Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   106 / 199
(#) reloop válasza forma3 hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
A kérdéses diódát bekarikáztam.

Táp_8.GIF
    
(#) forma3 válasza reloop hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Akkor azt szerintetek ne építsem be? Sajnos annyira nem értek hozzá.
(#) Hp41C válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Idézet:
„Ránéztem a rajzra is. Szokatlan!! A pozitív oldalon 2 utas egyenirányítás van, a negatívon meg talán egyutas, de mintha lenne ott egy számomra fura dióda.”

Érdekes megállapítás....:
Egy a Te közreműködéseddel készült áramkörben pontosan ilyen megoldással áll elő a negatív segédtáp. Csak abban a kérdéses dióda fordítva van bekötve... Mivel itt a pozitív oldal feszültsége azonos a negatív oldaléval, azt a bizonyos diódát nem a GND -re kötném, hanem a transzformátor másik kivezetésére. A kondenzátor felé a anóddal.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2013
(#) forma3 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Ez tuti, akkor így építsem meg? Kezdek teljesen elbizonytalanodni, mindenki mást mond.
(#) Alkotó válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Én a két rajz közti hasonlóságot nem látom olyan egyértelműen mint Te, de ez betudható felkészületlenségemnek.
Az általában nagyon nem mindegy merre is áll egy dióda.
Valóban a Reloop által bekarikázott dióda az, ami nehezen értelmezhető nekem.
(#) forma3 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Nekiálltam bevinni ezt az egészet a Tinába, hogy lemodellezzem, és nekem is feltűnt hogy tényleg furcsa a puffer. az alsó 470-es helyett kéne 2200-as, jól gondolom? És ami a trafó lábáról lejön az mindkettőre "vonatkozik" a soros kapcsolás miatt?
(#) Hp41C válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Íme a hasonlóság:
(#) Hp41C válasza forma3 hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Szia!
E szerint a rajz szerint építsd meg. A Negativ oldalon a 7915 előtti kondenzátor legyen 2200uF, a 47µF kondenzátor kapacitását is jelentpsen meg kell emelni.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2013
(#) forma3 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Köszönöm, de módosítanád inkább az én rajzomat?
(#) forma3 válasza forma3 hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Mindenképpen azt szeretném megépíteni, de úgy módosítva hogy működőképes legyen.
(#) toma3757 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Maradtam annál, hogy saját magam készítem el, így tovább próbálkoztam.
Megnéztem ennek a kapcsolásnak az eredeti nyáktervét és abból ötleteket merítve vagy éppen lemásolva sikerült megcsinálnom a saját elképzelésem alapján a nyákot.
Szeretném, ha átnéznétek.
Köszönöm!
(#) Hp41C válasza forma3 hozzászólására (») Jún 26, 2013 / 1
 
Íme :
(#) forma3 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Köszönöm! Nem tudom mért piroskezezte le valaki ezt a hsz-ed, nem én voltam.
(#) forma3 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Lemodelleztem Tinában, és az a helyzet, hogy a +5V és a +15V-os ág működik, viszont a -15V-os nem, és az egész kapcsolás több száz(!!) Ampert vesz fel. Valami nem stimmel... Ha kiveszem azt a elkót ami AC feszkót kap a trafó lábáról, akkor kellemesebb lesz az áramfelvétel, de a - ág továbbra sem megy. Valami nagyon nem stimmel itt....
Itt a terv:
(#) proli007 válasza forma3 hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Fekete himlőt kapott a TINA? Már nem lehet a fát látni az erdőtől.. Egy kapcsolás, meg nem úgy működik, hogy kiveszem-beteszem a kondit. Mindennek oka van..
Egyébként nem akarlak biztatni, ez a kapcsolás abban az alkalmazásban amit használni szeretnél, nem sokat ér. De majd ha terheled, meg fogod látni. Az 5V-os rész "füstölni fog". Ez igazán akkor használható, ha a +15V mellé, egy kisterhetőségű -15V-ra van szükség. Nem amikor mind két terhelés 200mA. De majd ha terheled, meg fogod látni. üdv!
(#) forma3 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Köszönöm szépen, ez működőképesebbnek tűnik, de a -15V nagyon lassan, percek alatt jelenik meg. A pufferek, kondik mérete rendben van? Az egyik 470-es az ugye 2200-as?
(#) forma3 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Akkor nem is érdemes megépíteni? Tényleg vegyek egy +-15V-os trafót? Akkor tényleg többe fog kerülni a lé mint a hús...
(#) forma3 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Mitől lehet az hogy a - ág később áll fel? Ez a valóságban lehet hogy csak másodpercek alatt zajlódik le?
(#) Csongi_ hozzászólása Jún 26, 2013 /
 
Sziasztok!!
Elkeszitettem ezt a fulhallgato erosito NYAK tervet, es ehhez kernek segitseget, az ellenorzesbe. En atnezem, de hibat nem lattam, de tudjatok hogy van, a mas munkajaba mindig megkapjuk a hibat mint a sajatunkba.
(#) proli007 válasza forma3 hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Nézd meg a rajzot! Egy kisebb kondival "töltögeted" a nagyobbat. Ráadásul egyutasban, vagy is minden periódusban, egy félperiódus alatt. Trafót ne vegyél +-15V-osat, mert az váltót ad. Maximum tápot. (A +30V/-5V-os tápnál, kicsit más a helyet, ott messze van a két villany egymástól.) De most már messze offolunk egy jó ideje!
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2013
(#) reloop válasza Csongi_ hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Szia! Az R3-akat nem találom.
(#) proli007 válasza Csongi_ hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Hello! Mondjuk nincs az IC-nek plusz tápja, R3-ak hiányoznak. A tápon a 100nF-ok nézd meg a képen a tranyók közelében vannak. Szerintem nem vetted észre, hogy ez +-15V-al megy. Nincs kötéspontja a GND-ne a tápoldal felől. Vezető sávok vékonyak a tápnál. (De aki erősítőt épít, mást is fog mondani a topológiára..) üdv!
(#) forma3 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Oké, szerinted akkor összességében működőképes és jó ez a megoldás? Nem lehetne a - oldalt is módosítani úgy hogy olyan legyen mint a +os?
Szerk.: amúgy kezdem megérteni a működését, kezdem kapizsgálni a lényegét, úgyhogy a fenti kérédsem lehet hogy hülyeség
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2013
(#) reloop válasza Csongi_ hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Nézegesd még, a diódák és a velük párhuzamos elkók polaritása fordított.
(#) proli007 válasza forma3 hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
De lehet, ha két trafó tekercs van.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2013
(#) Csongi_ válasza reloop hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
Az a rajzon is forditott
(#) Csongi_ hozzászólása Júl 1, 2013 /
 
Sziasztok!
Kijavitottam a jelzett hibakat. Itt az "uj" terv.
(#) reloop válasza Csongi_ hozzászólására (») Júl 1, 2013 /
 
Szia! A D1,2 és C3,4 polaritását nézd meg tüzetesebben! Jeleztem a múltkor is.
(#) Csongi_ válasza reloop hozzászólására (») Júl 1, 2013 /
 
A kapcsolasi rajzon is igy, forditva van. Akkor most hibas a rajz?
(#) reloop válasza Csongi_ hozzászólására (») Júl 1, 2013 /
 
Rendben! Keresd meg a rajzon és a terveden az R5 ellenállást. Egyik végére +15V csatlakozik, másikra C3 pozitív és D1 katód, ez a helyes kötés!
Megéri a fáradságot a beültetési oldalra ráírni a pozíciószámot és az alkatrész értékét.
Következő: »»   106 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem