Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   905 / 1271
(#) szabesz11 válasza szabesz11 hozzászólására (») Dec 17, 2013 /
 
Teszek fel képet is.
(#) hid0 hozzászólása Dec 17, 2013 /
 
Üdv! Infracolor 2000 tv-n hangmodul jó.(Kép az ff.) Kávából ki van bontva. Érintésvéd.miatt használható-e még?
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 17, 2013 /
 
Egy kondi volt rajta, ami 250Vos volt. Azon mértem 211Vot. Egyébként az alap panelek kivettem egy pár mosfetet, átmértem, azok jók.
(#) djseed1 hozzászólása Dec 17, 2013 /
 
Üdv mindenkinek!

Hozzám került egy Sharp DV-25081S TV.
Bekapcsol, de a kép nem akar bejönni. A feszültségek jók, fűtőfesz megvan, magasfesz megvan. A képcső panel mindenhol megfelelő feszültséget kap. Hol lehet ilyenkor a hibát keresni?
Kapcsolási rajzot mellékeltem.

Előre is köszönöm!!!
(#) jdani hozzászólása Dec 17, 2013 /
 
Ennek a belsejéből nem hiányzik valami? Kicsúszott belőle a kábel, így szétszedtem, hogy visszategyem. Olyan mintha az a két pöcök tartana benne valamit.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 17, 2013 1 /
 
Ez a fókuszfeszültség vezetékének a foglalata, amelyben egy szikraköz van. Szereld össze, ha még egyáltalán lehet.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 17, 2013 /
 
Persze, én ezt így össze is tettem, de még mindig nem megy..
(#) jdani válasza jdani hozzászólására (») Dec 17, 2013 /
 
Amire figyelmes lettem:
Ha a trafót úgy állítom be, hogy a fényes csíkok látszodjanak, akkor bekapcsolás után kis időre kiírja fenti sarokban, hogy milyen csatornára van kapcsolva, madj utána egy fehéret villan a képernyő és kikapcsol. Sokszor próbáltam ezt, hogy sikerüljön jól lefotózni, és egyszer rendesen bejött a kép, a kék háttér ahogy szokott lenni a philipsnél, az RTL felirat is szépen kijött, majd fehéret villant a képernyő, és kikapcsolt. Érdekes, hogy egyszer jól bejött... Miért is?
(#) BarnaPili válasza jdani hozzászólására (») Dec 17, 2013 /
 
A másik trafóval nem csattogott a TV.Nagyon úgy néz ki,hogy valami impulzus nem megy vissza a video processzor felé.Másik lehetőség,hogy a trafócsere után újra kell tanulnia a TV-nek a G2 beállítást (mint a Thomson ICC20-nál).Szerezz be hozzá egy szervizleírást.
(#) jdani válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 17, 2013 /
 
Visszatettem a másik trafót, nincs változás. Mindig ahányszor bekapcsolom, kijönnek a színes csíkok, majd kikapcsol egy villanást követően. Nem tudom már mit tehetnék még érte.
(#) BarnaPili válasza jdani hozzászólására (») Dec 17, 2013 /
 
Minden segédfeszültség megvan,ami a sorkimenőtrafóról származik? Mindkét képeltérítő tápfesz,és a többiek?
(#) jdani válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 17, 2013 /
 
Az a gond, nem tudom ezeket hol mérhetem le. Esetleg küldhetek képeket..
(#) fakezű hozzászólása Dec 17, 2013 /
 
Sziasztok.
Még az ősszel kérdeztem itt egy Daewoo 21CB1TK (Beko E1 sasszi) TV-vel kapcsolatban, amit nem lehetett standby-ból bekapcsolni.
Előzmények: 1 2 3
Akkor félre lett rakva a TV, de tegnap elővettem. Megtaláltam hogy miért nem volt semmi a 107V helyén, és miért "pulzált" a 33V. A C614-es kondi zárlatos volt, az R609 22k helyett 98k volt, az R610 pedig 22k helyett 3k. Kicseréltem ezt a három alkatrészt, és most már bekapcsol a TV standby-ból, rendben vannak a feszültségek is.
A hibajelenség most az, hogy bekapcsolás után megjön rendesen a kép, aztán onnan számítva 2-3 másodperc után lekapcsol a TV standby-ba, és az előlapi LED hármat villog.
Ezt a fajta hibát sok oldalon említik, és a legtöbb helyen azt írják, hogy legtöbbször a processzor 6-os lábán lévő smd kondi (C103 10nF) okozza. Bízom benne hogy ez a TV sem lesz kivétel.
Holnap majd megpróbálom valahogy leforrasztani és megmérni a kondit. A kérdés az lenne hogy lehet a helyére hagyományos kerámia kondit is tenni?
(a kerámia kondinál a 103-as felirat jelenti a 10nF-ot, igaz?)
(#) eyess válasza fakezű hozzászólására (») Dec 17, 2013 /
 
Tehetsz a helyére olyat bár nem hiszem , hogy olyan pici helyre be fog menni , és hát a kinézet ugye.
(#) jdani hozzászólása Dec 17, 2013 /
 
Kérdeztem egyik szerelő barátom, ő mondta hogy próbáljam meg lehúzni a horizontális eltéritő tekercs konektorát, és ha akkor is kikapcsol a TV, akkor valószinüleg a tekercs zárlatos. Bekapcsoltam, és egy vízszintes kék csík volt a képernyőn, és a TV nem kapcsolt ki. ... Jó konnektort húztam le?..
(#) fakezű válasza eyess hozzászólására (») Dec 17, 2013 /
 
Igazad van. Csak az a baj, hogy leszedni még csak-csak leszedem valahogy (bár látni is alig látom), de hogy oda én visszaforrasszak egy smd alkatrészt, hááát...
Először csak megpróbálom átmelegíteni a forrasztást, mert volt akinél csak az volt a baj, maga a kondi nem is volt rossz.

Köszönet az őszi segítségedért, az alapján jutottam előbbre.
(#) eyess válasza fakezű hozzászólására (») Dec 17, 2013 /
 
Fog az menni vékony hegyű páka , és nagyító az biztos van otthon .
Ja és szívesen.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2013
(#) jdani hozzászólása Dec 17, 2013 /
 
Na szóval, adott egy TV, ami bekapcsolás után kikapcsol. De ha lehúzom a bal oldaon lévő tekercset, akkor megjelenik a vizszintes csík, de a TV már nem kapcsol ki. Ha RCAn hangot kötök rá, a hangot lejátsza, tehát a TV úgy ahogy működik. De ha a csatlakozót visszadugom a tekercsre, a Tv bekapcsol, majd ki. Zárlatos lenne a tekercs, ami lekapcsolja a TV-t?
(#) BarnaPili válasza jdani hozzászólására (») Dec 17, 2013 /
 
Ha a függőleges eltérítést kiiktatva működik,akkor abban a fokozatban van a hiba.Mérd meg a sorkimenőről elmenő lábakon a soros kisértékű ellenállásokat.Kell lennie egy párnak.A függőleges eltérítés két fajta feszültséget is onnan kap meg.
RAJZ!
István
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2013
(#) jdani válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 17, 2013 /
 
Szuper, kösz a rajzot !
Erre a részre gondoltál?
(#) BODHEAD hozzászólása Dec 18, 2013 /
 
Üdvözletem.Szeretnék segítséget kérni. Hoztak egy tévét javítani a típusa {digihome 2145} .A készenléti led világit azon kívül semmi más. Kapcsolási rajzot nem találtam.
(#) eyess válasza BODHEAD hozzászólására (») Dec 18, 2013 /
 
A tápegységét kellene mindenképpen átvizsgálni , itt lesz hozzá a rajz.
(#) jdani válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 18, 2013 /
 
Lehet ebből a képből sokat nem fogsz látni (jobb gomb, megnyitás új lapon), de a kapcsolás megvan neked, linkelted is. Az egész panelen egy helyen találtam feketedést, a sorkimenő körül. Egy 10Vos zener alatt, amihez sorba megy egy 820R ellenállás. Zenert kicseréltem, ellenállást lemértem, az jó volt. De ettől még nem megy a TV. Ez a két alaktrész pont a függőleges eltérítéshez vezérlő IChez megy. Az az érdekes, hogy a rajzban 1K, és 6V8 értéket ír, de a TVben eredetileg 820R és 10V zener volt. Mérjem emg az IC-n, hogy meg-e van az 1es és az 5ös láb között a 13V?
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2013

IMG_0035.JPG
    
(#) BODHEAD válasza eyess hozzászólására (») Dec 18, 2013 /
 
Köszi nekilátunk.
(#) BarnaPili válasza jdani hozzászólására (») Dec 18, 2013 /
 
A rajzról látni,melyik két tápellátó áramkör tartozik a képeltérítő IC-hez.Ahogy nézem,a 3455;3486 számú ellenállatok.De lehet,hogy egy képeltérítő IC-t tehetnél bele próbára.Attól függetlenül,hogy megy az eltérítés.
(#) jdani válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 18, 2013 /
 
Mindjárt átmérem az ellenállásokat. Megmérhetném még az IC-t hogy kap-e áramot nem?
(#) BarnaPili válasza jdani hozzászólására (») Dec 18, 2013 /
 
Tápfeszeket mindig ellenőrizd le.
(#) jdani válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 18, 2013 /
 
És az IC melyik lábain? 4 és 1 között ha 4 GND?
(#) BarnaPili válasza jdani hozzászólására (») Dec 18, 2013 /
 
Az IC GND lába -14V-ot kap.A fekete mérővezetéket szorítsd a tuner házára.Az tuti test.
(#) jdani válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 18, 2013 /
 
Az ellenállások jók, a -14V (-15öt mértem) megvan...Mérjem az 1es lábon lévő +13Vot is? minusz a tuner, és akkor mérjem az 1es lábat?
Következő: »»   905 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem