Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   442 / 607
(#) reloop válasza depi52 hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Jaj! A db az darab. A decibelt kérlek így írd: dB.
(#) depi52 válasza reloop hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Rendben csak sittem a válasszal.
(#) depi52 válasza pont hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Na ma szétkaptam az egészet ugyis volt rajta mit szépíteni, de sajnos a gond nincs meg oldva a két végfok ugyan ugy szól ha arra adok jelet az előerősítőn nem találtam semmi hibát de a potit lemértem hogy jól szabályoz-e a panelban az egyik oldalra szabályzott maximumig 10kohm-ig a másikon pedig csak 8kohm-ig , azt hittem ez a gond de miután kivettem mindkét oldalra 10kohm-ig szabályzott
(#) pont hozzászólása Dec 2, 2013 /
 
Tehát, (ha jól hámozzuk ki a végtelen mondatodból) a végfok rendben. Esetleg kép az előerősítőről, kapcsolási rajz? Valaha működött jól, vagy új építés?
(#) depi52 válasza pont hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Igen müködött rendben az az érdekes polcról vettem le mert nem használtam és mostantól van ez a gond az előtt ment kifogástalanul de volt a hétvégén egy pillanat mikor jól ment aztán ujra előjött a hiba képet holnap tudok de a kapcsolási rajzot el kell kérnem.
(#) Szabi1 válasza depi52 hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Próbáld meg úgy hogy az előfokozat utáni jobb vagy bal csatornát mindkét végfokozatra kapcsolod, akkor egyforma jelet kell kapjon.
(#) Alkotó válasza depi52 hozzászólására (») Dec 3, 2013 / 1
 
Csak kerülgetitek a problémát, hiszen a teljes rendszerre vonatkoztatva nem lehet megoldást találni. A szintek ellenőrzése nem megítélés kérdése.
Mielőtt bármit is szétszednél (azért a készülékbe bele kell látni), javaslom a mérést.
- A két bemenetet kösd össze, és adj ide egy akármilyen jelet (célszerűen 500-1000Hz körüli színuszt). Az amplitúdója ne legyen túl nagy, nem kell teljesen kivezérelni a végfokot, elég a mérhető nagyságú jel, mondjuk 100mV.
- Hangerő potmétereket tekerd maximumra.
- A kimenetről vedd le a hangszórókat (mert az is lehet hibás, sőt általában ezzel szokott baj lenni), és helyettük köss a kimenetre kb. 100R/2W-os ellenállást.
- kapcsold be a készüléket.
- Mérd meg a bemeneti jel feszültségét mindkét bemeneten (azonosnak kell lennie, hiszen összekötötted őket).
- Aztán mérd meg az előfok kimeneteit,
- Majd a potik utáni fezsültséget (ez elvileg azonos a végfok bemeneti feszültségével),
- És végül a hangszórók helyére kötött ellenálláson eső feszültséget.
Ahol eltérést találsz, az előtt keresd a hibát.
(#) depi52 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Na megvan oldva a hiba bár lényegében én néztem el az elején. Mivel azt írtam, hogy a audio kábelben nincs hiba, mégis ott volt a gond ezt most vettem észre sajnos csak, közvetlen a bemenő jelre kötöttem a hangszórókat és csak az egyik szólt. Az RCA csatlakozók leforrasztás közben pedig a jobb oldal vezetékének test részét egyszerűen kihúztam a szigetelésből el olvadt. Meglátni hogy 1 eurótól sem volt drágább. Egy másik kábellel már ugyan úgy szólt mindkét oldal. Köszönöm tanácsokat mindenkinek főleg Alkotónak egyszerű mérések voltak, de hasznosak, miért bonyolítottam túl, nem tudom.

U.i.: Itt egy kép az megolvadt részről, nem a legjobb minőség de az olvadás látható a szálak végén.

DSC_0022.jpg
    
(#) depi52 válasza depi52 hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Bár utólag a hangszóró is hibás mert a gyengébbik oldalra állítva a balanszot a basszus gyengébb mint a másik oldalon, de az 500hz-es jelet a zajszintmérő mindkét oldalon egyezőre mérte.
(#) tcupper hozzászólása Dec 3, 2013 /
 
Nemsokára készen lesz a TDA7294 sztereó erositom. Hutoborda milyen kell hozzá? Milyet ajánlotok?
(#) reloop válasza tcupper hozzászólására (») Dec 3, 2013 / 1
 
Szia! A hűtőbordát a termikus tényezője alapján válaszd ki. Korrekt forgalmazók megadják ezt az adatot. Ha a maximális teljesítményen szeretnéd hajtani és nem használsz ventilátort akkor 0,5K/W-ost ajánlok (nem olcsó mulatság). Aktív hűtéssel már 2K/W-os megfelel.
(#) depi52 válasza tcupper hozzászólására (») Dec 3, 2013 / 1
 
Én ilyet használok Bővebben: Link kettőt két IC-re sose volt vele gond, de biztonság kedvéért van egy ventilátor ha túlmelegedne.
(#) tcupper válasza depi52 hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Nagyon szépen koszonom hogy belinkelted. Amúgy mennyi wattot fog leadni maximum 37 voltnál?
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2013
(#) depi52 válasza tcupper hozzászólására (») Dec 4, 2013 / 1
 
Nincs mit! Feltöltöm az adatlapját néz szét abban, de a hangszórótól is függ.
(#) tcupper válasza depi52 hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Átnéznéd ezt a nyákot hogy mukodni kell-e neki? Már vasalásos módszerrel megcsináltam ketto nyákot. Az IC-t elkell szigetelni a bordától? Mert ugye oda megyen mínusz feszultség.
(#) depi52 válasza tcupper hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Inkább várd meg a bölcsebbeket, majd ők átnézik de abban biztos lehetsz, hogy el kell szigetelni az IC-t a bordától.
(#) tcupper válasza depi52 hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
És mivel? Ha elszigetelem akkor nemfogja huteni rendesen.
(#) Davidd válasza tcupper hozzászólására (») Dec 4, 2013 / 1
 
Szevasz! Én már ezt a panelt nem egyszer készítettem el. Ha mindent jól csináltal pöccre indul. Vigyázz nagyon amikor rákötöt a pufferekre, hogy kilegyen sütve mind a 2 ágban.(icből adódóan félrebillen és konyec az ic) Szigetelés csillámmal, kend be a szigetelő lapka mind két oldalat vékonyan hőzvezető pasztával.(Ic nél ne felejts tenni szigetelő gyűrűt)
(#) depi52 válasza tcupper hozzászólására (») Dec 4, 2013 / 1
 
Hőátvezető paszta Bővebben: Link ez segíti a hőátvezetést, az IC és a borda közt, kitölt minden szemmel nem látható egyenlőtlenséget a felületen, elszigetelni pedig egy szigetelő lapkával lehet, az is van az oldalon de most nem találom sajnos.

Szerk.
Megvan Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2013
(#) tcupper válasza depi52 hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Elég ehez processzoros hovezetos paszta és eza szigetelo lapka?
(#) depi52 válasza tcupper hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Igen és szigetelő gyűrű az IC és a csavar közzé.
(#) tcupper válasza depi52 hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
De a csavar vezeti az áramot, azt hogy kell elszigetelni?
szerk: Rájottem, koszi a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2013
(#) sardi_hunor hozzászólása Dec 16, 2013 /
 
Sziasztok!

Az a problémám, hogy egy tda7294 erősítőre szeretnék dupla bemenetet kötni potikkal, hogy a két bemenet, külön szabályozható legyen, de nem tudom hogyan kell. Segítene valaki. Néztem a potik bekötését, de ha úgy kötöm be a két potit ahogy azokat kell, akkor ha az egyiket lehalkítom, akkor a másik sem megy hiába húzom fel maxra. Mellékeltem képet, hogyan köttem be, de így ha lehúzom mindkét potit akkor kicsit zúg a végfok és ha fordítva kötom be tehát ha a bemenet a poti szélső lábára megy és a középsőről megy a végfokra akkor a fent említett probléma lépik fel!
Segítség!!! Apropo nem akarok valami mixerrel vagy előerősítővel bajlódni.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2013

potik.JPG
    
(#) pjg válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 16, 2013 / 1
 
Így nem jó! A potin a két piros vezetéket cseréld fel. A csúszkáról megy be az erősítőbe.
(#) boris92 válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 16, 2013 / 1
 
Így gondoltad?
(#) pjg válasza boris92 hozzászólására (») Dec 16, 2013 / 1
 
Pontyosan!
(#) Alkotó válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 16, 2013 / 2
 
Így nem lehet "keverni".
Jól bekötött poti esetén, ha az egyiket nullára húzod, a másikat meg maxra, akkor a nullára tekert rövidre zárja a másik bemenetet (és az oda kötött készülék kimenetét).
Két fokozat kell, az egymásra hatás elkerülése érdekében.
(#) sardi_hunor válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 17, 2013 / 1
 
Ezt ertem, de viszont ha forditva kotom ahogy te mondod, akkor ha lehuzom az egyiket, akkor a masik is rovidre zar mert rovidre zarja a vegfok bemenetet tehat nem tudom kulon szabalyozni a ket bemenetet. Hogyan oldjam meg?
(#) pjg válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 17, 2013 / 1
 
A potméter csúszkája és az erősítő bemenet közé egy-egy ellenállást tegyél. 10-50KOhm.
(#) sardi_hunor válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 17, 2013 / 1
 
Lerajzolnad, hogy erted a ket fokozatot, mert nem tiszta nekem? Koszonom!
Következő: »»   442 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem