Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   190 / 578
(#) toro válasza doblo hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
A VUW240-nél 2 érzékelő figyeli a deflektor visszaáramlását és a hőcserélő feletti hőmérséklet változást is. Ha koszos a hőcserélőd - zöld lerakódás, esetleg kis korommal és egyéb szennyezéssel - nem tud rendesen átmenni rajta a füstgáz.
(#) toro válasza esox hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
A baloldali 2 golyóscsapot és a két radiátorszelepet kell elzárnod.
A két jobb oldali vékony a hideg és a HMV.
A kazán víztelenített állapotában tudod pelpumpálni.

Elég öreg szerkezeted van!
(#) toro válasza esox hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Ez tárolós kazán?
Akkor nem értem a Grundfoss szivattyú helyzetét. Lehetőleg vízszintesen kellene állnia.
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Közben rákerestem, sima átfolyós, jó nagy bölek hőcserélővel.
Akkor meg minek a szivattyú?
(#) merciabc válasza toro hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Szia! Bekapcsolàskor elindul kis làngon, majd elindul a nagy láng ahogy kell,de a következő bekapcsolàskor màr csak a kis làng indul, de mâr nem nyitja a nagy làngot meg. Ntc-k jò értéken vannak. Màgnesszelep kocogtatàsra sem vàltozik. 20éves,nem lehet hogy vmi kondi kiszàradt?
(#) karathe válasza Gombszem hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Szia! Igazad van meggondolatlanul írtam .
(#) zszalai hozzászólása Okt 23, 2013 /
 
Sziasztok! Zeus Maior cirkó ügyben kérek segítséget. A hibajelenség az, hogy időnként nem indul be a láng és nincs melegvíz/fűtés, bár a keringetőszivattyú és a levegőt mozgató ventillátor megy. Némi méregetés után kiderült, hogy a légáramlást figyelő érzékelővel van baj. Ennek a ventillátor beindulása után pár másodperccel át kellene kapcsolnia és jeleznie a gyújtóberendezés felé, hogy rendben van a légáramlás, mehet a láng. Sajnos nem teszi, így persze a gyújtó nem nyitja ki a gázszelepet és nem gyújt.
Ha rövidzárral megadom ezt a jelet akkor megy a gyújtás. Kb. fél perces égés után pedig rendbejön az érzékelő is, utána napokig-hetekig rendesen indul a cirkó. Gondoltam arra hogy a kéménnyel van gond, de ha előjön a hiba, akkor még a füstelvezető cső kis fedelének a kinyitása után sem kapcsol át az érzékelő, pedig akkor szabadon mehet ki a levegő
A kérdésem hogy lehet-e kapni ilyen érzékelőt, illetve neki merjek-e vágni a cseréjének? Azért vagyok bizonytalan, mert a kérdéses rész a zárt égéstér belsejében van... Vagy nem is kell cserélni, csak alaposan megtisztítani az érzékelő környékét?
(#) toro válasza zszalai hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
A pressostát (nyomáskapcsoló) is lehet kontakt hibás.
De szerintem a kazánköri hőcserélőt kellene külsőleg megtakarítani!
De hibalehetőség a CM31 gyújtásvezérlő pressostát csatlakozó forrasztás elgyengülése!
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2013
(#) toro válasza merciabc hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Ha 20 éves, akkor ez még a fekete előlapos. Annál pneumaticos a lángszabályzás.
(#) zszalai válasza toro hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Kösz a választ. A gyújtásvezérlő csatlakozója szerintem rendben van, mert a rövidzárat is ezen keresztül (az odavezető drótokra kötve) adtam. Szóval nincs más hátra, gyűjtök még egy kis bátorságot és szétszedem a zárt részt, aztán takarítok.
(#) merciabc válasza toro hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Ez már a 2-es széria. Már nem az elektomos ház hátulján van a váltószelep,ennek már külön van.
(#) atesz17 hozzászólása Okt 24, 2013 /
 
Tisztelt forumozók a segitségeteket szeretném kérni egy ferroli domina C24 -es kombi kazánnal kapcsolatban a hiba nem nagy de annál sulyosabb nem ad melegvizet pontosabban a melegvizcsap megnyitásakor nem lobban be a gázégő.A fűtés bekapcsolásakor tökéletesen müködik, az áramlás érzékelöje müködik mert a melegviz nyitásakor a kazánon kigyulad a melgviz jelzés melleti zöld lámpa.Segitségeteket előre is köszönöm,válaszotokat mielöbb várom (hideg vizbe fürdök)
(#) merciabc válasza atesz17 hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Szia! Nem lehet benne dugulás?
(#) atesz17 válasza merciabc hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Hát lehet de hol?A fűtés bekapcsolására minden működik.
(#) kaluja hozzászólása Okt 24, 2013 /
 
Sziasztok
SOS
Légyszíves segítsetek
vaillant thermoblock klassik kamin vcw at kombi kazánom van, a képen mellékelem, kigyult az a piros és nem engedi bekapcsolni a kazánt mi lehet a baja.
(#) toro válasza kaluja hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
A retesz feloldóval tudod megszüntetni.
A hiba oka:
-gázhiány-,
-gyújtótrafó vagy elektróda rossz-,
-ionikus áram nem mérhető.
(#) merciabc válasza atesz17 hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Ha megy a fütésed,ugy elalszik a láng, vagy megy a láng-de nem vált át a melegviz készitésre?
(#) kaluja válasza toro hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Mi az a retesz feloldó????
És hogyan lehet ezeket a hibákat leelennőrizni?
Előre is köszi
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2013
(#) toro válasza kaluja hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Amelynek megnyomásával megszüntethető a letiltott állapot. A piros gomb melletti fekete gomb.
Ez általában egy nyomógomb, áthúzott láng vagy valamilyen erre utaló piktogrammal ellátva.
A letiltás a biztonság miatt van! Sikertelen gyújtás - az előbb írtam miért - esetén ez előírás a gázkészülékek részére.
Sok kazánnál ilyenkor rajt marad a keringető szivattyú üzeme a fagy veszély miatt.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2013
(#) atesz17 válasza merciabc hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
A fütés megy amikor megnyitom a melegvizet elalszik a gázégő.
(#) kaluja hozzászólása Okt 25, 2013 /
 
Beszaladt egy szerelő az előbb, egy félperces szemkontaktus után megálapította, hogy ki van menve a gyújtó vezerlő panel és az blokkolja a kazánt, csak nem tudom hogy honnan ilyen biztos benne, mikor mást meg sem nézett?
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2013
(#) toro válasza kaluja hozzászólására (») Okt 25, 2013 / 1
 
Olyan nincs, hogy blokkolja a kazánt s nem indítható újra!
Biztos olvastad már a régebbi írásainkat. Sokat próbáltunk érdemleges - használható válaszokat-, tanácsokat adni!
Ismétlek: minden nem őrlángos kazán elektromos gyújtással van ellátva. Ennek feszültsége 4-8kV.
A gázszelep nyitással együtt- ha a biztonsági kapcsoló-érzékelők engedik - szikráztat. A két elektróda között vagy a testhez képest. Ha a gázszelep beengedi az alapra állított gázt elvileg meg tudja gyújtani. A harmadik elektróda az ionikus, amely a lángőrzésért felel.
Az új kazánok 3-szor, a régiek egyszer kisérlik meg a gyújtást.
Ha az ionikus elektróda nem érzékeli a lángot, nincs ionáram (2-15mikroA) reteszelt állapotba kerül a kazán. Természetesen lehet rossz a vezérlőpanel is, de érdemes végig járni az utat. Ha nem szakmád, ne nagyon babrálj vele, esetleg keress egy megbízható szerelőt!
Röviden.
(#) atesz17 válasza merciabc hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Meg van a hiba, hőfokmérőgomba tönkrement. Szerencsére a fűtés körön is van egy ugyan olyan hőfokmérő megcseréltem és müködik.VAN MELEGVIZ!
(#) merciabc hozzászólása Okt 25, 2013 /
 
Csak sikerült kiszürni a hibát! Gratula!
(#) asdf12345 hozzászólása Okt 26, 2013 /
 
Egy ferroli domina c 24e cirko kazánom van. A fűtés néha beindul akkor is ha termosztát kikapcsolt állapotban van, és a nyári üzemmódban van a kazánon a fűtés. Ez egyre gyakrabban fordul elő, a kazánt csak kikapcsolva lehet tartani emiatt. Gázszerelő ajánlásával vettem egy másik vezérlőpanelt, de így is a tapasztalt jelenség fenn áll. Teljesen tehetetlen vagyok. Tudna segíteni, akár, akár telefonon?
(#) toro válasza merciabc hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
A dolog prózai!
RETKES a kazánköri hőcserélő!
A Vaillant VUW az előre menő és a visszatérő NTC-k különbségéből "számolja ki" a modulációt, s mivel úgy érzi, hogy kicsi a különbség - vissza modulál!

Ui.: bocs a késői válaszért, valahogy kimaradtál.
(#) Gyu válasza asdf12345 hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Én megpróbálnám kikötni belőle a termosztátot(ha nem digitálisan kommunikál a kazánnal) és figyelni, hogy akkor is bekapcsol-e.Így ki lehet szűrni a termosztátig menő vezetékek és a termosztát hibáját.
(#) VIM válasza asdf12345 hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Szia! Nincs rajta véletlenül "comfort" opció és az be van kapcsolva? A panelcseréket pedig nem kellene ennyire elsietni.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2013
(#) Vanekvanek hozzászólása Okt 26, 2013 /
 
Tiszteletem mindenkinek!
Én is problémát szeretnék megldani: Semia f24e kombikazánunk van. Kb 3 napja csepeg belőle a víz, amely eléggé vasas (pont a kádba hagyja a barna kis foltját).
A csepegés helye: ha alulról benézünk, a középső rácsnál van egy fekete műanyag "csőcsonk" (én annak látom), nem a leeresztő túlnyomás-csapocskára gondolok. Amikor beindítom a vizet, elkezd csöpögni. Ha jól láttam a letölthető pdf.-ben, ez a hidegvíz szűrő, de a sematikus rajzról nem biztosan tudom beazonosítani. Ennek a műanyag csőcsonknak az alapcsatlakozása megy a fűtőtestekbe. Ez előtt a csonk előtt van egy villás rögzítés.
Ezt a csepegést szeretném megszüntetni. Mi lehet a probléma? A csőcsonkban, vagy rajta nincs dugó, vagy valami záró izé.
A másik probléma a begyújtás: többször utánagyújt, illetve sokat kell várni, mire először begyújtja magát. Az első begyújtás után kialszik és újrakezdi. Van, amikor teljesen letilt, pirosan villog, ekkor újraindítás után ismét akadozó begyújtás. Lehet, hogy ez a koszos szikra-reléknek köszönhető, de megerősítést szeretnék. A meleg víz ellátás tökéletes, a fűtés is jó, nincs levegő a rendszerben (nem hallunk hörgést), a nyomás is megfelelő, bár ezt maga a gép rendszerint változtatja. A nyomásmérő ad-hoc alacsonyabb vagy magasabb (de mindig értéken belül) értéket mutat.
(#) Vanekvanek hozzászólása Okt 26, 2013 /
 
Azóta a neten megtaláltam a hibás alkatrész pontos nevét (felismerés alapján, nem vagyok szerelő): biztonsági szelep müa. könyök, gumigyűrűs
Ez csepeg. Meg tudja valaki mondani, hogy ez mekkora munka kicserélni? Milyen árra lehet számítani?
Következő: »»   190 / 578
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem