Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   537 / 1164
(#) Medve válasza aramis hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Ebből a rajból nem lehet megállapítani a polaritást, de biztosan jelölve van! Úgy tűnik az erősítőn kellene vizsgálódnod. Lehet könnyű dolgod lesz, és az egyik forrpont a testen lesz. (vagy a + tápon). Ha bátor vagy beépíted, bekapcsolod, gyorsan rámérsz, hogy helyes-e a polaritás, és cselekszel. Rövid ideig ki szokták bírni, kérdés, hogy a környezete kibírja-e az áramot.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2013
(#) aramis válasza Medve hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Nem lehet mert nincs is rajta mint a legtöbb kondin van egy sáv vagy - jel ezen semmi más nincs csak az amit lerajzoltam. csak sejtésem lehet bp jelre vonatkozólag,hogy az talán bipolárist jelent
(#) Medve válasza aramis hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Nálam NP, de igy akkor jogos!
(#) laszlo raduj válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Idézet:
„Szerintem meg azok a fényes aranyozott pontok mérőpontok lesznek a tesztasztalhoz.”


Miért kéne ekkora pontokat tenni a tesztasztalhoz?, ennyit?, csoportosan és szétszórtan? Szóval értelmetlen , ha nem egy óvodás tervezte headset-tet
(#) sprofan válasza laszlo raduj hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Az minden bizonnyal látszik hogy nem dolgoztál még olyan helyen ahol ilyesmit gyártanak. (mielőtt kérdeznéd: én igen) Elég sok gond szokott lenni abból ha elmásznak a teszttűk, ezért nem célszerűbb kisebbre venni a teszt pad-eket, de megnyugtatlak hogy amiket ott látsz köröket, egyik sem bagyobb 1,5mm-nél. A mennyiségük és helyzetük pedig teljesen irreleváns. Nem fognak egy teszt pad-et a nyák egyik végéből a másikra átvezetni csak azért hogy egy csoportban legyenek.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2013
(#) doomkiller hozzászólása Dec 26, 2013 /
 
Sziasztok! Most nézem át az alktrészkupacomat , és találtam egy valamit amire az van ráírva, hogy MSC46-01A. Elkezdtem keresgetni mi lehet ez de a google csak az online boltokat dobta ki, sehol nem találok adatlapot. Valaki megtudná mondani, hogy mi ez? Válaszokat előre is köszönöm.

CAM00048.jpg
    
(#) nedudgi válasza doomkiller hozzászólására (») Dec 26, 2013 / 1
 
(#) Medve válasza doomkiller hozzászólására (») Dec 26, 2013 / 2
 
Számítógép billentyűzet.
(#) doomkiller hozzászólása Dec 26, 2013 /
 
Köszönöm a válaszokat!
(#) Szpisti válasza Medve hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
(#) kerisanyi válasza Medve hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
(#) PH-User válasza proli007 hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Szia!

Köszönöm az információt, esetleg képvisel valamiféle értéket?
Régi-régi időkből, orosz földről való.

Újracsatoltam a képeket válasz hozzászólásban.
(#) nedudgi válasza PH-User hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Ránézésre számítógép, vagy periféria része. Elképzelhető, hogy valamelyik műszaki, informatikai múzeumban üzemképes állapotban is tartanak olyat - ők talán tudják értékelni.
Főleg eszmei értéke van, bár azok a hűtőbordák... (Miért nincs nyálcsorgató szmájli?)
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2013
(#) Sebi válasza aramis hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Azért nem jelölték, mert BP=bipoláris, mindegy hogy teszed be.
(#) PH-User válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Na jó, akkor várok még pár évet vele, elfér a sufniban.
Azok a hűtőbordák? Azok szerintem vasból vannak... és festve!
Köszi neked is az információt!
(#) granpa válasza PH-User hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Ha úgy érzed, hogy nehezek, és nem fogja a mágnes, akkor az vörösréz! Van egy-két antik szovjet hűtőbordám rézből, festve.(De van olcsó spiáterből is.)
(#) ginocar hozzászólása Dec 27, 2013 /
 
Üdv mindenkinek!

Tudna valaki segíteni hogy mi a neve a képen látható TFV CA jelölésű alkatrésznek?
Azt gondolom valamilyen energiaellátás/szabályozás a funkciója.

Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2013
(#) BGyurci válasza doomkiller hozzászólására (») Dec 28, 2013 / 1
 
Szerintem Japán MURTA gyártmány, katódsugárcsöves cucchoz való 1nF/15KV kondi.
(#) szili83 válasza ginocar hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Itt érdekesen kevés adat van meg az IC-ről. Se gyártó, se semmi típus...
Talán valami kapcsolóüzemű tápegység vezérlő IC lehet a környező alkatrészekből, de csak tipp.
Ennyire nem szokták titkolni a gyártók.

Habár már belefutottunk abba, hogy nem volt adatlap az adott IC-hez, írtunk a gyártónak, s letagadta hogy Ő ezt gyártja, s mondta csináljunk róla képet. Visszaírt igen, de nekünk nem adhat ki adatot, csak annak akinek kifejlesztette... na* ők el tudták kérni...
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2013
(#) czibulak válasza aramis hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
A hestore-ban találsz bipolár elektrolit konenzátort, vagy ha ijet nem is akkor nézegesd kicsit a nyákot, mert ha ez a kimenő kondenzátor akkor egyszrű polarizált elkót is berakhatsz hejette csak figyelj rá hogy az erősítőkimenetére a kondenzátor hosszabik (+) lába kerüljön, a tényleges kimenetre pedig (csatlakozó) a rövidebbik, sávval jelzett (-)láb. Ha pont nincs 35V-os akkor nyugodtan tehetsz nagyobb feszültségűt.
(#) czibulak hozzászólása Dec 28, 2013 /
 
Üdv!

Kaptam volt egy eluminium tokozásu mikrofont, a furcsa hogy van neki neki 3 kivezetése. Nos ezzel én nem tudom mit kezdjek, minden valószinűséggel a nagy kivezetés a test avagy árnyékolás vagy ijesmi, de a másik kettő mi jót csinál? esetleg meleg pont és táp?
Akor kérdem én hogy mejik a mejik, és hány voltos tápot szeretne kapni?
Akinek válaszai vannak kérem vesse billenytűkre!
(#) sny válasza czibulak hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Idd az adatlapja:
(#) Koncsar hozzászólása Dec 29, 2013 /
 
Sziasztok! 8 évvel ezelőtt kb. vettem egy eprom égetőt. Akkor még tudtam a pontos típusát. Most meg nem tudom, hogy Win7 alatt, hogy kellene kipróbálni. Tudtok segíteni. Ennek mennyi lehet az értéke most? Köszi.

IMAG0959.jpg
    
(#) Buvarruha válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Ez egy Willem PCB 4.5 szerintem. Csak párhuzamos portról megy, ami windows 7 alatt nekem nem jött össze, de XP alatt használok 5.0-t most is.. A piaci értéke kb. 10e Ft.
(#) Koncsar válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Köszi! Jó ha megtartom, nem? AVR Studió tudja kezelni?
Köszi.
(#) Buvarruha válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Tartsd meg, jól jöhet. Nem hinném, hogy az AVR studio tudná kezelni, de a saját szoftvere teljesen jó, ha kell elküldöm.
(#) Koncsar válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Megköszönöm, ha elküldöd.
(#) Buvarruha válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Küldtem mail-ben.
(#) Koncsar válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Köszönöm szépen. Programmer.zip
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2013
(#) Ideiglenes hozzászólása Dec 30, 2013 /
 
Keresem a fotón látható alkatrész megfejtését. Elég sikertelen voltam, google nem segített, de gondolom a rövid szódarabkák miatt. Nem akarok senkit befolyásolni, ezért nem írom, én mit látok a tok tetején. A fekete tok rész méretei: 1,6 mm x 2,9 mm.
Következő: »»   537 / 1164
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem