Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   298 / 442
(#) ZorK_D válasza niedziela hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Áhhá! A csomóponton én a kapcsolódási pontokat értettem, mert így is használjuk. Sok esetben nem volt meg ez a tapadás úgymond, lehet, hogy én vagyok béna, de hiába húztam el pontosan az alkatrészlábig a vezetékelést, nem jött létre valós kapcsolat. Azonban ha odatettem a kapcsolódási pont jelölést, az úgynevezett tapadás is megtörtént ezáltal, ha mozgattam az alkatrészt, és az alkatrész ami akkor a brd-ben jelen volt, megjelent a vele kapcsolatos átkötések mindegyike is.. Saját ötlet volt, mert így legalább sikerült használnom, de próbálkozom vele ezek nélkül.

A 3. kérdésre pedig valóban, kicsit csúnyán tettem oda azt a tranzisztort

Nos, köszönöm a segítséget!
(#) niedziela válasza ZorK_D hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Idézet:
„Saját ötlet volt, mert így legalább sikerült használnom,”

Hibás ötlet volt, alkatrészeknek igy kell kapcsolódnia egymáshoz, minden más "minimonyák" nélkül.

clip.avi
    
(#) ZorK_D válasza niedziela hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Megint okosabb lettem. Tudod én eddig simán a "wire" (Vonal) használatával készítettem a terveket, így nem adta be automatán a kapcsolódási pontokat, azokat mindig én jelöltem, és az alkatrész csatlakozást a vezetékkel úgyszintén. Így viszont már világos a dolog. Megnézve a korábbi kapcsolásaimat, ott is a Package hiánya miatt volt ez az anti "tapadósság". Így most már közelebb jutottam megint a felhasználói szinthez.
Köszönöm a segítséget és a türelmet!
(#) Tomaszito111 hozzászólása Nov 9, 2013 /
 
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy az eagle be hogyan lehet beállítani azt hogy amikor automatikusan tervezek csak 1 oldalas nyákot készítsek Lécci képekkel ill videóval segítsetek eagle 6.3.0 ám van előre is kösz ( izsitom@citromail.hu ra kérem a választ). SOS
(#) solti_imre válasza Tomaszito111 hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
Pl. így

Névtelen.png
    
(#) Tomaszito111 hozzászólása Nov 10, 2013 /
 
Köszönöm a Gyors segítséget
(#) Tomaszito111 hozzászólása Nov 10, 2013 /
 
Sziasztok meg szeretném kérdezni hogy hogyan lehet eagle ben egy nyomtatott áramkörböl többet elhejezni egy oldalra. Segítséget előre is köszönöm .Léci képel mutasátok be.
(#) bbb válasza Tomaszito111 hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Szia!

Ez egy fórum, ahol kb. 50 alkalommal tették fel ezt a kérdést. Állj át WriteOnly módból, olvass vissza és megkapod a választ!
(#) kokimy hozzászólása Nov 10, 2013 /
 
Az eagle freeware verzióját használja valaki?
A korlát amit én értek belőle a maximum 2 réteg (ez nem gond), és a 100*80mm-es NYÁK méret. De nyomtatni lehet.
A hobby lincensz drága, ami 100*160-as NYÁK mérte és 140 EURO.
(#) niedziela válasza kokimy hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Mi a valós kérdés ?
(#) kokimy válasza niedziela hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Hogy használja-e valaki, és melyik verziót.
Esetleg mi a véleménye, mennyire kezelhető.
Jelenleg a Sprint layouttal rajzolgatok, és érdemes-e áttérni.
(#) niedziela válasza kokimy hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Jelenleg a 6.5 ver a legújabb, ezt érdemes használni.
Kezelhetőséget meg kell tanulni, a sprintnél bonyolultabb első ránézésre
Áttérni érdemes-e azt neked kell eldönteni. próbáld ki, aztán meglátod.
(#) kokimy válasza niedziela hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
És a freevare verzióból például kapcsolási rajzból tud csinálni NYÁK-ot?

Mennyire bonyolult egy alkatrész definiálása? Elég-e a 100*80mm-es NYÁK? Habár ha 2 oldalasan csinálja az ember lehetséges.
(#) niedziela válasza kokimy hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Minden funkció működik csak terület korlátozás van, ahogy azt írtad is.
Mennyire bonyolult, az szubjektiv, van aki megérti 10 perc alatt, van akinek egy élet sem elég. Próbáld ki.
(#) kaqkk válasza kokimy hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Idézet:
„kapcsolási rajzból tud csinálni NYÁK-ot?”
Igen !Minden nyáktervező tud csinálni nyákot (arra találták ki) De az autorouter (automata tervező) csak segítség lehet , az alkatrészek elhelyezése és a huzalozás megtervezése mindig kézzel történik , ha szép és jó nyákot szeretnél.
(#) kaqkk hozzászólása Nov 10, 2013 /
 
Kérdezném hogyan lehet az eagle tervekből fúró-maró fájlokat generálni cnc hez?
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2013
(#) niedziela válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
ftp.cadsoft.de/eagle/userfiles/ulp/pcb-gcode-3.3.2.zip
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2013
(#) kaqkk válasza niedziela hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Szuper! Köszönöm !
(#) Mengyán válasza kokimy hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Én használom, de csak ismerkedési céllal. Egyelőre elég a free, mert csak egy tápegységet terveztem vele. Semmi extra, csak 7812 és 7805 és a körítése. Hát én vért izzadtam vele. Ez egy kőkemény CAD program. Ha más ismertebb programhoz kellene hasonlítanom, akkor a SL a Paint, az Eagle pedig a fotóbolt. Én csak azért kezdtem el vele foglalkozni, mert olyan programot kerestem, amivel egyaránt tudok kapcsolási rajzot és NyÁK-ot rajzolni. De ami a legfontosabb, hogy legyen viszonylag jól használható autoroute, ami képes az alkatrészeket is elhelyezni, ugyanis én nem tudok NyÁK-ot tervezni. Ha kell, átrajzolgatom, kiegészítem, meg minden, de az alapoktól kezdve nem tudom megtervezni. Van még egy, az Eagle-hez hasonló program, a DesignSpark, az úgy tudom ingyenes, legalábbis magán használatra, és Eagle kompatibilis.
(#) niedziela válasza Mengyán hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Idézet:
„Ez egy kőkemény CAD program.”

Ez azért túlzás de az SL-nél valóban bonyolultabb.
(#) kokimy válasza Mengyán hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Köszi, ez a DesignSpark ez tetszik.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2013
(#) elektrorudi válasza Mengyán hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Idézet:
„De ami a legfontosabb, hogy legyen viszonylag jól használható autoroute, ami képes az alkatrészeket is elhelyezni,”

Na, hát ez nem tud... Az alkatrészek elhelyezése az "autoplace" funkció, és azt az Eagle sose tudta.
(#) SzT3 hozzászólása Nov 15, 2013 /
 
Sziasztok!
Volna egy kérdésem!
Rajzolgattam /tunk/ egy tervet és nyákot, és a sematikus nézetbe muszáj voltam az ic és az uln betáp és gnd-it ilyen össze vissza húzgálni hogy engedje bekötni a nyákon!! Ez vajon mitől van? hogy tudom megoldani hogy ne így legyen?

Esetleg ha fut valakinek a 3D csinálna nekem róla pár képet hogy is fog kinézni?
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2013
(#) eyess válasza SzT3 hozzászólására (») Nov 15, 2013 /
 
Ez így nem fog menni csinálj a led szív projektról egy zip mentést amibe benne van minden ami brd hez , és az sch hez tartozó dolgok , és úgy tedd fel ide .Mert , így hibát ad vissza hiányzik neki valami.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2013
(#) niedziela válasza SzT3 hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Szia !

Mi az össze-vissza ? sch nézetről is csinálj egy képet és karikázd be mi nem tetszik.
(#) niedziela válasza niedziela hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Néztem a rajzot, az nem egészséges ha ugyanannak a net-nek egyszerre két nevet adsz.
GND - Vss, mert igy egyik nevet sem veszi fel.
fájl névben mellőzd a helyesírást, ne használj hosszú ékezetet
Ennyi net helyett használhatnál BUS-t is.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2013
(#) eyess válasza SzT3 hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Mivel nem tetted fel a többi fájlt , ami szükséges lett volna 3d nézethez megpróbáltam neked kicsikarni belőle még is , hogy hogy nézne ki.A kép azért lett ilyen , mert pont hiányoznak azok a dolgok , amik , és amikor szerkesztetted , vagy szerkesztettétek az egészet , tehát pontos koordináták , és más egyéb dolog , amit az eagle ilyenkor lement .És ennyit tudtam belőle megjeleníteni , így fog majd kinézni valahogy.

1.PNG
    
(#) fecooo8778 hozzászólása Nov 16, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne hogy a nyáktervezőben hogyan lehet egyszerre több vezetéket átmódosítani úgy, hogy másik rétegen legyen? Mert hiába jelölöm ki, ha jobb gomb után rámegyek a tulajdonságokra akkor csak egy vezetékre értelmezi. Köszi
(#) elektrocad válasza fecooo8778 hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Ahhoz, hogy egyszerre több entitást tudj módosítani, a GROUP paranccsal csoportba kell őket tenned. Majd a jobb egérgombra a felugró menüben megjelenik a csoportra vonatkozó parancs is.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2013
(#) H2opok hozzászólása Nov 18, 2013 /
 
Üdv
Egy kis segitség kellene. Mivel az egle ben nem vagyok jártas.
Egy micro usb aljzat - hoz kellene egy macro, vagy nem is tudom minek nevezik. Hestore ban kapható ez az egy tipus,de adatlapja nincs sajna.
Köszi
Következő: »»   298 / 442
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem