Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1475 / 2499
(#) blasz válasza soos csaba hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Szia alább minden meg van róla feltettem már.Külön rajzot nem készítettem,Nyák terv és layout van.St-nek az 500w változata.Nekem tetszik a hangja a mélyei brutális.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2014
(#) soos csaba válasza blasz hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Oké köszönöm az eligazítást!
(#) blasz válasza soos csaba hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Még annyi ahogy irtam már a visszacsatolásnál a 820R nekem 220R igy 1.5-2 volt elég neki kivezérelni
(#) soos csaba válasza blasz hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Értem köszönöm!
(#) reloop válasza melorin hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Milyen jellegű az a zaj? Nem kéne megjelennie.
(#) melorin válasza reloop hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Fehér zaj, sistergés. Egyforma hangosságú egészen addig, amíg nem megy a gain 0dB fölé, onnan már az elékötött DAC sistergését erősíti. Ezért gondolom azt, hogy valami a PGA és a GainClone közötti illesztéssel lesz. Kipróbáltam egyébként azt, hogy a PGA és a GC között bent hagytam a potmétert, és letekerve úgy 70-80%-ra már nem hallható a sistergés.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2014
(#) Koncsar hozzászólása Jan 1, 2014 /
 
Vidám 2014 Kívánok a kollégáknak.
Megszeretném kérdezni, hogy az IRFP240 és 9240 FET párnál találkozott már valaki erősebb tipussal?
Nincs semmi bajom ezekkel sem, viszont érdekel a dolog. Köszönöm.
(#) havranarpi válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Nagyjából készen vannak a fázisfordítók+koppanásgátló
(#) Koncsar válasza havranarpi hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Baba lett, szép.
(#) havranarpi válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Köszi.Ilyen típusú relé megfelelő hangcsatolásra?
(#) Koncsar válasza havranarpi hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Ha elég nagy a relében lévő pogácsák távolsága akkor jó, nagyobb teljesítménynél fontos. Ne maradjon ív. Intenzív legyen a relé átbillenése.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2014
(#) Szpisti válasza havranarpi hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Szépen megcsináltad!
A teliréz fólia minek kellett? Csak veszélyforrás, ha valami csavar ráesik, ott a zárlat Azt inkább kényes nagyfrekis holmiknál hasznos alkalmazni, vagy ahol nagy a gerjedésveszély. Persze vasklorid-kíméló megoldásnak kitűnő

Csak óvatosan kötözgess majd, mert sajnálnám azokat az "estékákat" !

Ha mindig odafigyelsz arra, hogy bekapcsoláskor ne legyen a hangforrás teljes kakaón, a reléidnek bírnia kell. Azt nem szeretik ha már folyik az áram és úgy kapcsolgat ki/be.
(#) havranarpi válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Köszönöm a gyors választ.
A felső "telizéz" csupán maratószerkímélő ,és egyébként is itt volt az ideje kipróbálni
Rendben ak STK-ra oda fokog digyelni és a relékre is.
A Tl072-knek nem gond ,hogy állandóan áram alatt lesznek de nem lesz bemenő jel?
(#) Szpisti válasza havranarpi hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Van az így pár áramkörben, hogy csak várják az ic-k a jelet Abból nem lehet nagy gond.
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
A 350W-os rajz ugyan kicsit bonyolultabb, de jobban kielégíti a magas tápfeszültség által támasztott követelményeket. Nézz utána találsz-e hozzá ha nem is NYÁK-tervet, de legalább egy alkatrészelrendezést mutató fotót. Arra a marék 220nF kondira biztos oda kell figyelni, nem véletlenül vannak berajzolva.
(#) Ge Lee válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Az IRFP240-nél van nagyobb, a 250 meg a 260, csak azokhoz nem nagyon kapni P csatornás párt.

Teljesen mindegy hogy mekkora a relé pogácsáinak távolsága, mert az nagyobb tápfesz esetén csak addig működik, amíg működik a végfok. Ha már kiült a DC a kimenetre, azt a relé nem fogja tudni megszakítani, mert nincs a feszültségnek nullátmenete. Nagyobb tápfesz esetén ilyenkor 10-15mm-es ív is kialakul, azt egyik relé sem szakítja meg. De ezt egyszer kétszer már leírtam.
Kössél 70-80V körüli DC-t egy műterhelésre, majd vedd le róla az egyik szálat (szakítsd meg az áramkört), és nézd meg hogy mi történik. Ezek a relék maximum 24-30V DC-ben vannak specifikálva, nem véletlenül...
(#) melorin válasza melorin hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Próbálkoztam néhány dologgal. Tettem a PGA +/- tápjára 1-1 100nF kerámiát, a GC bemenetét egy 47KOhm ellenállással testre kötöttem, de semmi változás.
(#) Beringer 600 hozzászólása Jan 2, 2014 /
 
Sziasztok! Balu12 kollégának.
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Mindjárt a nyak kész is van én is sokat gondolkodtam hogy mi legyen azokkal a kondikkal. Nem lehet szerintem csak úgy besűríteni egy csomóba őket. Valami komoly szerepük lehet szerintem kozel kellene tervezni a végek C ához hogy mikor azok kapcsolnak akkor valamilyen szinten javítsák a feszültséget vagy nem tudom
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 2, 2014 / 1
 
Megtaláltam Nyilakkal jeleztem a 220nF helyét.
(#) melorin válasza melorin hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Már arra is gondoltam, hogy mivel a végfok erősítése 70X-es, azt a pici zajt, amit a PGA ad ki felerősíti hallhatóra. De mivel a fejhallgatóerősítőre kapcsolva is hallatszik a sistergés aminek nem nagy erősítése van, mégiscsak elvetettem ezt mint hibaforrást.
Mi tévő legyek?
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Nos nekem így sikerült
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2014
(#) blasz válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Szia mekkora fesszel járatnád?
(#) DJanosi válasza blasz hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Pontosabban 75 V al.
(#) blasz válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Nem lesz sok a BD-k nek?
(#) DJanosi válasza blasz hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Nincs benne BD
(#) blasz válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Ja ok csak amit feltettél paneltervet azon BD van.
Ha megépítetted akkor véleményt kérnék róla!!
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2014
(#) DJanosi válasza blasz hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Az egy dolog mivel az Eagle adatbázisában nincs teljesítmény MJE ezért BD t tettem mivel talál a lábkiosztás. Bár nem mondom hogy nincs benne MJE de nem is keresem mivel tudtam hogy ez is megfelel ide tervezni.
(#) blasz válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Oké megértettem.Sok sikert,akkor nem az St lesz
(#) DJanosi válasza blasz hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Nem Ismét megpróbálom a szerencsémet. Mert az előző kapcsolás nem vált be 80V ra
Következő: »»   1475 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem