Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   156 / 1681
(#) még1MbR hozzászólása Dec 8, 2007 /
 
Bár van egy PicKit2-m idehaza, azért nem bírtam ki, hogy a Watt féle égetőt meg ne építsem
(Rengeteget szívtam nemrég az elektrokonthában kapható pic égető kittel)
Na ez ment elsőre, mondanom sem kell... sok-sok szóbeli dícséret Wattnak!
A lomexes pici dobozba zsúfoltam bele, kisebb lett, mint a pickit2

wpb.jpg
    
(#) Müszi hozzászólása Dec 8, 2007 /
 
Ma lettem kész a SZTEREÓ PCL86-os csöves végfokkal.
A tulajdonságairól később írok, addigis képek
(#) szabi83 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
Köszi srácok ígyekszik az ember
(#) sszasza hozzászólása Dec 8, 2007 /
 
Itt a távirányitóról meztelen kép
(#) Gery válasza sszasza hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
Haggyad már, filctollba! Mekkora! Minden elismerésem
(#) Peti_85 válasza sszasza hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
Naaagyon baró!!!
Nagyon tetszik. Akkor ezzel most 2 valamit is tudsz kapcsolni ki-be?
És a vevőegység az milye?
(#) sszasza válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
Egy pic16f876a az agy, ez határolja be. 40us-enként mintavételez , ennyit tud az AD és a feldolgozó rutin. Túlmintavételezéssel 100kHzes jel jól néz ki rajta, efelett megint az AD miatt már nem lehet mérni.
Rajz nincs, az ilyen egyszerűeket fejben tartom. Láthatod a képen semmi csoda(a pic és a 7660 -Ut konverter a túloldalon van): - bemeneti osztó - LF347 az erősitő és a freki-időméréshez komparátor, a maradék két opamp a refi feszültséget meg az álföldet stabilizálja.
(#) sszasza válasza Peti_85 hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
A két lámpa a műhelyben. Fényerőszabályzós.
(#) sszasza válasza sszasza hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
Kép lemaradt
(#) watt válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
Jó lett! Pontosság kedvéért, amit Te építettél az inkább az oshon munkáját dícséri. Én egy Vpp-t előállító áramkörrel egészítettem ki és náhány apró módosítást végeztem el rajta.
(#) borvendeg válasza sszasza hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
Huh bocs h ilyen értetlen vok de elég kezdő vagyok szóval készítenél neklem egy rajzot az is sokat segítene ha kézzel skiccelnél vmit és azt lefényképerznéd előre is kösz
(#) abraboro hozzászólása Dec 8, 2007 /
 
Nemrég teszteltem le az alábbi végfokot, és nekem tetszett a hangja, úgyhogy meg kell építenem sztereoban, teljes verzióban. Ugyanis a csövet és a hozzá tartozó alkatrészeket lehagytam, csak a tranzisztoros végét csináltam meg. De kipróbáltam két pár végtranyóval is, és úgy döntöttem, hogy a "két páros" verzió lesz a végső. A kimenetéről az induktivitást kihagytam, de ezt nem is fogom belerakni. Ha elkészült, akkor felteszem a "hi-fi tornyom" tetejére. Ez a torony ammól áll, hogy a földön van 1 Sony mélyláda, azon van 1 Sanyo 2X50W-os STK ic-s erősítő, annak a tetején 1 Marantz 2X35W -os erősítő. Ennek a tetejére jön majd ez a mű, ami a tápfesztől függően (az eredeti verzió) kb 60W teljesítményre képes. Eztán átdugom ebbe a kábeleket, és máris "Ápgrédelve" lesz a torony
(#) borvendeg válasza sszasza hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
bocs az előző HSZ.-ből kimaradt h a pic progit is megoszthatnád velem..
(#) huba hozzászólása Dec 8, 2007 /
 
Elsö smd áramköröm. Gondoltam ha már minden megvan a fotózáshoz, csinájuk meg kicsiben is. Lehetett volna kissebb is...

villogó.jpg
    
(#) még1MbR válasza watt hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
Köszi!
A Vpp előállító részt lehagytam, ha már dugdosni kell, szinte mindegy, hogy usb-be dugom, vagy a konnektorba a tápot, ugyanúgy le kell hajolni
Így viszont befért cipőkanállal a kis dobozkába, némi smd-s trükközéssel a forrasztás oldalon.
Oshon ide vagy oda, számomra ez watt-os dolog, pláne a szoftver és a "support" miatt.
Tetszik az egyszerűsége és a szoftver kivitele is.
Szomorú, hogy 2007-ben nem lehet a boltban egy egyszerű, olcsó és valóban működő programozót kapni.
A Pickit2 nagyon jó, de nem olcsó.
Ez meg 400Ft volt, plusz a doboz... az volt a legdrágább
(#) Müszi válasza Müszi hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
Most jutottam egy pici időhöz, leírnám az erősítő tulajdonságait.
- a cikben található kapcsolásból épült,
- 2x PCL86-os végcsövekkel
- az anódfesz 170V körül van (ilyen trafóm volt, de legalább nem lepkefing teljesítményű)
- Az egyik kimenőt én tekertem, a másikat úgy bontottam egy TESLA szallagos magnóból (hálótrafó), belemezeltem légrésesre.
- A kisebbik trafó a LED-eknek biztosítja a feszt az alávilágítéáshoz.
- Az egyenirányítás félvezetős (graetz híd), az anódfesz késeltetés kapcsolós potméterrel van megoldvaAz erősítő közepén levő cső csak dísz.
- A súlya több mint 10kg.
- A 2W-jával ordít, 50W-os ládát szépen kihajtja.
- Anódszűrésnek 300µF van benne.
- Gyönyörű hangja van.

Ennyi asszem, várom a véleményeket
(#) 0123456789 válasza miklosch hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
hello szerintem is kivállo
(#) vanzerr hozzászólása Dec 9, 2007 /
 
Végre elkészült a nixie órám elektronikai része. A dobozolás még hátra van, de előbb-utóbb az is készen lesz.
(#) vanzerr válasza vanzerr hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
További képek...
(#) Norbert123 válasza vanzerr hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
Nagyon szép
Ügyes vagy
Gratula
(#) vanzerr válasza vanzerr hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
Itt a vége.
(#) watt válasza vanzerr hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
Szép lett, gratula!
(#) tbence3 válasza vanzerr hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
Nah ez nagyon jól nézki! Én is csak gratuláni tudok hozzá! Nagyon igényes munka!
(#) Gery válasza vanzerr hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
Ez nem szép :no:
Ez GYÖNYÖRŰ munka!
(#) puskas87 válasza vanzerr hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
Ilyen tükörfenyes nyakot meg nemlattam!!!
Igenyes,szep munka,minden elismeresem,garatulalok!
Ezt kiraknam hatterkepnek,szabad?
(#) vanzerr válasza puskas87 hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
Köszönöm mindenkinek az elismerést.
Puskas87!
Ha tényleg ennyire tetszik természetesen kirakhatod.
(#) Tom025 válasza vanzerr hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
Hát ez tényleg nem akármilyen, csak gratulálni tudok hozzá.. Látom azért kicsi rokonságban áll még a nyák az én verziómmal, de gondolom teljesen újat terveztél neki. Nagyon igényesre sikerült! Én nem vagyok oda ezekért a fekvő nixiekért, de szuperul néz egyben ki..
(#) vanzerr válasza Tom025 hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
Igen teljesen újat terveztem, de a tiedből származik néhány ötlet. Így utólag is köszönöm!
A nixiekkel kapcsolatosan, még nem volt szívem fölhasználni a tőled vásárolt csöveket. Prototípusnak szántam ezt az órát, ezért rendeltem néhány csövet az Ebay-ról, ott viszont abban a pillanatban csak ezek a csövek voltak, elfogadható áron.
(#) brato hozzászólása Dec 9, 2007 /
 
Nemrégen csináltam életem első vasalós nyáklemezét, egy 0-30V 0-2A szabályozható tápegységet. A vezetősávok forrasztóval lettek ónozva. Első próbálkozásra sikerült a vasalás és az áramkör is rögtön működött.
Ilyenre sikerült.
(#) zoknee hozzászólása Dec 9, 2007 /
 
Sziasztok!

Nemrég készültem el a nagy hétszegmenses led kijelzős órámmal. Egy tantárgy házijának épült. A lelke egy AtMega16-os uC, és egy DS1306-os RTC ic. Van még benne PC-s kommunikáció is soros porton, és ébresztő is. Egy kis 5V-os, 0.5A-es kapcsolóüzemű táp csinálja a tápfeszt a panelon. A kjelzők 38mm magasak, és nem is fogyaszt sokat az óra (180mA átlagosan 12V-os táp mellett). Jelenleg a két panel egymás felett van, de majd egy plexi mögé lesz berakva, és akkor jó lapos lesz, mehet a falra. Később még az aktuális napot is ki fogja jelezni 7 leden, de erre már nem volt időm, majd a vizsgák után .
Az óra pontossága még nem a legjobb, úgy látszik ez az RTC kényes a kvarcokra, nem mindegy milyen órakvarccal megy. A nyákokat vasalásos technikával csináltam.
Ha gondoljátok, rakok föl a másk felükről is egy képet.
Következő: »»   156 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem