Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   298 / 489
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
Szia! A 16f88 PC ventillátoros verzió csak most lett alkalmas a kommunikációra másrészt senki nem érdeklődött iránta. Venni nem hiszem,hogy lehet legalább is én nem gyártok eladásra. Egy PVC csőre tekerem fel mi be van fűrészelve majd pillanatragasztóval rögzítem a meneteket de csak finoman,ha a sablont kiszedem a közepéből akkor teszem a tekercstartóba ismét kevés pillanatragasztóval rögzítem majd ha már megszáradt rendesen (egy fél nap) akkor lelakkozom nitrolakkal.A 12f683 pc ventillátoros terv tökéletesen alkalmas bármelyik propeller rotor meghajtására persze nincs adat mód.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2013
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Júl 7, 2013 / 1
 
A sablon cső legyen 36mm átmérő ahol a tekercset tekerjük rá,Én szoktam oda hol be van fürészelve hosszában a cső egy kis nyákdarabot betenni éknek mit a végén kiveszek így a cső átmérője csökken annyit menyit kell,hogy ki tudjam venni a tekercs közepéből. A huzal legyen 0,6mm átmérő és 12mm szélesen tekerjünk fel szorosan egymás mellé majd vissza és még egyszer vissza (tehát három sor menetet nem számoltam) majd ez megy bele a nyákból készített "tekercstartóba" mit akkor csiszolok belül pontos méretre ha kész a tekercs minek passzentosan kell belemenni (nem eshet bele a tekercs) majd pár pötty pillanatragasztó és száradás után lakk. Vigyázni kell,hogy központos is legyen a tekercs belseje a tengelyre a későbbiekben de minimálisan állítható a felfogatáson is. A forgórész 32mm átmérő legyen kívül (ez a pc ventilltor forgórészének a közepe miről a lapátokat letördeltük) mire a tekercset tekerjük (fúrógépbe befogva le kell csiszolni a kívánt átmérőre) majd vékonyan befűrészelni melyben a kezdő tekercshuzal megy át az alsó részére és onnét tekercseljük vissza majd ismét vissza és még egyszer vissza (tehát ez is három sor és 12mm). 0,3-0,35 mm a szekunder tekercs átmérője! Sok sikert!
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2013
(#) tibapu hozzászólása Júl 7, 2013 /
 
Tisztelt forumozók.
Az én órám is elkészült.Igaz még van mit finomítani rajta.Az bosszant hogy az URC22B-s távirányitóra nem reagál.Vagy másik távirányitó kellene hozzá?A három ledet majd ellenörzöm.Kicsit még karatyol de az azt jelenti hogy mozgásba van.Tudna valaki segíteni.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2013

DSC01014.JPG
    
(#) jocka0012 hozzászólása Júl 8, 2013 /
 
Üdv!Megépítettem a propeller clock-ot ami a vicsys féle cikkben van (panelterv minden ugyanaz , ami a cikkben van), és az a bajom ,hogy elindítom felpörög a propeller és csak néha fel-fel villan a kijelzés de folyamatosan nem világít .Kellő fordulatot pedig eléri.Mitől lehet ez?
(#) vicsys válasza jocka0012 hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Az első indulásnál villog a kijelzés. Ez normális (jelzi az áramszünetet, mint az asztali órák). Kapcsold ki-be a távival és tádááá!
(#) jocka0012 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
jaaaértem köszi szépen
(#) jocka0012 hozzászólása Júl 8, 2013 /
 
Elindítottam , működik.Egy gond van eléggé melegszik az IRL530-as fet ami a bázison kapcsolgatja a tekercset.Mitől lehet ez?
(#) vicsys válasza jocka0012 hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
A kitöltési tényező miatt. Van itt fent 1-2 bázis progi, ami csökkentett kitöltéssel bír.
(#) jocka0012 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Nem tudnál egyet belinkelni , ha nem túl nagy kérés , csak , mert már keresgélem egy ideje de nem találtam
(#) vicsys válasza jocka0012 hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Itt van néhány. Készenléti/üzemi kitöltés a számok jelentése.
(#) patexati válasza tibapu hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Szia! Valószínű a címfigyeléssel van a baj mert nem egyezik a távirányító címével. A legegyszerűbb urc esetén kikapcsolni a propeller óra programjában a cím figyelését így minden Philips parancsra reagál címzéstől függetlenül. Csak ne legyen Philips kódos távirányítás más készüléknél hol használod mert akkor lesznek érdekességek
(#) jocka0012 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Köszönöm!
(#) jocka0012 hozzászólása Júl 9, 2013 /
 
Az lenne még a kérdésem ,hogy a meghajtásra milyen módszerek vannak még , csak mert az a baj , hogy nekem eléggé vibrál a pc ventilátorral , gondolom azért , mert nem elég nagy a fordulatszám.Nincs valami más megoldás , amivel nagyobb fordulatszámot lehet elérni esetleg?
(#) patexati válasza jocka0012 hozzászólására (») Júl 9, 2013 /
 
Sima kommersz pc ventillátor 1300 körül tud forogni az smd rotorral! Most az adat módos miben nincs RTC ,elem,infra vevő 1500.at fordul. Ennél nagyobb nem is kell. A titka a jó kiegyensúlyozás! Hiába pörgeted erősebb motorral ha nincs spécin kisúlyozva mert a vibráció miatt tönkre fog menni (eltörik a forrasztás,ellenállás,stb).
(#) jocka0012 válasza patexati hozzászólására (») Júl 9, 2013 /
 
Hát akkor megpróbálom kisúlyozni jobban .
(#) KKobra válasza jocka0012 hozzászólására (») Júl 9, 2013 /
 
Szia
Én Videomagnó fejmotorjával hajtom hibrid 886-os rotort és nem olyan sokkal magasabb a fordulat (2050). Az első órámat sima táp ventilátor pörget ez vicsys tervei alapján építettem Ha jó napja van a motornak 1600-as fordulattal pörög jól ki van egyensúlyozva és mégis villog. most ismét videófej motorral kísérletezem gondolom a 886smd rotort 3000 fordulattal meg tudja majd pörgetni de ha igazán nagy fordulatot szeretnél talán lehetne HDD motorral hajtani 5400 as fordulat. Hagyományos alkatrészekkel felépített rotor nem kibírná a nagy sebességet, és a légellenállás miatt nem hiszem hogy teljes fordulatra felpörögne a motor.
Kiegyensúlyozás! Cérnára lógasd fel a rotort és úgy próbáld egyensúlyba hozni
(#) jocka0012 válasza KKobra hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Rendben.Rajta vagyok próbálkozok a súlyozással
(#) jocka0012 hozzászólása Júl 10, 2013 /
 
Az lenne a kérdésem , hogy ismertek - e olyat aki megtekercselné géppel az óra két tekercsét.Illetve még azt , hogy ha van is ilyen mennyire érdemes ezt megcsináltatni?Számít valamit a kisúlyozásban a tekercs?
(#) Pali79 válasza jocka0012 hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Én most csináltam a fentebb, patexati által leírt módon. Ha van hozzá huzalod, felesleges a tekercselésért pénzt adni. Az a titka, hogy csinálni kell egy végekkel is rendelkező, szédszedhető csévetestet. Én pvc csőből csináltam és kb 1 óra alatt kész voltam a tekerccsel. Persze ez a légmagosra vonatkozik. A ventilátorra tekert meg még egyszerőbb, hisz megmarad a csévetest amire tekered.

Szerk: most gondolkodok rajta, hogy a légmagosnak nem is kell olyan "szépre" sikerülnie, hisz az nem forog. A forgó tekercsre kell odafigyelni, de 3 sor 0,3-as huzalt szerintem nem lehet annyira elrontani, hogy nagyon elvigye az egyensúlyt.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2013
(#) jocka0012 válasza Pali79 hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Értem.Hát igen de a gépi azért talán szebben megtekeri legalább is az enyémnél.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2013
(#) tibapu válasza patexati hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Szia.Köszönöm a választ.Tehát akkor előkell venni a forrás fájlt és onnan fordítani?A mostani HEX az itt fellelhető szerintem egyetlen.http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_757621.html
Tulajdonképpen készítettem távirányítót is csak nemtudom melyik távirányitó program lenne hozzá jó.Többször átolvastam a topikot de ez a tipus nincs annyira kitárgyalva mint PL a 16F628,16F648,vagy a 16F690-es.A 16F690-es hez nagy segitség volt az a tömörített forrás amelyikben benne volt a rajz,a LAY és HEX állomány URC22B és RC5-höz.Nagyon köszönöm a segítséget.
(#) Pali79 válasza patexati hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Szia! Elkezdtem összeírni az alkatrészeket és nem egészen világos egy-két dolog: a buzzer mellett van egy 'K feliratú alkatrész, de szerintem ott inkább tranzisztornak kéne lennie.
A nagy schottky diódának SB360 megfelel? A primer tekercs tartóján jól látom, hogy egy kondi van? Azt nem látom rendesen, hogy milyen.
(#) Pali79 válasza Pali79 hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
A kondenzátorok között is van egy kis kavar. A 3db kondi egyformának van jelölve, de a képeken mind különböző. Az LM meletti egy elkó, de nem látszanak az adatai, a 7805 egyik felén talán egy 10µF/16V van, a másik meg egy tantál, de nem látni milyen.
(#) jocka0012 hozzászólása Júl 10, 2013 /
 
Üdv!Valaki tudna segíteni abban , hogy az URC22b távirányítót hogy kell beprogramozni?Azért , mert vettem egyet és beprogramoztam az 552-es kódra aux módban , de nem reagál rá se a propeller se a bázis áramkör
(#) vicsys válasza jocka0012 hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
(#) jocka0012 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
jaj de jó!életet mentettél!már működik is
(#) KKobra válasza Pali79 hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Sziasztok
Vicsys terveiben leírja hogy milyen huzalból mennyit tekert fel illetve az arányt is megadja
akkor mikor építettem nem sokat foglalkoztam huzal vastagsággal meg pontos menet számmal kerestem egy olyan trafót amin 0,2 CUZ huzal van és ex has feltekertem menet menet mellé szépen annyit a forgó részre ami felfért az állórészhez kerestem egy PVC cső darabot és arra is feltekertem ugyan olyan szélességben a 0,2 CUZ huzalt és hajrá szépen működik nem mondom hogy hideg de elfogadható a hőmérséklete a fetnek és a tekercseknek is http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=162414
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2013
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Szia! Az egy NPN tranzisztor BC848 megteszi. A Kondi a satbilizátor után egy 100µF/6V,a TSOP tápjánál egy 22 vagy 47 µF/6V megteszi (feszültség leget persze nagyobb is). Az LM2941 mellett lévő legyen 22µF de minimum 16V ennél lehet nagyobb is és elko is oda lehet préselni,hogy a képen is van. Igen SB360 megfelel!
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2013
(#) Pali79 válasza KKobra hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Ezt értem, de nem vicsys leírása alapján haladok, hanem patexati tervei alapján és mivel arról nincs leírás, marad a kérdezés
Következő: »»   298 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem