Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   856 / 1271
(#) matyusz válasza eyess hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
A procitól kapja a vezérlést.
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
A sassziszám a készülékben lévő elektronikai egység azonosítószáma. Mivel különböző típusszámmal ellátott készülékben teljesen azonos elektronika is előfordulhat, ezért inkább a sassziszámok alapján azonosítják a készülékhez tartozó rajzokat és leírásokat. Azt pedig korántsem biztos, hogy egy IC szabadon hagyott csatlakozásán nulla voltnak kellene lenni akár be, akár kimenetről is legyen szó.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Értem, de ha összekötöm, akkor miért húzza le arra a fesz értékre ami a prociból jön?
(#) kocici17 válasza eyess hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Az a helyzet, hogy a legritkább esetben van ott minden bemeneti lábon egy szerre 9 v.
Ha az lenne akkor gondold csak át ....minden szinsugár maximálisan ki lenne vezérelve, az az teljes erővel világítanának a raszterek.. ilyenkor szerinted hol lenne a kép??. Azok a zeenerek csak a túlvezérlést akadályozzák meg, /mint egy mezitlábas biztosíték/ Normális esetben akár ki is vehetném.
(#) kocici17 válasza matyusz hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Azért mert a tokon belül van felhúzó ellenállás a bemeneten. /ennyire egyszerű/.
Egy bemenet lehet úgy kiépítve, egy kontrollernél /feladatorientált integrált áramkör/, ha a kiépitése /tervezése/ lehetővé teszi, hogy a programozás szabja meg, hogy a bemenet használja-e a beépített /belső/ "felhúzó" vagy "lehúzó" ellenállását, vagy lebegő állapotban hagyja.

Ez nem jelenti azt, hogy a valós össz áramkör használni is fogja azt a lábat. Ha szükséges a a működés szempontjából akkor fogja hasznosítani, ha nem akkor meg nem használja.

Az esetleges ilyen "lengő " /gyárilag/ lábat, nagyon nem célszerű piszkálni.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2013
(#) kocici17 válasza kocici17 hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Arról nem beszélve, hogy a Q201 vezéli ezt a lábat.
(#) kocici17 válasza matyusz hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Még 1 gondolat. Vizsgáld át az IC301 áramkörben a DZ 302, 303, 305, Q301 áramkört, és a benne szereplő elkókat, mert a proceszor 49, és 50 es lábait, /ami bemenet / ez vezérli.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2013
(#) Lali24 hozzászólása Aug 11, 2013 /
 
Sziasztok, bocsánat a közbeszólásért de szeretnék kérdezni 1-2 dolgot. Az egyik barátomnak elromlott a tv-e egy BRAVIS CTV2938s, fő gomb bekapcsolás után egy halk kattanás és annyi, a led sem villan fel. A táp primer oldalán kicseréltem a kis elkókat és akkor sem javult, átmértem az összes elkónál a zárlatot mindegyiknél jó volt még a szekunder oldalon is. A tranzisztorokat is átmértem azok is jók voltak. A szekunder oldalán lévő elkókon egyáltalán nem volt áram. Szerintetek mit hagytam ki, vagy mi okozza a problémát
(#) kadarist válasza Lali24 hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Szia!
A primer (hálózati) oldalon méregesd át az ellenállásokat is! Ugye ennél nincs vezérlő IC a hálózati oldalon?
(#) Lali24 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Szia nincs CQ0765RT van.
(#) kadarist válasza Lali24 hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Na, akkor mégis csak van. Ha ez megkapja az egyenirányított feszültséget és egyetlen a környékén lévő ellenállás sem szakadt, akkor akár IC-hiba is lehet. Az itt R611-nek jelzett ellenállást nézd meg először.
(#) Lali24 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Az icnek a lábain próbálgattam mérni de sehon sem sipolt a mérő. Ettől még lehet rossz?
(#) kadarist válasza Lali24 hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Azt a mindenit! Nem sípszó alapján szoktuk megállapítani egy IC jóságát! Szépen, egyenként, kiforrasztva mérd át az ellenállásokat, különösképpen az imént jelzett indítóellenállást.
(#) Lali24 hozzászólása Aug 11, 2013 /
 
Jó, bocsánat nem tudtam, megyek és megméregetem, egyenlőre is köszönöm a segitségedet
(#) kocici17 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Jujjj...
(#) feccus hozzászólása Aug 12, 2013 /
 
Szisztok!

Van egy orion 72cm-es síik képernyős televízióm,egyik napról a másikra nem lehetett bekapcsolni.
Megnéztem és a ptc körül meg volt barnulva a panel,kiforrasztottam a ptc-t (3lábú) és akkor láttam hogy el is van repedve a teteje. Semmi más alkatrészt nem láttam ami meghibásodást mutatott volna. Szerintetek a ptc hibája miatt nem kapcsolt be a tv vagy egyéb probléma is lehet,és esetleg tudja valaki hogy hol lehet venni ptc-t?
Köszi.
(#) matyusz válasza kocici17 hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
Üdv. Köszönöm a válaszod. Megmértem multival a Q201, DZ302, 303, 305-öt a Q301 pedig nincs ebben a panelben és az elkókat is megmértem. Minden jó volt azon a részen. Elméletileg ha nincs eltérítés akkor sem indul meg a kép és leold a proci RGB kimenete, de akkor is kevés alapból is az a 3,2V ami akkor jön ki az 5-ös lábán, amikor minden be van kötve, ha csak szabadon lóg az 5-ös láb vezetéke le a kis panelről akkor pedig több mint 6V.
(#) kadarist válasza feccus hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
Szia!
Mit jelent az, hogy nem lehet bekapcsolni? A készenléti LED sem világít?
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
Most méregetem a sortrafón a feszeket. A 16,5V os részen váltóban 46V-ot mérek, -16,5V os nál 47V váltóban, 185V helyén 63V-ot váltóban, "HEA"-n 19V váltóban, 125V helyén 136V egyenben kikapcsolt állapotban, bekapcsolva 128,5V egyenben, H out kikapcsolva 136V egyenben, bekapcsolva 128V egyenben (nem tudom miért szikrázik picit a múszer mérőcsúcsa mikor odaérintem bekapcsolt állapotban).
(#) eyess válasza matyusz hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
Az nem jó , ha az 5 ös lábat függetlenítetted , és ott több mint 6volt van .
Az a TDA6107 nekem gyanús.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2013
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
A sortrafó lábain nem mérj semmilyen állásban sem, hanem kizárólag az egyenirányító diódák puffer elkó oldali végén mérj, a testhez képest. Holnap keresek még egy TDA6107-et.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2013
(#) matyusz válasza eyess hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
A gyári ami benne volt cserélve lett egy bontottra. Ami lapból benne volt úgy nem néztem, hogy az ad-e az 5-ös lábán függetlenítve ki feszt.
(#) kadarist válasza eyess hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
Már kapott tőlem egy másik TDA-t, de persze nincs rá garancia, hogy az jó.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2013
(#) eyess válasza matyusz hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
Na akkor úgy nézd meg , mert addig nincs értelme , ha úgy is jön ki rajta feszültség , akkor az kuka.
(#) matyusz válasza eyess hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
Ha le van kötve a kis panelról az a szál ami a procihoz megy (az 5-ös lábtól) akkor ez is 6,2V ot ad ki és halvány zöld így a kép (és csíkos vízszintesen ferde) a vezeték másik végén ami az 50-es proc lábtól jön 3V körül van, ha visszakötöm a vezetéket a kis panelre, akkor lemegy a fesz azon a szálon 3V körülire.
(#) eyess válasza matyusz hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
De alapból nem szabadna ott 6 voltnak lenni , mert akkor a processzor nem tudja vezérelni.Ferde csíkok nem lényeg jelenleg.Nagy valószínűséggel az a TDA 6107 es sem jó.
(#) matyusz válasza eyess hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
Nem pont a TDA6107 ad egy feszt a procinak és a proci kapcsolja le a saját belső RGB kimenetét? (egy újabb hülye kérdés, mert eddig én azt hittem.)
(#) eyess válasza matyusz hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
Nem a TDA6107 es ic egy videó végfokozat , amit a processzor vezérel.
És ha megnézed a 6107 es belső felépítését , akkor 1, 2 , 3 , fokozatok , amik a három színhez tartozó erősítő fokozatok.
KB úgy néz ez ki , hogy az 1, 2, 3, fokozat csúcsai a kimenetek ez megy a képcső felé , és az oldalakon lévő két két szálak pedig a bemenetek .Ezt , ha műveleti erősítőként fogjuk fel , akkor ezek lehetnek invertáló , avagy nem invertáló bemenetek , tehát + , vagy -.
És ezeknek az erősítőknek a közös bemeneti pontja az ötös láb , amit a processzor egy állandó értéken kell , hogy tartson , mert akkor nem működnének a színhez tartozó erősítő fokozatok.Majd pedig a háromszögek másik bemeneteiről ugyancsak a processzor felől kapja a vezérlést , de itt már külön külön színenként , ezért lehet úgymond túl , vagy elvezérelni bizonyos színek felé , mert akkor az ahhoz tartozó erősítőt jobban kivezérli a processzor.Ezért írtam , azt , hogy ez max 9 volt lehet több nem.
(#) matyusz válasza eyess hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
Adatlapja szerint az kimenet pedig. "Iom 5 black current measurement output"
(#) eyess válasza matyusz hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
Attól függ , hogy milyen a kapcsolás ,és a processzor vezérlés.
A 6 os lábon 180v volt meg van ?
És a processzor 50 es lábán lévő zéner dióda jó ?
Sajna most mennem kell további sok sikert hozzá,
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2013
Következő: »»   856 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem