 147 v-t az tökéletes, ha égővel is annyi akkor a táp jó!! Tehát az égő egyik fele a kollektor helyére a másik a testre meggy !! Tranzisztor nélkül !!
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2013
(#) HL84 válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Ja, úgy értettem az összerakást, hogy visszaraktam a burkolatot, az izzó így volt, mint ahogy rajzoltam. Ha nincs rajta a burkolat, akkor világít az izzó. Múltkor is így jártam, az alaplap kiszedve elindult a tv, mikor felraktam a burkolatot, akkor kiütötte a sortranyót...
Na majd holnap átforrasztom az izzót, ahogy írtad, meg méregetek tovább..
Lehet veszek új elkókat, bár cseréltem már majdnem mindet, ki tudja.
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2013
(#) soos csaba válasza HL84 hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Szerinted mi okozhatja ezt a problémát hogy az a rész halványabb a képernyőn?.
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
A 200V-os katódtápfeszültség pufferét ellenőrizted?
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Szia kadarist!, ez nem egy CRT tévé hanem egy LCD tévé.
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Kedves Csaba! Odaírhattad volna, hogy LCD-ről van szó. Scart-ról meg HDMI-ről is ilyen a kép?
(#) HL84 válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Bekötöttem az izzót, ahogy mondtad, így mérve megvan a feszültség, 147V-ot mértem, sokszor próbáltam, a panelt több helyzetben, mozgatva közben, stb., az izzó világított mindig.

Most visszaraktam a tranzisztort, nem ütötte ki, sőt elsőre be is kapcsolt a tv, viszont mikor elkezdem összerakni a burkolatot, közben is be-be kapcsoltam, és van, mikor nem kapcsol be. Ilyenkor is megvan a kollektor-emitter között a 146 V, a képcső viszont nem gyújt be.
Átforrasztottam a sorvégtrafó lábait, hátha, bár ez után is volt, hogy nem kapcsolt be..

A csatlakozók hátlapját felraktam, így nem akart bekapcsolni, volt, hogy nem jött be a kép. Azt mozgatva bejött, de kikapcsoláskor ütötte a tranzisztort...
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2013
Következő: »»   814 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem