Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Savas akkumulátor
 
Témaindító: Gyupi, idő: Márc 13, 2006
Lapozás: OK   3 / 65
(#) eSDi válasza miklosch hozzászólására (») Márc 16, 2006 /
 
Nem olyan nagy meló a nyákos megoldás sem, én már csináltam WiFi antennát 2,4GHz-re nyákból, tökéletesen működik. csak méretre kell vágni a dolgokat és összeforrasztani. válószínű hogy ennél a megoldásnál maradok. úgyis van egy régi elemtartóm, abból meg a rugókat ki lehet szedni.
(#) miklosch válasza eSDi hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
Lehet, hogy én is a nyákos megoldásnál maradok, bár most jut eszembe, hogy AAs és AAAs akkunak is kéne hely... lehet, hogy egymás mellé lesznek, mert hogy egymás alatt legyenek, azt kicsit nehéz megoldani nyákkal...
(#) eSDi válasza miklosch hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
egymás alatt az nem nagyon kivitelezhető szerintem se. Megjöttek a dolgaim..... 1 órája.
már csak nyáklap, műszerdoboz és napfénykell. A napfény viszont nem biztos mivel rendeltem egy 2W-os UV LED-et..... Még nyáron össze eszkábáltam egy csomó jégkék ledből LCD hátérvilágítást de nem nagyon lett egyenletes a megvilágítás, de nagyon jól bevállt mint UV mérő. Más fényre szinte nem is termel áramot. Nyáron olyan 600-900mV-ot termelt közvetlen napsütésben. Ezzel a LED-el (igaz közelről 5-6cm) Több mint 1V-ot termelt és még a max áramot se adtam neki. és az érzékelő felét világította csak meg. úgyhogy lehet hogy lehet vele NYÁK-ot fotózni. Ami még jó benne hogy szép szórt fénye van.
(#) miklosch válasza eSDi hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
én viszont összeraktam az égetőt, csak még kicsit gondban vagyok, de remélem a Vcc és a Vdd ugyan azt jelenti! Az RB6ot a 39es, az RB6et a 40es, az MRCLR-t az 1es,a Vcc-t a 11es, a Vss-t a 12es lábra kötöttem! Rá kell ezeket még kötni a 32-es, ill. 31es lábakra is?ki tudom valahogy próbálni, hogy működik-e, vagy majd csak piccel?
(#) eSDi válasza miklosch hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
a Vcc és a Vdd elvileg nem ugyanazt jeleni, de most ebben a szituációban megegyezik. Igen még rá kell kötni a 31-es ill. a 32-es lábra is. Kipróbálni ki lehet ha felrakod az ICProg-ot. De csak a feszültségeket tudod megmérni hogy megvannak e!
(#) eSDi válasza miklosch hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
Ha elindítod az ICProg-ot akkor ne ijedj meg mert mindenféle hibát fog kiírni, ha NT/2000/XP-t használsz. akkor be kell állítani a dolgokat! lasd képek! és fontos hogy az icprog.sys fájl is mellete legyen!! A Settings/hardware check itt tudod a kimeneteket kapcsolgatni. egyet bekapcsolsz és megméred műszerrel a feszt a megfelelő lábon.
(#) miklosch válasza eSDi hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
Köszi, de még nem próbáltam ki, mert a laptopomon csak USB van, majd holnap a lakótársaimat megkérem, hogy had próbáljam ki valamelyik gépen! A programot honnan is tudom letölteni?
(#) eSDi válasza miklosch hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
Csak nem Acer laptop? Arról spóroltak le szinte mindent! Letöltheted pl az oldalamról vagy pedig gugli-val simán megtalálod.
(#) miklosch válasza eSDi hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
de, a acer laptop, travel mate 2312.. hát igen, csak 3 USB, és egy monitor csatlakozó van rajta..
(#) eSDi válasza miklosch hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
Haveromnak is Acer van! eddig 2x vitte vissza! egyszer a vásárlás után 2 nappal (behányt mint állat!!) aztán egy fél évre rá behat a touch pad! akkor 2 hónapot szarakodtak vele a szervízben. nemrég megint beszart a touch pad, de megjavult magától!! Néha nem értem ezeket az elektronikai dolgokat...... behány aztán meg javul magától
(#) miklosch válasza eSDi hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
tényleg nem egy nagy minőség, bár nekem ilyen nagy gondjim nem voltak.. néha a winyója kerregni kezd, de abbahagyja... meg a hangkártyát nem szokása felismerni mostanában, mindig újra kell indítani, hogy legyen hang.. De akkor jól jött a laptop, amikor programozás ZH-kat írtam..
A programot a PICbe ezzel a programmal lehet beégetni? Még egy kérdésem: miért kell 3 EEPROM? nincs annyi tárhelye a PICnek, hogy elférjen rajta az adat?
(#) eSDi válasza miklosch hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
Jólvan látom a tiéd se mentes a bug-októl. Jaja ezzel. Hát a PIC-be csak 256byte EEPROM memória van az erre meg nem nagyon elég. Töltésnél 1,2 kisütésnél 1,5 másodbercenként van mintavétel. ha kiszámolod akkor 2perc 33 másodperc férne bele. mivel egy mérés az nem 1byte hanem 2, tehát 1word így felére csökken a beírható mérések száma.
(#) miklosch válasza eSDi hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
Aha, értem! És az EEPROM a töltés végén törlődik, nem? Milyen árban mozog az a típus, ami van benne, mert még nem találtam meg azt a típust, és soha nem is használtam még EEPROMot, szóval fogalmam sincs, hogy mennyit kóstál!
(#) eSDi válasza miklosch hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
Hát nem egy olcsó dolog. én is csak kettőt rendeltem meg egy kisebbet. 512Kbit-es 670Ft+áfa.
De ha nem kell a PC-s cucc akkor EEPROM sem kell.
(#) miklosch válasza eSDi hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
Hát, nem szükséges nekem a pc-s része, de a többi marad? szóval kiírja a hőfokot, csak nem menti, nem? Meg minden funkciója meglesz, csak nem ment semmit, és nem lehet gépre kötni, ugye? De akkor a programot át kell programozni, és az csak fáradtság Neked! És azt nem szeretném, hogy miattam dolgozz! Majd ha lesz egy kis időd, akkor összefoglalhatnád, hogy mit is tud az egész, és milyen beállítási lehetőségei vannak!
(#) eSDi válasza miklosch hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
Pontosan! minden funkció megmarad csak a PC-s dolgok lesznek ki hagyva. 20 sort meg nem hiszem hogy olyan fárasztó lenne kitörölni a programból. Ráadásul a mostani verzióban még benne sincs az EEPROM-ba író-olvasó rutin. egyenlőre csak a fejemben létezik. Persze-persze majd leírok minden töviről-hegyire egy szép nagy word dokumentumba, ha lesz egy kis ídőm meg kedvem hozzá.
(#) miklosch válasza eSDi hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
hello!

mértem az égetőt, és a 11.es lábhoz viszonyítva mértem, 40es lábon 4,85V, 39esen 10,95, és at 1esen is szintén 10,95! a programban ha állítottam valamit, nem reagált rá semmit! Le tudnád írni, hogy mit mérjek pontosan, és hogy hagyan allítgassam a programot? köszi
(#) eSDi válasza miklosch hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
Nem 12-es lábat akartál írni véletlenül?
Settings/Hardware itt beállítod hogy JDM programmer és hogy direct I/O és azt a portot amelyiket használni akarod.
A Hardware Check-nel a Vcc és a MCLR jelen pillanatban ugyan azt csinálja. ha bekapcsolod akkor a 12-es és a 31-es lábhoz viszonyítva kell mérned az 1-es lábon 11,5V körül a 11-es és 32-es lábon viszont 5V körüli feszt kell mérned. Ha a data-t kapcsolod be akkor a 40-es lábon kell 11V körüli feszt mérned. Ha a clock-ot akkor a 39-es lábon. Amikor bekapcsolod a data vonalat akkor a data in bigyónak ki kell jelőlődni magától. a többit már leírtam tegnap ill. képet raktam fel ide róla. Lásd ITT
(#) miklosch válasza eSDi hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
nem írtam el, 11es lábtól mértem.. ha a földhöz viszonyítottam, akkor nem mért semmit! Bár úgy próbáltam, hogy a programot elindítottam, és a COM portokat állítottam, úgy nem változott, és ha a progit kikapcsoltam, akkor ugyan ezeket az értékeket kaptam!
(#) eSDi válasza miklosch hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
Na most aztán vakarhatjuk a fejünket!! mindenképpen a föhöz kell viszonyítani a mérést! Szerintem nézd át a kapcsolást, hogy biztos minden jó e!
(#) stefi válasza eSDi hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
Hi!
Én autóhoz szeretnék csinálni akku tőltőt.(egy régit szeretnék felújítani) Nem tudnátok valamilyen ötlettel vagy kapcsolásirajzal kisegíteni.
Köszi: stefi
(#) eSDi válasza stefi hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
Hello! Per-pillanat most csak ezt találatm, lásd meléklet. RT Évkönyv 2000 számában van benne, sajana a nyákot nem tudom felrakni ide mivel nincs szkennerem.
(#) stefi válasza eSDi hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
Köszönöm a fáradozást!! Látom, hogy nagyon komoly egy töltőnek néz ki. Azt még megkérdezhetném, hogy mit tud (mármint láttam a képen 2 potit ezek mit csinálnak?)
Köszönettel:stefi
(#) miklosch válasza eSDi hozzászólására (») Márc 19, 2006 /
 
A "Tápegység kérdésem lenne." fórumba csatoltam egy töltő leírását, ebből szerintem lehetne pár dolgot meríteni, pl, hogy a töltés végén kiírja, hogy mennyi ideig töltött, és mennyi ideig sütött ki, meg pl. adhatna hangjelzést is.. nézd meg, hátha találsz benne jó dolgokat!
(#) eSDi válasza stefi hozzászólására (») Márc 19, 2006 /
 
A töltő regeneráló típusú, 1 utas egyenirányítással félperiódusonként tölt. Két félperiódus között a töltőáram 1/4-1/5-vel kisüt. P1 potméterrel az üresjárási feszt kell 14,4V-ra beállítani úgy hogy P3 R7 felé legyen teljesen elcsavarva. A mellékelt képen látható a műterhelés amit meg kellene épiteni a beállításhoz. Zárjuk SW1 kapcsólót. A 10Ohm-os 100W-os ellenálással 12,9V-ot állítunk be. P3 potmétert olyan helyzetbe hozzuk, hogy L2 izzó 13V kimeneti feszültségnél kapcsojon le.

Image2.gif
    
(#) eSDi válasza stefi hozzászólására (») Márc 19, 2006 /
 
Ja és automatikus!
(#) eSDi válasza miklosch hozzászólására (») Márc 19, 2006 /
 
Hmmm... elég korrekt kis töltő! Mennyért dobálnak egy ilyet. Azthiszem pár dolgot be implementálok a töltőbe. Ez most sok ötletet adott.
(#) miklosch válasza eSDi hozzászólására (») Márc 19, 2006 /
 
Nem tudom, hogy mennyi volt, de bátyám kért rá, hogy csináljak hozzá tápot, de senki nem segít, hogy hány VA-es trafóval csináljam meg... A töltőd is menüs lesz?
(#) szabi83 válasza miklosch hozzászólására (») Márc 19, 2006 /
 
hát aksit min 7Ah -sat kér, de ott a leírásba h 12v és 10A
(#) eSDi válasza miklosch hozzászólására (») Márc 19, 2006 /
 
Igen! De jóval egyszerübb menü lesz benne. Csak a töltésmódot és az áramot lehet majd megadni neki a 4db gombal + 1 reset gomb. Persze magyarul!
Következő: »»   3 / 65
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem