Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   916 / 1272
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Ha van main boardod , kipróbálhatod a cserét .
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Nem tartogatok itthon. Azt modtas a muki hogy este kikapcsolta, reggel be, és már rossz volt a szín. Neten néztem, találtam egy jópár esetet, akinek ilyen volt. T CON modul kicserélésével a kép megjavult. Próbáljam ki én is? Nem olcsó mulatság.
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Semmi sem olcsó mulatság .Járj utána mennyi kérdezd meg emberkét , aztán konzultálj vele.És egy pár évig megint lesz tévéje.
(#) steve25 hozzászólása Jan 11, 2014 /
 
Sziasztok!
Szép napot napot mindenkinek!
Van egy Videoton C2911-AM Plat
síkképernyős 72cm Tv. Alkalom szerüen szoktuk használni.
Az a gondja hogy véletlenszerüen Összeugrik a kép. Olyan mintha képcsöves lenne vagy mittomén!
Oda megyek amikor összeugrik a kép oldalba verem és visszajön néha elég egyszer megcsinálni a műveletet, máskor meg 2-3 percenként megkell ismételni. már szétszedtem gondolom érintkezési baja lehet ha ütésre vissza jön a kép. de össze raktam utána jó volt pár napig aztán ismét előjött a hiba. kicsit idegesitő hogy mindig oldalba kell csapni.
Mi lehet a hiba forrása??
Köszönöm az épitő jellegü hozzászólásokat!
(#) kowi válasza steve25 hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Szia! Lehet repedt, kimelegedett forrasztás csak. Képcső semmiképp max eltérítés hiba. Ha összeugrik a kép egy fotót tegyél fel.
(#) anker hozzászólása Jan 11, 2014 /
 
Szép napot kívánok!
Hozzáértők segítségét szeretném kérni egy LG CF-21D30X tipusú tv javításához!
Az alaplap tipusa:MC64B.
A gond a következő.Bekapcsolás után kb.10-15 percig nagyon sötét a kép,viszont
a jelzett idő letelte után teljesen hibátlan.A hanggal nincsen probléma.
A forrasztásokat átnéztem és nem találtam hibát.Az alkatrészek között sem találtam szemre gyanúsat.Pl:púpos elko,stb.
A segítséget előre is köszönöm!
(#) eyess válasza atti35 hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Itt lesznek a rajzok.
(#) atti35 válasza eyess hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Köszi.
(#) steve25 válasza kowi hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Köszi Teszek képet ha elromlik ismét!
Tegnap átforraszgattam a kissé megpörkölődött részeknél. a csatlakozásokat jól megtisztittottam. most még egyszersem nem csinálta ezt a hibát. Remélem megoldodótt a probléma!
Köszönöm!
(#) eyess válasza atti35 hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
És a többi a rajzból.

PT90.pdf
    
(#) atti35 válasza eyess hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Ezt már nagyon szuperul lehet látni Köszönöm.
(#) kadarist válasza atti35 hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Ha még nem lenne elég rajz meg leírás a PT90-hez: Bővebben: Link.
(#) r3dy21 hozzászólása Jan 13, 2014 /
 
Üdv.

Hozzáértő segítséget szeretnék kérni adott egy Orion T2180 Sl tv.
Aminek jelenleg ilyen a képe
Bekapcsolásnál hang van,viszont a kép teljesen rózsaszín,ki is van húzva a tv mivel ha bekapcsolom rendesen lehet érezni mintha valami égne benne.
Valakinek valami 5let ??
Tv kb 4-5 éves.
(#) eyess válasza r3dy21 hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Ez sík képcsöves tv ?
(#) r3dy21 válasza eyess hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Azt nem tudom,honnan tudom megnézni?
(#) eyess válasza r3dy21 hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Például én látom , hogy az .Ezek hamar beadják a kulcsot.Ha nem szín végfok lesz , akkor sajna képcsöves lesz a tv.
Mivel nem tudunk róla semmi más információt , volt e bele nyúlva , javítva stb. Igy az első diagnózis az , hogy az említett dolog valamelyike lesz.
(#) r3dy21 hozzászólása Jan 13, 2014 /
 
Ebbe még nem volt belenyúlva amikor megvettük 3-4 éve újonnan most romlott el elsőnek.
(#) eyess válasza r3dy21 hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Szerelőt javasolnék , de nem vagyok benne biztos , hogy tud majd bele szerezni ilyen csövet .Sajnos elég ritkák ezek nem is gyártottak ilyet sokat.
(#) r3dy21 válasza eyess hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Honnan lehet tudni hogy a képcső ment e ki ?
Azért kérdem mert ha az ment ki akkor inkább veszek egy új tv-t.
(#) eyess válasza r3dy21 hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Ehhez sajnos mélyen bele kell túrni a tv lelkivilágába.Mérések kellenek ahhoz , hogy bizonyság legyen arról , hogy a képcső hibája e , vagy más.De mint írtam , így első ránézésre az említett két dolog jöhet szóba elsőként.
(#) tomii hozzászólása Jan 14, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy SONY KV-29FX30 típusú TV-m, ami 11-es hibakódot ad. (11x villan a led)
Utánanéztem, 8 volts error. Eddig oké.
Tegnap vettem bele sorvégtranyót, minden fontos kondit (ami gyanús, meg ami hűtőborda mellett vagy közelében volt), cseréltem.

Bekapcsolásnál relé behúz, 1-2 mp után el is enged utána küldi a hibakódot. Még mindig nem tudom miért. Olvasgattam utána, ők a táp IC-t mondják, vagy sorkimenő, vagy proci.
(Ha a proci rossz, akkor elvileg 5 led hiba van)
Táp IC-t melegítettem, akkor sem volt eredmény, ugyan az.

Esetleg valami tipp, hogy mit csináljak, mit ne csináljak, merre haladjak?
Köszönöm előre is!
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2014
(#) Lali24 válasza tomii hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Szia, mérd át az ellenállásokat a szekunder oldalon lehet egy megnyúlt ellenállás az oka, vagy keres olyat benne, hogy 7808 ez egy három lábú fesz stabilizátor ezeket javaslom. Már nem egy ilyet javítottam és ezek között volt a hiba nálam.
(#) help hozzászólása Jan 14, 2014 /
 
Sziasztok,
igazi nagy bajban vagyok, a TV kipurcant

Ez egy jó öreg Grunding TV, egyszerűen ma este már nem világít a kis piros Led lámpája az elején, és természetesen nem is reagál a távirányítóra.

Természetesen ellenőriztem az elektromos csatlakozásait, próbáltam kihúzni. visszadugni, de semmi, szó szerint se kép se hang.

Mit lehet még tenni, hogy életet leheljek bele? Szétszedtem és lefényképeztem, a képeket csatlom. Hátha valakinek van egy jó tippje:
(#) eyess válasza help hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Hát lehet kicsit több kell mint segítség .Ugyanis némi alap tudás remélhetőleg van van ?
Mert ha nincs , akkor nehéz lesz.
Mindenek előtt pormentessé kell tenni a készülék belsejét .Alaplaptól kezdve mindent porszívózz ki egy ecset segítségével.Azután kell egy műszer , és a sárga szaggatott vonallal bejelölt dolgokat ki kell mérni.Egy biztosítékot látok , hogy az több mint valószínű , hogy elszált.
De akkor annak már oka lesz.Szóval ??? Lesz hozzá némi tudás ?
(#) help válasza eyess hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Szia Eyess,
nagyon köszönöm hogy ilyen alaposan bejelölted a képen mit kellene megnéznem.

Bevallom én még sose mértem be ilyeneket és műszerem sincs hozzá. Bíztam benne, hogy talán egyszerűbb megoldást lehet találni, sokszor volt már így. De ha bele kell tanulnom a TV-szerelésbe, attól sem ijedek meg. Már a fél háztartás megszereltem (főleg ilyen netes segítségek alapján), szóval szerintem nem vagyok reménytelen eset.

Milyen műszert kell beszereznem? És ha kiderül, hogy melyik rossz, akkor gondolom azt cserélni kell, forrasztani meg ilyenek?
Melyik biztosíték szállt el szerinted?
(#) help válasza eyess hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Őszintén szólva, lehet hogy én vagyok a ludas abban hogy elromlott.

Ez egy régi tv, mi mindig kíméltük, mint minden háztartási gépünket. Most Karácsonyra azonban vettem egy médialejátszót, amiről netről leszedett filmeket néztünk a Tv-n. Scart csatlakozón keresztül kapcsolódtunk a Tv-hez, mert csak az van neki, ugyanazon, amivel az STb is kapcsolódik a Tv-re. Pontosabban váltogatva néztünk hol a filmeket, hol az stb-t, a Scart végét hol ebbe dugtam át, hol abba. A Tv felőli végéhez természetesen nem nyúltam a Scartnak.

Na most néztünk olyan filmeket is, amiknek nyilvánvalóan sokkal nagyobb volt a felbontása, mint a TV-é, és amit a Tv-nek valahogy le kellett butítania a saját képernyőfelbontására. Arra gondolok, hogy talán ez a meló, a túl sok audiovizuális jel lebutítása terhelte túl szegényt annyira, hogy kilehelte a lelkét? Ezt így előre magamtól sose gondoltam volna, de lehet hogy ez hiba volt?
(#) moltam válasza help hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Nem hinném, a scarton már megfelelő felbontású jel érkezik, a tv nem butít le semmit, az a lejátszó dolga. Analóg technika.
(#) eyess válasza help hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Mindenképpen ma már inkább digitális műszerre lesz szükséged.
A filmnézéstől nem megy tönkre egy tv . Viszont a scart ki be dugdosása okozhat problémát , főleg , ha ez üzem közben történik.
Valószínű az a biztosíték ment ki ami a lentebbi tehát a barna , kék , fekete , fekete színű vezetékek előtt van.
Ha ezt gyorsan ki szeretnéd próbálni , akkor vedd ki a biztosítékot , persze remélem , hogy minden ki van húzva !!! Szóval , ha a kivetted a biztosítékot , akkor fogsz egy zseb lámpát , és az izzó , és az elem valamelyik pólusa közzé érinted a biztosítékot az izzónak világítania kell , ha nem , akkor tudhatod , hogy a biztosíték kiégett.Persze azért a zseblámpa legyen bekapcsolva a próba során.Ez egyébként egy gyors mérés , ami műszer nélkül egyenlőre belefér.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2014
(#) help válasza eyess hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Hopp, csak most látom, hogy jött válaszom, csak lapoznom kellett volna

A Scartnak csak a túlsó végét dugdostam ki-be, a Tv-t közben nem kapcsoltam le, csak azt amiből ki- meg be dugtam.

A zseblámpás ötletet köszönöm, próbálgatom kiszedni azt a biztosítékot (halkan, mert a család közben már alszik ), egyelőre nem sikerült, eléggé be van ragadva, meg félek hogy összetöröm ha nagyon erőltetem, de pár perc és csak kint lesz valahogy és akkor írok újra.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2014
(#) help válasza eyess hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Megcsináltam, kiszedtem egy csavarhúzóval finoman!
Ég a zseblámpa a biztosítékkal beékelve is!
Következő: »»   916 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem