Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   254 / 399
(#) orizon válasza nagy zsolio hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Nincs! Ezt csak meg tudod nyitni a sprint nézőjével , vagy magával a programmal.Nem komatibilis más formátummal, nem lehet exportálni importálni más programba a lay fájlt. Talán majd egyszer. Nem tudom.
(#) nagy zsolio válasza orizon hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Nagy láma vagyok !

Mi a pcb?
(#) orizon hozzászólása Nov 16, 2013 /
 
Ha jól látom a kapcsolási rajz az SPlanxx programmal készült. Ugyan ez is az Abacom szoftvere mint a SprintLayout, de mind két program más. Nem tud a SLayout PCB(lay) fájlt generálni az Splan kapcsolási rajz szerkesztőjéből. Szóval mind két program különálló egységet képez. Egyik ír a másik olvas. Hogy vicces legyek.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2013
(#) orizon válasza nagy zsolio hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Nyomtatott áramköri lap. (NYÁK) Aminek az alkatrész értékeit keresed éppen.
(#) nagy zsolio válasza orizon hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Akkor nem marad más mint, kiforrasztani az ellenállást és kimérni egy másik panelon
(#) HA5AWS válasza nagy zsolio hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Szia!
Ezért kell nézni a kapcsolási rajzot is!
Üdv : Gábor
(#) reloop válasza nagy zsolio hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Nézd át gondosan, mert csak beszórtam az értékeket! A C2, C3 értékét 100µF-ra jelöltem, mert az kell bele.

Quad405.lay
    
(#) Dreamer hozzászólása Nov 22, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy ismeretlen építésű quad405öm, úgy vettem. Pár bulit már csináltam vele. Aztán felkerült a polcra.
Csinálnom kellene egy zajongást szombaton. A kérdés az, hogy van egy autós subom. Ezt akarnám meghajtani vele. Azonban 10 perc után a végfokok hűtőbordái már 40 fok körül voltak. Pedig csak félig vezéreltem ki.

Ennyire problémás lehet neki a 4 ohm impedancia? Köthetőek esetleg hidba, talán jobban bírná? Mit gondoltok?

Előre is kösz, Dreamer
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2013
(#) reloop válasza Dreamer hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Szia! Hídba semmi esetre sem, esetleg párhuzamosan (szerintem ez utóbbira gondoltál valójában ).
Egy fotó alapján el lehetne bírálni mennyire elégséges a hűtése.
(#) Dreamer válasza reloop hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Ok, igazad van tényleg párhuzam, bár nem tudom mennyire melegítené egymást a két végfok.

Kb fél óra múlva teszek fel képet, és köszönöm a segítséget!
(Elvileg bírnia kellene? Esetleg aktívvá tenni a hűtést?)
(#) reloop válasza Dreamer hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
A félig való kivezérlés után érdekes módon már nem nő jelentősen a melegedés egy átlagos erősítőnél, mert hiába nő a kimenő áram, a végtranzisztorokon eső feszültség viszont csökken.
A Quad405 sajátossága, hogy 4 ohm terhelésen óriási tápfeszültség-felesleggel rendelkezik. 100W kimenő teljesítményhez 28V-os amplitúdót kell előállítani, miközben 50V a táp. A 22V maradékfeszültség sajnos borzalmasan tud fűteni.
Ha eddig nem volt vele ilyen problémád akkor valószínűleg 8 ohm-mal terhelted annak idején.
A kényelmes megoldás a ventilátor lenne.
A párhuzamosítással viszont nagyobb teljesítményt tudnál az erősítőből kinyerni - ha a szubláda képes feldolgozni egyáltalán.
Szer.: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2013
(#) Dreamer válasza reloop hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
30 cm-es láda, igazán a fél oldal is bőven elég lenne neki...

Itt a hűtőborda!

Dreamer
(#) reloop válasza Dreamer hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Elég kevés a lamellák felülete, érdemes egy ventit rátenni.
Közben ráakadtam egy fotóra az erősítőmről. Mikor hajtom, mennek a ventilátorok rendesen, pedig csak ±40V-ot adok neki.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2013
(#) Dreamer válasza reloop hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Akkor tudok tenni rá, egy 10 cm-es szgép táp ventit, ezzel biztonságosan menne?

(aztamindenit, de percíz kis erősítő! minden elismerésem!) Dreamer
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2013
(#) reloop válasza Dreamer hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Minden bizonnyal. Próbáld ki buli előtt!
(#) Dreamer válasza reloop hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Szerintem teszek rá kettőt, csak le ne fagyjon Most egy van rajta 20 perc alatt kb 30 fokra melegedett.
Köszönöm!

Dreamer
(#) djnyary hozzászólása Nov 24, 2013 /
 
Sziasztok! Péntek este sikeresen megöltem a 200W-os Urbán féle kapcsolású Quad 405-ömet. Csutkán volt a hangerő és úgy pengettem rá gitárral... Azóta olyant produkál mintha a végtranyók szálltak volna el. Az a vicces hogy már szétszedtem, leforrasztottam az MJ15003 végtranyókat és az MJE15033 meghajtó tranzisztorokat hogy kimérjem őket, erre azokat jónak mértem semmi szakadás, semmi zárlat. Kiforrasztottam a kis meghajtókat is a panelon esetemben a 3 darab BC640 és 2 darab BC556-okat azoknál sem találtam zárlatot vagy szakadást. Most a hűtőbordán lévő vég és a MJE15033 meghajtó tranzisztorok le vannak forrasztva tesztelés idejéig így is rákötöttem a +-56V-ot de így is ott a kimeneten -17,65... A műveleti esősítő NE5534-es táplábain 4-esen -15,1 és 7-esen +14,9 V-ot mértem a 6-os kimeneti lábán +14,05V-ot. Ha kiveszem a műveletit akkor stabil +-15V ot kap a táplábaira de így ott van -20V a kimeneten. Persze a jelen mérési adatokat a hűtőfelületen lévő 2 db végtranyó és 2 db MJE15033 nélkül mértem. Lehet ha rákötném akkor nem billenne el az egész? Feltűnően nem melegszik rajta semmi ezért is furcsa az egész... Tudnátok ötletet adni hol keressem a hibát? Tanácstalan vagyok.
(#) djnyary válasza djnyary hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Eddig siker Utánaolvastam hogy csak a hűtőfelületen lévő meghajtótranyókkal (nekem MJE15033) együtt tud beállni a kimeneti fesz. Ezeket visszaforrasztottam, 0V a kimeneten. Mindjárt visszaforrasztom a végeket is kíváncsi vagyok rá újra kimegy-e valami a kimenetre.
(#) djnyary válasza djnyary hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Á.. visszaforrasztottam a végtranzisztorokat is és kimegy a kimenetre a -56,5 V... Mégis végtranzisztoros lenne? A dióda állásban mikor mértem őket olyan 510-530-as értékeket kaptam nyitó állásnál.
(#) Doncso válasza djnyary hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
És ha az OPA ment tönkre?
(#) djnyary válasza Doncso hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Hát ez eszméletlen fejtetőre állítottam és helyreállt minden Eltűnt a kimenetről a negativ tápfesz. Valami kontakthibás lehet de nagyon vagy gerjedhetett és ahogy rendezgettem a vezetékeket eltűnt?
(#) Doncso válasza djnyary hozzászólására (») Nov 24, 2013 / 1
 
A műveleti erősítőd foglalatba van? Biztos, hogy nem a végfokozatával lesz gond, hanem az elejével, a tápfesz a kimeneten ez esetben elbillenésre utal, a meghajtás már eleve egyenfeszt kap, ezért nyitnak a meghajtók és a végtranyók is. Én továbbra is az OPA-ra gyanakszok, jártam már így egyszer mint ahogy most te, csak én akkor eladni vittem a quadomat. Röviden: Itthon minden ok, a helyszinen bekapcs, táp a kimeneten. Hazahoztam, tranyók ki, mérés, semmi, vakarózás, majd magától helyrejött. Na OPA csere, azóta jó.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2013
(#) djnyary válasza Doncso hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Na szóval rájöttem a hibájára ami fogalmam nincs hogy történt. Az egyik hűtőfelületen lévő meghajtó tranzisztornak MJE15033-nak kiolvadt egyik kivezetése a nyákból mert ugye nálam sajnos úgy van bevezetékelve a vég és meghajtó is a hűtőbordára. Amúgy műveleti erősítő cserén már én is gondoltam a hangminőség javítása miatt, ami amúgy is nagyon szép de ha többet ki lehet hozni belőle akkor miért ne. Milyen OPA-t ajánlanátok bele az NE5534 helyett? Amúgy igen foglalatban van nekem a műveleti.
(#) Doncso válasza djnyary hozzászólására (») Nov 24, 2013 / 1
 
Hát nézd. Lehet tuningolni hangminőségre, kérdés, hogy mennyire van értelme. Kezdődik ott, hogy milyen jelforrással hallgatod, milyen hangdobozokon szólal meg és persze milyen stílusú zenét, milyen formátumot használsz. Hogy értsd, mp3-ra, telóról vagy gépről hajtott videoton hangfalas történetnél nincs értelme költeni 4-5000Ft-ot egy komoly műveleti erősítőre, mert nem fogod élvezni a különbséget. Mindamellett az NE5534-es helyett kipróbálhatod a TL072-est, vagy LM301-es OPA-t, ezek olcsó műveleti erősítők, de más hangjuk van szerintem.
(#) Kari31 hozzászólása Nov 30, 2013 /
 
Üdv mindenkinek!Új vagyok itt!szeretném megkérdezni hogy a Quad 405 nél van a panelon 560 ohmos ellenállás és a bekapcsolás után forro sejtem hogy nem jó de mi lehet az oka?és milyen hangszin kell hozzá?tda 1524 vagy lm 1036?vagy nem kell elé?asus laptopról szeretném hajtani.várom a válaszokat *** köszönöm
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2013
(#) Doncso válasza Kari31 hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Szia. Az ellenállás egy teljesítmény ellenállás, az a dolga, hogy melegedjen. Nálam is melegszik. Hangszínszabályzó olyan kell elé amilyet akarsz, aminek tetszik a hangzása. Audiofil technikában például nem használunk hangszínszabályzót. De ha szeretnél mély és magas kiemelést, akkor tehetsz elé. Én régebben próbálkoztam az lm1036-al, de nem igazán jött be a hangja. A tda1524-et nem ismerem. Ha laptopról hallgatod, mondjuk winamp-ot vagy VLC-t, azokban van hangszin szabályzó.
(#) zimi1991 hozzászólása Dec 4, 2013 /
 
Sziasztok!
A régi rádiótechnikás quad 405-ön mit kell módosítani, hogy elmenjen +- 63 voltról?
(#) hangszoros válasza zimi1991 hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Nagyob teljesitményűtranzosztorok a mimimum! nem igen találsz olyan tipust ami alkalmas Hosszú távon megbizhatóan mükődő tipust. Megkerülhető a probléma ha 2-2, 3-3 tranyót használsz párhuzamosam De mi értelme? Nem biztos, hogy a meghajtó "A" osztályban gyözi árammal, és alig hallhatő a hangerő növekmény. Úgy jó ahogy kitalálták. Eredetileg is gond volt a tipus választás. Az elején a BDY 77-essel csinálták. Ez a 2N3773 prémium változata volt. Nagy béta ritka jó SOAR. Miután a gyártók a kevés sikeredettség okán levették a kinálatból. Gondja lett a Quadnak. Egy darabig 2SD-ét vettek a Toshibától Az meg drága volt.
Aztán a Motorolától rendeltek válogatást. Szóval nem egyszerű!
(#) zimi1991 válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
BD249-ek vannak a végén...
Csak ez az egy járható út van jelenleg a trafó miatt...
(#) zsjkuki válasza zimi1991 hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Tiszteletem
Tegyel a BD242C helyett MJE15031 vagy MJE 15033 -at es a vegere MJ15003 ,MJ15024,MJ21194 vagy MJ21196 -ot .
Sok sikert
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2013
Következő: »»   254 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem