Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő probléma
 
Témaindító: proksa1, idő: Márc 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   41 / 85
(#) kory24 hozzászólása Aug 14, 2013 /
 
Képet tudok róla mutatni. Máris töltöm.
(#) kory24 hozzászólása Aug 14, 2013 /
 
Így néz ki most. Még nincs kész, csak szeretném ha üzembiztos lenne.
(#) reloop válasza kory24 hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Ez jobb kép
Úgy nézem a kis kék potival tudod állítani, ami a 2SA1216 mellett van. A végtranzisztor emitter ellenálláson 10mV egyenfeszültség megnyugtató volna.
(#) kory24 hozzászólása Aug 14, 2013 /
 
A test, és a poti egyik lábán kell mérnem? Szerk: Mondjuk jelenleg egy 1000v méréshatárú lakatfogó áll rendelkezésre...
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2013
(#) reloop válasza kory24 hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
A nyugalmi áramra a végtranzisztor emitter-ellenálláson eső feszültségből tudunk következtetni. Például az R211 és az R212 az egyik csatorna emitter-ellenállásai. Ezek egymással sorba vannak, ezért teljesen mindegy melyiken mérsz. A mérőcsúcsokat (ha majd lesz Nálad) egy ilyen ellenállás két lábára kell tenni. Oda ajánlottam a 10mV-ot.
A poti az állításhoz szükséges. Először számolj be arról mekkora feszültség mérhető a melegedős csatorna egyik emitter-ellenállásán. Ha jól látom a képen akkor 0,22 ohm-os.
Érdemes a mérést mindkét csatornán elvégezni. A kellemes hőfokú oldalon mért feszültség bizonyára jó lesz a párjának is.
(#) kory24 hozzászólása Aug 14, 2013 /
 
Rendben, így már értem! Amint megvan az adat beszámolok róla, remélhetőleg legkésőbb holnap, addig is szép estét, és köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2013
(#) kory24 hozzászólása Aug 16, 2013 /
 
Szia! Tehát az R 211 és R 212 ellenállásokon mérhető feszültség 66mV a jobban melegedős oldalon, R 111 és R 112 ellenállásokon 56.5mV feszültség mérhető a kevésbé melegedő oldalon.
(#) reloop válasza kory24 hozzászólására (») Aug 17, 2013 /
 
Elég sok mindkét csatorna nyugalmi árama. Próbáld mérsékelni. A hálózati vezetékbe iktass egy 60W-os soros izzót, hogy korlátozza az áramot, ha a rossz irányba kezdenéd tekerni.
(#) kory24 hozzászólása Aug 19, 2013 /
 
Az R 211-es (jobban melegedő oldal) ellenálláson ha teljesen letekerem a potmétert, akkor 53mVDC a feszültség. Ennél az oldalnál míg a koppanásgátló relé nem húz meg, addig 63mVDC, a feszültség.
A másik oldalon most 12mVDC a feszültség, és nem tudom lejjebb vinni, ezen oldalt a koppanásgátló nem befolyásolja. Az ellenállások ( R112, 111, 212, 211) beforrasztva 0.4Ohmosak.
(#) kory24 hozzászólása Aug 19, 2013 /
 
Mindez hangszóró, és bemenő jelnél nélkül mért érték.
(#) reloop válasza kory24 hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
A félvezető csere nem kéne ekkora változást okozzon. Az ellenállás amit cseréltél biztos jó értékű? Egyezik a másik oldali párjával mérés alapján? A végtranzisztorok környékén valamennyi ellenállást össze kéne vetni a két csatorna között. Elképzelhető, hogy valamelyik szakadt, vagy megnyúlt.
(#) kory24 hozzászólása Aug 19, 2013 /
 
Rendben, viszont jelenleg mind 2 fele szól, sistereg rendesen...és fogalmam sincs, hogy mitől....
(#) reloop válasza kory24 hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
A rossz ellenállás is okozhatja a sistergést.
(#) kory24 hozzászólása Aug 19, 2013 /
 
Az ellenállások megegyező értékűek, a két csatornán.
(#) kory24 hozzászólása Aug 19, 2013 /
 
Most amikor bekapcsolom sistereg rendesen, jelet ha adok neki akkor még erősebben, és ha kikapcsolom, akkor lök egy nagyot a hangszórón. (nem tudom,h mitől lett ilyen)
(#) kory24 hozzászólása Aug 19, 2013 /
 
Na végre találtam egy kis hibát.: a 4 ellenállás... mind a négy 7.6Ohm.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2013
(#) kory24 hozzászólása Aug 19, 2013 /
 
Tehát: a négy égett ellenállás értéke: 7.6Ohm, a színkód alapján 10Ohmnak kellene lenni. Továbbá találtam még 1 égett ellenállást az egyik oldalon, mely gyári értéke: 210Ohm, a mért értéke: 300Ohm (utóbbi ellenállás másik oldali párja 222Ohm)
(#) reloop válasza kory24 hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Az égett 10 ohm-os ellenállásokat gerjedés okozza. Milyen hosszan vezetted el a végtranzisztorokat?
(#) kory24 hozzászólása Aug 19, 2013 /
 
Jó 35cm a vezeték, és a toroid mellett megy el!
(#) reloop válasza kory24 hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
A toroid nem izgalmas, de a vezetékhosszúság háromszorosa annak amit meg mernék kockáztatni
(#) kory24 hozzászólása Aug 19, 2013 /
 
Akkor ez okozhatta a további hibákat, tehát akkor rendezzem át az erősítőt úgy, hogy max 10cm legyen a vezeték hossza?
(#) reloop válasza kory24 hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Először is szabd át, és tégy vele próbát. Többféle hiba is összeadódhat, szálanként kell őket felgöngyölíteni.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2013
(#) kory24 hozzászólása Aug 20, 2013 /
 
Nos átépítettem, átrendeztem az egészet, a mellékelt kép mutatja a végeredményt. Most csak bekapcsoltam fél percre,(hangszóró, jel nélkül) az STK IC kéz meleg, más alkatrész nem volt meleg.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2013
(#) reloop válasza kory24 hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Ekkora toldás már nem veszélyes. Mit mutat áram alá helyezve?
(#) kory24 hozzászólása Aug 20, 2013 /
 
R 111 112, 5mVDC másik oldal 24mVDC (mind 2 potméter minimumon van.
(#) reloop válasza kory24 hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Az eredményből úgy tűnik a gerjedés leállt. A sistergéstől sikerült megszabadulni?
(#) kory24 hozzászólása Aug 20, 2013 /
 
Most hídban egy 6Ohm-os próbahangszórót használok, igen megszűnt a sistergés, és kikapcsoláskor nem ránt a hangszórón. Egy halk brumm hangja van, de az könnyen lehet a nem 100%ig árnyékolt jelkábeltől. Érdemes lepróbálni oldalanként?
(#) kory24 hozzászólása Aug 20, 2013 /
 
Most kipróbáltam, hogy egyáltalán ad-e ki hangot, igen, de az STK az melegszik. Volt még egy ellenállás ami nem egyezett meg a 2 oldalon (feljebb említettem) talán az lehet, az eltérő nyugalmi áram oka?
(#) reloop válasza kory24 hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
A jelenlegi nyugalmi áram betudható a tranzisztor cserének. A 300 ohm-nak mért ellenállás cseréje ajánlott.
Igen, érdemes külön is meghallgatni a híd két csatornáját.
Az STK melegedéshez nem tudok érdemben hozzászólni. Feltűnően melegebb mint korábban volt?
(#) kory24 válasza reloop hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
Nos. Oldalanként jó hangja van, hídban van alapzaj, de az egyik oldalon most 46-54mVDC közt van a feszültség. nem tudom tovább mérsékelni, minél több a feszültség az R 212-n annál hamarabb forrósodik az STK (ezen az oldalon szorul cserére a 300Ohmos ellenállás), ha ezt megléptem, újra mérek. Ha más nem akkor visszarakom a régi alkatrészeket (mivel a 4 ből csak az egyik oldalon pés egy db ment tönkre) hátha nem jól működik az új.
Következő: »»   41 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem