Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1099 / 1682
(#) ha6qt válasza borvendeg hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Nagy gratula, ötletes
(#) Buvarruha hozzászólása Okt 26, 2013 / 1
 
A multkor mutattam be, egy ddizájnosított kütyüt, gondoltam megmutatom milyen ugyanaz LED kijelzővel.

A képek magukért beszélnek.
(#) vicsys válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Szép lett, gratula!
(#) Lucifer válasza borvendeg hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Perllel veszi ki a zoksziégnt.
Nagyonjó.
A propeller a tetején mire jó?
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2013
(#) zenetom válasza Lucifer hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Gondolom az jelzi, hogy forog.
Vagy 2 éltű..
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
A kijelzést 25 db piros - zöld kétszínű LED végzi. Délelőtt az óra - perc piros, a másodperc zöld. Délután fordítva. A led -ek súlyát az alábbi képen láthatjuk. (Még én is elírtam a megfejtést, lemaradt a 12 óra. Tehát a Diamond képen 12:09:58.5, a Diamond_2 képen 12:10:35.5)
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2013

Diamond_3.jpg
    
(#) nik válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Elmés szerkezet. A percek és másodpercek leolvasását vágom, de a órák, hogy jönnek ki?
(#) sastas01 válasza nik hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Ott van a legutolsó képen. Utána meg összeadással. Ez a fél másodperces megjelenítés engem is megzavart
(#) Feki válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Értem köszönöm! Ebben az esetben akkor nincs más hátra mint előre !
(#) borvendeg válasza zenetom hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
A propeller azért van hogy mindenki megkérdezhesse hogy mire jó.
(#) Hp41C válasza sastas01 hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Egy 5 * 5 * 5 LED kocka is tudhatná így mutatni az időt...
(#) Zsora válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Miért jók az ilyen leolvashatatlan kijelzésű órák?
(#) TAKLACO válasza Zsora hozzászólására (») Okt 27, 2013 1 /
 
Mert gondolkodni kell...mar akinek van mivel...
(#) Hp41C válasza Zsora hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Minden csak megszokás kérdése. A napórától az analóg órákon keresztül a hétszegmenses kijelzésűig...
(#) sooty válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Értem, akkor 12 óránál nem égnek az óra ledek, na ez kavart meg teljesen. Tetszik , négyzetes alakú rgb ledekkel is szép lenne, hogy mindíg legyen valamilyen szín aktív. (Ha egy led nem ég az még nem információ, mert lehet, hogy elromlott ) És az évet hogy jelzi ki? Vagy akkor átmegy mátrixórába?
(#) sastas01 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Ha írsz hozzá egy programot, akkor építek egy 5*5 ös kockát. Sajnos a programozást még csak most tanulom, azt is C-be.
(#) mrd86 hozzászólása Okt 27, 2013 /
 
Készül az Alkotó-féle 2.7.4 labortáp még az elején vagyok de elindult a folyamat.
A pozíciórajzok vasalása még nem az igazi (fogyóban a laser toner és a lakkom is) de majd kialakul.

A beültetés holnapra marad meló után az élesztés meg szerintem holnap után
A forrasztás előtti pucolás , csiszolás polírozás is majd holnap
(#) Hp41C válasza sooty hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Idézet:
„Ha egy led nem ég az még nem információ, mert lehet, hogy elromlott.”

Ez az állapot naponta kétszer csak fél-fél másodpercig áll fenn. Dátum kijelzés még fejlesztés alatt van.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2013
(#) sooty válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Ok. Az, hogy egy se ég az igen, de nekem tényleg tetszene egy alapszínnel, hogy a négyzet (diamond) forma mindig domináljon.
(#) szili83 válasza mrd86 hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
A pozició rajzon én nem lakkozom, s megmarad. De ha fogy a tooner, akkor vegyél, s utána vasald rá.
(#) Alkotó válasza mrd86 hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Mintha úgy rémlene nekem, lapos tranyókhoz akarod használni. Ha ebben nem tévedek, akkor miért nem ezt a terv-változatot választottad?
(#) mrd86 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Nem lapos tranyósat akartam használni hanem a 3x2n3055 és abból is az L profilosat de sajnos amit kaptam (4mm) alumínium lapot abból nem tudom megcsinálni az L profilt mert nem lehet hajlítani, eltörik legalábbis az első próbára eltört. Így esett a választásom erre a változatra itt is a huzalozottra v2.7.4b.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2013
(#) csikosgabi hozzászólása Okt 28, 2013 /
 
Nem egészen "hobbi" kategória de gondoltam megosztom veletek. Egy mezőgazdasági öntözőrendszer vezérlő szekrénye. Még a GSM antenna kikerül majd a szekrény tetejére. A frekiváltót az oldalon működő apróban találtam. Ezúton is köszönöm a kollégának és üzenem, hogy tökéletesen működik. Főbb tulajdonságok címszavakban :
-32A / 15kW
-GSM vezérlés : hívásra indítás / leállítás
-GSM távfelügyelet : szekrény ajtó nyitása, a betáplálás megszűnése (fáziskimaradás), a frekiváltó túlmelegedése, a szivattyú túlmelegedése, nyomáscsökkenés (nyomáskapcsoló a szivattyú nyomóágán)
-1000 l/perc, 6 Bar
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2013
(#) mrobi válasza csikosgabi hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Szia! Szép munka, gratulálok. Látom Siemens Logo-t használsz. Én nem olyan rég találkoztam vele. Nagyon ügyes kis szerkezet.
(#) dudassandor1 válasza csikosgabi hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Hogy nem hobbi attól még jó nézegetni! Gratulálok hozzá!
(#) eyess válasza csikosgabi hozzászólására (») Okt 28, 2013 1 /
 
És ha elfogy a víz , akkor kifog GSM távirányításra hirtelen ott lenni?
Biztos jó ez , csak azért az emberi felügyeletet nem lehet vele teljesen kiváltani .Ha meg már ott kell lenni , akkor ki lehet nyitni azt a csapot , és megy a víz.Szóval az automatizmus jó , de nem minden esetben.Bár keveset írtál a részletekről.
(#) Gabó válasza csikosgabi hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Van a felső szellőző nyílás mellett másik is? Én tennék rá valami hőérzékelős ventit, és tennék alulra egy másik szellőző nyílást, hogy legyen kereszthuzat.
(#) csikosgabi válasza eyess hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Természetesen működés közben nem nagyon lesz magára hagyva. A terület nem kicsi : 60ha . Nem rossz dolog ha nem kell minden esetben az egyik sarkából a másikba szaladni. A lényeg a következő : A GSM modul eredetileg a lopásvédelem miatt lett beépítve. 2 utcára lakunk az öntözött területről. Nem egyszerű megközelíteni a szivattyút (és a szekrényt) de nem is lehetetlen. Sajnos még nem sikerült rájönnöm, hogy melyik az érzékelő ami élesedik egy idegen ember közelítésére és nem élesedik mondjuk egy kutya vagy őz közelítésre. Továbbá a lopás/piszkálás ellen véd a szekrény ajtó mikrokapcsolója és a betáp figyelése. Mondván úgyis azzal kezdi az illető, hogy lecuppantja a betáp csatit. A nyomás figyelése csak extra. Ha mondjuk valami oknál fogva elejtené a vizet akkor ne fusson szárazon a szivattyú -> lekapcsol és szól nekem. Ugyanez ha mondjuk valamelyik illesztés szétmegy, akkor ne árasszon ott el nekem mindent-> "szól" és leáll.
(#) csikosgabi válasza Gabó hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Az eredetileg tömszelencék számára készített "tálca" az alján teljesen ki van cserélve perforált lemezre és víz/por kizáró szövettel van felfogatva. Ugyanaz a fekete szövet ami a jobb-felső sarokban is van. A frekiváltó aljában 2db 10cm-es venti van. Ha meleg van bekapcsol. A tesztek alatt ki fog derülni, ha így is melege lesz akkor teszek bele még egy ventit.
(#) janikukac válasza csikosgabi hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Így szerel egy profi! Tiszteletem!!!
Következő: »»   1099 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem