Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   854 / 1271
(#) Csongi_ válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Ok atnezem majd, ugyanis elutazok, es csak szeptemberbe jovok haza. Addigis koszonom a segitseget!
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Megtörtént az IC csere, de a helyzet még mindig ugyanaz :/ Nem tudom, hogy mi lehetett az előélete, meg aki csinálta utána jó volt-e.
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
A fesz értékek is nagyjából azok maradtak. Kimértem ott a panelen az alkatrészek nagy részét ami a csőhöz megy és úgy tűnik nem veszik el és a csövön is mérem a 3 szín feszültségét és megvoltak ott is. Valami ötlet még esetleg? (Lehetséges, hogy ez az ic is olyan hibájú? kicsit kevés rá az esély de a mérések alapján pedig ez van).
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Most nézem az adatlapját és azt kérdezném, hogy nem kevés annak az a 1,5V?
Adatlap 7-ik oldal diagram.
(#) matyusz hozzászólása Aug 10, 2013 /
 
Üdv mindenkinek.
Egy nagy kérdésem lenne, miszerint a képcsőnél a színek és a feszültség hogy alakulnak. Gondolok arra, hogy ha 2 szín teljes feszültséget kap (kb. 180V), mondjuk piros és zöld és ha a maradék egy mondjuk kék szín csak mondjuk 120V-ot akkor melyik szín jelenik meg a képernyőn? Ha valaki fel tudna világosítani (vagy színezni) nagyon megköszönném
(#) fecameca válasza matyusz hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Katódban vezérelt képcsőnél minél nagyobb a feszültség, annál feketébb a kép. Ha meg akarod nézni valamelyik színt teljes pompájában, azt a katódot lenyomod testre. Persze visszafutás is lesz benne, de meglátod, a képcsöved mit tud? Egyébként kiöregedett képcsövet meg lehet regenerálni úgy, hogy a katódot testre, a G1-re a G2 feszültséget adom 1 kiloohmon keresztül 1-2 percig. Ha ez nem segít, a fűtő feszt is meg lehet emelni minimális mértékben a művelet közben. A katód és a test közé kötött milliampermérő lavina szerű áramnövekedést mutat, ha azt 20-30 miliamper fölé sikerül vinni, a katód megújult. Az eljárás előnye, hogy tarós eredményt hoz, és nem rövidíti le az életét, mint például a megemelt fűtőfeszültség, ugyanis ez után a regenerálás után továbbra is az eredeti értéken kell hagyni a fűtést.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2013
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Méregesd át a képcsőpanelen található alkatrészeket is és a különféle be és kimenetekre kötött védődiódákat is. Rajz.
(#) eyess válasza matyusz hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Normál esetben minden színnél egyforma feszültségnek kellene lennie .Normál üzem mondjuk , ha a tévén a színek állíthatósága , és minden szín közép helyzetben van.Ekkor egyforma feszültségnek kell lenni , és nem lehet a képernyőn sem szín eltolódás .
(#) kislacikahu válasza matyusz hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Hali!

A 120 volt esetén, ha jó a képcső akkor az a szín műküdik a G /120 volt a képernyő zöld,

a kék B/katód180 volt ez nem látható

a vörös R/katód 180 volt nem látható!
(#) kadarist válasza kislacikahu hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Szia!
A példában a "B" a 120V-os, tehát kékes színezésű lesz.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Tehát fedi a valóságot az elméletem miszerint kevés feszt kap a bemenetére az ic? Esetleg próbáljam kiforrasztani azt a bemeneti lábát és adni rá mondjuk 3,5V-ot ennél az adatlap szerint igencsak leesik a kimeneten a fesz. A kis panelt átmértem az IC kivételével.
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Ja és mindenhol DC állásban mérek feszt. Visszavezettem a nagy IC hez a főpanelon és a kék odaér az ellenállások is jók ott.
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Olvasd el ezt a doksit a "Védelmek" fejezettől kezdve.
Egy érdekes eset.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2013
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Hűha. Elolvastam, de nem sok mindent értek Megpróbáljam azokat az ellenállás értékeket mérni a testhez képest a felső panelen? A fesz értékeim ezek szerint kicsik. És nem a TDA6107-el lesz a gond ha jól értelmezem.
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Nézd meg az utólag hozzáírt esetleírást is. Ezeknél a tévéknél tényleg gyakori volt a képcsőhiba. Amikor feltekered a G2-t, akkor valamilyen képszerűség bejön? Az OSD olyankor látszik, ha csatornát váltasz vagy hangerőt állítasz?
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2013
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Lehet én voltam béna és figyelmetlen, de nem találtam ott a leírásban olyan hibát :/ A G2-t mennyire tekerjem fel? Tegnap mikor fentebb tekertem zöldes lett a kép, és csíkok voltak benne nem vízszintes hanem (vízszintes) ferde. Az OSD mit takar? (Bocsi a hülye kérdésért "On screen display)
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Kattints rá az "egy érdekes eset"-re a hozzászólásomnál. Csak éppen annyira tekerd fel, hogy bejöjjön egy kis fény. Amikor mondjuk hangerőt állítasz, akkor a képernyőn látod az éppen aktuális hangerőnagyságot, vagy amikor csatornát váltasz, akkor látod a csatornaszámot a képernyőn. Ez az OSD.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Megnéztem, de a csíkos zöld képernyőn kívül semmi nem változik, maximum annyi ha csatornát vált, akkor a csíkok ugranak egyet. Semmit nem kötöttem rá, úgy néztem. Délelőtt rátettem egy antennát és sercegett a hang és lehetett állítani a hangerőt is, viszont egy DVD-t rákötöttem de semmi hang meg semmi nem volt. Pedig nyomkodtam a video gombot.
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
A védelmeket kellene átnézni, mert lehet, hogy ott van a kutya elásva.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Annyira levittem a fényt, hogy csak a csíkok látszódtak meg többféleképpen, de nem volt semmi a képen.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Ez a proci 50-es lába? Melyik környéken és mit kéne méregessek?
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Ja és még valami, nálam a leírás szerinti 6V helyett 3V van a TDA6107 5-ös lábán.
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
A dokumentumban leírtak szerint kellene eljárni, mert a sugáráram korlátozás hibája leblokkolja a kontrasztot és a fényerőt, és ezért csak azt veszed észre, hogy nincs RGB-meghajtás. Egyébként én nem tartom rossz ötletnek azt sem, hogy (az RGB-meghajtásról leválasztva) direkt beadj 3V-ot a TDA bemeneteire. Ha megjön a fény, akkor jó a videó végfok és a képcső sem lehet annyira rossz.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
A bemenetekre adott fesz kb. 3,4V. A piros és a kék halványabban, a zöld azokhoz képest világosabban bejön és csíkos a kép. Szóval a felső rész az jó videóvégfokostól panelestől lehet gyengélkedik de megy.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2013
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
És ha nagyon kísérletezni akarunk ami lehet irtó nagy hülyeség akkor kb. 6V ot kéne adni az 50-es lábra? De nem közvetlen a lábra, hanem a felső paneltől, tda 5-ös láb, de úgy hogy kiforrasztom a kis panelből a vezetéket és úgy. Vagy itt jelalak is számít?
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2013
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Jó, ezek szerint működik a videó végfok. Van a sortrafó mellett egy R421 pozíciószámú ellenállás. Ez a képcső fűtésének áramkorlátozó ellenállása. Zárd össze a két sarkát nézd meg, hogy van-e változás.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Kössem vissza a kis panelre az RGB szálakat és utána zárjam össze az ellenállatot és bekapcs?
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Természetesen mindent vissza és utána mehet az átkötés.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
R421 (1,5 ohm ) ellenállás átkötve változás nincs. Nem lehet becsapni az 50-es lábat? Vagy valamelyik zéner?
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2013
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
50-es lábtól a 6107-es ig elmegy a zéner és a 10k ohm -os ellenállás is jó. Esetleg csökkenteni kéne az értékét? Mondjuk kb felére? Mert annyi pont a fele mert 6V helyett kb 3V van vagy csak egy kicsivel csökkenteni, párhuzamba betenni alá egy ellenállatot?
Következő: »»   854 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem