Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   253 / 399
(#) Ge Lee válasza uli hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Az olcsóbb kategóriában az LF356-ot javaslom, a drágább kategóriában pedig határ a csillagos ég.
(#) uli válasza Doncso hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Szobai használatra építettem, nem a hangerő a lényeg, inkább a minőség. Jelenleg két régi Videoton hangfalam van, abból is a nagyon kisteljesítményű, de szép hangú, 2 utas, valami lemezlejátszóé volt. Ilyesmi. Jelforrás PC. Amit kaptam hozzá: LM301.
(#) Doncso válasza uli hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Akkor mindegy, teljesen jó hozzá a 301-es, sok változást nem tapasztalnál pl OPA-val, vagy LF-el sem.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2013
(#) naro hozzászólása Okt 23, 2013 /
 
Üdv mindenkinek!

A napokban kezembe vettem a 6 éve épített Quad405-ös paneleket, amik már mentek egy ideje. Most kicsit meg akartam vizsgálgatni szkóppal őket, és azt tapasztalom, hogy az egyik panel (tök egyforma minden bennük) kb. 150Hz-től lefelé elkezd erősen vágni. A másik ezt a vágást kb. 50Hz tájékán kezdi. Szóval ez egy kicsit bosszant, hogy az alacsonyabb frekik hiányt szenvednek az egyik esetében. Akinek volna ötlete a megoldásra ne rejtse véka alá. Egy pár dolgot már megpróbáltam, de nem javult. TL071 elöl, 2SC5200 hátul, +/- 50V Egyébként rendben szólnak semmi gond velük.
(#) martin96 válasza naro hozzászólására (») Okt 23, 2013 / 1
 
Kondenzátorok?
(#) naro hozzászólása Okt 23, 2013 /
 
Nem látom, hogy gond lenne velük. Gondolom az elkókra gondolsz. Igazából érdekelne, hogy a mély átvitelért mely alkatrészek felelősek. De lehet, hogy az elkókat kicserélem. Sokat nem voltak használva, főleg a polcon pihentek. Valamikor 6 éve vettem az alkatrészeket (így a kondikat is), lehet, hogy ráférne egy frissítés.
(#) martin96 válasza naro hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
A panelon lévőkre gondoltam. Esetleg a becsatolókondi.
(#) naro hozzászólása Okt 23, 2013 /
 
Ja gondoltam. Egyébként a táphoz nem használok nagy puffereket, sőt egyáltalán semmit. SMPS tápegységről mennek. Szépen. No puffer.
(#) naro hozzászólása Okt 24, 2013 /
 
Örömmel tudatom, hogy a 2x3db elko kicserélése után mind a két panel átvitele a nagykönyvben leírtak szerint helyre állt. Nagy örömömre persze! De azért még a TL071-eket is kicseréltem ujjakra. Martin96-nak köszönöm az ötletet!
(#) tuskabalazs hozzászólása Okt 28, 2013 /
 
Sziasztok!

Gondolkoztam és elkezdtem elméletbe tervezgetni , gondolkozni hogy építek egy 50 wattos Quadot , nos az a kérdés áll fent hogy milyen végtranyókkal érdemes kezdene ? Megfelelő szekunderű trafónak mekkora legyen a szekunder oldali fesdzültsége ? áramerőssége? Illetve vannak a tekercsek , A legtöbben nem használnak csévét , de ajánlanak a kapcsolásnál 16 milis átmérőjű csévetestet , valaki tudja esetleg ilyet hol lehet kapni?

Előre is köszönöm szépen!
(#) djhans válasza naro hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
TL071-eket tök fölösleges kicserélni. Nincsen azoknak baja.
(#) reloop hozzászólása Nov 7, 2013 /
 
Nagy zsolio! Berajzoltam a fázis megfordításához szükséges változtatásokat.
(#) nagy zsolio válasza reloop hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Így csináltam meg
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2013
(#) reloop válasza nagy zsolio hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Az IC 2-es láb és a 33k értékű R2 ellenállás között nem látom, hogy el lenne vágva a fólia.
(#) nagy zsolio válasza reloop hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Valóban csak az ic lábánál vágtam el a testet!
A képre rá tudod rajzolni a vágásokat?
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2013
(#) reloop válasza nagy zsolio hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Valamilyen (nem elektron.uw.hu) helyről be tudnád linkelni az alkatrészbeültetést?
Szerk.: Berajzolom szívesen.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2013
(#) nagy zsolio válasza reloop hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Kapcsolási rajz alapján raktam össze.
(#) nagy zsolio válasza reloop hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Meg van szól!
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2013
(#) reloop válasza nagy zsolio hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Remek, már majdnem kértem egy felülnézeti fotót a rajzoláshoz.
(#) qvik válasza tuskabalazs hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
Nézd meg a ki mit épített fórumba a nov.1. hozzászólásomat. A képeken megtalálod a válaszokat!
(#) nagy zsolio hozzászólása Nov 15, 2013 /
 
Tiszteletem!

Érdeklődnék, hogy valaki tud beültetési rajzot, eme Quad 405 kapcsoláshoz?

Quad 405
(#) nagy zsolio hozzászólása Nov 16, 2013 /
 
Senki?
(#) Alkotó válasza nagy zsolio hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Olyan nincs, hogy kapcsoláshoz beültetési rajz, ez egy marhaság.
Paneltervhez kérhetsz beültetést, mert ahhoz már lehet egyeseknek, de akkor a panel képét kell feltenned.
(#) nagy zsolio válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Ebben tudsz segíteni? Köszönöm előre is!
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2013
(#) nagy zsolio hozzászólása Nov 16, 2013 /
 
Senki sem tud segíteni?
(#) HA5AWS válasza nagy zsolio hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Szia!
A nyák rajzon rajta van a beültetés is. A kapcsolási rajz és ez alapján nem lehet gond a beültetés.
Üdv: Gábor
(#) orizon válasza nagy zsolio hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Gondolom azt szeretnéd megtudni, hogy készült e a kapcsolási rajz alapján nyomtatott áramköri terv az erősítőhöz. Attól kellene megkérdezni, akié a kapcsolási rajz. Készített e hozzá. Már ha az övé egyáltalán. Ellenben én, ha választhatnák a helyedben, akkor Alkotó egyik verziójára tenném le a voksot. Azt hiszem attól jobbat úgy sem nem találsz. Remekmű mind. Elnézést Alkotó, hogy kiemeltem a munkáidat. Ami igaz az igaz.
(#) nagy zsolio válasza HA5AWS hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Az általam berakott nyákrajzon hol szerepelnek az alkatrészek értékei?

A BD,Kondik, dióda még be is lehet azonosítani. De az ellenállások már nem megy.
(#) nagy zsolio hozzászólása Nov 16, 2013 /
 
Tegyük fel, van a nyák rajz és kapcsolási rajz amit linkeltem.

Na most van olyan program ahova beillesztem a "lay" fájlt és az beilleszti az alkatrészeket.
(#) orizon válasza nagy zsolio hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Sehol nem szerepelnek az alkatrészek értékei. Azok csak akkor szerepelnek ha hozzá vannak az alkatrészekhez rendelve. Ezt annak kellett volna megcsinálnia aki készítette a tervet. Vagy neked. Kövesd vissza az értékeket. Magyarán, nyomtasd ki a kapcsolási rajzot és próbáld behelyettesíteni a pcb-n lévő alkatrészeket a kapcsolási rajzéval. Én így tenném. Biztos, hogy az a kapcsolási rajz az ahhoz a PCB rajzhoz tartozik?
Következő: »»   253 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem