Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1443 / 2499
(#) djnyary válasza reloop hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Az erősítő sztereo de 4 kimenete van gondolom A és B, kimenetenként 8 Ω van előírva. Én csak 2 db 8 Ω hangsugárzóval használnám. A tápfeszültséget még nem mértem meg, de holnap kicsit frissebben mindenképp megmérem Üdv!
(#) Phoenix82 válasza reloop hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Ellenállások jók,az összes kondit kicseréltem.C913B és C914B-n még meg van a feszültség 83V összesen kb. felezve.C908-on 3.7V C909-en 57V!!!! és ez egy 35V-os kondi ezért nem értem.
(#) Koncsar válasza Haliapu hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Sajnálom! Hiányozni fog nagyon!

Üdv: Koncsár Gyuri
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2013
(#) djnyary válasza reloop hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Na szóval a végtranzisztorok nélkül lemértem a végfok tápfeszültségét a diódákon ami +-50V DC így üresen terheletlenül, az egyenirányítás előtt közvetlen a trafón kb 2x36,5V AC feszültség van. Tehát akkor ha lesznek már végtranzisztorok a nyugalmi áram beállításnál a 40-50 mA ideális lenne neki? Ja és gondolom melegen kell belőni a pontos értéket ugye? Köszi!
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2013
(#) reloop válasza djnyary hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
A ±50V tápfeszültséghez az 50W-os MJE15030/31 félek gyenge lesz. A 2SC5200/2SA1943 párost merem jószívvel ajánlani.
(#) reloop válasza Phoenix82 hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Mekkora feszültség esik az R905 és az R906 ellenállásokon, és mekkora a méréssel ellenőrzött értékük? Melegszik-e valamelyik?
(#) -Thomson- válasza matyusz hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Meg volt a hiba! Egyszerűen kicseréltem a potmétert egy másikra, és most már működik, Pedig ez a potméter új volt, vagyis pár hónapja vettem, és azóta a szekrényben volt, nem tudom, hogy álló helyzetben hogy tud elromlani, de mindegy. Így most már jó! Még egyszer köszönöm a segítséget! Ja és eddig 3000Ft-omban van! Eddig....
(#) lukacsp válasza -Thomson- hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Ez aztán igazán meglepő fejlemény, de örülök, hogy megoldódott a probléma!
(#) Moderátor hozzászólása Nov 8, 2013
 
A hangsugárzókkal kapcsolatos kérdéseket mostantól kérem a megfelelő témában megvitatni.
(#) -Thomson- válasza lukacsp hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Én is eléggé meglepődtem, de csak összejött!
(#) matyusz válasza -Thomson- hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Én nem is csodálkozom rajta. Akadt a kezeim közé 1-2 rossz poti, a műanyag házanál is meglazulhat a láb (ezeknél hátul van behajtva egy lábnál 2 fül, ha az laza akkor nem jó...), a régebbi szegecsesnél meg a szegecs lehet rossz kontaktú és már meg is van a baj
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2013
(#) Phoenix82 válasza reloop hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
R905 és R906 pontosan annyi amennyinek gyárilag lennie kell.Feszültség R905-ön 11.8 V R906-on 11.3V egyik sem melegszik.
(#) reloop válasza Phoenix82 hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
A C908, C909-et vagy rosszul méred, vagy mégsem jó a test. Rátennéd a rajzra az általad mért eredményeket? Magad is látnád a problémát.
(#) Phoenix82 válasza reloop hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
Többször is rámértem,két műszerrel is.A 7815 pedig nem melegszik.De ha a nyák sérült lenne akkor 3V sem lenne rajta nem? Igen látom hogy teljesen más értékeknek kellene lenniük,az előerősítőt lekötve sem változik csak pár tizedet.
Egyébként mikor kivettem a 7815-öt akkor megnőtt a feszültség a C908 50V főlé.
(#) Phoenix82 válasza reloop hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
A rajzon egyébként teljesen olyan mintha C910 rövidre lenne zárva.
(#) Melphi hozzászólása Nov 9, 2013 /
 
Sziasztok!
Van nálam egy erősítő javításra, már működik is , kérdésem hogy nagyjából mekkora nyugalmi áramot állítsak be? A teljesítményét nem tudom, de +-30v kap, ez kb 50w erősítő lehet.
Köszönöm.
(#) blasz hozzászólása Nov 9, 2013 /
 
Sziasztok,az elkészült 500w St panelen kipróbáltam a fólia konzerválást,egyszerű hajlakkal és szerintem teljesen jó lett.
(#) szili83 válasza blasz hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 

Akkor jó illata lehet.
Én SK10-et használok, az tartósít, s beforrasztáskor nem kell folyatószer.
(#) reloop válasza Phoenix82 hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
Pedig ott a hiba előtted. Foglaljuk össze az előző mérés tanulságát! A C913B és 914B kondenzátorokon durván 40-40V-ot mértél. Ebből esik 10-10V az R905 és 906-on. A hozzájuk közvetlenül kapcsolódó C908 és 909-en csak akkor nincs 30-30V ha vezetősáv szakadás van. Mivel 3 és 57V-ot mértél ezért a test vezető szakadás az egyetlen logikus magyarázat.
(#) airwalker hozzászólása Nov 9, 2013 /
 
Sziasztok!
Olvasgattam a fórumon, de konkrét választ nem találtam arra, hogy van szétbontva egy egészséges mikró trafóm. Az érdekelne, hogy ha újra kiszámolom és megtekerem a tekercseit, tud-e működtetni egy erősítőt? Olvastam olyat róla, hogy ez a trafó üresjáratban is elég nagy áramot zabál, és arról is kérdezősködtek sokan, hogy milyen káros hatásai lehetnek emberekre nézve, így hogy át van építve. Ezek a válaszok is érdekelnének, ha valaki tudna nekem választ adni rájuk
(#) pucuka válasza airwalker hozzászólására (») Nov 9, 2013 / 1
 
A mikró trafója az eredeti alkalmazásban különböző okok miatt jelentősen túl van gerjesztve.
A vasmagot felhasználva olyan trafót tervezel, amilyet csak akarsz, persze figyelemmel a vasmag korlátaira. De ez egy másik topik témája.
(#) lukacsp válasza matyusz hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
Ahha, én is láttam már rossz potit, csak nem produkált olyan tüneteket, mint amit a kolléga leírt.
(#) Phoenix82 válasza reloop hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Az erősítő alsó fedlapja köti össze a földet. Viszont olyankor C910 hatástalan?
(#) kadargeri hozzászólása Nov 10, 2013 /
 
Hello mindenki. Segítséget szeretnék kérni aki ért hozzá kérlek segítsen hogy mit lehetne csinálni. Az alábbi képen van 1 hangforrás és 3 erősítő egymástól független. Nos egy erősítőn dolgozok (dobozolok) amibe 3 erősítő megy de zavarják egymást zugnak, egyesével semmi baj de ha 2 vagy 3 van egybekötve rögtön fellép néha nem is halk zúgás. Nos mit csináljak hogy jó vagy legalább jobb legyen. A válaszokat előre is köszönöm szépen.
(#) blasz válasza kadargeri hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Szia az alábbi kép kellene
(#) kadargeri hozzászólása Nov 10, 2013 /
 
Itt a megigért kép bocs a várásért.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2013

névtelen.jpg
    
(#) Phoenix82 válasza Phoenix82 hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Azóta valamennyire sikerült megoldanom a problémát.Direktben tökéletesen szól,viszont ha működik a hangszínt szabályzó akkor monoban szól és ha hozzáérek valamelyik hangszínt szabályzó fém gombhoz akkor búg,itt is valami testelési probléma lehet.Az alján a lemezt kellett megfelelően rögzíteni és kicsit megpucolni.Holnap szétszedem és megnézem az előlapot.
(#) blasz válasza kadargeri hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Ez igy nem sok a dobozról kellene kép amit csinálsz,egyébként annyira nem zavarhatják egymást ott elkötöttél valamit,földhurok,vagy hasonló
(#) kadargeri hozzászólása Nov 10, 2013 /
 
Már tettem fel pár képet már régebben de most átépítem. Bővebben: Link
(#) blasz válasza kadargeri hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Ha jól megnézed a kábelezésed akkor lehet végpanel nélkül is gerjedne olyan káosz van.
Következő: »»   1443 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem