Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   53 / 145
(#) nzozz válasza pompidu hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Ha mindegyikhez külön-külön trafót használsz, szinte biztosan nem lesz ilyen problémád, de szerintem akkor sem, ha egy közös tápról használod őket.
(#) pompidu válasza reloop hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
A kimeneten jól látom hogy 2,2m van az nem sok egy kicsit? nem elírás? és ha nem honnan szerezzek ekkora értéket?
(#) proli007 válasza pompidu hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Hello! A 2,2m=2200µF-al. Az meg van. De értéke a fejhallgató ellenállásától is függhet. üdv!
(#) pompidu válasza nzozz hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Igen a külön külön trafó egy nagyon jó megoldás de iszonyat drága lenne és felesleges viszont a külön külön tápszűrést nagyon jó ötletnek tartom mivel nem hiszem hogy a stab ic-n áthallatszana bármi is. Esetleg egy diódát is bele lehetne építeni vagy ez hülyeség?
(#) pompidu válasza proli007 hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Oh igen rájöttem már, hogy hülyeség nem néztem a betűméretet... Megának értettem és nem milinek Köszönöm!
És még annyi hogy a fejhallgató imedanciáját nem tudom sajnos megmondani mivel nem fix lesz hanem ki melyiket szereti illetve ki milyet hoz magával és, hogy nekem mekkora keretem van a fejhallgatókra/fülhallgatókra.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2013
(#) proli007 válasza pompidu hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
De ha már tudod, hogy mekkora a kondi értéke, akkor már azt is tudd, hogy a milli-t két l-el írják! A Megafarád-os kondi, nem biztos hogy beférne a szobádba.. Ez amúgy ilyen "batyus bál" lesz fejhallgatóval?
(#) pompidu válasza proli007 hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Azt tudom, hogy két l-el írják csak elgépeltem. Igen pontosan ezért is kérdeztem mert eléggé tágra nyílt a szemem, de mindenki tévedhet és a fejhallgató erősítő egy stúdióba megy monitorozás céljából.
(#) pompidu hozzászólása Okt 16, 2013 /
 
Sikerült megcsinálni a nyák tervet.
Átnéztem én nem találtam benne hibát, ha megkérhetnélek titeket ti is nézzétek meg hátha megláttok rajta valamit amit nem vettem észre. Köszönöm!
A C3 a rajzon nem látható mivel az a 22pF-os kondenzátor!
(#) keszeg01 válasza pompidu hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
A bemenet és a kimenet szerintem közel van egymáshoz mást én nem találtam , a c6-al tegyél párhuzamosan egy 1mikro polarizátlan kondit állítólag jót tesz én egyből bele tettem így nem tudom mekkora a jelentősége de ha van kihagyva hely könnyű utólag is betenni.
A bemeneti kondit helyét alakisd ki többféle méretre sokat lehet vele variálni , a kimenő kondival is kell párhuzamosan polarizálatlan kondi .
(#) pompidu válasza keszeg01 hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Az mért baj ha a bemenet és a kimenet ennyire közel vannak egymáshoz?
(#) keszeg01 válasza pompidu hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
A gerjedések csökkentésére.
(#) pompidu válasza keszeg01 hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Ha a C6 C8 kondi közé teszem ott már jó helye lesz?
(#) keszeg01 válasza pompidu hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Lehetőség szerint legtávolabb, az adott helyen.
(#) reloop válasza pompidu hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
A T1 elég szokatlan lábkiosztásúra van rajzolva. Direkt?
(#) pompidu válasza reloop hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Adatlap szerint néztem és úgy rajzoltam. Gond van vele, elrontottam?
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2013
(#) reloop válasza pompidu hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Az adatlap csalóka, a Quad405-ben sokakat megtréfált. Ezt nézd, ez működik.
A GND-t majd a véglegesben csillagpontosra rajzold. Az angol nyelvű felirat önmagában is zavaró, hát még helyesírási hibával (Suply)
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2013
(#) pompidu válasza reloop hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Köszi. Át fogom rajzolni Annak örülök, hogy nem csak engem tréfált meg.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2013
(#) keszeg01 válasza pompidu hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Ha jól emlékszem a bekötésre néhány gyártó használja fordítva, vedd meg az adott alkatrészt és nézd meg a gyártmánya szerint a bekötését, vagy direkt csak a elterjetteb bekötésűt vegyél, a későbbi javítás és utánépítés könnyeb .(nehezebb ellnézni)
(#) pompidu válasza keszeg01 hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Igen én is azt terveztem, hogy biztos ami biztos megveszem és le ellenőrzöm és csak úgy építem be.
(#) mauricius hozzászólása Okt 17, 2013 /
 
Sziasztok,

Egy keverő fejhallgató meghajtásában kellene cserélnem, egy JRC 4556AD-t.
Tudnátok segíteni hol tudnék beszerezni cserealkatrészt, guuglival nem jutottam sokra.
A JRC már NJM néven fut.
Esetleg más gyártó, milyen néven futó típusára tudnám cserélni?

Köszi,
M.
(#) kadarist válasza mauricius hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Szia!
Az NJM miért nem szimpatikus?
(#) pompidu válasza mauricius hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Hello!
Találtam neked egy helyet ahol lehet elvileg rendelni de ott van az ic adatlapja. Igazából szerintem bármilyen kettős meghajtó ic-vel lehetne helyettesíteni, de ha jól nézem akkor az NE5532-es ic lábkiosztása teljes mértékben megegyezik (legalábbis az adatlap szerint).
Nézd meg a keverőn az eredeti ic melyik lábára kapja a tápot és a földet. Elvileg a 8-as láb lenne a + és a 4-es láb pedig föld. És én még azért megnézném, hogy a kimenetek melyik lábhoz mennek, elvileg ennek az 1-es és 7-es lábnak kell lennie, ha így van akkor szerintem az NE5532-es ic-t simán berakhatod, de azért nem lenne baj ha ebben más is megerősítene.
(#) mauricius válasza kadarist hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Nekem teljesen rendben lenne, nem találom, hol tudnám beszerezni, már sokat kerestem.
Van ötletetek?
(#) kadarist válasza mauricius hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Például itt. Persze ha a tokozása jó neked.
(#) mauricius válasza pompidu hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
rámértem ez a bekötés van a panelen
(#) kadarist válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Az a baj az NE5532-vel, hogy annak csak 40mA-es a max. kimeneti árama és az eredeti típusnak pedig 70mA (high current).
(#) mauricius válasza kadarist hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
A keverő "gépkönyve" szerint Headphone Outputs 7V / 220 ohm

NE5532 szerinted elvinne egy sima 32ohmos fülest?

Tervezem a fejhallgató cserét, ha majd aktuális lesz, nekifutok újra a témának, aztán vagy tudok nagyobb áramú műveleti erősítőt beszerezni-beépíteni, vagy külső fejhallgató erősítő lesz az irány.
(#) pompidu válasza mauricius hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Nem azért ment tönkre mert 32 ohm-os fülest raktál a 220 ohm helyére?
(#) mauricius válasza pompidu hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Az a helyzet, nem is használtam fejhallgató kimenetet, nem hinném.
De nem tudom kizárni, mivel most kipróbáltam, és nem működött.

Több műveleti erősítő is elszállt a cuccban, ez már a harmadik amit cserélek.

Melyik értéket kellene nézni az adatlapon amiből kiderül, van-e minimális küszöb impedanciára?

Maximum Output Voltage Swing 2 VOM2 RL≥150Ω ± 10.5V
(#) pompidu válasza mauricius hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Szerintem a legegyszerűbb megoldás az lenne ha beraknád az NE5532-es ict és a kimenetre nem rakod rá rögtön a fejhallgatót illetve a fülhallgatót hanem az vezérelne 2 tranzisztort, persze csak akkor ha valóban az OPA közvetlenül mozgatja a fülest. Ha nem akkor is érdemes megpróbálni kicserélni egy NE5532-esre mivel nem drága ha esetleg eltávozik sorainkból ha meg nem akkor meg megvan javítva.
Amúgy szerintem mérj rá a tápra, hogy biztos az az érték van e ott aminek kell lennie és nem árt megnézni szkópal is mert lehet hogy a táppal van gond és azért szálnak el az ic-k benne.
Következő: »»   53 / 145
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem