Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   163 / 244
(#) mraulajos hozzászólása Jún 14, 2013 /
 
Sziasztok!
Van kettő db t.amp 2400 as om. Az egyikkel ezt hajtom. (ez a végfok a narancssárga feliratos, tehát a régebbi tip). A lap legalján van, az utolsó előtti sor. (1525) Szeretnék mellé párhuzamban egy ugyan ilyet. Ez sub aktív hangváltóval megy. Kinek mi a véleménye.? A másikhoz szeretnék középmagas ládákat. Ehhez szeretnék javaslatot kérni, középnek, és magasnak, valamint komplett ládát. Tudom hogy vannak nagyon jók, csak a ráfordítási összegem behatárolt. Továbbá, kinek mi a véleménye arról, ha nem ugyan azt a tip. használjuk párhuzamban. Teljesítmény, impedancia ugyan az. Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2013
(#) Davidd válasza sound.man hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Üdv! Ma újraolvastam a válaszodat és gondolkodtam kicsit azon, hogy akkor ha elkészítenem a hogscoopot és az tuti jobban szólna beltéren, nekem ugyis legtöbbet ottlesz. Igaz hogy en 18" sal-al fogom most megcsinalni.
(#) Gránátalma válasza szamóca hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Dinamikus mikrofon, semmi extra nincs benne, sajnos. Adott hozzá egy aszimmetrikus 6,3mm-es jack kábel, kb 2méter. Ami viszint érdekes benne számomra:
A kábelen a female XLR csatlakozónak az 1-3 lábainak zárlatban kellenelenniük, nem?
Hát nincsenek összekötve.

ráméregettem multiméterrel a mikrofonra is:
DC ellenállása kb 1.5 Ohm.
Az impedanciája elméletileg 600 Ohm, bár erről semmi tanúsítványt nem láttam, csak "az van a dobozára írva". Átvitele 50Hz- 14kHz
A mikrofon lábain mértem: (male XLR)
1-3 nincs zárlatban, tehát a kimenete elméletileg szimmetrikus.
3-2 szakadás,
1-2 sípol, gondolom ez a tekercs.
Ahogy így elnézem, szerintem nem jól van bekötve....de lehet tévedek.
A fém ház nincs zárlatban az 1-es lábbal.

látom időközben átkerült máshová.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2013
(#) bajtaig válasza Gránátalma hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Nem biztos hogy megéri építeni!
Nézd csak!
(#) Gránátalma válasza bajtaig hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Valóban, de közben szétszedtem ezt a mikrofon csodát és...
A 3-as tüske be sincs kötve...üres...Így aztán ehhez felesleges is törnöm magam.
(#) bajtaig válasza Gránátalma hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Ha dinamikus miki akkor a két tekercsvéget rákötöd a 2-es és a 3-as pontra máris szimmetrikus, 1-est üresen hagyod!
(#) sound.man válasza Davidd hozzászólására (») Jún 17, 2013 /
 
Miért tetszik neked ez a hog annyira? Szimulálva a super scoop-ból több kijön és jobbak a méretei, ezt úgy értem, ha levágod a sarkát és raksz rá kereket akkor tudod tolni és egyedül elpakolászod ami azért nem hátrány.
(#) Davidd válasza sound.man hozzászólására (») Jún 17, 2013 /
 
Alapbol az tetszik ahogyan kinez, volt aki elkeszitette a hogot sal-al es mondott par tapasztalatot vele kapcsolatosan. A szimulalas eredmenyeit megmutatnad? Kivancsi vagyok milyen az atviteli sav. A hogot. keszitek el , majd veszek bele jobb hangszorot. Esetleg ha a CV lada atvitelet is megtudnad mutatni?
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2013
(#) sound.man válasza Davidd hozzászólására (») Jún 17, 2013 /
 
Sal-al nem tudom leszimulálni mert nincsenek hozzá normális adatok. Viszont PD1850-el megtudom mutatni, hogy azokkal milyen lenne.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2013
(#) sound.man válasza sound.man hozzászólására (») Jún 17, 2013 /
 
Első kép 1 hog, alatta 4 hog. Második oszlop első kép, 1 super scoop, alatta 4 super scoop, PD1850-el szimulálva mind a két láda. Biztosan van nyomó, amelyik a HOG-ba lenne jobb, de igazából amennyit én leszimuláltam eddig, mind a super scooper-be volt jobb.

szim..JPG
    
(#) Davidd válasza sound.man hozzászólására (») Jún 17, 2013 /
 
Így adatok alapján, tényleg elgondolkodtató a dolog. Ha sal adatai szebbítve vannak, azért nem azzal szimuláltad(láttam írtad hogy miert). 2-3dB különbség van a 2 láda között, ha jól nézem.
(#) p1go hozzászólása Jún 17, 2013 /
 
A hog csak szub, iszonyat mélyről indulva. Lábdobot ne várj tőle. A másik inkább bass, attól meg szubot ne várj.
(#) Davidd válasza p1go hozzászólására (») Jún 17, 2013 /
 
Na ez a téma jó hogy feljöt, mert sohasem tudtam hogy mi a különbség egy sub és egy bass hangszoro között. A sub az elektronikus zenében jobb? Mármint ott inkább olyan tipusu hang van?
(#) p1go válasza Davidd hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Elvileg szub 60hz alatt, bass 60hz felett. Van aki ezt 50-re teszi, de a lényeg nagyjából érthető.
(#) sound.man válasza p1go hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Pár Hz-el mélyebbre megy a Hog cserébe jó pár dB-el érzéketlenebb.
(#) Davidd válasza p1go hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Köszönöm szépen a magyarázatot. sound.man neked pedig köszönöm az összes segítséget, szimulálásokat és a rámszánt időt. Lehet kicsit értetlenkedtem, de na koromhoz képest probálok fórumhoz való hangnemben beszélni. Köszönöm mindnekinek.
(#) mraulajos hozzászólása Jún 23, 2013 /
 
Sziasztok!
Valaki véleményezze nekem ezt. Köszönöm!
(#) Szabi1 válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Ha egyforma hang(fala)sugárzókat használsz párhuzamba akkor +3dB el nagyobb hangnyomás lesz minden frekvencián. De ha különböző átvitelű hangszórókat használsz párhuzamba akkor kitudja hogy alakul.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2013
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Szerintem válasz egy neked tetszetős ládatervet, keress hozzá hangszórókat, T/S után módosíts a terven, aztán "had szóljon" Nekem ami nagyon tetszik: Line array system tervek, DYNACORD clone system keress rá.
Hozzáteszem mert elfelejtettem odaírni, ha nem egyforma hangszórókat párhuzamosítasz az impedencia görbe is máshogy alakul.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2013
(#) sound.man válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Az a dynacord clone system rajz ami megy a neten.. Az eléggé kamus dolog.. Szerintem nem is létezik. Megépítettük azt a rezonátort ami ha jól emlékszek P audio terv, mindegy is, hát egy jobb bassrefi jócskán legyalázza. Ha rezonátor akkor F17, F18 azok jobbak sokkal és tényleg Dynacord-ok. Hozzá hangolod a szóróhoz és kész is.
(#) Kiszsan hozzászólása Jún 27, 2013 /
 
Sziasztok! Érdeklődnék hogy mi a véleményetek az ágota erősítőkről?Hogy hangosításnál 2x600 4ohm egy mosfetes kapcsolóüzemű tápegységgel érdemes e foglalkozni vagy inkabb valasszak egy klasszikus trafos tranzisztoros megoldast ugyan abban a teljesítményben.?
(#) mraulajos hozzászólása Jún 28, 2013 /
 
Sziasztok!
Már visszább érdeklődtem. Legyetek szívesek tanácsot adni, milyen középmagas hangládát, (két utas) hangszórót javasoltok, ami bírja is, a t.amp 2400-as végfokomhoz, mert sorra nyírja ki őket.
Több tanácsot is szeretnék! Köszönöm!
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Szia! A TT25-ös RCF-et ajánlom.
(#) bajtaig válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Építeni vagy venni akarsz?
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Szia!
Hát, - igen. Ezzel nem lenne ilyen gondom mint amit leírtam, de ezt egyenlőre sajnos ki kell hagynom. Mit tudnál javasolni túlterhelés védelemnek? Egy pár 500/800 W os 3 utas ládáról van szó, 8 ohm (reflex utánzat) amit próbálok óvatosan hajtani az említett erősítővel, kisebb nagyobb sikerrel. Gondolok itt valami primitív izzós sorba, vagy párhuzamos kötésre stb,. vagy butaságot beszélek.?
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2013
(#) mraulajos válasza bajtaig hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Szia!
Inkább építésbe gondolkodom, mert úgy érzem lényegesen olcsóbban ki jönnék. Nem vagyok asztalos, de a láda építéshez minden szerszámom, és úgy érzem a hozzáértésem is meg lenne. Gondoltam két komolyabb hangszórót (8ohm) párhuzamban, (= 4ohm) és melléjük egy komolyabb magasat, hangváltóval. Ennek így legalább 1500W nak meg kellene lennie, mert a végfok, 1200-őt ad le 4 ohm on. Ha konkrét hangszóróka tudsz javasolni, megköszönöm. Köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2013
(#) mraulajos válasza bajtaig hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Esetleg kaszay féle, - csináltatni.? Mit szólsz hozzá?
(#) fehrudi válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Szia,
Használsz limitert az erősítő előtt? Ha nincs túlvezérelve semmi akkor jó eséllyel meg tudnád védeni a hangdobozt.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2013
(#) mraulajos válasza fehrudi hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Hali!
Nem használok, nem jutottam még odáig, hogy tudjak venni. Tudom, ez nagy segítség lenne.
(#) fehrudi válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
A jövőre nézve ajánlom minden erősítő elé...
Következő: »»   163 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem