Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2168 / 3960
(#) csabii hozzászólása Nov 24, 2013 /
 
Üdv Mindenkinek!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy kivitelezhető lenne-e!

Adot egy régi grundig M 82-169 Pal Plus tv-m, van benne egy 6 kanal Dolby panel amire csatlakozik a 2-db első hangszoró meg 1-db SUB hangszoró!
A kérdésem a következő meg lehet-e oldani, hogy azt kivenni belőle az első panelal együtt amivel hangot lehet fel le adni és egy kisebb erősítőként használni, mint pl egy 2.1-est?
Képeket mellékelek!

A válaszokat előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2013
(#) proli007 válasza tadid hozzászólására (») Nov 24, 2013 / 1
 
Hello! A rajz nagyon tisztességes, de a méréseknek így se füle se farka nincs. Mert itt egy kondenzátoros táp van, vagy is az IC és azt körülvevő részeket mérni a 220µF-os kondi negatív lábához képeszt kell elvégezni. (Ami megegyezik az IC 4-es lábával, és egyenfeszültséget mérj.) Hálózati oldalhoz képest, csak a MOC másik oldalát, és a Triac-ot lehet mérni. üdv!
(#) granpa válasza bence666699 hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Akkor a már javallt, ablaktörlő-motor, vagy hasonló (szerintem ablakemelő is elviszi).
(#) csabii válasza csabii hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Még az előző hozzászolásomhoz anyit kérdeznék, hogy ha az egész képcsőt lekötném a panelről és mindent kiszednék a tv-ből, úgy lehetséges lenne használni csak zene halgatás célra? távírányítóm van hozzá amivel AV-ra tudom tenni és rca-3,5jack kábellel kötném össze a számítógéphez a hangkártyára a hangot!
ez kivitelezhető lenne vagy a képcső nélül?
(#) gyulank hozzászólása Nov 25, 2013 /
 
Sziasztok!
Vérnyomásmérőt milyen táppal lehet megbízhatóan használni?
DC 6V 4W kéne neki, de nem tudom, hogy sima trafós, vagy stabilizált sima trafós, vagy kapcsolóüzemű is megfelel-e, vagy az bezavarhat neki, és téves eredményt ad?
(#) efraim válasza gyulank hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Ha nem kevered össze a polaritást, akkor minden olyan tápegység megfelel neki, amelyik stabil 6VDC kimenettel rendelkezik és legalább 5W teljesítménnyel. De 4 db sorbakötött 1,5 V-os elem is ugyanezt az eredményt adja.
Nincs téves eredmény! 6VDC az 6VDC.
(#) gyulank válasza efraim hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Akkor ennél a műszernél miért zavar be?
(#) tadid válasza proli007 hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Köszönöm. Akkor ma majd újra kezdem mérni a feszeket.
Amúgy felcseréltem a működő panelen elemeivel a két IC-t (LM358P, MOC3061), a triakot, kivettem a tranzisztort és megmértem, hogy jó-e, a diódáknak a nyitófeszültségét is ellenőriztem. A kondik nem zárlatosak... . A biztosíték és a hőkioldó is jó. A fűtőtest is jó. Szóval meg vagyok lőve az egész dologgal.
Az ellenállások lehetnek a ludassak? Vagy mi az mi elviszi a feszt?
Előre is köszönöm.
Üdv.
(#) Csupasz válasza gyulank hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Szia! Sajnos a kapcsitápok nem minden esetben használhatóak.A vérnyomásmérőhöz javaslom a trafós DC6V tápot, az is erősen szűrve.
(#) gyulank válasza Csupasz hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Kár, mert olyat nem is találok sehol, csak kapcsolóüzeműt.
(#) efraim válasza gyulank hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Nem értem a kérdésedet. DC az azt jelenti, hogy "direct current", egyenáram, vagyis azt, hogy a töltéshordozó elektronok állandó vagy változó mennyiségben egy irányban haladnak.
Csupasz válasza szerint a kapcsolóüzemű tápok nem minden esetben használhatóak. Ez nem azt jelenti, hogy a kapcsolóüzemű tápok alkalmatlanok egyenáram biztosítására, hanem azt, hogy meghibásodott a zavarszűrésük, vagy alulméretezett volt.
(#) proli007 válasza tadid hozzászólására (») Nov 25, 2013 / 1
 
Hello! Az olyan vacakokban, amiben kondi segítségével állítják elő a tápot, leginkább azzal a melák sárga kondival szokott baj lenni. Elveszti a kapacitását, de csak X2 típus jó bele.
De találgatni nem érdemes, mérni vagy próbálni a célszerű. Pld. ha a tranyó kollektor-emitterét rövidrezárod, akkor a fűtésnek be kell kapcsolni. Ha bekapcsol, az IC-s résszel van gond, ha nem akkor a MOC-Triac, vagy az emlegetett táp résszel. üdv!
(#) kérdező hozzászólása Nov 25, 2013 /
 
Ha egy erősítőbe BC 109 C helyett BC 109 B-t teszek, megfelel?
A másik: 2N 2905 helyett létezik olcsóbb típus, mely ugyan olyan jó?
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2013
(#) pucuka válasza kérdező hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
A 109C az kiszajú, a 109B meg nem.
(#) kérdező válasza pucuka hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Akkor mehet a C a B helyére. A 2N 2905-nél van olcsóbb, de ugyan olyan jó minőségű tranyó?
(#) pucuka válasza kérdező hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Attól függ, hova kell. A 2N2905 egy közepes teljesítményű gyors PNP tranzisztor. Ezért drága.
Ha nagyon muszály BC303 jó helyette, de az sem olcsóbb.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2013
(#) kérdező válasza pucuka hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Lemezjátszó RIAA előerősítő harmadik fokozata. Ha van helyettesítője, jó lenne. Már megvan a NYÁK is, úgyhogy nem csinálok más kapcsolást. Persze ha nincs, megveszem.

DSCF1980.JPG
    
(#) pucuka válasza kérdező hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Oda szerintem BC179(C) jobb lenne. Bocs nem néztem a tápfeszt, a 24 V sok neki.
Jobb lenne BC214
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2013
(#) LGS94 hozzászólása Nov 25, 2013 /
 
Sziasztok! 2x200W-os erősítőnek elég 450Wos toroid trafó?
(#) proli007 válasza kérdező hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Hello! Nem kell bele 2N2905 megfelel másik hasonló teljesítményű-feszültségű is. (Leginkább egy "akármi" is jó bele.) De a rajz hibás. A 2N kollektora a 22µF másik oldalára kell hogy csatlakozzon.. üdv!
(#) kérdező válasza proli007 hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Köszi, kijavítottam. Szerencsére nem kell sokat gányolni a NYÁK-on. BF 324 jöhet?
(#) pucuka válasza kérdező hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Azzal meg az lesz a baj, hogy gerjedékenyebb lehet, és nem is kiszajú, legalábbis a hangfrekvenciás sávban. Jobb választás lenne BC177B, kaphazó, és nem is drága, vagy BC560C, kiszajú is olcsó is. A BC109 helyett is jobb lenne BC550C, korszerűbb is, és kisebb zajú is, és olcsóbb.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2013
(#) golem hozzászólása Nov 25, 2013 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem transzformátort le szabad földelni úgy ahogy a képen van? Külön dobozkába van.

78726.JPG
    
(#) kadarist válasza golem hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Szia!
Igen, lehet.
(#) golem válasza kadarist hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Akkor majd bekötöm. Köszönöm!
(#) efraim válasza golem hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Csak így lehet, de a dugóban a sárga-zöld vezeték a földelő füleken legyen!
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2013
(#) kérdező válasza pucuka hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Köszi a választ, jó lesz.
Bár lehet, hogy azért hangszínszabályozóhoz marad a BC109C, mert szebb a fémtok. Az előerősítőbe jó lesz az olcsó tranyó is. Egyébként egy csöves végfokot fog vezérelni. Az erősítő modulos lesz, akárcsak a Videoton színesei. (A panelokat Orionból berhelt tartósín fogja tartani.)
(#) erdgab válasza kérdező hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Nem bírom szó nélkül hagyni! Mi az,hogy azért alkalmazunk egy félvezetőt,mert szebb a tokja? A lőtéri döglött kutyát nem érdekli.Az előerősítőbe meg jó lesz az olcsóbb (jó,hogy nem sz@rabb) tranzisztor is,igazad van,amit az elején elrontunk,annak a végfokban egy ocsmány hang lesz az eredménye,"így kell ezt csinálni".
(#) kérdező válasza erdgab hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Végül is, mindegy a tok. Természetesen arra gondoltam, hogy ha egyforma paraméterekkel rendelkező tranyók vannak, akkor mindegy, hogy olcsóbbik, vagy szebbik.
(#) pucuka válasza kérdező hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
A BC550 - 560 Nem azért olcsóbb mert "rondább" hanem mert korszerűbb, és nem mellesleg jobb is. Ha már csöves, miért nem csinálod minden porcikáját csővel?
Következő: »»   2168 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem