Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   56 / 193
(#) LaciSupreme hozzászólása Júl 2, 2013 /
 
Közben kezd összeállni a kép, mert több típus van, ami külsőre egyformának tűnhet. (Elnézést, ha ez eddig is tudott volt, de ha nem, jó összeszedni.)

SMA 5051, ehhez ilyen csúcs való.

Aztán a JLT-02 munkaállomáshoz tartozó páka neve az ET-5910 (ez van nekem), ehhez valók ezek a csúcsok.

És ilyen külsővel van még Solomon állomáshoz, de hogy a páka is az-e, vagy a JLT-02, az kérdés. Íme! SL-10, -20, és -30 néven futnak.
Ehhez pedig ha minden igaz, a 5910 hegyek valóak.

A kék Solomon IRON-N pedig megint más, ahhoz a rövidebb, emlékeim szerint Wellerhez nagyon hasonlító fejek passzolnak. (Ilyet vásároltam.)
De még ebből a pákából is van régi és új.

És végezetül valaki azt írta, hogy a JLT-02 munkaállomás túlfűti a Solomon IRON pákát.
(#) acrux válasza LaciSupreme hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Nekem van kék Solomon IRON-N pákám, egy épített állomással , ilyennel
forrasztóállomás1
forrasztóállomás2
(ez egyébként új, most hirdetem eladásra, bizonyos oldalakon, de ez nem a reklám helye, ezért nem is írom le hol)
Ebbe jo a kattogós weller hegy minden további nélkül, a mágnest sem kell levenni róla. De használtam JLT-02 páka hegyével is
ilyennel
Igaz hogy hosszú bele de levágtam a végéből (hosszából)
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2013
(#) LaciSupreme válasza acrux hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Te levágtad, én meg azóta megtoldottam a hegyet, meg úgy két tizedet leszedtem az átmérőből. Míg nem lesz bele való csúcs, addig jó.

Meglepett, hogy a bevonat elég vastag, úgy 1 mm a fűtő részen.
(#) rostiron hozzászólása Júl 5, 2013 /
 
Sziasztok.

Az SMA 050 állomáshoz használható a JLT-02 pákája (ET-5910) ??? Illetve van olyan páka ami jobb minőségű és jó hozzá ??
(#) Attix70 válasza ts125rider hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Szia !
Szerintem az ellenállás értékeket fordítva kell értelmezni.
A fűtő lehet az 50 Ohm körüli.
Üdv,
(#) ts125rider válasza Attix70 hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Szervusz!
Ez úgy van ahogy írtam, gyári PDF-ben is így volt, plusz amikor ráfogtam a páka végére (kezemmel melegítettem ) akkor az 50 Ohm körüli változott.
(#) ts125rider hozzászólása Júl 27, 2013 /
 
Valaki tudja, hogy ezt a hőmérőt hogyan lehet Hakko 907-es pákához használni vzoole vezértlésével ?
(#) resystance hozzászólása Júl 27, 2013 /
 
Sziasztok! Bekövetkezett a nyilvánvaló: beszakadt a Lidl pákám hegye. Meg tudjátok mondani, melyik páka jó Vzolee vezérlőjéhez? Volt valami 2-3000 forintos, nagyon szimpatikus páka, de nem találom.
(#) ts125rider válasza resystance hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Ez pl, ezenkívül Hakko 907 és Weller
(#) resystance válasza ts125rider hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Ez volt az, köszönöm!!
Közben gondolkodom, mire lehet jó a Lidlis "állomás" belseje, mert az még jó...
(#) sector99 válasza resystance hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Itt vannak a Vzoole által, különféle pákához tervezett vezérlők rajzai.
(#) kistee válasza resystance hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Pl. a páka helyett izzólámpát kötsz rá, akkor fényerőszabályzóként használható...
(#) resystance válasza sector99 hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Az univerzális lesz. Még nem tudom, honnan húzok rá 24V váltófeszt, de majd ráérek ezen akkor aggódni, ha kész a vezérlő.

@kistee: az nem sok!
(#) lLukizs hozzászólása Aug 1, 2013 /
 
Üdvözletem az Uraknak!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Vásároltam egy Fahrenheit 28003 pákát a („széné égett” na ez egy külön sztori) kattogós wellerem pótlására. Gondoltam a vezérlést megépítem hozzá, itt az oldalon fellelhető rajz alapján. Egyik éjszaka vak ló módjára összedobtam a kapcsolást egy darab univerzális panelra, hűen követve a rajzot. Ellenőrzés. Minden kötés és vágás jó. A csíkok között zárlat nincs. Trafó, páka rákötés, bekapcsolás. Pár másodperc és füstölés. Sajnos nem a páka hegyén az ón hanem az áramkör. Másnap jobban átnézve a rajzot feltűnt a +7,5v -7,5v jelölés. A mínusz ágban van egy 7,5-ös zener, így az rendben is van. De mitől is lesz nekem a másik ágban +7,5 voltom? Hibás a rajz? Valaki megépítette már az áramkört? Esetleg más gondok is vannak vele?
A segítséget előre is köszönöm.
(#) _vl_ válasza lLukizs hozzászólására (») Aug 1, 2013 /
 
Ha nem írod meg, hogy konkrétan melyik kapcsolásról beszélsz, akkor szerinted azt mások honnét fogják kitalálni?
(#) lLukizs válasza _vl_ hozzászólására (») Aug 1, 2013 /
 
Bocsánat. Ő lenne az.
28003
(#) _vl_ válasza lLukizs hozzászólására (») Aug 1, 2013 /
 
Ránézésre én is azt mondanám, hogy hibás a rajz. Kinézete alapján ez valami Rádiótechnika, vagy ahhoz hasonló újságban lehetett kb. 15-20 évvel ezelőtt, ahol jellemzően szöveg is van mellé. A szöveg és a kapcsolás összevetéséből ki szokott derülni, ha valamit ilyen szinten elnéztek.
(#) lLukizs hozzászólása Aug 1, 2013 /
 
Konkrétan a Hobby Elektronika folyóirat egyik számában volt a középső szerviz dokumentum lapon. Leírás nincs hozzá. Ugyan ez szerepel az ElektroTanya oldalon is. Ide pedig joepapa linkelte be.
Idézet:
„(#) joepapa hozzászólása Feb 16, 2011
Az ígért Fahrenheit 28003 állomás rajza.

fahrenheit_2...pdf”
(#) PNP hozzászólása Szept 2, 2013 /
 
Üdv!

Csodálatos Basetech ZD-99 forrasztóállomásom elhalálozott (bekapcs gomb pislákol, de nincs hangja és nem fűt fel), szeretnék valamit, ami eggyel jobb. Mindenhol olvasom, hogy a Weller a csúcs, de annyim nem lesz rá, nem is használnám sokat. Cél, hogy a legegyszerűbb hobbi felhasználás mellett ne romoljon el garanciaidő + 1 hónappal, mint az előző. SMA 050-et néztem ki hirtelen, 10e körül még belefér, de ahogy látom, kap hideget-meleget.

Köszönöm előre is.
(#) icserny válasza PNP hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
Nekem az SMA-050-nál szimpatikusabb az SL-10, vagy bármi más, amihez SRxxx hegyeket használó pákát (pl. IRON-N) adnak.
(#) PNP válasza icserny hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
Mi a különbség a két páka között? Amúgy ezt az IRON-N pákát nem lehet rádugni az SMA 050-re? Még mindig olcsóbb lenne, mint az SL-10.
SMA az amúgy Solomon? Vagy csak emlékeztet rá? Minőségibb cuccok ezek, mint az ötezres Basetech?
(#) Alkotó hozzászólása Szept 11, 2013 /
 
A melléklet fotón két küllemileg teljesen azonosnak tűnő forraztó-állomás van. A bal oldalihoz kék gumis páka tartozik, a jobb oldalihoz meg sárga. Nekem a jobb oldalim van, értelem szerűen sárga pákával.
Az a kérdés, a kék pákához kapható nagy számú és sokféle forrasztó helyek, illeszkednek-e a sárga pákához? Van-e ilyen irányú tapasztalása valakinek? Érdekességként mondom, nem találtam a csatlakozó méretekről (pl. átmérő) információkat, de az eredeti betétek azon része, ami a fűtőszálba sűllyed, hosszabnak tűnik a sárga pákánál mint a kéknél. Számít ez?
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2013
(#) deniel válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Nekem van mindkettőből, az kék a Solomon márkájú, és a rövidebb SRxxx hegyek vannak hozzá, a sárga az a Somogyis SMA pákával lehet megegyező, ahhoz a hosszabb SMAxxx hegyek passzolnak. Egy ismerősöm mesélte, hogy a hosszabbnak a szárát levágta, és úgy simán tudta használni a rövid pákához.
Átmérőre teljesen egyformák amik nekem vannak.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2013
(#) Alkotó válasza deniel hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Én fordítva tervezem használni, a hosszabb hüvelybe akarom a rövidebb hegyet használni. Feltételezésem szerint ha belefér, akkor nem lesz vele gond.
De ha neked van mindkét fajta pákád, akkor adódik a kérdés, a két páka egymással cserélhető? Adott forrasztóállomás képes mindkét pákát működtetni (nem egyszerre)?
(#) acrux válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Én is csináltam oyat hogy a hosszút elvágtam rövidebre hogy a kékbe jó legyen. Viszont a sárgában miért hosszabb? más a fütőbetét hossza benne, nevezetsen amire fel van csévélve hosszabb és hosszabb felületen adja át a hőt a pákahegynek.. Mert ha így van akkor a rövid nem éri végig a hüvelyt és a fűtöbetét egy része (amennyivel rövidebb) csak az üres hüvelyt fűti. Ezt nem tudom, csak felvetés. De ha így van akkor nem biztos hogy jót tesz a fütöbetétnek hogy nem éri végig a hegy és nem "vonja " el a hőt tőle.
Ha valaki szedte már szét a sárgát és megnézte ezt benne, és meg is írná, az jó információ lenne..
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2013
(#) Alkotó válasza acrux hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Lehet rosszul teszem, de e miatt nem aggódom. Arra gondolok, a pákát vezérlő forrasztó állomás a fűtőbetétben lévő hőmérő jelét figyeli, és ez alapján vagy bekapcsolja, vagy kikapcsolja a fűtést. Ezt elég gyorsan teszi ahhoz, hogy a végeredmény egy közel állandó hőmérsékletű fűtőbetét lesz.
Az már egy másik kérdés, ennek a melegségnek milyen része, milyen gyorsan jelenik meg a pákahegyen. Ha nem tévedek, akkor a szabályozás akár hegy nélkül is működik, mert ahhoz csak a fűtőbetét kell.
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Egyértelmű, minél közelebb mérünk a páka hegyéhez, annál pontosabb lesz a szabályozás. Ettől függetlenül is azt gondolom (nincs e mögött semmi tapasztalás, csak feltételezés), hogy a fűtőpatron hőmérsékletét mérik az egyszerűbb/olcsóbb pákák. Aztán már csak idő kérdése, ez milyen gyorsan és hatékonyan jelenik meg a pákahegyen. (Ha a patront tudjuk mondjuk 360°C értéken tartani, akkor a páka hegye biztosan ez alatti hőmérsékletű lesz, és ha nem hűtjük nagyon intenzíven, akkor nem lesz az eltérés mértéke sem túlzottan ingadozó.)
(#) SALáta válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
JBC nél is fellép az említett effektus. Ott a hőérzékelő a hegyben van ami egyben a fűtőbetét is. A hegytől kb 20 mm távolságra. Igen mini hegynél nálam jelentkezett hogy túl kellett fűteni a jó eredményhez, azonban kalibrálható. Gondolom jól követi a hűlést mert a felfűtés ideje kb mint a pillanatpákáé. Vagy pillanatpáka vagy valami hasonló mint az enyém. A kettő között meg sok minden van. Szerintem sokan nem hiába kedvelik a pillanatpákát. Huzamosabb használatnál azért a "cerkapákák" kényelmesebbek.

Lassan egy éve forrasztottam meg az egyik adatátviteli kábelt melóhelyen, addig meg szívtunk vele naponta, "tűzipákával" forrasztgattuk. Mai napig jó, intenzív használatban van mechanikailag. Ugyan ezt egy pillanatpákával is meg lehet csinálni ugyan ilyen jól ha tud bánni vele az ember.
(#) elektroncso hozzászólása Szept 11, 2013 /
 
Sziasztok, szerezni tudnánk hőlégfúvós pákát melyik ajánljátok, az egyik típusa: JT 7700
A másik típusa pedig: JTE-2A.
Melyiket ajánljátok?
(#) elektroncso válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
A nokiában van kiárusítás éppen, aztán onnan olcsóbban mint a rendes ára, persze használtan, de ha jól tudom holnap van a határidő.
Én is pár perce tudtam meg.
Következő: »»   56 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem