Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   820 / 1273
(#) mihist4 válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Nem találtam ilyen menüpontot. Forrasztások jók.
Végfok nem búg, ha kézzel hozzáérek a lábaihoz.
Végfok IC megkapja a 28V-ot (9,11 láb), negatívot is.

1,5 lábon nem mérek bemenő feszt.
3-as láb SVR/mute ?
(#) kadarist válasza mihist4 hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Szia!
Lehet, hogy itt is a főkapcsolóba épített segédérintkező állandó érintkezése okozza a hibát. Kösd le a hálózati kapcsolóban lévő indítási segédérintkezőt és próbáld ki úgy.
(#) djseed1 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Üdv! Na sikerült elindítani a nagy Philips Goya Royal 4895-ös TV-mert! Kicseréltem a magasfesz panelen szinte mindent, az összes elektrolit és szűrőkondit, gyanús diódákat és ellenállásokat! Aztán belevágtam az új eltérítő IC-t, és első indításra tökéletesen működött! Ilyen kis fura hibái is eltüntek, hogy bekapcsoláskor kb 2-3 perc múlva jön be a kép (most 5mp), és a kép felső részén vékony fehér csíkok voltak, az is eltünt!
Szóval tökéletesen működik!

Köszönöm a segítséget!
(#) mihist4 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Szia!

Megnéztem a segédérintkezőt. Csak akkor kapcsol, ha teljesen be van nyomva a főkapcsoló.
Stand By-ban, és KI állásban nem enged át.
(#) kadarist válasza mihist4 hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
De le is kötötted? Grundigoknál érdekes jelenségeket szokott okozni ez az érintkező-átvezetés.
(#) mihist4 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
nem kötöttem le, csak szakadásvizsgálóval néztem, akkor megszakítom vhol a segédáramkör. pill
(#) mihist4 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Azaz igazság, hogy már máskor is segítettél egy pll rádió javításán (az megint rossz), de hihetetlen, hogy tényleg vmi ezzel a kapcsolóval van, mert MŰKÖDIK A HANG, úgy hogy kiköttem az R104-et.
Így gondoltad a kikötést, vagy az érintkezőnél szakítsam meg a panelt?
A segédérintkező mihez kell? Segédérintkező nélkül minden működni fog?
Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2013
(#) HL84 válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Óvatosan kiforrasztottam, ahogy tanácsoltad. Ki van öntve műgyantával, nem látok rajta semmi rendellenest, így kiszedve is méregettem, a szekunderen 0 ohmot mérek, a primer oldalon 4-et.
Ez a trafó az, ha minden igaz.
Mi okozhat még ilyen jelenséget? Gondoltam arra, hogy a trafó előtti feszültség ingadozhat valahogy, csak még nem jöttem rá a rajz alapján, mi lehet érintett.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2013
(#) kadarist válasza mihist4 hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Ez egy viszonylag gyakori típushiba az öregebb, eredeti Grundigoknál, így érdemes ilyen érdekes hangproblémák esetében megnézni ezt az érintkezőt. Ha főkapcsolóval kapcsolod be a készüléket, akkor vezérlő innen szerez tudomást arról. hogy szándékos bekapcsolás történt és nem csak az áram jött vissza egy esetleges áramszünet után, amikor is nem kell elindítani a készüléket. Mindegy, hogy hol szakítod meg a sedédkört, de a legjobb lenne kicserélni a főkapcsolót.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2013
(#) Tibi68 hozzászólása Jún 30, 2013 /
 
Sziasztok. A következő problémákkal állok szemben: Van egy Blaupunkt IS 63-53 Digital Pro típusú 100 Hz.-es CRT TV készülékem. Két gond van vele. Az első, hogy egyik pillanatról a másikra nem reagál a távirányítóra. Semelyik gombra.. /a távirányító jó, kipróbáltam../ A másik, hogy néha, különböző időközönként a hangszóróból /mindkettőből egyszerre/ kegyetlenül éles recsegés szerű zaj jön. Olyan hangosan, hogy majd szívbajt kapok tőle. Van mikor 1-2 napig nem csinálja, aztán megint, de szinte folyamatosan...
Mitől lehetnek ezek a problémák? Megköszönném, ha valaki ötletet adna...
(#) djseed1 válasza Tibi68 hozzászólására (») Jún 30, 2013 / 1
 
A távírányító hiba az valami forrasztási hiba lehet csak! A hanghiba, pedig a végerősítő IC körüli elektrolit kondik hibája! Én is tapasztaltam már ezt a hanghibát, nem méregettem semmit hanem rögtön a végerősítőhöz tartozó összes kondit kicseréltem! És a hiba azóta se jelentkezik! Próbáld meg te is ezt!
(#) Tibi68 válasza djseed1 hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Köszi szépen, úgy lesz....
(#) zsoltee0001 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Helló
Kivettem, ez egy P6nc60-as IGBT.
Még nem találkoztam ilyennel, nem ismerem.
Szakadásvizsgálóval mérve, csak a 2-3 láb közötti (E-C) értéket jelzi ki a műszer.
Gondolom ez lehet a védődióda, a többi nem mérhető.
Üdv
(#) kadarist válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Ebben a tévében hol van IGBT?
(#) zsoltee0001 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
A táp résznek a végtarnyója.
Skori oldalán leírtak alapján teszteltem, úgy tűnik jó.
Szerintetek mit nézzek meg?
Üdv
(#) kadarist válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Az biztosan nem IGBT lesz. Mi a tévé típusa?
(#) zsoltee0001 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Na szóval ezt most jól benéztem.
A táp trafó bemenet végtarnyóját néztem, nem pedig amit mondtatok, a sorvégtranyót.
(nem vagyok tv szerelő) XD
BUT11APX tranyó B-E lábán tényleg ott a zárlatocska.
Kérdés: mivel tudnám helyettesíteni? Ha jól nézem az adatlapján elég nagy feszkók szaladgálnak.
Üdv
(#) nono784 hozzászólása Jún 30, 2013 /
 
Helló tudna valaki segiteni ? van egy Grundig 72-es tv-m mf 72-5501-es egy csatorna marad meg a többi mindig eltűnik , valami ötlet ?
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2013
(#) djseed1 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Ez a kis valami a sorvégtranyó??? Különös, mert az adatlapja szerint 450V, a sorvégtranyók pedig 1300-1500v-osok! Esetleg ez a tápegység meghajtó tranyója lehet!
(#) djseed1 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Philips-ekben ilyen szokott lenni sorvégnek: BU508A

És mégvalami, kiforrasztva mérted B-E lábakat? Mert ha a panelben méred az egyik eleve földelve van a másik pedig egy tekercsen keresztül van a földre húzva! És úgy csak zárlatot lehet mérni!
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2013
(#) zsoltee0001 válasza djseed1 hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Hello
Először az 1. jelűt néztem tévedésből, az a IGBT, és rendben van.
A 2. számú BUT 11 zárlatos a B-E lábon és igen, kiforrasztva mértem.
Azon kívül, hogy van-e más zárlatba még nem néztem, de átvizsgálom.
Üdv
(#) djseed1 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Ha van kéznél egy BU508A-s azt én megpróbálnám belerakni! Csatt nem lessz ha nem jó bele, vagy valami nem tetszik a tápnak úgyis kikapcsol ahogy eddig!
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2013
(#) zsoltee0001 válasza djseed1 hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Sajnos nincs ilyen alkatrészem. Megnéztem, több nagy teljesítményű tranyót nem látok.
Remélem más hibája nincs.
Nem attól félek, hogy szétcsattan, hanem mondjuk 1 hét múlva megint hozhatom le a 4.-ről mert valami más elfüstöl
(#) djseed1 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Igazság szerint az ilyen tranyók sokféle rejtélyes hibától adják meg magukat! Lehet hogy kondihiba valahol a környékén, esetleg van ott asszem egy 1500V-os szűrőkondi ami végett kiéghet, de volt egyszer egy érdekes hibám! Ez a sorvégtranyó állandóan kiégett, nem győztem cserélni, volt amelyik 3-5 percig de volt hogy 2-3 napig ment! Érdekes, de a vízszintes eltérítőtekercs csatlakozója volt kontakthibás, és az okozta a hibát! Kiiktattam a csatit és egyenest ráforrasztottam a vezetéket, azóta a TV működik! Nézd át azt is! De okozhatja áramingadozás is! Szóval sokminden! Esetleg orosz TV-d nincs elfekvőben? Én a BU508-ast egy orosz TV sorvégtranyójával helyettesítettem, és már másfél éve megy!
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Nagyon szépen köszönöm a hatalmas segítséget! tegnap sikerült "lemágneseznem" a tv-t. Még egyszer nagyon köszönöm!
(#) HL84 válasza HL84 hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Egyelőre csak egy "gyanús" alkatrészt találtam, a rajz szerint 270 ohm 1W ellenállás, kiszedve 100 ohm mérhető, eléggé megkopott külseje van. Elvileg ezen keresztül kapja a meghajtó trafó a tápot, R507 jelű.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2013
(#) kadarist válasza djseed1 hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
A BUT11APX 1200V-os, tehát teljesen jó a feszültségtűrése.
(#) djseed1 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 1, 2013 /
 
Érdekes! Kis pici tranyó és milyen erős!
(#) kadarist válasza djseed1 hozzászólására (») Júl 1, 2013 /
 
Tudod, nem a méret számít
(#) zsoltee0001 válasza djseed1 hozzászólására (») Júl 1, 2013 /
 
Szia
Beraktam az új tranyót, áramot ráadva rögtön megszólalt a nagyfesz trafó (hang és fényeffekt)
Nyilván ez nyírhatta ki, csak nem voltam szemtanúja.
Kérdésem: Ilyenkor mi van? Mehet a kukába?
Valahol átüt?
Most kiforrasztottam keresek rajta valami hibára utaló jelet, elég koszos volt, megtisztogattam.
De nem látok rajta semmit.
Kuka?
Következő: »»   820 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem