Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   50 / 254
(#) kadarist válasza every hozzászólására (») Nov 13, 2013 /
 
Megszűnt a .hu domain.
(#) Zsolt50 válasza every hozzászólására (») Nov 13, 2013 /
 
Küldött erről az ebay 2 levelet is. Megszűnt a .hu
(#) Csongi_ hozzászólása Nov 13, 2013 /
 
Sziasztok!!
Honnan tudom azt, hogyha a bankkartyam megfelelo ahhoz, hogy parosithassam PayPallal? Es kell-e kulon fizessek a banknak ezert, vagy esetleg a tranzakciok utan?
(#) kadarist válasza Csongi_ hozzászólására (») Nov 13, 2013 /
 
Kipróbálod. De ha rá van írva, hogy PayPass, akkor biztosan jó.
(#) sprofan válasza kadarist hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
A Paypass az teljesen mást jelent, azok az RFID-s kártyák. Bár az is igaz hogy ami tudja a Paypass-t az többnyire visa vagy mastercard kártya. A pay pall ezeket a kártyákat fogadja el: Visa, MasterCard, American Express, Discover, JCB, Diner's Club, EnRoute. Ebből nekünk érdekesebb a Visa és a Mastercard. Ha ezek közül az egyik is rá van írva, akkor egészen biztos hogy használható.
(#) kameleon2 válasza sprofan hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
Kivéve a gyevi bírót.... ugyanis az új paypass kártyáknál már sok szolgáltatás le van tiltva és szigorúbbak a limitek. Például nem vehetsz már külföldi szerencsejáték szelvényt vagy nem fogadhatsz vele. Le kellett cserélnem - pedig nem szeretem az ilyen közelítőkártyás megoldásokat.
Most már elég csak közel jönni hozzám, ha valaki lopni akar tőlem...
(#) Csongi_ válasza kadarist hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
A PayPass ra van irva, de az nem ugyanaz mint a PayPal.
Ha regisztralok vele PayPal-on, akkor ott jelzi ha nem jo?
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2013
(#) proba válasza Csongi_ hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
Elkezded, ha nem tudod kiválasztani, akkor regisztrálni sem tudod, ha meg kiválasztható, akkor biztosan elfogadja.
(#) kadarist válasza sprofan hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
Az én OTP-s Maestro kártyámon is ott van a paypass felirat. És még egyszer: amelyik kártya tud ilyet, azzal biztosan lehet neten is vásárolni.
(#) sprofan válasza kadarist hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
Az rendben van hogy mindegyik paypass-os tud ilyet, de ha az övé nem olyan gondolhatja azt is hogy akkor biztos nem is jó. Ezért inkább a Visa vagy Mastercard feliratokat keresse Paypass helyett.
(#) kadarist válasza sprofan hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
Azért írtam először, hogy próbálja ki. Mert ugye a puding próbája az evés.
(#) Digitalpimp válasza Csongi_ hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
Szia!

Már kb. egy éve a legegyszerűbb mezei Maestro-t is lehet társítani PayPal-hez. Én is azóta használom.
(#) Csongi_ válasza Digitalpimp hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
Es a banknak kell kulon fizetni a tranzakciok utan?
(#) kadarist válasza Csongi_ hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
Nézz utána a bankod weboldalán a bankkártyás fizetés költségvonzatának.
(#) kameleon2 válasza Csongi_ hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
Láttál már bankot, akinek nem kell? .. Méghozzá a külföldi tranzakciókért nem is keveset.
(#) Csongi_ válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
Csak nehogy az legyen, hogy a hus tobbe kerol mint a leves. vagy hogyis vaz ez a mondas
Majd faggatom meg errol az egyik ismerosomet, aki rendelt nekem egy par LED-et.

SAM_0824.JPG
    
(#) kadarist válasza Csongi_ hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
Tessék már utánanézni jobban: "mert minden online fizetés után a tranzakciós költséget nem Te, hanem a fogadó állja (hasonlóan mint más hagyományos bankkártyás fizetés esetében), és Te mindig csak a termék/szolgáltatás pontos összegét fizeted;".
(#) kameleon2 válasza Csongi_ hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
Nem kerül többe. Még ha rá kell fizetni a VÁM+ÁFA-t akkor is olcsóbb. Olyan azonban lehetséges, hogy LED-es lámpát még olcsóbban kapsz, mint magát a LED-et...
(#) Csongi_ válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
Ertem, koszonom!
Ez a par led olyan olcso volt, hogy a kicsi 10W-osbol 3-at adtam el a bolti arak alatt, es maris megterult a rakoltott penz.
(#) _vl_ válasza kadarist hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
Azért árnyalnám a történetnek ezt a részét.
- az eladó a maga részét nyilvánvalóan abból a zsetonból állja, amit az árúért ellenértékként kap (azaz bele van az kalkulálva az árba - még ha külön nem is fizetsz érte, azért végső soron te fizeted meg),
- a Magyarországon immáron érvényes tranzakciós adó miatt szinte mindegyik bank a kártyás vásárlások után jelenleg díjat szed,
- ezen felül az extra szolgáltatások (pl. SMS értesítés) is tipikusan pénzbe szoktak kerülni.
Ez utóbbi kettő együtt nekem pl. a CIB-nél vásárlásonként 60Ft-ot jelentenek jelenleg, ami egyáltalán nem elhanyagolható pár száz forintos rendelések esetén.
(#) Kovidivi hozzászólása Nov 18, 2013 /
 
Sziasztok!
Rendeltem ebay-ről smd tranzisztort 2$ értékben. Természetesen nem jött még meg a megadott időn belül. Kértem a refundot, erre az eladó nyitott egy esetet, hogy cancel your recent purchase. Jól sejtem, hogy ha elfogadom a kérelmet, akkor a pénzem nála marad? Egyébként ha később megjön a termék, én visszautalom neki a pénzt, mindig nagyon hálásak. Köszönöm a választ!
(#) Mdavid hozzászólása Nov 21, 2013 /
 
Sziasztok!

Más is tapasztalta az elmúlt időszakban, hogy nem jönnek meg az Ebay-ről rendelt dolgai? Nekem sorozatban 4 nem jött meg, pedig már 60+ napnál járunk. Próbálkoztam a kaposvári és budapesti címemmel is, de egyik sem jött meg, átlag 10$ értékben.
(#) Csupasz válasza Mdavid hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Szia
Igen, sajnos még mindig nem jönnek a cuccok.Nekem van néhány 3 hónapos késésem is ( igaz, a pénzt visszakértem ), de az áru kellene!
(#) kameleon2 válasza Mdavid hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Általában - ha ilyen gondom is volt - mindig a Magyar VÁM-nál állt sokat a cucc... Igaz én egy ideje már az E-bay helyett az Aliexpressről rendelek, mert olcsóbb szállítás és korrektebbek az eladók.
(#) Csupasz válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Viszont sajnos annyival drágábbak is....
(#) Digitalpimp válasza Mdavid hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Szia!

Igen, hosszabbodtak a szállítási idők, egyrészt gondolom a Hong-Kong-i történés miatt, másrészt meg jön az év végi nagy dömping. Nyáron szinte mindegyik csomagom 2 hét alatt itt volt, most meg majd 1 hónap volt, de legalább minden megjött.
(#) Csongi_ hozzászólása Nov 21, 2013 /
 
Udv!
Lehet hulyeseg, de azt szeretnem kerdezni, hogy PayPal-on tudok penzt tualni valakinek ugy, hogy nem kell bemenjek bankba vagy hogy ne kelljen postan kuldjem? Marmint nem eBay-en, hanem maganszemelynek. Es annak a szemelynek is kell legyen PayPal account-ja?
(#) Csupasz válasza Csongi_ hozzászólására (») Nov 21, 2013 / 1
 
Tudsz utalni, de ha nincs PP számlája, akkor hová küldöd a pénzt?
(#) Csongi_ válasza Csupasz hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Nem tudom bankszamlajara utalni?
(#) _vl_ válasza Csongi_ hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Nem tudod.
Következő: »»   50 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem