Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fényerőszabályzó -> fogyasztás csökkenés?
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Pere hozzászólása Okt 25, 2007 /
 
Sziasztok,

Van egy 6x40w-os spot "csillárom" ami nagyon jól világít csak iszonyat sokat fogyaszt, illetve nincs is mindig szükség akkora fényerőre. Arra gonoltam, hogy veszek egy fényerőszabályzós kapcsolót (pl Prodax ~6e Ft) és már jó is nekem. Csak azt nem tudom, hogy a fényerő csökkentésével csökken e a fogyasztás? Mert ha nem akkor teljesen felesleges a beruházás.
Mi a véleményetek erről?

Köszi
P
(#) Medve válasza Pere hozzászólására (») Okt 25, 2007 / 6
 
Csökken a fogyasztás, de vele együtt csökken az izzó amúgy sem magas hatásfoka is. Viszont az élettartama igencsak megnől! De mindjárt le is "mérem"

60w-os izzó az áldozat...
Teljes gázon 55W ot mértem, kb félfényerőn, amit nehéz megbecsülni 36W volt, ahol még világított valamit, az 20W, 16W-nál épp csak izzik..
(#) kortez17 hozzászólása Okt 25, 2007 /
 
hello
azt szeretném megkérdezni h nem tud vki olyan kapcsolást amivel távirányitosan lehet szabélyozni a fényerőt??
(#) Medve válasza kortez17 hozzászólására (») Okt 25, 2007 /
 
Én most vettem 4000-ért egy négy csatornásat (Lidl) . Megéri ilyet barkácsolni?
(#) Georgee válasza Medve hozzászólására (») Okt 25, 2007 /
 
Hali ezt építettem meg. Jól működik. Párszáz pénz az egész

dimmer.gif
    
(#) kortez17 válasza Medve hozzászólására (») Okt 25, 2007 /
 
hát megrendelésre csinálom egyik spannak
azért kéne
(#) dbase válasza Pere hozzászólására (») Okt 25, 2007 /
 
Mivel alig világítunk, se nem fütünk, és semmien munkát nem végzünk az elektromos energiával, így nem is fogyaszt. Ésszerűen.
Kös be egy másik kapcsolot párhuzamosan a régivel, de egy síma, de erős áramu diódát koss sorba a rendszerrel. Azzal is már van 1 fokozatod.Egyutad egyeniráyítás. Minden 2. hullámba világít az izzó.
(#) dbase válasza dbase hozzászólására (») Okt 25, 2007 /
 
Bocs kicsit füt az izzó.
(#) Medve válasza dbase hozzászólására (») Okt 26, 2007 /
 
Igen, szokásos módja az olcsó dimmelésnek, de a hatásfok miatt azt mondom, hogy egy izzó pirítson, ahogyan csak tud. Az izzó névleges teljesítményével, vagy a darabszámával a legcélszerűbb a póvert szabályozni. Vagyis csillárkapcsoló. Két kapcsoló ugye, egyik 2-t a másik 4-et kapcsol. A diódát is beéekeverheted, de akkor már csak hangulatfény...Hmm, szeretkezni lehet benne

Köszi a pontot!

(#) zsoltee0001 válasza Pere hozzászólására (») Okt 26, 2007 /
 
Hi
ha a fogyasztás csökkentése a cél akkor ez szerintem nem jó módszer. mondok egy példát : van egy 24V 10W os izzóm rákötök 12 V-ot , így a teljesítménye 5W lesz, fényereje viszont.... pics...füst!
Tehát a fényerő nem egyenes arányba nől a feszültséggel hanem exponenciálisan (de ebbe nem vagyok biztos) a halogén izzóknak azért jobb a hatásfokuk mint egy síma izzónak mert az izzószál nagyobb terhelésnek van kitéve (tűréshatár fölé van téve)
Azért nem megy tönkre mert a belsejében lévő halogén elemek révén egy cirkuláció jön létre, a wolfram nem az égő falára rakódik le hanem visszakerül az izzószálra
Én ikább betennék 1 kapcsolót amivel külön külön le tudnám kapcsolgatni a lámpákat
Üdv
(#) Sebi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 26, 2007 /
 
ÉS: a halogénnek pont nem tesz jót a dimmelés, mert alacsonyabb hőfokon romlik a "cirkuláció"!
(#) potyo válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Ha a 24V 10W-os izzót 12V-ra kötöd, annak a teljesítménye nem 5W lesz, hanem inkább úgy 3W. Azért nem 2,5W, mert hidegebb az izzószál, és kisebb az ellenállása.
(#) potyo válasza Pere hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
A diódás dolog hatására meg eléggé villogni fognak az izzók. Ez kifárasztja a szemet, nem ajánlom.

Volt nekem is egy 3x40W-os spot csillárom, de elég gyorsan elegem lett belőle, pedig raktam bele 60W-os izzókat is. Az izzók is elég hamar tönkrementek, nemis épp olcsók, a fénnyel sem voltam megelégedve, hiába voltak állíthatók a csillár karjai, és reflektorosak az izzók. Úgyhogy elmentem és vettem egy másik, E27-es foglalatokkal szerelt lámpát, és bele kompakt fénycsövet. Na ez legalább világít is, és csak 25W-ot fogyaszt szemben a 180W-al, illetve még két fénycsövet beletehetek, és akkor már tényleg világos lesz.
(#) zsoltee0001 válasza potyo hozzászólására (») Okt 31, 2007 /
 
Áúúúúú.... ezt jól elírtam, köszi, hogy kijavítottál
(#) medvetalp hozzászólása Nov 26, 2007 /
 
sziasztok!

én éppen megszabadulni készülök az ide a panelba még az ősidőkben szerelt "érintős" fényerőszabályzó kapcsolótól, ugyanis kompakt fénycsöves megoldás mellett tettem le a garast, amik ugye nem működnek szabályzós kapcsolóval.

csakhogy kicsit elbizonytalanitott mikor leszereltem a szabáyzós kapcsolót. mintha egy fekete és egy kék vezeték csatlakozott rá. a natur kapcsoló viszont a fázist kell hogy megszakitsa.

jobban megnézve viszont a fekete vezeték csak egy kb 15 cm-es huzaldarab ami egy kis fekete műanyagvalamibe fut be, amibe csatlakozik még 3 szürke vezeték is.
ez lényegében akkor most micsoda? miért van összefuttatva a három szürke?
hogyan tudom beépíteni a mezei kapcsolómat?
(#) potyo válasza medvetalp hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Idézet:
„mintha egy fekete és egy kék vezeték csatlakozott rá. a natur kapcsoló viszont a fázist kell hogy megszakitsa.”


Én nem látom, hogy egyik mondat ütközne a másikkal.

Idézet:
„jobban megnézve viszont a fekete vezeték csak egy kb 15 cm-es huzaldarab ami egy kis fekete műanyagvalamibe fut be, amibe csatlakozik még 3 szürke vezeték is. ez lényegében akkor most micsoda? miért van összefuttatva a három szürke? hogyan tudom beépíteni a mezei kapcsolómat?”


Pontosan mondd el, hogy mi hova van kötve, vagy inkább rajzold is le. Csak így szinek alapján, meg hogy "fekete műanyag valami", nem tudunk segíteni. Le is fényképezhetnéd azt a valamit.
(#) medvetalp válasza potyo hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
gondoltam, hogy jót tenne egy fotó, de akkor tudok fotózni ha szét van szedve és áramtalanitva. akkor meg nincs net
nemsokára teszek fel képet.
(#) potyo válasza medvetalp hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
Nemértem...

Lefényképezed-->képek benne vannak a fényképezőben. Azután összerakod-->bekapcsolod az áramot,-->áttöltöd a gépre a képeket-->majd felrakod ide.
(#) medvetalp válasza potyo hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
kivárom azt az időrést amikor a lakásban élők nem szenvednek maradando kársosodást az áramtalanitás után fellépő internethiánytol.
szétszedem.
rájövök, hogy valamit nem értek.
szétszedem a konyhában is összehasonlitani.
sötétedni kezd.
összerakom mindkettőt.
lesz net.
keresek rajta megoldást a bajra, rátalálok erre a forumra.
viszont képeket nem tudok mellékelni.
ujra szét kell szedni.
időrést várni mikor nem szenvednek a hiánytól.
összerakom.
ujfent felteszem itt a kérdést.
ujra szétszdem
megszerelem
osszerakom
örülés.
de napközben melozok este meg már sötédedik, ugyhgy lassan őrölnek ezek a kapcsolók

még nem fotóztam.
(#) medvetalp válasza potyo hozzászólására (») Dec 4, 2007 /
 
sziasztok újra!

készítettem fotókat. lesz mégegy hozzászólás mert csak négyet lehet egyszerre.

azt nem értem hogy
- miért van három szürke vezeték befuttatva a kis fekete műanyagba?
- tulajdonképpen mi ez a kis fekete bityó?
- ha a szabadon álló fekete és a szürke drótvégékre kötök egy natur kapcsolót, akkor működni fog e a világítás?

köszi szépen a segítséget!
(#) medvetalp válasza potyo hozzászólására (») Dec 4, 2007 /
 
itt van a többi kép.

mit jelentenek a lefényképezett kapcsolón a jelek:
- hullámvonal átlósan nyíllal
- lefelé nyí
- M. áll felirat

köszi még egyszer.
(#) huhuu válasza medvetalp hozzászólására (») Dec 4, 2007 /
 
Szia!

Azzal a kis fekete műanyaggal össze vannak azok a kábelek kötve, amik bele vannak dugva. Gyorsan lehet vele dolgozni, mert csak beledugod a kábelt és már kész is. Kiszedésnél pedíg forgatni kell a kábelen és úgy kell kihízni a kábelt. Van egy pici téglalap alakú luk a kábelekkel ellentétes oldalon. Az azért van, hogy a mérmőműszereket oda lehessen érinte és megmérni, hogy mi van a vezetékekben.

Szerintem azok a kábelek amik össze vannak fogatva, mind a csillárba mennek és korábban lehetett külön kapcsolni a csillár lámpáit, most pedíg egyszerre működik mind. Ami magában van kábel, az a fázis, talán!!! Hangsúlyozom talán, mert nagyon gyanús, hogy 3 kábel nem pedíg 2, mert akkor két kapcsolónak lenne hely, ha tényleg 3 áramkör lett volna régebben.
Akár az is lehet, hogy a sok kábel a fázis és innen megy még mondjuk konektorba stb.
A villanyszerelésben nem lehet tippekre hagyatkozni, mindent precíz, biztonságosan végrehajtott mérésekkel kell alátámasztani!!!!

Ha van fázis ceruzád akkor azzal esetleg meg lehet nézni, hogy honnan jön a fázis, de vigyázz, nehogy valakit megrázzon az áram, illetve magadra is vigyázz!!

Talán könnyebb, ha a csillárnál is megnézed, hogy oda mi megy.



(#) medvetalp válasza huhuu hozzászólására (») Dec 4, 2007 /
 
szia!

köszi. szóvalegyszerűen összeköti a kábeleket. igen az a baj hogy nincs itt a közelben fázisceruza. ugy lehetne ellenőrizni, hogy melyik a nulla.

- ezek szerint nem bizhatok abban, hogy a fekete a fázis?
- a kapcsolón a kis piktogrammokból sem derül ki melyik lehet a fázis?
- kockázatos a sima kapcsolómat egyszerűen bekötni a mostani helyére, a képeken látható két vezetékvég használatával?
(#) djmagoo válasza medvetalp hozzászólására (») Dec 5, 2007 /
 
Szia!

Nem gáz, nyugodtan bekötheted...


Üdv!
(#) Slope válasza huhuu hozzászólására (») Dec 5, 2007 /
 
Idézet:
„Van egy pici téglalap alakú luk a kábelekkel ellentétes oldalon. Az azért van, hogy a mérmőműszereket oda lehessen érinte és megmérni, hogy mi van a vezetékekben.


Ebbe csak annyit javítanék bele, hogy azon a téglalap alakú nyíláson keresztül lehet kioldani a kábelszorító karmokat, egy megfelelő méretű csavarhúzóval. A tekergetést (lévén itt is az a nyavajás alu kábel van) nem ajánlom. Nagyon könnyen törik és könnyen azon kapja magát az emeber, hogy "elfogyott" a dobozban kiálló kábel.
(#) huhuu válasza Slope hozzászólására (») Dec 5, 2007 /
 
Jaj, ezt elfelejtettem, igazad van!
(#) medvetalp hozzászólása Dec 6, 2007 /
 
köszi mindenkinek! a problémát sikeresen megoldottam. az alumíniumhuzal iszonyatmód törik, éppen elég lett. legközelebb gondban leszek. hogy szokták ezt biztosáosan megtoldani? tegyek majd be én is egy ilyen műanyagot, vagy egy csokit?

(#) tatabike válasza medvetalp hozzászólására (») Dec 6, 2007 /
 
Szia medvetalp,

szerintem wago-t használj, sokan így nevezik azt a bedugós műanyag sorkapcsot, mivel a Wago cég találta ki, vagy valami ilyesmi. Nagyon jó ketyere, létezik belőle sodrott vezetékhez való is, meg elektronikában használatos, vékony vezetékekhez is gyártják, igaz, nem valami olcsó. Azért ajánlom, mert az alumínium vezeték elég gusztustalan egy cucc, ugyanis terhelés hatására rugalmatlan, vagyis ha benyomódik, úgy is marad, tehát a csoki csavarját hiába húzod rá erősen, rövid idő alatt ki fog lazulni, érintkezési hiba lép fel, melegedni, szikrázni kezd, majd szépen elszenesedik a szigetelés, majd a kábel is. A wago-ban viszont rugós szorító van, nem tud kiengedni alatta az alu, mert állandóan "utánaszorít".

TaTa
(#) Soundcraft válasza medvetalp hozzászólására (») Jan 5, 2008 /
 
Szerintem ahol csak megbontasz valamit a lakásodban azonnal cseréld Rézre a vezetékezést!

Ezek az alukábelek elég veszélyesek.
Főleg ha valahol megkezd egy kicsit törni, ott addig szikrázik míg elfogy az alu és melegedés hatására meg is gyulladhat a falban.
Nemegyszer találkoztam olyannal is hogy az alu-t rézzel csavarták össze és egyszerűen a két anyag összeférhetetlensége miatt elrohadt a kötés.
Hatalmas égésfoltok és korom kíséretében.
Úgyhogy a kötésekhez ilyenkor legegésségesebb, az a kis fekete műanyag amit nálad láttunk ún. Weldmüller.
Kapható 3-vagy8-vagy12 férőhelyesig.
viszonylag a legbiztonságosabb.
(#) DB Thündér hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
nekem is ilyen kapcsolóm van amiről itt van szó
Bővebben: Link

hogyan kell bekötni?? 3 vezetéknek van rajta hely

és meiket tegyem bele a negatívat vagy a pozitívot???
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem