Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   164 / 244
(#) mraulajos válasza fehrudi hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Nem vagyok teljesen járatos limiter témában. A kétcsatornás limiter azt jelenti, hogy két erősítő előtt lehet használni.?
(#) DJ_Tacee válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Ha a két csatornáról nem tudod mi az akkor nem csodálkozunk hogy megsütöd a hangszórókat, ilyen elméleti alapok hiánya mellett nem várhatunk mást. A két csatorna sztereó rendszerben azt jelenti hogy bal és jobb csatorna. Ha a mélyeket monó üzemmódban használod akkor elég egy csatornás kivitel (én ilyet még nem láttam), egyéb esetben nem. Nálam úgy van megoldva hogy keverő => kompresszor / limiter (sztereó) => hangváltó (és itt jön ki a kevert mély, monóban). Ez a felállás megfizethető és jó is. De a legjobb megoldás napjainkban egy rendszervezérlő csatasorba állítása lenne, én ezt tervezem a közeljövőben.

Idézet:
„Gondolok itt valami primitív izzós sorba, vagy párhuzamos kötésre stb,. vagy butaságot beszélek.?”
- igen, méghozzá elég nagyokat. Olvasgass még a témában.
(#) bencikusz válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Opció1:
Kell egy jó DSP amivel beállítasz mindent. Kimeneti, bemeneti jelszínt crossover, liliter stb stb stb...

Opció2:
Eladod a t-ampot és veszel egy fele akkora teljesítményű végfokot, amihez olcsón lehet nagyon jó hangszórókat találni. (síva 1200, Ev 1200 (bánlaki kollégától vettem)
Hangszórókból meg erősen ajánlom az Eminence termékeket.

Opció3:
Veszel 2 db 300W terhelhetőségű hangszórót, és sorba kötöd őket, hogy 16ohm legyen az eredő impedanciája. Arra a végfok csak a 650W felét fogja kiadni.

Opció4:
Veszel több kisebb teljesítményű hangszórót és a sorba és a párhuzamosan való kötést kombinálod.
lsd: bose, solton, beag...

Minden jót.
Üdv. B
(#) DJ_Tacee válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Idézet:
„Egy pár 500/800 W os 3 utas ládáról van szó”
Ne felejtsd el hogy az esetek túlnyomó többségében az adatok eléggé felfelé vannak kerekítve. Ismerni kellene a pontos felépítést, mert ha azt írtad utánzat, valószínű hogy valami silány minőségű hangszórókkal felszerelt dologról van szó. Az a végfok amit te használsz 8ohm-ra elég szép teljesítményt tud produkálni, valószínű már itt túlméretezés van. Ha pedig a hozzá nem értésből kifolyólag ezt még egy kis torz jellel is megspékeljük, szinte biztos a hangszórók elhalálozása.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2013
(#) bajtaig válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Először tisztázni kell hogy mitől sültek meg a hangszórók, a 2400-as tamp 8 ohm-on 450-500, 4 ohm-on 800-900 W leadására képes, az nem egy őrült nagy teljesítmény, tamp mérésről találhatsz videót a youtube-on. Valószínűbb hogy torz jellel hajtottat a ládákat. Figyelted a klip ledet a végfokon ?
(#) mraulajos válasza bajtaig hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Idézet:
„Valószínűbb hogy torz jellel hajtottat a ládákat.”

Igen, - ez volt a gond. Semmi mentegetőzés, csak mikor ez történt, nem voltam ott. Mikor oda mentem, láttam hogy mikrofon bemeneten mennek a vonal jelek. Egy jó mondás, - saját kárán tanul az ember.
(#) bajtaig válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Limitert építeni akarsz vagy venni ? Azt azért tudnod kell, hogy ha a limiterbe is torz jel megy, akkor olyan mintha nem is lenne!
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2013
(#) mraulajos válasza bajtaig hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Ha tudsz egy rajzzal szolgálni, esetleg kit.? Igen, - azt gondolom, hogy a torz jelet ez sem szűri meg.
(#) bajtaig válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 29, 2013 1 /
 
Silonex Inc.
optocsatolós limiterek + táp hozzá. Megrendelésre csináltam de nem vitték el anyagi okokra hivatkozva, ha érdekel a továbbiakban PÜ!
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2013
(#) mraulajos válasza bajtaig hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Tehát ez egy-egy csatorna. Ha én ezeket belerakom egy dobozba, akkor lesz egy két csatornás limiter, bal-jobb oldal, és ez mehet a végfok két oldalára.? A továbbiakban privát!
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2013
(#) ozpecs válasza bajtaig hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Én is pont ezt néztem ki magamnak, csak nem volt még időm nekiállni nyákot tervezni, nagyon szimpatikus kapcsolás A gyakorlatban hogy válik be?
(#) Dióda hozzászólása Jún 30, 2013 /
 
Sziasztok!

Lenne egy tapasztalati kérdésem hozzátok.

Eddig még nem volt dolgom soha műanyagházas hangdobozokhoz és szeretném megkérdezni hogy kinek milyen tapasztalata van velük.
Kinéztem egy példányt magamnak de hezitálok és megmondom őszintén fázok is tőlük mert nem ismerem őket.
Tudom itt a tisztántarthatóság meg nem olyan kényes a nedvességre és hasonlók bejátszanak de engem igazán a használhatósági és a hangi része érdekelne.
Minden tapasztalatot , véleményt és információt szivesen fogadnék.
(#) Action2K válasza Dióda hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Szia!
Idézet:
„engem igazán a használhatósági és a hangi része érdekelne”

Akkor felejtsd el.
(#) bajtaig válasza ozpecs hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
A rajzból megfejthető hogy csak a limitálási küszöböt lehet állítani, -végtelentől +20 dBu-ig.
A támadási idő az alkalmazott LDR-től függ, ez esetben kb. 4-5 ms.
Az elengedési időt meg kellett növelni,a széles sávú működés miatt, ugyanis a mély frekvenciák hullámzása volt tapasztalható limitálás közben, 1,5 s-nál rövidebb elengedési időt beállítva.
A gyakorlatban, miután helyesen beállítottad a limitálási küszöböt, tolod fel a potit hangosodik a zene, egyszer csak bevillan a piros led de nem hallasz változást, tudod hogy ez a max. hangerő, Aztán tolod tovább a potit míg a piros led folyamatosan világít, ekkor már kicsit hangosabb mert tömörödik a hang, a dinamika csúcsokat nem engedi tovább, kompresszál, a zenei jel kezd átmenni RMS-be amit a hangszórók remélhetőleg kibírnak.
Hat példányt építettem eddig, mind kifogástalanul üzemel, az enyémet egy gyári kétutas aktív cross-ba építettem a bemenete.
Ami a fotón látható úgy lett kialakítva, hogy aszimmetrikus és szimmetrikus bemenetet is tud fogadni, és szimmetrikus a kimenete, valamint 1 unitos dobozba belefér.
(#) bajtaig válasza Action2K hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Nagyon kategorikus a válaszod ,az sem derült ki ,hogy milyet és milyen célra venne!
(#) bencikusz válasza Dióda hozzászólására (») Júl 1, 2013 /
 
Nekem van két darabom, és szeretem őket. RH sound 10" es.
Igaz az első lépésem az volt hogy a mél hangszórót kicseréltem egy Eminence gammára.
Igy szerintem egy nagyon használható berendezést kaptam.
Minden jot.
Üdv. B.
(#) ozpecs válasza bajtaig hozzászólására (») Júl 1, 2013 /
 
Most akarok rendelni én is silonex optót azok azért elég jók, azokkal szeretném megépíteni én is.
(#) gyulaim hozzászólása Júl 1, 2013 /
 
Hello!
A segítségeteket szeretném kérni T.amp e400 -ról valami vélemény? Mert ár/erősítés arányban nem rossz, hallottam már jót a t.amp-ról, vagy inkább castone cpa300 ? (topládát hajtana).
(#) Action2K válasza bajtaig hozzászólására (») Júl 2, 2013 /
 
Én az idézett részre válaszoltam. A többi csak rizsa lenne számomra.
(#) Action2K válasza gyulaim hozzászólására (») Júl 2, 2013 /
 
Szia! Én már több mint 15 éve használok Castone-okat, teljes megelégedéssel.
(#) zitzaki hozzászólása Júl 3, 2013 /
 
Sziasztok!

Valaki tudna nekem egy olyan programot mondani ami úgy működik mint egy alul vagy felül áteresztő szűrő lenne. Amúgy nekem konkrétan egy felül áteresztő kellene 35- 40 Hz alattiakat ne engedje át.
(#) Action2K válasza zitzaki hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Szia!
Elvileg minden hangkártyához van EQ lehetőség, ahol ezt betudod állítani. De mire kell ez?
(#) zitzaki válasza Action2K hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Az eq nemjó nekem meredeken kéne vágni mint egy crossover kb 18 db/oktávval. A lényeg a következő adott egy hangtechnika 2 Dynacord F18 as mélynyomóval. Crossoverrel vágom a tetejét de kellene az alját a nagyobb hangerő elérése érdekében. Mivel a gyári rendszervégfok is vágja az alját és hogy ne kelljen még egy crossovert vennem gondoltam meg lehetne oldani úgy hogy kb 35 Hz alattiakat már a hangkártya se engedje ki.
(#) sound.man válasza zitzaki hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Ha soundblaster hangkarid van, akkor a KX driver tudja ezeket, sőt szinte bármit.
(#) mraulajos hozzászólása Júl 4, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy ilyen
mikrofon szettem. Nem egy nagy eresztés tudom, de beszédnek tökéletesen megfelel. Tapasztalatokból szeretnék tanácsokat kérni a vevő egység elhelyezéséről, a minél nagyobb hatékonyság elérése céljából. Érdeme ki emelni magasabbra, mik lehetnek zavaró tényezők, stb. Köszönöm!
(#) kristikoma válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Írja, hogy hatótávolság nyílt terepen kb. 100 m. Ezen belül legyen lehetőleg közvetlen rálátás a miki és a vevő között. Ez már nagyfreki(UHF sáv), így közel egyenes vonalban terjed. Ennek ellenére feleslegesnek tartom túl magasra emelni(>2m).
(#) gyulaim válasza Action2K hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
ÉS a t-amp -ról valami vélemény ?
(#) Action2K válasza gyulaim hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Nem használtam, tehát nincs.
(#) dudassandor1 válasza gyulaim hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
Ár/érték arányban megállják a helyüket. Szerintem használható végfokok, ami viszont igaz, hogy a táp kicsit alul van méretezve bennük (pl. TA1050) ezért nem kifejezetten mély hangok erősítésére jó.
(#) Szabi1 hozzászólása Júl 7, 2013 /
 
Sziasztok van olyan kábel amin egy XLR és RCA van, az akkor balancedből csinál unbalancedet vagy forditva?
Következő: »»   164 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem